Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 18:09:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 158368 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 18, 2013, 20:08:37 »

едни халки които ми вързаха окото веднага, колкото и да са непрактични heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 18, 2013, 20:39:04 »

Искам да ви попитам вие като си избирахте халко съобразявате ли се с това какъв е годежният пръстен (ако пръстена е бяло и жълто и халката да бъде такава)?
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #167 -: януари 18, 2013, 20:52:17 »

Аз да, на мен ми е важно да си подхождат, но смятам че това си е лично усещане, не само цвета а и формата на пръстените е важно за мен да е подобна ако не еднаква, аз ще ги нося на един пръст  Bravo
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #168 -: януари 18, 2013, 21:00:44 »

Аз не съм се съобразявала с годежния пръстен, просто винаги ми харесват смесените пръстени - бяло и жълто. А и за всичко останало златно е така като се замисля smile Но пък пръстените не ги и нося на една ръка, никога не ми е харесвало така smile Но пък определено мисля, че си подхождат. То няма как формата на годежния да е като на халката...или поне каквито са моите представи за годежен пръстен и за халки smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #169 -: януари 19, 2013, 13:15:22 »

Ето това е моят годежен пръстен, заедно с  бъдещата ми халка, като халката ще е малко по дебела с лента платина до камъните  Bravo danceg


* Tiff.jpg (25.56 KB, 426x414 - видяно 4360 пъти.)
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #170 -: януари 19, 2013, 15:12:49 »

Аз също се съобразявах. Аз миксове и смесици не харесвам. Халката и годежния не ги нося на един пръст, защото годежният ми е по-раздвижен и не върви да се комбинира, но инчае бих се съобразила.

Мрявка, пръстените са страхотни, все пак е Тифани  Wink Аз лично бих се страхувала да вървя с тях, те стурват повече от една нова кола.... Girl_hide
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #171 -: януари 19, 2013, 15:46:57 »

Thea, само годежния ми пръстен е тифани, този на картинката, халките ще ги поръчаме в един магазин, но моята ще е като тази на картинката, а на бъдещия ми съпруг съвсем обикновена изчистена и бяла. Това със страха, да има го този момент, прителят ми ми каза, когато ми го подари, че продавачката казала да съм го носела с камъка наобратно веднага щом изляза от държавата в която живея, за да не предизвиквам лошите погледи на бандитите   nea, но честно казано аз когато съм си в бг и без това никой не вярва че е нещо толкова ценно, така че едва ли би станал някакъв по-голям порблем, все пак не съм единствената жена по улицата с блещукащ пръстен на ръката  diablo
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: януари 19, 2013, 15:58:46 »

Никак не ми се дават толкова пари за златни халки, при положение че и на двамата професиите ни не позволяват да се носят пръстени. Още повече, че той и да не му го забраняваха пак мрази да носи каквито и да било бижута... Много ми хареса идеята за по-нестандартни метали. Разгледахме халките на Dido от сребро но нищо не ни хареса...Волфрам и титан звучи супер яко, но май в БГ няма къде да се види такова нещо. Сега ги гледам по ebay.co.uk  и се чудя наистина ли  са толкова лъскави колкото изглеждат. А и като не може да се пробва...може пък да са страшно неудобни (аз все пак възнамерявам максимално когато може да си я нося)... Някой от вас поръчвал ли е подобни и ако да харесал ли му е резултата?

П.С. http://www.tungsten-jewellery.com/Bulgarian/index.html  biggrin
« Последна редакция: януари 19, 2013, 16:10:48 от eleni4ka » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #173 -: януари 19, 2013, 16:07:49 »

Всичко е много относително и е въпрос на личен вкус smile
Например аз не харесвам халките да се различават - мъжката и женската. Не харесвам годежни пръстени с повече от едни камък - вярвам в самата символика на камъка. А също така обръщам голямо внимание на симетрията на самия пръстен...имам доста набито око и това трудно може да ми избяга, да не казвам никога... Моя мъж доста се беше постарал да намери "моя пръстен" и то доста успешно heart

Относно халките аз съм убедена, че двойката като ги види разбира, че са ТЕ smile Ние нашите си ги избрахме още в първото ателие, в което влязохме просто да разгледаме. В последствие си направихме същите при златар. Просто и двамата гледахме моделите и накрая всеки показа какво най-много му е харесало и се оказа, че и двамата харесваме тях heart От любопитство поразгледахме още след това, но нищо не беше като тях smile Така всичко беше решено... girl_wink
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #174 -: януари 19, 2013, 17:19:13 »

Мрявка, ако е повече от 0,5 карата диаманта, направо си го оставяй у вас като идваш в БГ  biggrin Наистина има доста с блещукащи камъни, най-често стъкалца от Сваровски, но качеството на Тифани не може да се сбърка. Така че имай едно на ум. Къде ще правите халките ? Сигурна съм, че ще станат страхотни  good

casky и аз така разпознах нашите халки от пръв поглед. Влюбих се в тях и дори ги сънувах  pardon

Бях тръгнала с идеята за едни халки, а месец по-късно взехме съвсем други...

eleni4ka, нямам наблюдения лични от такива халки, но според мен е и въпрос на вкус. На нас ни предложиха такива, но отказах, чернеят и са по-специфични. Аз лично бих предпочела среброто пред тях. Доколкото знам, халките от титан и волфрам не се драскат така и не избеляват !
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 19, 2013, 17:22:56 »

Завиждам на всички, които могат да си направят халките по техен модел. Тук в Габрово, че и в Търново, като ги попитам дали правят по наш модел, ме гледат все едно съм избягала от някой психо диспансер crazy Навсякъде в Габрово ми показаха абсолютно едни и същи 12 модела на El Amor. На две места имат на Сара Трейд, но ги доставят за 2,3 седмици, което нас не ни устройва.  beating

Аз определено смятам, че трябва халката да се връзва с годежния пръстен. Това определено ми е водещ критерии. Също така искам да са от бяло и жълто злато, защото сега и двамата носим сребро, но знае ли си какво ще ми хрумне след време crazy
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 19, 2013, 17:28:39 »

Поръчах си две халки от ebay от американски продавач, пише че ги доставят тук пък ще видим. Така или иначе се правят в Китай - там били най-големите залежи на волфрам. Цената малко ме притесни сега, защото в един сайт ( уж на водеща компания, за онлайн продажба на пръстени и мъжки сватбени халки от титан и волфрам) -  www.Titanium-Jewelry.com - струват пръстените по 99$, а моите са по 15$...дали не са някакво менте...Така или иначе не са скъпи, ако не ни харесат ще се примирим с бяло злато...
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #177 -: януари 19, 2013, 18:19:58 »

Поръчах си две халки от ebay от американски продавач, пише че ги доставят тук пък ще видим. Така или иначе се правят в Китай - там били най-големите залежи на волфрам. Цената малко ме притесни сега, защото в един сайт ( уж на водеща компания, за онлайн продажба на пръстени и мъжки сватбени халки от титан и волфрам) -  www.Titanium-Jewelry.com - струват пръстените по 99$, а моите са по 15$...дали не са някакво менте...Така или иначе не са скъпи, ако не ни харесат ще се примирим с бяло злато...
Спокойно, и наште струват по $20 , нямат чупене и надраскване, блясъка си стои, китайската империя е помислила за всичко! В повечето случаи цената се определя от името на продавача или магазина, с малка разлика на дизайна и по $400 ги има. Дано останете доволни, най- хубавото е че така човек не се изръсва с голяма сума за халки.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 19, 2013, 18:24:20 »

Завиждам на всички, които могат да си направят халките по техен модел. Тук в Габрово, че и в Търново, като ги попитам дали правят по наш модел, ме гледат все едно съм избягала от някой психо диспансер crazy Навсякъде в Габрово ми показаха абсолютно едни и същи 12 модела на El Amor. На две места имат на Сара Трейд, но ги доставят за 2,3 седмици, което нас не ни устройва.  beating

Аз определено смятам, че трябва халката да се връзва с годежния пръстен. Това определено ми е водещ критерии. Също така искам да са от бяло и жълто злато, защото сега и двамата носим сребро, но знае ли си какво ще ми хрумне след време crazy

нямате ли време за една бърза разходка до друг голям град, може да има и готови модели на Сара, които да ви харесат в някой по-голям магазин там?
Активен
Marion
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #179 -: януари 21, 2013, 15:36:44 »

Мрявка, ако е повече от 0,5 карата диаманта, направо си го оставяй у вас като идваш в БГ  biggrin Наистина има доста с блещукащи камъни, най-често стъкалца от Сваровски, но качеството на Тифани не може да се сбърка. Така че имай едно на ум. Къде ще правите халките ? Сигурна съм, че ще станат страхотни  good



Всъщност качеството на камъните няма нищо общо с марката. И Tiffany&co, и DeBeers като бих казала най-известни марки в това отношение продават камъни също така и не от първата графа на таблицата така да се каже. Така, както и в България могат да ти предложат камък с инвестиционни качества например, та мисълта ми е, че камъка не блести според бранда и двете неща нямат общо. Казвам го като тотален фен на DeBeers и първоначално се бях ориентирала натам.
По темата Еми горе е показала класически сватбени пръстени или така наречените Full Eternity, а по удобния вариант е Half Eternity, при който камъните са в редица само в гораната част, по който аз лично съм луда и мъжът ми ми предложи брак именно с такъв.
Не исках да нося халка, а да се омъжа с този пръстен, тъй като така или иначе е сватбен, но поради това, че ми е голям и не позволих да го преправят направиха халка и за мен изцяло съобразена с пръстена ми. Много държах двата пръстена да бъдат като неделими, при положение, че ще ги нося заедно. Халките и пръстена ми са брилянти във всяко отношение и аз съм много доволна, че в крайна сметка реших да се доверя в БГ за тях. Няма да споменавам име, тъй като ми е първи пост и да не се приеме за реклама.

п.п.
Това ми е първи пост във форума, но активно го следя от приготовленията на моята сватба, която беше на трети ноември.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines