Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 22:41:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 155588 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #420 -: март 22, 2013, 11:08:23 »

Да точно това имам в предвид, затова и поправката струва толкова, защото от старите материали се прави нов пръстен, няма как по друг начин, защото при разтягане, се отпускат местата на камъчетата, НО тук говорим за повече от 5 камъка на халката, така ми обясниха в магазините, че до 5 камъка не е проблем да се стесни/разшири пръстена по нормалнуя начин, т.е. Рязане с лазер и добавяне/отнемане на материал.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: март 22, 2013, 11:19:37 »

Да точно това имам в предвид, затова и поправката струва толкова, защото от старите материали се прави нов пръстен, няма как по друг начин, защото при разтягане, се отпускат местата на камъчетата, НО тук говорим за повече от 5 камъка на халката, така ми обясниха в магазините, че до 5 камъка не е проблем да се стесни/разшири пръстена по нормалнуя начин, т.е. Рязане с лазер и добавяне/отнемане на материал.
ясно.
моята ще е със седем, но пак не е проблем, защото не са големи
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #422 -: март 22, 2013, 11:25:02 »

Чистотата на бялото злато зависи от примесите, които са сложени и от карата. От това зависи и дали ще пожълтява. То и в статията пише кой примес пожълтява...и се казва никел! Ами аз имам алергия към никел и в моят пръстен със сигурност го няма като примес girl_wink
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: март 22, 2013, 13:07:53 »

Никела е бял, пожълтява от златото и цинка според мен. Вероятно зависи от плавката която ползват различните бижутери. И аз имам алергия, но не е само към никел.
Понякога я проявявам и към т.нар "италианско сребро".
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #424 -: март 22, 2013, 13:12:26 »

casky, от 2000 година в ЕУ по принцип е забранено да се слага никел като примес за изработка на бижута. Така че вероятно повечето пръстени са без никел  Wink
Изчакай няколко години и виж тогава дали ще се промени цвета.
Всеки пръстен от бяло злато има родийно покритие, което се износва. Моят като го давах за стесняване също ме питаха дали след това на мястото на стесняваното искам да го покрият с родий, иначе цветът ще е съвсем друг /цветът на бижутата от бяло злато всъщност е родия/

А относно среброто, аз до сега само италианско сребро носех. Имам пръстен, който не бях свалила 10 години и не мръднал - все още има блясък, съвсем леки драскотини. Аз лично като си сравня сребърните бижута с тези от бяло злато и не намирам грам разлика, не мога да разпозная кое какво е..
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #425 -: март 22, 2013, 13:29:19 »

Ами като пожълтее, ако пожълтее, ще ви кажа. Ама и даже да пожълтее след 5 години и го мина през родиева баня, не е болка за умиране. Все пак това съм искала, а и както съм споменавала не бих дала 4 пъти повече пари за платина, защото 4 пъти в живота ми ще нося този на освежаване, само жълто пък не харесвам girl_wink По-добре да си купим още едни danceg


Като някой настоява да си даде парите и вижда особен смисъл си е негова работа, въпрос на гледна точка girl_wink А и никога не съм гледала на нещата, като нещо с което смятам да умирам...за мен нищо материално не е вечно. И още в началото като сме си говорили с мъжа и той беше на мнение, че ако стане нещо, защото аз не ги махам абсолютно никога и всичко правя с тях, ще отидем да ги оправят, но не и да си ги пазя в гардероба...
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: март 22, 2013, 13:34:06 »

А относно среброто, аз до сега само италианско сребро носех. Имам пръстен, който не бях свалила 10 години и не мръднал - все още има блясък, съвсем леки драскотини. Аз лично като си сравня сребърните бижута с тези от бяло злато и не намирам грам разлика, не мога да разпозная кое какво е..
Да, спор няма, по-различно е италианското, по бяло и лъскаво е, но не смея да рискувам вече... имало е някакви примеси към които съм алергична. До сега към злато не ми се е случвало, така че се надявам с халките всичко да е наред.
Мисля, че ако си харесваме халките и да "позеленеят" няма да ни пука чак толкова много  yahoo
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #427 -: март 22, 2013, 13:40:34 »

И аз имам алергия и към сребро. Вече просто се отказах да пробвам, добре че към злато все още нямам такава...както мъжът ми каза днес "ще е много кофти да ти бях дал годежен пръстен, а ти да имаш алергия към него" biggrin
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: март 22, 2013, 13:44:48 »

Моята халка е сребърна (станаха готови за една седмица, ама вече седмица се каня и още не съм ги снимала). Аз пък да ви кажа специално исках да е сребърна, за да може да потъмнее, че лъскава на нищо няма да ми отива. За момент се изкуших да е от бяло злато и матирана, ама като се сетих, че имам странния навик да си свалям пръстените несъзнателно, реших, че не трябва да ми се поверява нещо толкова скъпо (поне на този етап). Ама нали знаете всеки луд с номера си  insane
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: март 22, 2013, 13:53:27 »

Скоро видях халката на моя позната и изглеждаше много хубаво,като плетена от няколко цвята злато. За съжаление не мога да намеря модела в нета...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #430 -: март 22, 2013, 14:54:49 »

Има много плетени модели, ето някои примери:





Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #431 -: март 22, 2013, 14:56:53 »

Последния модел е як, ама ако беше само два вида щеше да е по-добре лично за мен...така ми идва пък много шарено...
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: март 22, 2013, 15:19:42 »

И на мен ми харесват много, но не виждам как един мъж ще го хареса това. Много са "джиджани" ми се струва. Особено първата  huhhuh.gif
Иначе наистина много ми харесват. В два цвята и освен това като 3ти цвят да се ползва мат ще е супер. Аз не харесвам много розовото злато.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #433 -: март 22, 2013, 15:32:13 »

Първият не го виждам в мъжки вариант, но други два ето варианти, особено за третия си отива, но няма мъжката и дамската да са еднакви:





Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: март 22, 2013, 15:40:39 »

Първият не го виждам в мъжки вариант, но други два ето варианти, особено за третия си отива, но няма мъжката и дамската да са еднакви:







Подобен на втория,но с повече плетено... Не мога да обясня...Модела стоеше достатъчно мъжествено и на него...
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines