Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:26:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203437 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #300 -: май 15, 2015, 10:33:53 »

+1 за Лили. Много харесвам това име!!!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: май 15, 2015, 11:28:51 »

Ей точно затова мисля че тази тема е малко излишна. Всеки си има виждания и усещания за името. Никога не съм споделяла , когато някой пита , а името не ми харесва, защото има такива бисери понякога, а не върви да кажеш на майката , че името е примерно префърцунено, кучешко, измислено чуждоземско и тем подобни. То ако всички бяхме на едно мнение всички децар по еднакъв начин щяха да се казват.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: май 15, 2015, 18:04:56 »

Мерси за мненията ви, момичета

Мислех че името Лили ще го свързвате с името Лиляна, понеже аз познавам няколко момичета Лиляна и на кратко им казват Лили, та затова ме притеснвяше това име. Радвам се обаче, че всъщност съм грешила и името ви харесва така както се изписва и произнася на английски. Всъщност ние се колебаем между Лили и Ели, но май повече клоним към Лили. Фамилията ни е  Димитрови и двете имена звучат добре в комбинация с фамилията. За имен ден Лили ще е на Цветница, а ако е Ели сигурно на Св Константин и Елена. Не сме решили окончателно все още, има още 2 месеца да мислим но засега сме на тези варианти. Другата ни дъщеря е Мария и ми харесва как звучат в комбинация - Мими и Лили/Ели.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: май 15, 2015, 20:28:17 »

Анита,

много се усмихнах на поста ти  give_rose На нас любими имена ни бяха Леа, Лили, Ели. И на нас фамилията ни е Димитров girl_wink. Решихме да я запишем Леа Елизабет Димитров.

Когато аз казах, че ще кръстя дъщеря ни Леа, една мама ме предупреди, че детето няма да може да си произнесе името дълго време. Аз не й обърнах никакво внимание. За съжаление ни застигнаха думите й. До 3 години Леа не можеше да си каже името, защото Л е един от доста сложните звуци, които детето овладява до 5 годинка. Сега, Леа казва, че се казва Йейа  tease. Но това е нашия случай, ние имаме проблеми с говора. Не означава, че Вие ще имате.
« Последна редакция: май 15, 2015, 20:56:08 от Anichka » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: май 15, 2015, 22:42:26 »

Аничка, мерси за мнението ти. Сега като казваш за Л и аз да ти кажа на едни приятлеи момиченцето се казва Лея и да ти кажа не я чуваш ясно да си казва името а другия месец става на 3 г. И при нея звучи повече като йейя или нещо подобно, обаче пък нашата Мими ясно си казва Леля на сестра ми, за произнасянето на името на Леа обаче не съм забелязала как точно го казва. Ще взема да и кажа после да ми каже името Лили за да видя как ще звучи от нейната уста Wink Мислех си че само с Р имат затруднения децата, но явно съм в грешка. Иначе ми харесваше и името Лора, но има 2 начина за изписване на името тук и не искам да се налага да го спелува а и е доста трудно за произнасяне. Та затова засега сме на Лили или Ели.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: май 16, 2015, 08:57:50 »

Да "Л" е един от трудните звуци за малките деца.Помня че сестра ми някъде около 5 годишна започна да го произнася правилно.

Важното е името да ви харесва и да ви звучи добре, да го свързвате с нещо расиво.Те рано или късно ще си го научат smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: май 16, 2015, 17:42:57 »

Анитка, все пак не е задължително и вашето дете да има затруднения с произнасянето на дадени звуци. Много е индивидуално, споко good Изберете си името, което ви е на сърце, а то дали на 3 или на 5г все ще започне да си го казва.
Ели и "Р" и "Л" си казва правилно от самото начало, но тя си е в България и все пак слуша само българска реч. Предполагам това има значение  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #307 -: декември 13, 2016, 09:20:18 »

http://www.babycenter.com/top-baby-names-2016.htm
Зная за три момиченца с името София тази година, живеят в България. Хехе, сигурно и ние сме дали принос в световната класация.
След находчивото хрумване на моя позната да кръстят детето си Константин на баба Елена, едната София е на баба си Недка, а другите - букви на дядо или баба. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: декември 13, 2016, 09:25:29 »

София е най-любимото ми име за момиче  heart heart heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: декември 13, 2016, 10:50:01 »

София, Емма, Ава, Мия и Изабела са много популярни тази година. Аз харесвам Емма и Изабела от тях

И аз обмислях Константин на баба Елена. Ама във Враца ще му казват Коци и се отказах. Иначе ме кефи руснаците как казват Костя.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #310 -: декември 13, 2016, 11:07:58 »

Има много хубави чужди имена, които звучат добре с български фамилии. Аз си имам фаворити Калина (от "Неразделни", Славейков, син) и Никола (просто ми харесва  pardon ).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #311 -: декември 13, 2016, 11:35:08 »

София, Мия, Ава, Ария са все хубави имена. Има и други, които с една наставка и звучат добре на български.
Аз пък винаги съм харесвала едно име със С. Даже не е и комерсиално, че имам чувството, че всяко трето дете е с име със С. Майка преди повече от 15 години ми беше казвала: Е, някой ден, ако имаш момиче и решиш да кръщаваш на баща ти, си имаш готово име. Да се, ама мъжо не го бил почувствал. Та сега и той спряга мъжки и женски варианти със С и с Р.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #312 -: декември 13, 2016, 12:31:10 »

Али, със С за женски ми харесва Сияна, също и Симона. Женско с Р...тук ми е малко по-трудно, но може би Радост  give_rose За мъжки в момента не мога да измисля нещо конкретно да ми харесва с тези букви, но ако се сетя, ще пиша smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: декември 13, 2016, 12:39:13 »

Симеон и Самуил  heart heart heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #314 -: декември 13, 2016, 12:48:53 »

Симеон и Самуил  heart heart heart
Да good Мен много ме впечатлява точно това, че Мари си е кръстила така децата. Още повече, че Сами е роден в чужбина. Много хора си мият с това ръцете, измисляйки някакви причудливи имена, които звучат странно с балканските фамилии.
Ние време имаме. Въпросът е да измислим нещо, дето да си е наше, ако ме разбирате. И най-вече да не вземе да се пръкне на някой празник. Хич не ми е на сърце такова кръщаване и хем рожден ден, хем имен ден.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines