Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 05:53:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 157398 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #330 -: март 14, 2013, 19:08:20 »

Мрявка, много е хубав и пръстена и халката. Наистина, ако можеш да задържиш и пробната халка ще е супер. Според тоалета и настроението ще може да ги сменяш  smile А пробната халка с "нагласена" височина спрямо камъчетата ли е ? т.е. каквато и е сега височината, ще е такава и с камъчета ?

helena, много са ти интересни пръстените ! Майка ми има подобен на твоя годежен /нагоре е еднакъв, но не така интересно начупен овал/. Моят годежен също е по-раздвижен и не върви по никакъв начин да се носи заедно с халка.

А иначе кое на коя ръка - на кой както му е удобно. Моята халка е на дясната, годежния на лявата. Лятото ги сменям, че ми се подуват пръстите, а годежния ми е леко хлабав..
Имам колеги, които носят халка на лявата, други на дясната /май се различаваше при католици и евангелисти/. Имам колега румънец, той е носи на лявата... на кой както му харесва !

Благодаря Теа, да нагласен е, те ще бъдат навътре инкрустирани.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #331 -: март 14, 2013, 19:47:59 »

Мрявка, много е хубав и пръстена и халката.

Съгласна съм. Харесва ми колко е семпъл и класически.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: март 14, 2013, 20:46:43 »

Навсякъде на запад от България халката се носи на лявата ръка, защото се смята, че това е ръката на сърцето, а тези, които ги носят ан един пръст също ги слагат на лявата ръка, така смятам и аз да направя, защото тази символика ми харесва, а и ми е по удобно, лявата ръка използвам по-малко в ежедневието от дясната.

И аз така, въпреки че съм левичар! Даже има романтична история, че имало вена в безимения пръст на лявата ръка, която стига чак до сърцето. Стори ми се много романтично smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #333 -: март 14, 2013, 21:42:51 »

Да, да точно тази история ми разказваше консултантката в тифани като ходих да си стеснявам годежния пръстен! Бях забравила :-)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 14, 2013, 22:28:43 »

Здравейте,
Да се включа и аз в дискусията за това, кой каде си носи халката. Аз и моят любим май няма да си носим халките на никой пръст, защото не понасяме пръстени. Как той много точно се изрази - пръстен на ръката ми е като камък в обувката. Затова решихме, че ще ги носим на верижка на врата (той със сигурност, аз мисля да пробвам на дясната ръка 1-2 седмици). Пък и така ще са още по-близо до сърцето.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #335 -: март 15, 2013, 00:22:25 »

Добра идея, щом и при вас положението с неттрпенето на неща по ръцете е толкова сериозно, но мисля че не е зле да пробвате дали няма да свикнете, аз честно казано свикнах с годежния и сега изобщо не го свалям, даже забравям, че е там понякога и изпадан в ужас че съм го загубила :-).
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 15, 2013, 02:41:48 »

мисля моята халка да си я нося на дясната ръка както е прието в българия.иначе годежния пръстен го нося на 1 пръст с други 2 пръстена които преди сватбата ще махна.нямам проблем с пръстени и нямам търпение вече да си сложа халката. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: март 16, 2013, 15:58:55 »

Леле, 2-3 дни само изпуснах и колко много неща са се случили.
1. Честито Мрявка, пробната халка е много хубава, оригинала ще е още по-красив.
2. Аз мисля да си нося халката на дясната ръка, а годежният на лявата. Първо и аз мислех да са и 2та на лявата, но ще ми стане много претрупано и няма да ми е удобно. А освен това /доколкато съм запозната/ в църквата ви карат да са халкоте на дясната ръка.
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: март 16, 2013, 17:04:26 »

моя годежен пръстен е малък и е без камъни така че няма да има проблем.както вече казах другите 2 пръстена които нося на същия пръст ще ги махна и в деня на сватбата ще съм си само с годежния и върху него ще ми сложат халката.след това само ще им разменя местата и така. :)но със сигурност си остава на дясната ръка.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #339 -: март 16, 2013, 17:26:31 »

Леле, 2-3 дни само изпуснах и колко много неща са се случили.
 А освен това /доколкато съм запозната/ в църквата ви карат да са халкоте на дясната ръка.
В църквата е така, те си ги сменят после girl_wink Както казах - това е правилното за православните християни, няма как в църквата да ги сложат на лявата...
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: март 17, 2013, 15:13:23 »

бих искала да опровергая хората, поддържащи тезата, че лявата ръка е ръката на сърцето...сърцето е разположено ЦЕНТРАЛНО в нашето тяло, католиците носят на лявата ръка, православните на дясната, хора,които не им пука кое на къде е, си носят както си знаят
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: март 17, 2013, 16:48:41 »

Това е малко като спора къде се носи часовника biggrin Прието е на лявата, но в крайна сметка където ти е удобно.
Аз годежния пръстен го нося на лявата, а после ще го преместя на дясната под халката. Така съм запланувала, все пак няма никакво значение. Както се казва въпрос на 2 седмици да свикнеш Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: март 17, 2013, 17:12:07 »

Халката при източно православните християни се поставя на дясната ръка, а при католиците на лявата ръка. Не само в България поставяме халката на дясната ръка, в Германия също повечето хора я носят на дясната ръка, в Гърция също. Доколкото зная в Китай мъжете я носат на лявата ръка, а жените на дясната  pardon
Така, че в Бг е прието да е на дясната ръка, а вече как ще я носите си  е личен избор  smile
Аз лично много се чудя - на дясната ми е по-удобно, но пък дясната ръка  я използвам повече и се притеснявам да не я надраскам  pardon
От две седмици си нося годежния пръстен на дясната ръка и го надрасках на скоростния лост на колата и много ме е яд  angry
« Последна редакция: март 17, 2013, 17:23:23 от ma6ka_ » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: март 17, 2013, 17:17:14 »

Аз моя го нася на лявата и пак го надрасках много бързо. А халката мисля да е на дясната и да има матирата лента и исках да питам и матираните ли се драскат така лесно? И като се надраскат има ли вариант да се оправят?
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: март 17, 2013, 19:35:21 »

Аз моя го нася на лявата и пак го надрасках много бързо. А халката мисля да е на дясната и да има матирата лента и исках да питам и матираните ли се драскат така лесно? И като се надраскат има ли вариант да се оправят?
Естествено, че има smile могат да се полират или матират и драскотините изчезват.
На лъскавото определено му личи повече, но пък е по-хубаво....

Аз искам да попитам тези които имат халки бяло и жълто злато. Пожълтя ли ви бялото злато?
Годежния ми пръстен е от бяло злато и леко отвътре е взел да пожълтява. Майка ми има пръстен бяло и жълто злато и вече целия е жълт.
Много искам да ми е комбинирана халката, тъй като нося много сребро и ще си отива, но не знам дали има смисъл, ако се изтърка и то неравномерно (например само отвътре).
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines