Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 06:03:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 157399 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #345 -: март 17, 2013, 20:23:00 »

И халката и годежния има и бяло (годежния почти изцяло) не е мръднало girl_wink
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: март 17, 2013, 20:57:43 »

Халките ни са изцяло бяло злато с един тънък кант жълто. Няма промяна в цвета.
Знам, че това дали ще се промени цвета зависи от начина на изработка на самия пръстен, т.е. по какъв начин са изработени в един отделните елементи. Всеки златар, знаейки как е създаден пръстена, може да каже дали е възможно да се получи така. Например моя близка, която има алергия от жълто, но не и от бяло злато, изключително държеше вътрешната част да е бяло злато и да не се променя. Точно и бяха обяснили с кои модели като изработка няма такъв риск. Затова си мисля, че ако като си купувате халките споделиш притесненията си, биха те насочили към модел, изработен по начин, при който да няма риск за промяна в цвета. Успех  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: март 17, 2013, 21:50:33 »

А тези с червено /розово/ злато променят ли си цвета? Ние сме си харесали /сами смеси напровели модела/ от жълто и розово злато и се чудя дали ще се съгласят да ни го направят и къде? А най-важният въпрос дали ще го направят точно както трябва? Ако имате опит и сте доволни ще споделите ли къде сте останали доволни от изработката на халки по ваш модел? Благодаря!
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #348 -: март 18, 2013, 16:41:26 »

 Lillly, и аз това се чудех. Моят годежен пръстен е от Алтънбаш и от вътрешната страна ми беше леко пожълтял, та миналата седмица им го носих да ми го оправят. Не разбрах точно какво му правят но ми го върнаха като нов. Сериозно се замислям обаче, защото откакто го нося са минали само 8 месеца, а пожълтяването го забелязах още на 2-3 месец. Нормално ли е бяло злато така да жълтее?
Какъв е най-устойчивия материал за халки според вас? Да изисква поддръжка възможно най-рядко.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #349 -: март 18, 2013, 16:46:22 »

И моят е от Алтънбаш и не е мръднал - бяло злато. А халките от вътре са жълто (че някой говореше, че от това какви били от вътре зависело) и те не са мръднали girl_wink Явно зависи от качеството на изработка, няма определени закони по модел и т.н.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #350 -: март 18, 2013, 16:54:26 »

Lillly, и аз това се чудех. Моят годежен пръстен е от Алтънбаш и от вътрешната страна ми беше леко пожълтял, та миналата седмица им го носих да ми го оправят. Не разбрах точно какво му правят но ми го върнаха като нов. Сериозно се замислям обаче, защото откакто го нося са минали само 8 месеца, а пожълтяването го забелязах още на 2-3 месец. Нормално ли е бяло злато така да жълтее?
Какъв е най-устойчивия материал за халки според вас? Да изисква поддръжка възможно най-рядко.

Да и моите впечатления от бялото злато са такива, бях сложила на една позната пръстена до моята халка преди време и направо си беше жълт, а беше от бяло злато, купен от Алтънбаш и два месеца преди това носен за оправяне на цвета. Според моите проучвания най-устойчивия бял метал, неизискващ поддръжка е платината, моят годежен пръстен не е мръднал от 7 месеца, разбира се 7 месеца не са много време, но това, което съм виждала и то приятелки с платинени пръстени от много години потвърждава мнението ми.
« Последна редакция: март 18, 2013, 16:56:57 от Мрявка » Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: март 18, 2013, 19:13:21 »

всички пръстени,които са смес от бяло и жълто,бялото е хванало цвят...в сряда ще ходим да гледаме за халки  yahoo
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: март 18, 2013, 19:52:17 »

Точно така и със времето покритието на бялото злато пада и пожълтява... затова на мен ми обесниха, че е много важно ако пръстена е смес между бяло и жълто злато задължително трябва да бъде с улей, така бялото ще си остане бяло smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #353 -: март 18, 2013, 19:53:38 »

Е, нашите имат улей. Може и това да е причината good Който иска да вярва, но не е мръднало.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 19, 2013, 09:25:07 »

Как така с улей? Не мога да разбера... Бялото злато да е в улей, нещо?
Иначе да и аз попитах, има леко или не толкова леко пожълтяване, степента зависи от самата изработка предполагам.
Платината  няма как да мръдне, тя е бяла все пак smile
Ще заложим на бяло и жълто, вероятно единият цвят ще е матиран, така дори да станат жълти, пак ще има разлика Wink
Сега голямата дилема е дали на моя да има камъни... винаги съм била с идеята, че трябва да са еднакви, но ... "синдрома на свраката" явно е доста силен хахаха biggrin
Харесали сме:
http://hugasian.bg/sites/default/files/JZ__9473.jpg
http://hugasian.bg/sites/default/files/JZ__9418.jpg
естествено не е трудно да отгатнете АЗ към кои клоня  blush
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #355 -: март 19, 2013, 09:36:17 »

Ето така с улей girl_wink Виждаш ли улея между бялото и жълтото.



Увеличено



Нашите бяха на две половини, разделени по вълните и после не знам какво ги е правил най-вероятно поил. Но съм ги виждала преди да се готови, защото ходихме да гледаме дали ще ни хареса как е направил самите вълни.

На мен и двата вида ми харесват като модел (изключвам камъните), но мата е добре да е на бялото - тово във връзка първите girl_wink
« Последна редакция: март 19, 2013, 09:43:19 от casky » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: март 19, 2013, 09:42:44 »

Нашите халки са готови и на половинката просто му лепна на пръста, ама на мен се оказа, че ми е малък, въпреки пробите, които правихме.. Дадох го да ми се разшири, ама пак ми влиза и излиза трудно, а и малко ми е некомфортно.. може би просто знам ,че не е точна мярка и това оказва влияние.. Отделно моят надпис е малко прецакан от разширяването, а и като цяло надписите не са дълбоки и не са много красиви.. sad Вече мисля вариант отново да правя халката, ама то ще ни излязат буквално "златни".. cray Иначе си ги харесваме, а и на милото е все едно като нова и не личи, че е на баща му smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #357 -: март 19, 2013, 09:46:40 »

Отиди при някой друг. С колко размера са ти я разширявали, че чак такава разлика? На мъжа му я разширяваха, после стесняваха и преди ден пак разширяваха и не е мръднала. Тя се разширява като се отнема малко по краищата, нищо от вътре и надписите са си непокътнати. Но искаше само половин мярка и докато се нацели беше голям зор.... Сега и аз искам половин мярка да ми я оправят, защото зимата ми е супер, но лятото малко стяга. А ако е с цяла зимата ще ми пада...
« Последна редакция: март 19, 2013, 09:48:23 от casky » Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: март 19, 2013, 09:48:12 »

Примерно, избираш си жълта халка, която в двата края или в средата има издълбан улей - нали си го представяш? ( тези,които си показала са с улей така като гледам ) Има доста такива халки! Че този улей ако решиш, могат да ти го направят бял и там покритието НЯМА да се изтрие!Просто, това, което е втори цвят, трябва да е в някаква вдлъбнатина - иначе веднага се изтрива! Защото иначе наслояват бялото злато върху жълтото .. и пада с времето.Това ми го каза една позната,която се занимава с бижута и злато smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #359 -: март 19, 2013, 09:50:02 »

Явно наистина е така, защото както казах нашите бяха на две половини - бялото и жълтото, не едно върху друго girl_wink Отивате и искате да ги видите докато не са готови, какво и как правят girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines