Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:16:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на doragenova - 25.08.2012  (Прочетена 17846 пъти)
 
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« -: юли 24, 2012, 23:54:37 »

Хайде,време не остана и Дора да облече своята бяла премяна  Сватбаааа .


* 1248934270_offer_svatbasladki.jpg (54.46 KB, 500x375 - видяно 391 пъти.)
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 25, 2012, 07:28:02 »

Честита темичка пожелавам ти през оставащия месец като госпожица да се насладиш на макс и по малко ядове покрай подготовката
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 25, 2012, 08:26:03 »

Честита темичка Flower
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 25, 2012, 09:17:23 »

Миличка виждя ли колко бързо се мина времето и остана само месец и до твоят ден...пожелавам ти една спокойна подготовка до големият ден..и накрая една преказна сватба  give_rose
Активен
Bride♥
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25


Just Another Bride


« Отговор #4 -: юли 25, 2012, 09:18:49 »

Хайдееееее, честита тема! Ще се радвам да прочета повече за идеите ти покрай сватбата и всичко останало.  give_rose
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 25, 2012, 09:53:40 »

Честита темичка и от мен! Чакаме инфо и споделени емоции от последния ти месец като мома  give_rose
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 25, 2012, 10:05:57 »

Честито темичка и от мен Доре!  yahoo
Активен
every_me
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118


Сутрешна...


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 25, 2012, 10:10:27 »

Честита темичка!  Bravo
Активен
beboranka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #8 -: юли 25, 2012, 11:05:18 »

Честита темичка и от мен! smile
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 25, 2012, 23:26:42 »

Аххх как ме зарадвахте! Благодаря за темичката и пожеланията smile. Утре ще се опитам да си събера мислите в едно разказче, за това какво се е случило до сега. smile
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 27, 2012, 11:32:23 »

 Хайде и аз да разкажа малко, как започна всичко и какво се случва около моята сватба smile.
 С бъдещия ми съпруг сме заедно вече от 6 години, а преди две и половина ми предложи брак. Беше много хубаво!
 На връх Нова Година си бяхме организирали раздаване на подаръчета от Дядо Коледовци хихих, в ролята на които влезнаха кумеца ни ( и бъщет кум) и годеника ми. Раздадоха на всички подаръчетата и само аз и кумицата ни останахме без подаръчета и бяхме много разочаровани. Тогава те уж осъзнали грешката, че жените им са останали без подаръци ни виканаха при тях и изведнъж паднаха на колена държейки в ръцете си кутийки рози с пръстени. Направо загубихме ума и дума с кумата! Ту гледахме тях, ту се гледахме една друга. След кратко гробно мълчание от страна на 20 човека, започна да се чува "Хайде, да или не!" хахах, и както правилно сте предположили казахме "Да".
Това е пръстена:


Така сгодени двете двойки си искарахме две години, докато миналата година кумците ни не решиха да правят сватба и ни поканиха за кумуве. След сватбата им с моя годеник се погледнахме и решихме, че вече е време и за нас. Някак си се почуствахме готови за следващата стъпка, пък и знаете каква е еуфорията по сватбите- става ти едно такова мило, любовно и сълзливо.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 27, 2012, 11:33:52 »

 И така избрахме дата, казахме на родители и от тук нататък се почна едно ходене по мъките. Трябваше да се избере ресторант и затова помолихме родителите ни да направят списък с гостите, които ще канят. Майка ми почти веднага ми даде крайния списък ( само да уточня, че това се случва януари месец), свекърите и те ми дадоха примерен списък, и след като говорехме с тях приблизително колко човека ще канят стигнахме до извода, че сватбата ще е около 120- 130 човека. Да, ама не. Казвам на майка ми и кумците ни ( които ще ни кумуват  lol ресторант с какъв капацитет да търсят, а същевременно аз от Англия ( от 5 години живея там) въртя телефони и разговарям с всеки собственик на ресторант, чиито ресторант според мен им достатъчно голям капацитет. Около месец троших нерви с ресторанта, защото не знаех за каква бройка става въпрос, а докато ние се лутаме из различните ресторанти, те лека полека бяха капарирани от други двойки  и така майка ми и кумците ни, в крайна сметка откриха 9тия Километър и решихме, че ще направим компромис и сватбата ще е там. Устройваше ни капацитета ( до колкото си спомням беше 220 места), собственика каза че до 170 човека е идеално за сватба, така че да има и място за танци. Цената на куверта също беше повече от приемлива.
Капарирахме ресторанта и аз вече бях спокойна. Забравих да спомена, че преди това майка ми беше запазила час в Обреден Дом "Пълдин" и в Църква "Св. Иван Рилски" .
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 27, 2012, 11:34:23 »

 И така вече спокойна, че най-важните неща са свършени започнах да умувам какви покани искам и дали ще си ги правя сама или ще ги поръчвам.
Поразпитах тук там мой познати занимаващи се с печат, колко би ми струвал модела, който съм избрала и след като ми казаха, че за моя модел ще се наложи изработка на нов шаблон и това ще оскъпи поканите и че цената на бройка може да стигне 5лв, аз автоматично се отказах и реших, че ще ги правя сама ( по-късно ще пиша специално за поканите). Към края на март поканите бяха готови.
 След известно умуване реших, че й подаръчетата за сватбата ще ги правя сама, както хвърлянките и букета, но за тях ще ви разкажа по-късно.
 
Бях си купила билет за Бългрия за края на юни месец, за една седмица, в която си бях наумила, че ще ходя до Асеновград за да премеря няколко рокли и да реша, кой модел е моя модел, да потърся свещи за църквата, да се срещна с управителя на ресторанта и да свърша други дребни нещица.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 27, 2012, 11:35:11 »

 Тръгвайки към България трябваше да разпределя поканите за всяко семейство и ето, че се оказа, че аз незнам реалната бройка на гостите на сватбата ( а аз си мислех, че я знам). Питам свекито, колко покани им трябват в Англия ( и  те живеят там) и от 2 покани, които те бяха се оказа че им трябват поискаха още 6 покани. Аз естествено се ядосах, защото поканите ми бяха точни и имах 3-4 само в излишък. Както и да е, не поканите ми бяха проблема, а факта, че това са още 6 двойки, а това са 12 човека + към броя на гостите на сватбата, което хич не е малко. Усетих, аз че те изобщо не са седнали да направят списъка и да решат кой ще канят. Помолих ги да го направят( само да вметна, че се молех за този списък от януари, а вече е юни мецес), защото трябваше да дам бройка на сватбената агенция, която наех ( тук  е момента да спомена, че това е Nina Style), за да знаят за колко човека трябва да са готови и да ми дадат оферта. Да, ама не. На свекър ми хич не му пукаше май, май, че аз имам работа да върша и че бройката ме спъваше. В общи линии сватбата от 160 човека стана 175 с персонала и след като свекър ми си дойде до България и започна да кани всички наред сватбата стана 195 човека.
 Свекър ми си беше 3 седмици в Българя, а през това време на мен ми се наложи да влезна в болницата за спешна животоспасяваща операция, понеже се оказа, че карам напреднала извън маточна, цветна бременност и същевременно имах течност в коремната кухина и стари съсиреци, които бяха започнали да тровят кръвта ми. Направо приказка!
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 27, 2012, 11:35:46 »

 Както и да е, всичко мина бързо и точно. Лежа си аз в болницата и се възтановявам и си мисля, че вече основните неща около сватбата са готови и, че остават дреболий. Е да, ама отново се излъгах, изписват ме от болницата и със свекър ми се виждаме и ми заявява, че е поканил 94 човека и че имал още да кани ама за кво съм му била дала толкова малко покани. Ахх момичета, вече не издържах и му казах, че аз бях дала повече, ама той не ме беше предупредил за колко човека иска и му казах, че незнам как ще се оправя но бройката трябва да падне до 175, защото ако е повече то няма да има място за танцуване, а й все пак трябва да знам бройка с +-10 човека, а не 20. И решението на свекър ми беше половината гости да се настанят отвън в градината ( която не е нищо особено), а другата вътре, щото така или иначе били пушачи. Аз обаче му казах, че такова положение няма и че всички ще са вътре. Просто ума ми не го побира, как му дойде на ум това предложение, на което междудругото и до ден днешен държи, но аз няма да остъпя. Свекърва ми реши да настаним пушачите отвън- ужас!, аз обаче и казах " И какво, значи 150 човека в градината в това число и аз ,защото съм пушачка, а другите гости заедно с младоженеца, който е непушач вътре. Пълно безумие!"
  В общи линии май се разбрахме накрая за бройката, но вярвайте ми бях полудяла след като ми се струпа всичко на главата и за капак операцията. Просто психически се бях изнервила и  въпреки, че си бях обещала, че няма да се карам с тях за такива неща не успях да се сдържа. В крайна сметка след всички разправии, бройката се смъкна до 185, което не е малко.

Като цяло това са ми преживяванията от януари до сега. По- късно ще ви разкажа за идеите ми за украса на ресторанта, за изработката, на подаръците, за изработката на букета ми, за роклята, за костюма, изобщо за темататиката на сватбата.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #15 -: юли 27, 2012, 11:51:20 »

 butterfly Честита темичка и от мен!
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 27, 2012, 12:47:34 »

Ехаааа това се казва предложение - двойно предложение! Страхотно са го измислили вашите мъже, браво на тях! Bravo
Но като гледам подготовката върви напрегнато angry Мила, пази си нервите и здравето и не позволявай да ти се бъркат в организацията, защото ще имаш големи ядове nea В крайна сметка това си е вашият ден и вие имате последната дума за това как ще се случат нещата. Пожелавам ти успех за оставащите организационни неща, които трябва да се свършат Good luck give_rose
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #17 -: юли 27, 2012, 17:32:55 »

Честита темичка! Нека всичко мине по вода и да имаш най - прекрасната и запомняща се  Сватбаааа smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 27, 2012, 20:19:53 »

Честита темичка, Дора! Пожелавам през останалите 4 седмици подготовката да върви като по вода! За бройката на гостите - имай предвид, че и в последния момент ще има отказали се хора, така че не се притеснявай  give_rose Само си пази здравето.
Стискам ти палци от тук нататък са има само положителни емоции и чакаме да споделиш детайлите около сватбата smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 03, 2012, 16:52:49 »

Честита темичка, Дора! С нетърпение чакам твоята сватба, защото ще е в Пловдив ROFL. Не се ядосвай повече за нищо, както сигурно си разбрала това нищо няма да промени. Правете каквото сте си наумили с мъжът ти и да не ви пука tease
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 04, 2012, 09:22:48 »

doragenova, честита темичка! Прочетох историята Ви и е много весело предложение...двойно  yahoo Пожелавам ти едни ненатоварващи и спокойни последни две седмици преди големият ден! Горе главата, пази си нервите и не отстъпвай от това, което искаш ти самата...лелел ама вие каква голяма сватба ще иматеее  yahoo
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 06, 2012, 15:14:24 »

Честита темичка, Дора!
Страхотно предложение за брак, за пръв път чувам за такова двойно предложение  give_rose
Пожелавам ти организацията на всичко останало по сватбата да върви по мед и масло! Ти си ми една от любимите булки  blush, защото благодарение на теб имам най-страхотните за мен обувки  yahoo
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 09, 2012, 18:28:56 »

Благодаря ви момичета, за милите думи. Аз не съм много по писането във форуми smile, така че ще ме извинявате. Тези дни завърших букета и бутониерите. Взех си и обувките вече. Ето малко снимки smile:
Това е букета. Въпреки, че не си личи е от светлозелени рози.




Това са бутониерите. На живо са много по-хубави.


А това е бутониерата за моето слънце:


Много съм доволна от крайния резултат.

А това са обувките. Тук вече не съм доволна много, защото ми стягат много, а си мислех, че когато си поръчаш обувки, няма да имаш този проблем. От няколко дни ги нося вкъщи с надежда да се отпуснат, но уви, и другата седмица ще ги нося за да ги поставят на калъп. Наистина жалко. Единственото, от което съм доволна, е че са в цвета който исках.


Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 09, 2012, 23:50:59 »

Записвам се и аз с малко закъснение! Желая ти спокойни последни седмици, Дора! Опитай да се отпуснеш и хич да не ти пука кой какво казва! Този ден си е ваш и трябва да е така, както си си мечтала цял живот  give_rose
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 10, 2012, 08:32:46 »

Букета ти е страхотен, а направо съм влюбена и в обувките ти smile
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #25 -: август 10, 2012, 08:34:43 »

Много е хубав букета! Той за хвърляне ли ще бъде? 
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 10, 2012, 09:01:21 »

Мила, нещата, които си показала са много хубави heart А това зелено е много нежно,много приятно стои!
Чета тука из другите темички, че нещо не е обхванала някаква меланхолия - не се предавай, малко остана! Да, понякога се случва да ти е досадно от всички дреболии и джунджории, но повярвай ми за крайния резултат си струва всяко едно усилие! Горе главата, давай го по-ведро! Wink
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 10, 2012, 09:06:31 »

zai4e_mia, до сега се чудех дали да е за хвърляне или не, но после реших да е моя букет. Знам, че много хора не харесват изкуствените, но на мен ми е мило, че аз съм го правила. Още не съм сигурна дали ще правя втори за хвърляне или ще хвърлям този. Имам време да реша smile.

Момичета, такъв мързел ме е налегнал, че чак немога да си събера мислите, какво има за правене още по сватбата. На всичкото и отгоре утре заминавам на море за 6 дена, а още и багажа не съм си събрала  girl_impossible.

Сега като се замисля доста неща има за вършене:
- трябва да купя вино и шампанско и да ги украся,
- да украся свещите
- да купим бутилки за алкохола и да налепим етикетите
- да поръчам тортата
- да си направя пробна прическа
- да уговоря среща с фотото, видеото и шофьора на колата
-да си изберем песен (това ми е най-досадното от всичко  huhhuh.gif)
- да измислим как ще се украсява колата
-да занеса обувките за да ми ги разширят nea

Ох, ужас само за това се сетих сега, а сто процента има още неща. Дано не забравя нещо, че после ще си умра от яд. Най-лошото е , че 90% от нещата ще се правят точно седмицата преди сватбата.
Момичета, помагайте ако се сетите за нещо.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 26, 2012, 23:06:17 »

Честито на младото семейство!Пожелавам ви още много красиви мигове заедно!  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 26, 2012, 23:29:17 »

Честито,мила!Пожелавам ви много любов и взаимност! heart
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #30 -: август 27, 2012, 08:27:56 »

Честито!!!  Bravo  Пожелавам ви дълъг и щастлив семеен живот, изпълнен с радост, щастие и многооооо любов!  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 27, 2012, 09:26:11 »

Честито, Дора! Бъдете много щастливи и нека разбирателство цари в дома ви! smile Чакаме разказ и снимки Wink
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 27, 2012, 13:03:23 »

Честито!!!  Bravo Желая ви много любов, уважение и разбирателство!  give_rose
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 28, 2012, 16:48:32 »

Честито!!! Чакаме с нетърпение снимки!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 28, 2012, 19:21:34 »

За съжаление вече нямам време да следя темите, но минавам за да ти кажа честито и да се обичате много и завинаги!  give_rose
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 27, 2012, 20:20:20 »

Здравейте, момичета smile.
Не съм писала от както мина сватбата, но живота ме завъртя. Минавам да ви покажа малко снимки. Утре се надявам да си събера мислите и да ви разкажа как мина подготовката, какви премеждия имах през лятото, как мина сватбата, от кого съм доволна и от кого не smile
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 27, 2012, 21:20:35 »




Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 27, 2012, 21:22:35 »




Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 27, 2012, 21:24:55 »

Ето още малко снимки
http://imageshack.us/photo/my-images/826/20120825img8578svatba.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/802/20120825img8565svatba.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/20120825img8560svatba.jpg/
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 27, 2012, 21:26:53 »

http://imageshack.us/photo/my-images/839/20120825img8550svatba.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/827/20120825img8546svatba.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/846/20120825img8544svatba.jpg/
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 27, 2012, 21:27:06 »

http://imageshack.us/photo/my-images/825/20120825img8508svatba.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/716/20120825img8061svatba.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/59/20120825img8051svatba.jpg/
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 27, 2012, 21:30:30 »

Забравих да спомена, че снимките са дело на Николай Сираков smile.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 28, 2012, 00:35:42 »

Много сладка!!!
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 28, 2012, 11:36:26 »

Много сте готини и оригинални!  Bravo
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 29, 2012, 10:42:21 »

хаххаха снимките са много забавни, наистина ме впечатлихте smile Много сте красиви, особено ти  Bravo give_rose

п.с. а младоженеца с тези гуменки ли остана през цялото време или само за фотосесията?
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 29, 2012, 11:00:55 »

Благодаря ви smile.
Josephine през цялата вечер остана с тях. Тези кецки и папионка бяха едно от нещата, на които държах много и добре, че и мъжа ми си пада по щурите идеи та ми се нави на акъла.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 29, 2012, 11:06:54 »

идеята е уникална, поздравления smile good
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 29, 2012, 17:30:50 »

Страхотни сте..много свежи и хубави младоженци..като излезли от някоя приказка сте  give_rose
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 30, 2012, 09:27:58 »

Много сте красиви, поздравления за младоженците и фотографа! give_rose Bravo
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines