Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:02:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Успешното съжителство!  (Прочетена 28675 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 21, 2012, 08:58:23 »


Кристи, опаковката, в която поднесе мислите си, се оказа не лесна за тълкуване, обаче си казала, в друга форма това, което всички правим. Потърсила си човек, който наистина ти пасва на стила на живот и на нещата, които считаш за важни. Благодаря, че така почна защото дискусията ми хареса smile

Няма как на всички да ни се иска едно и също, Ем каза - устроени сме различно. Ами не, аз не мога да живея с човек, чиято основна мисъл е какво ще вечеряме днес и какво дават по телевизията, за това ти казах, че не може съвсем без амбиции - в моя случай по-точната формулировка е без идеи - за работа, за забавление, за каквото се сетиш. Еммм, направо може да си отвориш център за семейно консултиране, написа едно изречение и каза всичко - всяка крайност може да убие една връзка.

Кив, това ми е професията , поне по специалност и по призвание, нормално е grandpa

Кристи, с теб се получи както с мъжете понякога вкъщи- говорим си едно и също , но на различни езици, и докато се разберем че сме еднакви,сме се сдърпали или нацупили  Girl_hide
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #16 -: юни 21, 2012, 09:12:05 »

Свекърва, с последния пост уби мотивацията на момичетата с диамантените пръстени да стиснат зъби и да се борят за връзката smile На теб успех ти пожелавам smile

Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 21, 2012, 15:51:10 »

Аз да ви кажа моят мъж винаги е бил "мечтател" за мен. Наричам го така, а не амбициозен, ще обясня защо. Защото неговите амбиции/мечти винаги ми изглаждаха много далечни и нереални. Понеже аз съм някак много прагматична, така ме е научил животът, и не съм си мислела, че могат да ни се случат такива хубави неща!
Обаче, ето че той с неговите мечти/амбиции вече постигна много от желаното. Сменихме няколко коли, вече има собствена фирма, а от вчера имаме и апартамент (нямаше темичка, в която да се похваля). Винаги съм го подкрепяла, но честно казано не съм вярвала съвсем в мечтите му. Но ето, че той ме опровергава...което е добре, та даже му се възхищавам.
Като знам, че сме имали моменти с 5 лв. в джоба общо двамата и това не ни е смачкало и разделило, мисля че имаме силна връзка! Надявам се да продължи да бъде такава!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: юни 22, 2012, 15:07:36 »

Свекърва, с последния пост уби мотивацията на момичетата с диамантените пръстени да стиснат зъби и да се борят за връзката smile На теб успех ти пожелавам smile
Ами да, аз като средностатистическа свекърва, но надявам се достатъчно интелигентна, за да не бъркам "средностатистическа" с "посредствена"  Wink, освен да убивам мотивация точно на момичета, вече имащи диамантени пръстени, какви други гадости да правя diablo? Поправям си поста, като добавям, че ще си чакам поредния диамантен пръстен. Моите са само безцветни, сега искам зелен и розов от една колекция, ама и забравих името.
Аз сега, като не зная точно мъж ли съм или жена заради операцията /няма да пиша латинското име, не зная как се пише с кирилица/, малко се чудя, дали статията е писана от мъж. Много скромни изисквания към жените....никакъв проблем, да бъдат изпълнени. Ако обаче жена седне да напише изисквания за успешен брак към другия пол, нямя да стигнат 6 страници. В коментарите под есето, лице от женски пол се е опитало "да нахвърли" няколко точки /даже влиянието на майката  Wink/, но сигурно има още. Сериозно, какво искат младите жени? Наистина ми е интересно, пък и темата заглъхва, като няма "тръпка".
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 23, 2012, 17:01:40 »

Имаше една тема, в "Кафе и Чай", казваше се "Тема на седмицата", там обсъждахме подобни неща.

Колкото до успешното съжителство.Само едно ще ви кажа, зависи от вас двамата.Никога, ама никога не знаете какво ще ви поднесе живота и не знаете как ще реагира човека до вас в определени ситуации, дори да сте си мислели, че го познавате идеално.Амбиция, какво значи амбиция, когато може да загубиш човека до себе си заради нея?Пари, има ли смисъл от тях, ако виждаш, колко е кратък живота и колко ужасен понякога?!

Обичайте се, имайте си доверие, компромиси и време прекарано заедно със споделяне на мисли и чувства.Другото отминава.
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #20 -: юни 24, 2012, 19:43:16 »

Според има само едно нещо, което е важно за успешното съжителство- ЛЮБОВ. Човек може да се промени, но само ако иска. Важното е двамата да сте едно цяло, да вземате решенията заедно, да се справяте с трудностите заедно, защото се обичате.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines