Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 11:40:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чуденка за сватба  (Прочетена 8040 пъти)
 
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« -: август 01, 2012, 14:09:05 »

Здравейте, искам да попитам за организацията на нашата сватба кой вариант според вас ще е по-удачен?
По принцип сме с ограничен бюджет и твърде много роднини, които биха се самопоканили и в главата ни се въртят два варианта за сватба.
 1-ви да отидем в друг град (някой интересен като Ягодино, Балчик или Велико Търново)с кумовете и там да останем с нощувка и ресторант
 2-ри да подпишем в нашия град и да почерпим по-близките роднини и приятели, но никак не ми се ми се иска да правим традиционна сватба.

Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 01, 2012, 16:27:42 »

Аз съм за първия вариант - мисля, че може да се получи много романтично! heart Но аз бих поканила освен кумовете, и родителите и няколко много близки човека good
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 01, 2012, 16:36:53 »

Ако можете да си "позволите" сватба на интересно място само с най-близките (наистина и аз съм за кумове + родители и братя/сестри) според мен ще е много проятно и интересно. За съжаление (или по-скоро радост) ние имаме твърде много, много близки роднини които искахме да присъстват и при нас този вариант отпадна.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #3 -: август 01, 2012, 18:46:26 »

А защо да не е в гората или на някоя полянка евентуално с шатри за храната и напитки. Ще е супер и няма да има ограничение за гостите. Колкото дойдат - добре дошли. Единствено да знаете приблизителната бройка +- 20-30 души. Но полянката е без ограниченя, така че защо не ?! Съвсем раздвижено и не е резонно.
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 01, 2012, 19:07:13 »

Трудно ще ми е да платим нощувки на роднини, ако не е в нашия град. Но ми се иска да не е във Варна, за да няма сърдити не толкова близки роднини или приятели...
Това, което си мисля да наемем цяла вила или място някакво и събитието да е през деня....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #5 -: август 02, 2012, 09:16:58 »

Дали ще е през деня или вечерта, наемите на вили и апартаменти едва ли ще са различни  pardon Първосигнално се сещам за прекрасни кътчета около Трявна и Габрово, за подобни събития в много тесен семеен кръг. Естествено най-известното е Боженци, но там стана и доста комерсиално. Кьосевци не е лош вариант.
Прецени колко далече от Варна ти се иска и с малко търсене можеш да направиш сватбата си вълшебна  good А от форума можеш да намериш много информация как да подготвиш и организираш сама повечето неща около сватбата.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #6 -: август 02, 2012, 09:47:02 »

Ботаническата градина във Варна е страхотно място за подобни партита на открито. Там се правят всякакви купони и мястото наистина става.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 02, 2012, 10:12:32 »

Миналото лято станахме свидетели на сватба в екопарка - точно с такива шатри и т.н. и младоженците пристигнаха с колесница blum Но доколкото разбрах katerinaatan не иска да е във Варна.. Аз пък се сещам за еленския балкан - там има точно такива самостоятелни вили с големи дворове, където можете да опънете масите и има къде да се спи вечерта Wink Цените им са за наем на цяла вила, така че тук няма да ти е необходима точната бройка на гостите Wink
Поне ни ориентирай като не е в самия град Варна, къде да е - някъде в околността, в планината, на море ... ?
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 02, 2012, 11:04:00 »

Не искам да е във Варна, понеже имам много нагли роднини и като нищо ще се изтърсят. Баба ми не си мълчи много. Дори и да не дойдат непоканени ще се обидят страшно много. Мисля си,че ако е извън Варна мога да го използвам като оправдание. Мислим си за Балчик или Велико Търново. Не искам да е много далеч  от Варна, понеже си имаме 4 месечна бебка...
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #9 -: август 30, 2012, 13:25:33 »

Балчик е много добра идея, но е близо до Варна и има вероятност самопоканилите се да дойдат и до там. Велико Търново не е много далеко, а и има доста интересни места в града и околностите за реализиране на хубава сватба.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #10 -: август 30, 2012, 13:35:39 »

Катерине, (адашки сме Wink ), ние направихме такава малка сватба преди два месеца с мъжа ми, но се дигнахме много далеч - от София в Несебър. Поканихме само 11 човека най-близки. Да знаеш, че сватба с няколко човека извън там, където живееш, е празник! Ако не можете да поемете разходите по спане на всички, кажете им, те сами ще помогнат, ще видиш, че няма да има проблем. Но го направете на друго място задължително. Успех!
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 31, 2012, 08:06:41 »

Благодаря момичета,решихме се за Балчик и нетолериране на сапоканили се smile
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 05, 2013, 09:24:11 »

Катерине, (адашки сме Wink ), ние направихме такава малка сватба преди два месеца с мъжа ми, но се дигнахме много далеч - от София в Несебър. Поканихме само 11 човека най-близки. Да знаеш, че сватба с няколко човека извън там, където живееш, е празник! Ако не можете да поемете разходите по спане на всички, кажете им, те сами ще помогнат, ще видиш, че няма да има проблем. Но го направете на друго място задължително. Успех!

Извинявай,но терзанията ми продължават. Може ли да напишеш с няколко думи каква е била вашата организация?
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #13 -: януари 07, 2013, 11:36:41 »

След като ще приемате ограничен брой гости и ще е видно че няма да каните останалите, които си мислят че ще са ви гости когато се зажените, нищо не пречи на тези, които ще поканите да напишете в прав текс - поканата е лична и е само за посочените имена в нея !!!
При всички случаи останалите няма да са поканени и евентуално може и да се сърдят (тяхна си работа) поне бъдете до край точни, ясни и конкретни за да няма изненади а и тези, които поканите да не си мислят че може по тяхна преценка да вземат още някой....
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 07, 2013, 13:04:47 »

Половинките сме ги предвидили. Тези, които искат да се самопоканят са възрастни далечни роднини, с които се разбрахме вече. Бройката на гостите се увеличи на 30 души. Според мен и за 30 души не е оправдано наемането на ресторант или банкетна зала. Нашето желание е за нещо по-различно по принцип... Не ми се иска и да правим уж сватба, а да има странични хора в заведението...
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines