Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 14:15:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ !!!! 22 ЧАСТ  (Прочетена 219549 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 27, 2012, 09:53:44 »

Някакъв сатен е, но не е този много лъскавият.

Ми ходи се нормално, или се влачи, или някой носи (имах си 8 годишна шаферка, не толкова от нужда, колкото да и направя кефа, и тя беше ужасно горда и щастлива).
За танците големият шлейф се откача и остава мъничък, който може да се прихване с ръка по време на танца.
По- нелъскавият сатен се нарича вълнен сатен smile
А иначе мен оттук ми прилича на тафта.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #16 -: юни 27, 2012, 11:53:59 »

Ако тафтата е по-дебел плат, и не много лъскав,но е гладък като сатен, може и тафта да е.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 27, 2012, 11:55:45 »

Аз мисля, че е т.нар. дюпон - моята рокля ще е от такъв и платът изглежда по същия начин smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #18 -: юни 27, 2012, 13:22:05 »

Момичета, не че съм много на ти с платовете, но си мисля, че е сатенена коприна. Всъщност "сатен" е специфичната техника на сплитане на тъканите. Китайчетата използват сатен от изкуствена коприна /полиестер/ и заради това изглежда толкова лъскаво. Друга изключително често използвана тъкан за сватбени рокли е тафтата, която пак е от копринени нишки, но по друг начин сплетени. Дано съм била полезна  give_rose
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #19 -: юни 27, 2012, 13:30:09 »

Ооо, страхотна е роклята, и аз я бях харесала, но в магазина на Брайдъл фешън я нямаше. Да се надявам, че до моята сватба ще дойде и тази колекция до България.  give_rose
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #20 -: юни 27, 2012, 13:47:18 »

Тя е от стара колекция- 2010.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 28, 2012, 06:26:51 »

 Така, вчера си взехме шаферската и булчинската рокля от Романтика Фешън. Шаферската рокля я шиха по снимка и .... невероятна е! Не си и помислях даже, че ще стане нещо такова. Седи страхотно и удобно и много красиво!
И едно разкритие - тази неуслужливата, намръщена консултантка от миналото ни ходене там всъщност е дизайнерката  nea
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #22 -: юни 28, 2012, 08:50:40 »

Момичета, не че съм много на ти с платовете, но си мисля, че е сатенена коприна. Всъщност "сатен" е специфичната техника на сплитане на тъканите. Китайчетата използват сатен от изкуствена коприна /полиестер/ и заради това изглежда толкова лъскаво. Друга изключително често използвана тъкан за сватбени рокли е тафтата, която пак е от копринени нишки, но по друг начин сплетени. Дано съм била полезна  give_rose
Josephine®, много си права! Има хиляди видове сатен - от изкуствени, синтетични и естествени нишки.....освен това има няколко разновидности на сплитката "сатен", така че може да изглежда различно ...... най-качествените "сатени" и респ. най-добре изглеждащите са от памук(египетски) и коприна...естествено цената им надвишава стократно изкуствените и синтетичните сатени...оттам и цената на рокля, направена от такава материя скача много.....но искам да ви кажа, че нищо не може да се сравни като усещане, комфорт и класа с дреха, направена от естествени влакна ...Сори, за доуточняващия пост, но нямаше как да не се изкажа като текстилен инженер blush
grey, роклята е мечта, класа и непреходност .... и съм сигурна, че при правилно съхранение ще бъде толкова прекрасна и когато дойде време да жениш твоите деца - като виж решили да вземат роклята на мама, като в онези романтични филми или пък по стаарааа традиция  smile
tinycat, честито! Важен е резултата, другите емоции се забравят бързо, щом крайния резултат е добър smile
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #23 -: юни 28, 2012, 14:00:38 »

Така, вчера си взехме шаферската и булчинската рокля от Романтика Фешън. Шаферската рокля я шиха по снимка и .... невероятна е! Не си и помислях даже, че ще стане нещо такова. Седи страхотно и удобно и много красиво!
И едно разкритие - тази неуслужливата, намръщена консултантка от миналото ни ходене там всъщност е дизайнерката  nea
Хахах, ти не знаеше ли, тя е вечно намръщена и вечно с мазна коса.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 28, 2012, 15:39:25 »

 Не, не знаех, но беше весела изненада  Bravo
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 29, 2012, 09:22:18 »

Аз пък напоследък съм луднала по винтидж стила - дори вече започнах да си пазарувам такъв стил дрехи и предмети. Търсейки си втора бяла рокля - за моминското, за подписването и евентуално - като резервна в ресторанта, се сетих за сватбената рокля на мама. Виждала съм я 2-3 пъти - стои прибрана в скрина на село, но май няма да ми стане, понеже мама е била по-елегантна от мен на моята възраст  blush Но иначе моделчето е нещо между тази и тази от прикачената снимка, само че бяла:
http://classifieds.weddingbee.com/topic/mrs-labs-grace-kelly-inspired-pink-lace-1950s-short-vintage-wedding-dress
Мисля да я извадя и пробвам като си отида на село. smile
А иначе, за да не съм съвсем off - купих си страхотня втора бяла рокля от релефен плат, наподобяващ декорация с дантела - много нежна и елегантна винтидж визия. Ще я снимам при първа възможност Wink



* vintage_weddiing_dresses06.png (68.65 KB, 160x249 - видяно 4126 пъти.)
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #26 -: юни 29, 2012, 09:58:24 »

Хе-хе. И аз харесвам винтидж моделите, но се отказах доста бързо от тях. Къде можеш да намериш такава рокля в България? Докато обикалях не намерих нито един такъв модел, а ми се стори рисковано да шия по поръчка.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 29, 2012, 10:01:42 »

Хе-хе. И аз харесвам винтидж моделите, но се отказах доста бързо от тях. Къде можеш да намериш такава рокля в България? Докато обикалях не намерих нито един такъв модел, а ми се стори рисковано да шия по поръчка.
има, но са рядкост, и то само в интернет бг магазините. Моята годежна е такава.
ето три линка, в които има с дантели :
http://bg-look.com/%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D1%8F-%D1%81-%D0%B3%D0%BE%D0%BB-%D0%B3%D1%80%D1%8A%D0%B1-%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B0

http://fashionup.bg/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D0%B8/%D0%A0%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8.html

http://scarlet.shopmania.biz/pokupka/46418

ето я и годежната, част от нея :


* SAM_11622.jpg (72.25 KB, 355x702 - видяно 529 пъти.)
« Последна редакция: юни 29, 2012, 10:05:37 от emmmmmy » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 29, 2012, 15:32:36 »

Еми, годежната ти рокля много ми напомня на един модел на фирма Creations, Габрово - това е една от фирмите изпълнител за марки като H&M, TOP SHOP и Miss Selfridge. Тук имат фирмен магазин и продават някои от моделите на доста по-ниски цени (което не е много коректно спрямо марките). Но пък имат страхотни Vintage модели, вчера пробвах два и се спрях на тази за моминското, но на живо е много по-красива (снимката е доста лоша).




* 7314969_4_585x461.jpg (38.76 KB, 585x461 - видяно 555 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 29, 2012, 15:34:37 »

така е , на снимка дантелите не изглеждат така добре. Аз си я купих от Графа за 50тина лева, което си беше сделка. уникална изработка.
Твоята изглежда  много добре.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines