Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 03:12:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 159853 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: януари 21, 2013, 17:30:39 »

Марион, много ме заинтригува, може ли снимка на пръстените ти ? give_rose
п.с За бранда си права, имат различни категории качество дори в  големите марки, съответно слагат и цена която варира от до. Аз имах допреди време пръстен със скъп камък, който не беше на известна фирма, но беше във всички  сертификати,международни и ценови,  описан като доста висок клас качество. А съм имала и на много известна фирма, камък с ниска чистота и с по-ниска цена съответно. smile
« Последна редакция: януари 21, 2013, 17:36:45 от emmmmmy » Активен
Marion
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #181 -: януари 21, 2013, 18:07:56 »

Точно така - камъните нямат марка, те си имат сертификати и каквото пише там, това им е качеството, което се определя според големина/карат, цвят, чистота, шлифовка. Бранда качва цената, не качеството на камъните, те се "произвеждат" от природата, а не от конкретно име. Единствения гарант за качество е сертификата.

Снимката е заедно с чашите ни.
http://farm9.staticflickr.com/8341/8251327443_acd45af5a5_c.jpg
http://farm9.staticflickr.com/8291/7892267344_2e5d2b2a4a_z.jpg
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: януари 21, 2013, 18:52:37 »

Точно така - камъните нямат марка, те си имат сертификати и каквото пише там, това им е качеството, което се определя според големина/карат, цвят, чистота, шлифовка. Бранда качва цената, не качеството на камъните, те се "произвеждат" от природата, а не от конкретно име. Единствения гарант за качество е сертификата.

Снимката е заедно с чашите ни.
http://farm9.staticflickr.com/8341/8251327443_acd45af5a5_c.jpg
http://farm9.staticflickr.com/8291/7892267344_2e5d2b2a4a_z.jpg
много ми харесват, наистина си пасват тотално. а това синьото на заден фон зад чашите какво е?  Bravo
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #183 -: януари 21, 2013, 19:02:48 »

Точно така, няма значение каква е марката, каквото пише в сертификата, издаденн за определения диамант, т.е. чистотата и кът-а на диаманта, съответно и възможността му оптимално да отразява светлината зависи тпчно от тези две неща, не от марката, но по повод правене на пръстен с диаманти в бг, аз имам задръжки, тъй като все си мисля че всеки сертификат в бг може да се фалшифицира, мисля че за по сигурно ние ще поръчаме моята халка при изпитано име, тогава знам че всичките й камъчета със сиг ще са истински, както и платината без излишни примеси, неопоменати в сертификатите, нещо което се е случвало на моя позната в бг, а Марион може ли да ми пишеш все пак коя е фирмата, с която ти имаш опит, и какви са ти впечатленията на теб за нея, може и на лични.
И що се птнася до тифани, за мен те са номер едно умирам си за зелените кутийки :-)), но точно поради обсъдената горе причина, че диаманта си е диамант независимо от марката, реших да не утежнявам бюджета на сватбата и да плащам от двойно и нагоре за един и същ димант, само защото е сложен в сетинг с печат тифани.
Активен
Marion
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #184 -: януари 21, 2013, 19:40:06 »

 Еми, give_rose  и аз много си ги харесвам - точно това, което исках и изобщо съм много благодарна за това, което направиха SSG (мисля, че вече не е проблем да ги спомена), тъй като ни изпълниха и изтърпяха с усмивка, и настроение всяка прищявка. Изобщо ние бяхме един голям цирк с нашата сватба, наистина съм много доволна - повече от перфектни във всяко отношение.
Това синьото отзад е ваза с цветя, снимките ги правих аз на следващия ден след сватбата.

Мрявка, както вече споменах SSG, направиха халките ни и пръстена ми е от тях. Бях силно предубедена, но едно случайно влизане в магазина им ме срещна с моя пръстен. Просто го сложих на ръката си и казах това е, точно това, което си представях и също споменах, че дори не позволих да ми го стеснят. Не е правен по поръчка, стоеше си там и ме чакаше.
Изцяло ръчна и изключителна изработка е, заради която бе и основния ми мотив да им поверя и халките. Камъните ми са с качество, което отговаря на това, което исках независимо от мястото, което ще бъде купен пръстена.
SSG имат и могат да предложат камъни с наистина високо качество, всичко зависи от личните претенции и възможности, нещо, в което имах възможност да се убедя и сама. Капацитет съм за себе си и съм доволна от избора, който направих.
Специално за сплавите и трите пръстена са 18к злато, въпреки, че са семпли са изключително солидни и няма нищо, което да ме притеснява в тях до този момент.
« Последна редакция: януари 21, 2013, 19:43:28 от Marion » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #185 -: януари 21, 2013, 20:13:34 »

Мрявка, поглези ни! Покажи това бижу!!!  Girl_hide  Girl_hide Girl_hide

Момичета, харесахме няколко модела от Altinbas и все клоня моята халка да е с камъни. По-голямата част от хората ме разубеждават с довода, че халката е за цял живот и модел с камъни няма да е много удобен, освен ако имам намерение да не нося сватбения си пръстен постоянно или другия случай - да посещавам доста често Altin за поправка на паднало камъче, докато не ми омръзне и се върна на вариант 1 - да не го нося.... Дайте съвет!  give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: януари 21, 2013, 20:54:29 »

Аз също харесвам женската да е с камъни.Моята е такава и съм доволна.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: януари 21, 2013, 21:01:17 »

Мрявка, има места в БГ където можеш да се довериш, моят камък беше и дойде пред очите ми със всичките си американски и международни документи. Ако искаш, пиши на лични да те ориентирам. цените там  са доста високи обаче. smile

Марион, ще ми е приятно да видя по другите теми, ако не ти е проблем, украса, обувчици, рокля, всичко което пожелаеш да ни покажеш от сватбата си, звучиш ми като булка с вкус . Offtopic
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #188 -: януари 21, 2013, 21:04:10 »

Josephine, годежния ми пръстен съм го постнала малко по-нагоре, същия е като на снимката от тифани, само че моят е 0.92ct, халка все още нямам надявам се скоро да мога да се радвaм и аз на закупуването й :-), но идеята е да е като тази на снимката под годежния пръстен, само малко по широка, за да могат да се напишат неща от вътрешната и страна, ние сме решили с бъдещия ми съпруг, всеки да напише на дхалката на другия нещо специално отвътре и да не го четем преди да си разменим пръстените август месец :-)! heart

А и що се отнася до камъните, аз много държа моята да е с камъни, на мен страшно страшно много ми харесва и не бих си взела нормална, но и аз съм си малко сврака обичам блещукащи неща :-), въпреки че много бижута не нося, но сега като ще е гарга да е рошава :-), пробвах много халки все с камъни и не виждам какво има да й е неудобно имам и прки с такива халки и никоя не се е оплакала, а за ремонтирането, мо зависи как ще ти ги сложат, ако е качествено няма да се налага да ти ги поправят постоянно.
« Последна редакция: януари 21, 2013, 21:08:50 от Мрявка » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #189 -: януари 21, 2013, 21:13:23 »

Мрявка, има места в БГ където можеш да се довериш, моят камък беше и дойде пред очите ми със всичките си американски и международни документи. Ако искаш, пиши на лични да те ориентирам. цените там  са доста високи обаче. smile

Марион, ще ми е приятно да видя по другите теми, ако не ти е проблем, украса, обувчици, рокля, всичко което пожелаеш да ни покажеш от сватбата си, звучиш ми като булка с вкус . Offtopic

Емче, пусни едно ЛС. Годежният ми пръстен е от Алтънбаш и нямам никакви забележки - диаманта е перфектен (че какво може да му има biggrin), пръстена не е променил цвета си (защото съм виждала на приятелки как бялото злато отстъпва на жълтото, т.е. изтърква се)... И все си мислех, че те са професионалисти.

Е, не са Тифани!  blum  blum  blum Хи хи хи хи, Мрявка, браво на твоето мъжле!
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: януари 21, 2013, 21:25:45 »

И аз много исках с камъчета, но в крайна сметка избрахме без. Вече бях споменавала за "огромния" асортимент в Габрово beating Навсякъде единствено 12 модела на Ел Амор. На две места на Сара Трейд, но без нищо в наличност, което да може да види човек на живо, все пак смятам, че е редно халките да се видят как стоят на ръката. За правене по поръчка, където попитах, ме гледаха като извънземно crazy Ето какво поръчахме и ще пристигнат в сряда, нямам търпение.

На живо са доста хубавки. Искахме да ги гравират с имената ни, датата и ето това Amor eterno - на испански "вечна любов" Като казахме на жената отново ни погледнаха като извънземни и ни казаха, че нямало как да стане. Можело само на латински и на български. Ок, това не е ли на латиница, отговарям аз. Не можела да обясни какво да напишат. Фирмата била турска и не можело. А на български - може crazy Абеее, луда работа. Предложи да напишат само имената, ние отказахме, ще си ги гравираме в Германия като се приберем. pardon Абсурда идва от там, че фирмата производител се казва El Amor, а Amor Eterno не можели да разберат как се пише crazy crazy crazy crazy
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: януари 21, 2013, 21:32:35 »

nikoletasss, много се смях затова, че не могат да напишат надписа... Що за хора са това? Добре дошла в България  angry.

Ние засега мислим да гравираме датата, която е началото на нашата любов и датата на сватбата т.е да се получи 5.06.10/15.06.13, но не знам дали не е дълго, а и малко ми седи като начало и край, а не искам сватбата да е нашият край biggrin
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: януари 22, 2013, 15:57:43 »

Халките ни пристигнаха. Ето ги heart

Много далеч са от това, което ми се искаше отначало, но сме много доволни. Красиви са и на практика няма да им личат никакви драскотини.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #193 -: януари 22, 2013, 19:19:47 »

Момичета, харесахме няколко модела от Altinbas и все клоня моята халка да е с камъни. По-голямата част от хората ме разубеждават с довода, че халката е за цял живот и модел с камъни няма да е много удобен,
Аз вече съм казвала, че за мен халките трябва да са еднакви smile Просто като видиш едната, трябва да се знае коя е другата половина. Личното бижу е годежния пръстен, с камъни и каквото си искаш...лично мнение. На теб като ти харесва си вземи каквото ти харесва, все пак ти ще го носиш smile Ако се налага ще ходиш за поправка на камъчета smile А за Алтънбаш годежния ми е от там и като качество са супер good

П.П. По повод кой пръстен е удобен (като за цял живот) може да се консултирате със златар или поне нашия ни обясни на дълго и на широко кое и как. Например ако е заоблен или не и т.н smile
« Последна редакция: януари 22, 2013, 19:21:24 от casky » Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: януари 24, 2013, 22:14:36 »

Харесала съм много тези http://somaha.net/сребърна-халка-със-златен-канал-модел-23 . Нямам търпение милото да излезе в отпуска за да ги поръчаме при един познат златар...
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines