Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:53:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЖАРТИЕРИТЕ !!!!ЧАСТ 3  (Прочетена 101622 пъти)
 
mima88
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #120 -: август 17, 2015, 21:38:10 »

Жартиерът е важен аксесоар. В моя роден град има традиция да се хвърля и мъжете да го хващат за това няма как да се пропусне. Моят също имаше камъчета и изглеждаше чудесно.
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 29, 2016, 12:59:24 »

На нашата сватба моят бъдещ съпруг няма нищо против нищо.
Съгласен е и за жартиер. Казва ми, че иска да съм щастлива и удовлетворена от всичко на този прекрасен ден и такива дреболии не го притесняват smile Даже би се забавлявал.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: януари 29, 2016, 14:02:39 »

При нас е обратното - т.е. на годеника ми му се иска да спазим тази традиция/ритуал, но аз съм по-притеснителна и ще ми е неловко 100 души да гледат (и най-вече родителите) как го сваля със зъби. Мисля да имам жартиер, но ще си е само за нас  girl_wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 29, 2016, 14:33:14 »

Бубе, и аз се притеснявах малко от тази традиция с жартиера. В суматохата обаче се оказа, че моя е изчезнал, много се разстроих докато го търсихме. Добре, че беше една от приятелките ми, на която и предстоеше сватба, та тя отиде до тях и ми донесе нейният. Когато стана време за свалянето вече не ми пукаше и бях спокойна.  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #124 -: януари 29, 2016, 23:13:00 »

Бубе, при нас ММ се притесняваше за жартиера, затова не сме го сваляли по традиционния начин, а просто си го извади от джоба smile Говорете с ДЖ, те имат опит с по-срамежливи младоженци Wink
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 29, 2016, 23:48:24 »

Свалянето на жартиера е най - лесно. Просто го сваля с ръка (ако му връзват ръцете да ги вържат отпред и предупредете диджея) и преди да се покаже пред другите,  слага жартиера в устата си..
Аз не исках нито един, а накрая имах два жартиера и пистолет ( които бях поставила преди ритуала ).
Всички много се забавляваха и смяха точно на този ритуал.
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #126 -: януари 30, 2016, 16:33:16 »

bube,щом ще ти е неловко, обсади това с ДЖ/водещия на сватбата и той ще ви даде различни предложения, а ако смяташ, че толкова те притеснява и ще се чувстваш неудобно, просто го махни от програмата. Хвърляй само букет.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: януари 30, 2016, 16:44:59 »

Засега си мисля, че ще хвърлям само букета. Като ви чета обаче виждам, че може и традицията с жартиера да бъде спазена и направена по интересен, закачлив начин, без да е неудобно или неловко  good
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #128 -: февруари 25, 2016, 18:33:56 »

Аз съм много за тази традиция. Все пак трябва да се уважат и жените, и мъжете. За всекиго по нещо, а пък и голяма забава пада.
Активен
Devilment
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #129 -: февруари 26, 2016, 09:51:12 »

Ние изобщо не сме поставяли тази традиция под въпрос и двамата сме твърдо "за". Даже жартиерът е първото нещо, което купих за сватбата.  blush http://prikachi.com/images.php?images/770/8656770M.jpg Поръчах си го онлайн от алиекспрес, излезе не повече от 9 лева по спомени.  Ако на някоя бъдеща булка и харесва, мога да съдействам с линк.
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 26, 2016, 17:53:16 »

Ние изобщо не сме поставяли тази традиция под въпрос и двамата сме твърдо "за". Даже жартиерът е първото нещо, което купих за сватбата.  blush http://prikachi.com/images.php?images/770/8656770M.jpg Поръчах си го онлайн от алиекспрес, излезе не повече от 9 лева по спомени.  Ако на някоя бъдеща булка и харесва, мога да съдействам с линк.

Аз искам линк, благодаря smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #131 -: февруари 26, 2016, 18:19:40 »

Много е нежен, но в  БГ има много и разнообразни предложения за цена до 10лв. Не виждам особен смисъл да поръчваш и чакаш такава дребна и евтина вещ от чужбина.
Активен
hottie
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #132 -: юни 24, 2016, 16:46:10 »

Жартиерът определено е важен и на моята сватба ще го има. Даже си го харесах вече, само че аз знам че жартиера остава за мъжът, който го хване. Нещо като с букета на булката.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: юни 29, 2016, 18:21:59 »

Аз моят жартиер си го уших, дори може и на ръка и никой няма да разбере. Купувате си дантелена панделка и по-широчка сатенена панделка, мерите ги да са колкото обиколката на бедрото х1,5, сгъвате сатенената на две и зашивате по ръба включвайки дантелата, накрая вкарвате ластик с безопасна игла и зашивате двата края smile Много добре го обясних, няма що...ето по-ясно клипче:(мацката го прави с машина и малко излишни шевовое според мен, но и на ръка е същото)
https://www.youtube.com/watch?v=9_JRJi1Y9Wc
а като пари излиза не повече от 3-5лв. и може да е какъвто искате цвят и дизайн на дантелата.
Моят жартиер след хвърлянето прекара статъка от вечерта на главата на печелившия момък  pardon
Активен
Faith_13
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #134 -: юни 30, 2016, 14:13:01 »

В началото мислих да пропуснем частта с жартиера, но накрая спонтанно си взех един изчистен - без панделки и подобни украси. Всички продавачки ме гледаха като извънземно като им казвах, че искам изчистен.  blush
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines