Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:27:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203438 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: юни 18, 2012, 12:14:17 »

Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 07, 2012, 13:42:21 »

Момичета, почти дойде време да раждам , а все още не сме се спряли на име. Поне сме ги свели до 2- Александър или Християн.  И двете ми харесват .Александър е силно име, единственото което не ми харесва че на детето могат да му казват Сашко, а това съкращение е ужасно.
На Християн , може да му се казва Хрис, но има имен ден на 25.12, а ми се иска детето да си има истински имен ден, а не дублиран с някои др празник.
Кажете си и вие мнението.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 07, 2012, 13:44:51 »

Аз съм твърдо за Християн. Мен, както се вижда и от някои по-горни мои постове, ме дразни това, че с 2-3 имена, включително Александър, буквално се кръщава сигурно всяко 2-3 дете NO
Това е моето мнение. Освен това, може да има имен ден на празник, но пък на какъв празник само! good
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 07, 2012, 13:54:18 »

На мен любимото ми мъжко име е Александър, но наистина стана много популярно в последните години. Християн се казва бащата на нероденото ми дете и си е много хубаво името. На него Хари му викат. Нашето дете живот и здраве ще се казва Калоян. Тези дни ми прави впечатление, че всички деца, на които се карат по улиците се казват Калоян и снощи като му го споделих на моя човек, той вика: "Ако искаш по спешност да мислим друго име pardon", ама аз друго не искам.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 07, 2012, 14:01:55 »

Калоян ни е в списъка на нас, ако второто един ден е момченце heart Красиво име е smile
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 07, 2012, 14:06:41 »

Калоян ни е в списъка на нас, ако второто един ден е момченце heart Красиво име е smile

Много, име на владетел, кратко, хубаво и най-важното българско  heart
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 07, 2012, 22:17:47 »

И на мен ми харесва Калоян.  good Пък за карането, не са само децата с това име, спокойно.  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: юли 08, 2012, 08:08:07 »

ellimink, галено на Александър може и Алекс да се казва. Какво пречи да е на цяло име обръщението? Верно, докато са малки бебета е странно, но те растат толкова бързо. Християн също е много популярно име /Кристиян, но звучи по същия начин/. Аз съм твърдо за Алескандър. На един мой познат му казват Санди или Сандро, звучи ми добре.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #8 -: юли 08, 2012, 08:59:35 »

Тримесечният ми племенник се казва Калоян. Една от най-близките ми приятелки, която сега е бременна, иска да кръсти детето Александър. В това, че имената се повтарят или са популярни, няма нищо лошо. Всяко име си носи специфична енергия. Утре всяко едно от тия деца ще има принос в обществото, а нашето общество определено има нужда от силни личности, здраво стъпили на земята. Не случайно в последните години са популярни "царските" и "победните" имена. Всеки период има нужда от някаква енергия и това се проявява като предпочитание към няколко имена. Никой не кръщава детето си с определено име, защото името е модерно, а защото го харесва. И аз лично няма да се стремя да избягам от име, което ми харесва и чувствам, че е най-подходящо за това мое конкретно дете, само защото името е широко разпространено в момента. Това няма да лиши детето ми от индивидуалност или оригиналност, в края на краищата човекът прави името. Така разсъждавам аз и това казвам на близки приятелки, изпаднали в дилема за популярно име, което много им харесва.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 08, 2012, 09:00:20 »

Ние засега сме се спрели на следните имена :
за момиченце - Рада
за момче - Явор
Но да видим дали няма някое прозрение да ме връхлети .Има още толкова време докато се появи на бял свят бебо ,така че ..... girl_wink
Иначе Калоян е фаворит на мъжо и аз също много го харесвам .
Колкото до кофтите съкращения.Бабите и възрастните хора могат на всяко име да ти измислят невероятно безумни съкращение ,но няма как .Примерно аз галено на Рада си го представям Ради ,но съм сигурна ,че бабите най-вече ще използват Радка живот и здраве Girl_hide.Ама нищо ,живи и здрави да са всички пък обръщението лесна раабота
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 08, 2012, 11:25:46 »

Фиби give_rose,много красиви български имена.
Аз да се отчета тук ,ние сме се спрели на едно име ,Мария,може да е много разпространено,но го сънувах ,а аз вярвам в посланията на сънищатал
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 08, 2012, 11:46:02 »

.......единственото което не ми харесва че на детето могат да му казват Сашко, а това съкращение е ужасно......

Не можеш да накараш хората да наричат детето ти както ти искаш, освен ако не го кръстиш Алекс.  pardon Лично на мен колкото и да ми натъртват за племенницата ми Александра - Алекс, аз толкова повече й казвам Саше blum. И друг път съм споделяла недоумението си, че щом искаш на детето ти да му казвате Алекс, кръстете го Алекс. А ако изберете Александър, свикнете с десетките производни, които хората ще съчинят - Съни, Сани, Ал, Алек(с), Сандо, Сандокан, Саш(к)о и т.н.

Доводите ти за Христян ми се струват доста неоснователни. Та булшинството имена имат имен ден на много големи празници.  pardon

fiibi_bg, страхотен избор сте направили (за сега). На мен много ми допадат кратките, звучни, български имена. good

DaBulka, много ми хареса поста ти  Bravo

Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 08, 2012, 12:45:18 »

Фиби, поздравления и от мен - имената са прекрасни! give_rose
Като споменахте звучни български имена, аз харесвам, и са в списъка ни, ако имаме пак госпожица един ден: Яна, Ралица, мъжа ми харесва Райна ( pardon , аз съм разколебана), Мина и Калина heart
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 08, 2012, 21:24:40 »

тъй като ние ще си имаме момиченце, моите фаворити са Кристина, Ванеса, Никол, Стела, Емили. Най ми допада Кристина но още не сме обсъждали имена с татито и не знам ще стигнем ли до консенсус за поне едно от трите. За Никол най-вероянто няма да иска понеже той се казва Николай и едва ли ще иска да се кръсти на него, но ще видим де  Wink
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 18, 2012, 07:35:36 »

Анита, много е хубаво името Кристина. На мен от изброените най-ми допада Стела,даже беше в моя списък, но най-много си харесва Аделина  girl_in_love и това си остава, след като и бъдещия татко го харесва danceg Сега обаче реших да го питам моя любим, ако все пак има изненада и се роди момче, как да го кръстим, но той каза - момиче ще е , няма какво да го мислим smile Аз обаче му казах, че в такъв случай, ако се роди все пак момче, аз ще си реша в родилния дом как да се казва girl_wink За сега съм си харесала - Андреан, Антонио или Владимир По принцип Владимир най-много ми допада, ама така се казваше баща ми и не знам - нали говорихме да не е на никой, та да не се разсърдят другите, че не е на някой от тях, пък и на починал човек..... то мен не ме притеснява чак толкова това, ама...знам ли crazy crazy Ще го мислим на момента..................евентуално pleasantry
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines