Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:57:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 225240 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #255 -: декември 14, 2015, 11:42:14 »

Днес ще се вихря в кухнята. Намислила съм едно руло "Стефани" да направя, че отдавна не съм правила, а имам продукти да оползотворявам.
За салата ще направя това, което измислихме наскоро с майка ми: нарязани на ситно печени чушки, варени яйца, сирене, цедено мляко. Като подправки тук може доста да се експериментира.
За десерт трябва да измисля скоро време нещо с ябълки. По принцип правя този сладкиш (май и друг път съм го писала, ама ще извинявате): В намаслена тава нареждам шоколадови бисквити "Закуска". Ред масло, ред бисквити. Отгоре нарязвам ябълките, поръсвам с канела. Разбърквам 4-5 яйца, 1,5 ч.ч захар, 1 ч.ч. прясно мляко и заливам ябълките. Пека на 180 градуса до порозовяване на ябълките.
Приемам други предложения с ябълки. Иска ми се нещо с основни продукти...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #256 -: декември 14, 2015, 12:50:08 »

С ябълки правя един сладкиш с настъргано тесто, по класическа немска рецепта. Друга изпитана рецепта е с карамелизирана захар, върху нея задушени в масло ябълки и заляти с класическо пандишпаново тесто. след печене се обръща и сиропира. Ще ти дам точните рецепти, ако те интересува. В последните години правя по- леки десерти /щото се правим на здравословни/. Та нещото, което обира овациите са сварени ябълки, изцедени и пасирани. Овкусяват се с лимон, канела и орехи. Като изстине и се сложи в красиви стъклени чаши става страхотно. Без захар и брашно, много леко и ароматно, харесва се на малки и големи. Водата, в която са варени, се пие като сок. Почитател съм и на печени ябълки с мед, орехи и канела. Мога да ти дам и рецепта на пуширани /може да се пише с о, не зная/ с люта чушка и звезден анасон, ама не е кой знае какво, само името му е изкълчено.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #257 -: декември 14, 2015, 12:59:07 »

Това, което е с карамелизираната захар, ще ми е интересно да го разбера. ММ е почитател на по-сладкото и по-тежко на вкус. Медунчо pardon
Сварените ябълки си ги запазвам като идея за гости. Даже имам страхотни чаши за такива цели. При пълна маса десертът нека поне е лек Wink
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: декември 14, 2015, 19:17:32 »

Майка ми прави нещо подобно на това, което Свекърва е казала. Нарежда в една тавичка ябълките нярязани на тънко и отгоре ги покрива с казамелизирана захар. Върху тях слага бутер тесто. Като се изпече - обръща и ябълките идват отгоре. Малко е тестен обаче, ако не обичате няма да ви хареса. Ние унас понеже много налитаме на тестено  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #259 -: декември 14, 2015, 20:30:17 »

Ето по- подробно рецептата на "Сладкиш с ябълки Елито"
В тавата, в която ще се пече /около Ф26 - 28/ се карамелизира 1ч.ч. захар. Преди да се свали от котлона, вътре се разбърква 75гр. масло.
В друг съд се бланшират 5 настъргани на едро ябълки /около 1кг./ в 75 гр. масло. Като поомекнат малко, към тях се добавя по желание канела на вкус и сместа се изсипва в тавичката с карамела.
За пандишпановото тесто са нужни 9 супени лъжици бяло, пресято брашно, 9 с.л. захар, 4 яйца, 1пакет бакпулвер. Яйцата се делят на жълтъци и белтъци и се бият поотделно с по половината захар. Към разбитите белтъци едно след друго постепенно се добавя част от брашното с бакпулвера, част от жълтъците и се бърка и така до смесване на всички съставки. Получената смес се излива върху ябълките.
Пече се в предварително загрята фурна.
Сладкишът се обръща в поднос и ябълките с карамела остават отгоре. В същата тава, където е печен сладкишът, без да се мие, се прави сироп от 1ч.ч вода и 5 с.л. захар и се вари до сгъстяване. По желание се поставя и половин лимон, с кората, без семките.
Сладкишът се залива със сиропа и отгоре се наръсват счукани орехи. Яде се студен.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #260 -: декември 22, 2015, 15:06:20 »

Бурек

2 ч.ч. настъргана тиква
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
Тиквата се намачква, за да пусне вода, и се добавя захарта. Бърка се енергично. Добавя се брашното. Когато се получи хомогенна смес, се разстила в намазнена тава. Пече се стандартно на фурна - 180 градуса отгоре и отдолу.
Това ни го казаха родителите на кумицата ни. Бяха наскоро в с. Баня, Разложко и оттам са го научили. Може да се прави и в доста по-големи количества, въпросът е да се спазят пропорциите. В посочените количества става тъничко и много хрупкаво.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #261 -: декември 23, 2015, 10:18:39 »

Ей, това съвсем "обрана" рецепта, чак и за пости става smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: декември 23, 2015, 10:51:23 »

Този Бурек ще го пробвам задължително, още в следващите дни. good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #263 -: декември 24, 2015, 11:01:27 »

Като се замисля, може да се добавят и натрошени на ситно орехи smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: декември 24, 2015, 13:17:59 »

Хаха, точно така мисля да го приготвя довечера/дано ми остане време/ smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: януари 12, 2016, 16:37:02 »

Веднага да използвам новите гювечета ( във форма на малки тенджерки )
 
Намазах с масло, сложиш картоф, чушка, лук, по 2 с.л. домашна лютеница и по една наденичка, сол, черен пипер и шарена сол.. На всяко гювече сложих отгоре по едно яйце.. И ето резултата  Yes


* oie_12153169mYY6cq8.jpg (46.64 KB, 310x233 - видяно 1828 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #266 -: януари 12, 2016, 16:42:39 »

Еха, много са сладурски  heart Аз още не съм сефтосала моите, ама сис сигърност ще има и сирене в тях  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 12, 2016, 16:45:34 »

Много вкусно изглежда  Bravo
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #268 -: януари 12, 2016, 16:55:44 »

Как ги режете тези картофи, никога не ми се сготвят картофите в гювече.....или предварително сварени ги слагате?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 12, 2016, 16:57:37 »

Наде трябва повече време да се пече и да има малко вода, за да стане.. Иначе аз ги режа на кубчета или на кръгчета.. Тези малките ги пекох 2 часа и станаха страхотни..

ПП Фери, Тони мерси  smile
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines