Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:23:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детето достатъчна причина ли е за сключване на брак  (Прочетена 93013 пъти)
 
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 03, 2007, 10:32:33 »

Абсолютно съм съгласна с Юлето,човек ако иска и държи на брака- няма граници дали преди или след,но съм абсолютно против това детето да става причина за брака аз ако забременея не искам да ме вземат по принуда заради детето
да и аз съм съгласна с това
« Последна редакция: май 03, 2007, 11:58:28 от maria_lakova » Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 04, 2007, 12:35:50 »

Ще повторя много от предните мнения, но аз също смятам, че детето не трябва да е причина за брака. Все пак брака е въпрос на личен избор и никой не те задължава да сключваш брак, правиш го ако така смяташ и ако искаш. Има милиони хора по света, които се обичат и са щастливи с децата си и без брак, и обратното има толкова много, които са женени, а не могат да си кажат и дума. Това се случва много често според мен заради НЯКАКВА ПРИЧИНА някога си, която ги е накарала да сключат брак без да са били готови за това, било то дете, мнение на родители или нещо друго.
Така че ако двама души се обичат и са заедно, детето си идва от самосебе си, пък дали с брак или без брак на кой му пука?!
Аз лично винаги съм искала първо да се омъжа и после да имам деца, и да не съм бременна на сватбата, но пък в крайна сметка ако стане няма да го върна, напротив ще бъда най-щастливата жена, и изобщо няма да ми пука, че някой си бил казал "Ето те се ожениха, защото тя беше бременна"!
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 06, 2007, 15:44:07 »

Да точно така - ако още в началото на бремеността смяташ че детето е някаква причина,то така ще отиде и докрая./цял живот/ Детето никога не бива да бъде предпоставка за нечие решение - то е дар Божий и е най-святото нещо
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 06, 2007, 15:48:57 »

то в последните години се утвърждава една такава тенденция, че вече хората преди да кежеш, че ще се жениш те питат дали си бременна! А да се жениш заради бебе си е чиста проба глупост, защото по-добре с двама разделени родители и дори с един, отколкото родители които не могат да се дишат!!!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 06, 2007, 15:52:38 »

Момичета, съгласна съм с вас!!! good
И ние като казвахме, че ще се женим все това ни питаха, дали аз съм бременн!!! Много непроятно беше!!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 07, 2007, 18:12:22 »

не знам дали е тук темата, ама се сетих да ви се оплача
няколко седмици преди да получа пръстен (годежен) от Франция дойде новината, че на девер ми приятелката е бременна в 4тия месец, те все още не са женени и казват, че сами ще решат кога, въпреки нападите от всички страни, а бебо вече е на 6 месеца.
като получих пръстена и обявихме на родителите на милото, че ще има сватба - реакцията беше:
1. Да не си и подул корема?, отговор НЕ
2. Е вие гледате да не останете по-назад от брат ти. Все да сте в центъра на събитията.

Та както и да е аз смятам, че бременността не бива да е единствена причина за сватба, но и мисля, че ако има начин детенцето трябва да живее в семейство, т.е. мама и татко.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #36 -: юни 11, 2007, 13:24:51 »

Много е сложно.Зависи си от приоритетите на бъдещите родители.Ако наистина не се обичат,бият се и се карат редовно,естествено,че няма да се женят.Но дори тогава е глупаво таткото съвсем да се покрие crazy.Все пак смятам,че ако един мъж наистина е отговорен и зрял човек,не би оставил бременна от него жена huhhuh.gif.Независимо дали това значи брак,или нещо друго.Той трябва да се съобрази с нейното желание-дали да я остави завинаги на мира и да не се вясва повече,за да си уреди тя живота(своя и на детето),или да й помага с някои неща.Освен това al_stoev беше споменал за издръжката,но,да си го кажем честно,тя в повечето случаи е мизерна и за нищо не стига Mad girl,а и не може нито да замени подкрепата,която ще е нужна на жената,нито да успокои съвестта на мъжа(невероятно,но факт! Oh my ...).
Прекалено е сложно,за да кажем твърдо за или против,по-скоро трябва да се мисли кое е най-добре за детето,защото то никому не е виновно и все пак при грешка на родителите,то ще търпи последиците,а не те huhhuh.gif!
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 07, 2007, 15:44:43 »

Абсолютно против съм за брака ,само заради дете,ако двамата се обичат и се познават достатъчно добре,съм съгласна,но ей така от скоропшна връзка,и набързо да е станала работата,НЕ.Например,моя бъдещ съпруг  навремето се ожени именно заради това че бившата му жена е забременяла,преди това малко са се познавали,и от хорски срам и под влияние на родителите се съгласил да се оженят.И след това караници,изневяра от нейна страна,разведени са от години,тя го напусна заради друг.Сега ние сме заедно то 2год и половина,имаме дете,но не сме склю4или брак,и сега го решихме,като сме сметнали че точно аз съм човека ,както и то за мен.
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #38 -: септември 25, 2007, 22:41:07 »

Аз също съм на мнение че само и единствено бебенцето не е достатъчна причина за да се сключи брак Girl_sing Ако само то накара тези хора да се оженят- в смисъл от хорски срам, че ще кажат нещо другите хора- по- добре да си останат неженени. Те двамата трябва да са абсолютно сигурни че искат да предприемат тази крачка- но малкото човече не може да скрепи съюз между двама души, който не се основава на искрени чувства и обич  good
 Има други случаи когато двамата просто не са се решавали истински, но се обичат и ценят и в един момент идва малкото човече и то просто им дава един по- силен тласък напред да сключат брак- тогава съм за good
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 25, 2007, 22:53:32 »

Не смятам че едно дете е достатъчна причина за сключването на брак.Между двама души трябва да има взаимни чувства , разбирателство , и сигурност че се обичат , вярват си и искат да остареят заедно. Dance
При нас стана така , че детето просто ускори сключването на брак , иначе ние бяхме решили че ще се вземем  girl_in_love
Активен
Vesy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #40 -: октомври 05, 2007, 10:13:31 »

Доста сме го обсъждали този въпрос с приятелки. И все така си мисля, че не може да се свържеш с някой за цял живот - само защото ще имате дете. Ами нали трябва да мислиш за това дете. Уж си казваш - добре е да има баща. Но не е абсолютно така. Ако отношенията между майката и бащата са лоши - то по-добре да си го гледа жената сама. Лошото отношение и караниците между родителите, когато дететео е още много малко - оставят големи травми според мен.
Бракът трябва да заради любовта, близоста, хармонията.

И в този ред на мисли 4-5 човека ме питаха дали не съм бременна, когато разбраха че ще се женя. Много се дразня. Даже последният случай беше вчера - засякох едно бивше гадже в ICQ и му казах хубавата новина. И той - честито! да не си бременна?? Викам му- защо всички това ме питат не мога да разбера.
Отговорът: Защото това е най-честата причина за брак в днешно време!
Наистина ли е така?!?!?!!? Просто отказвам да повярвам!  girl_impossible girl_impossible
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 05, 2007, 12:55:11 »

И при мен беше така, понеже с моя мъж преди да се оженим ходехме от 8 год. и като казах, че ще се женим всички познати питаха директно бременна ли си и както пише в по-горният пост явно наистина сега много двойки се женят, защото жената е бременна. Като пример всички наши приятели се ожениха когато жената забременя
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 05, 2007, 14:40:42 »

като казах, че ще се женим всички познати питаха директно бременна ли си
Хехе,често се случва!А нас пък никой не ни пита това,просто защото дъщеря ни още нямаше годинка,когато ми предложи брак smile По-скоро са ни питали като разбереха,че съм бременна-"Няма ли да се жените?!?!"
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #43 -: октомври 05, 2007, 19:57:43 »

Ние се преместихме да живеем заедно и почнаха с коментарите дали съм бременна crazy
Толкова е грозно...  Mad girl

Ако се случи да се забременее преди брака - какво лошо има в това? Но не всички случаи са такива. Мен все са ми разправяли - те хората днес се женят само ако има бебе, никой не прави сватби Oh my ...
Никой не се женил току-така... Глупости и пак глупости!

А по темата - за мен брак, независимо преди или след появата на детето, може да бъде сключван на базата на любовта и на нищо друго!
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #44 -: октомври 11, 2007, 15:21:04 »

При нас, когато казахме, че ще се женим единствения който ме попита дали см бременна беше най-добрата ми приятелка shok . Много болно ми стана. Само това ли е причината да се жени човек? Досега само една моя позната се е омъжила, заради бебе. Всички други просто решиха, че им е време. Така, че не всички сватби са защото жената е бременна  yahoo

А по темата, мнението ми се покрива с това на другите. Ако хората не се обичат и не се разбират, то не бива да се женят "по задължение". От това ще страда само детето, слушайки вечните караници на родителите си.
Решението за сключване на брак не трябва да е резултат от натиск, а личен избор на двойката, поне според мен.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines