Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:25:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203424 пъти)
 
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #390 -: януари 18, 2017, 11:56:20 »

Моя приятелка живее в Америка и кръстиха детето си Емма Любов. Мъжът й много харесвал името Любов, но не можел да го произнесе правилно, за това една Емма за " резерва " сложили  Wink
Али направо ти крада вица с глас съм се смяла. Довечера трябва да го разкажа. Между другото си има нещо вярно. Аз за това й харесвам да се казва цялото име. Колкото й да ми казват, че било грубо след като така го пише в документа значи така се казва. Не си падам много много по лигавите обръщения, освен ако не е малко дете.
Аничка харесах си 3 комбинации от тези, които си пуснала, но не мога да кажа коя ми харесва в повече. Някак и 3-те ми звучат добре, а те са :
 George Alexander Dimitrov  | Георги Александър Димитров
Greg Vladislav Dimitrov | Грег Владислав Димитров
Maxim Vladislav Dimitrov | Максим Владислав Димитров
Георги е много хубаво българско име, което има й хубав празник, Александър в момента е и в моя списък с предложения за име, а Максим е в списъка на половинката. Грег ми харесва защото е някак различно и интересно за мен нито Георги , нито Григор. Звучи добре като се има в предвид дължината на презимето и фамилията.
Свекърва снощи пробвах твоето предложение за избора на име. Гомяло шаване му удари на две предложения Антонио / нали си беше й празник и го споменахме / и на Алекс, но нашия тати е категоричен, че не ги харесва, така че мисленето си продължава, а нероден петко си остава с прякора " извънземното".

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #391 -: януари 18, 2017, 12:01:50 »

Панди, азиатците, които работят с Европа или Америка си избират удобни за произнасяне имена. Булче казваше, че и техните чужденци си имали такива за България, нещо като никове. Същото е и при малкия, скоро ми показа служебния си Скайп, само английски имена, пък били китайци, живеещи в Китай.  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 18, 2017, 12:10:08 »

Свекърва, това е дете. И други има и все южнокорейци. Останалите азиатчета са си с техните имена. Трябваше да разпитам този Раян, ама забравих, пък вече си отиде в Корея.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #393 -: януари 18, 2017, 12:12:15 »

Аничка, на мен най-много ми харесват:

 Greg Vladislav Dimitrov

Maxim Vladislav Dimitrov

Samuel Vladislav Dimitrov

Миши, ще измислите име на " извънземното " blum
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #394 -: януари 18, 2017, 16:58:51 »

Ани, моите предпочитания са за Иван, Грег и Максим, но последната дума е на детето и ако не преди раждането, то след като се роди и го видите, ще знаете със сигурност кое е неговото име. Така става обикновено.  smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: януари 18, 2017, 17:42:19 »

Благодаря Ви, момичета, че споделихте любимите имена от листа  give_rose Отбелязах си ги.

свеки, съгласна съм с теб, че човек прави името, а не името прави човек. Та по-спокойно го давам.
Тук може да ни изпишат и без име.

Да Ви споделя и галеното име на Леа, "Лейка!" от наши любими роднини  diablo Като виц на деня  NO

На мен например ми казват Анита, а не Анета. Не им е логично да го произнесат Анета. А работя във фирма с офиси над 16 страни, 14000+ работници. Особено, когато бях в Индия миналата година, си бях Анита постоянно. Малко е сконфузно да поправиш някого, че ти произнася името грешно, особено, когато си в среща с доста хора. Аз си замълчавам.
С произнасянето на имената ни имат проблеми дори логопедите на Леа (работим с 3-ма). Не е до коя част на Америка сме, просто им е трудно.

Моята колежка Yiyun (Jennifer) Shi, си предпочита да й казваме Дженифър. Тя сама ни помоли.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 18, 2017, 18:40:46 »

Аничка, то в общи линии или си решавате да е с българъководител име пък кой както иска да му казва или ако ще живеете там и искате да се съобразите с културата и хората му давате по американско име. Аз останах с впечатление че Георги ти е на сърце. А то на георгиевците им викат по толкова много начини, включая и Джордж, както викаме на Георги от нашия клас.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #397 -: януари 19, 2017, 15:53:15 »

Аничка, на мен също Грег и Максим ми звучат много добре. Вие имате идея за две имена тип бащино име, нали?
Това с Лейка ме разби tease То да ревеш ли, да се смееш ли...

Сега да кажа - аз за женско много бях харесала Славея. Мъжо пък хич не го почувства. Имаше и въпроси от наши познати, ама как се казвало на Славея. Явно очакваха някакъв смачкан вариант, на който хората му викат галено име pardon Сетих се в последствие как Свекърва каза, че такива имена били за дребни хора. Та като си знаем роднините явно трябваше нещо по-мащабно - тип С-Танка... Така де, говоря глупости, защото тази дилема поне отпадна при нас.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: януари 19, 2017, 16:40:30 »

Али, когато се съберат еднополови избори на имена става сложно. Ето например аз от това се страхува, трето мъжко име трудно ще измисля.
Е, има една интересна дама, с 4 момчета-Дамян, Девин, Денис, Давид...

Славея е много хубаво име good
Аз обаче приключих със "С" pardon
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #399 -: януари 19, 2017, 17:55:15 »


Е, има една интересна дама, с 4 момчета-Дамян, Девин, Денис, Давид...

Много я харесвам good

Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: януари 19, 2017, 18:56:43 »

 Offtopic Тя е най-сладката мама  Birthday

Моя приятелка е с 2 момчета - Денис и Даниел. Единият е Дени, другия Дани и става объркване понякога   blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #401 -: януари 19, 2017, 19:14:50 »

Те като онова семейство, с 19 деца, дето всички са с Дж. Децата предлагаха имена, и после общо избираха с родителите. Едно момиченце беше казало Джирафа за мисля осемнадесетото. Оттам ми е странно да са с една буква pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 19, 2017, 20:04:47 »

Оттам ми е странно да са с една буква pardon

Аз съм по-умерена, докарах ги до две(засега tease), но всеки с възприятията си, а и децата няма винаги в пакет да вървят(това ме успокояваше като имах притеснения, а в същото време Самуил много ми харесваше) pardon



П.П И да, една много сладка и изискана дама girl_wink И явно доста популярна smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #403 -: април 22, 2017, 13:21:06 »

От сума време се каня да пиша. Гледах някакъв американски филм, главният актьор се казваше Devin. Та поне по изписване съвпада с нашето Девин.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #404 -: април 22, 2017, 23:43:46 »

Максим  good

На Руски галеното на Леа е Лейка. Познавам една рускиня, на която дьщеря й така се казва и даже в стаята си има избродирана картинка с лейка и надпис  pardon
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines