Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:41:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЖАРТИЕРИТЕ !!!!ЧАСТ 3  (Прочетена 101620 пъти)
 
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #105 -: март 08, 2015, 12:05:04 »

 Има маркери, които са специално за плат и не се изпират. Ако си харесате/ направите жартиер, върху който има място за надпис, можете да си го надпишете директно. Маркерите са разноцветни и са по 5-7лв.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #106 -: март 08, 2015, 20:58:03 »

Ооо чудесно, благодаря smile
Активен
VanqIvanowa
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #107 -: март 15, 2015, 23:19:54 »

Момичета, идеи за жартиери в червено? Също така да препоръчате откъде да го взема? heart heart yahoo
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 08, 2015, 08:35:11 »

На пробата ми на роклята последният път ми подариха от магазина един жартиер, а аз вече си купих един. И моя мъж вика: еми супер ще си с два  tease не исках нито един, а накрая с два  laugh
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 08, 2015, 08:37:09 »

djosi , идеааааално ! Мъжа ти ще има да си стои под роклята цяяяла вечер biggrin biggrin biggrin biggrin
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: април 08, 2015, 08:52:23 »

 laugh laugh laugh той само щуротии измисля, ще показваме снимки после, важното е да е весело  pullpigtails
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: май 08, 2015, 13:36:32 »

Имам си жартиер! danceg Ние няма да правим ритуала с жартиера, защото не ми харесва, но той ще играе ролята на нещо синичко.


* P4181167 - Copy.JPG (51.27 KB, 314x235 - видяно 2449 пъти.)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: май 08, 2015, 20:09:02 »

Аз намерих обикновени бели жартиери в Триумф. Не са ластични, завързват се и стоят много сладко. Ако вече не си бях избрала моя,щях да купя този.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: май 14, 2015, 12:21:47 »

Момичета, не знам дали му е тук мястото...но какъв е смисълът с ритуала с жартиера? Аз много се чудя дали да го правим или не. От една страна ми се струва забавно, но от друга страна си мисля дали не е леко как да кажа... пошло?!? Вие знаете ли какво всъщност означава?
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: май 14, 2015, 12:30:33 »

Смисълът е същият като на булчинския букет.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: май 14, 2015, 12:37:20 »

Стеф, жартиера се хвърля от младоженеца, а са се потредили неженени младежи smile Който го хване е следващия жених Wink т.е мъжки вариант на букет  girl_wink
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: май 14, 2015, 13:20:00 »

Да, де, това е ясно. Ама сваля жартиера защото...съблича публично жена си пред гостите ли?  angry
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: май 14, 2015, 13:45:20 »

Според мен е нормално мъжката аудитория да получи нещо по-така, щото тях това ги интересува повече  laugh Не се изненадвам, че за ергените се хвърля жартиер  pardon На мен ми се струва забавно и смешно, но ако на теб ти е неудобно и притеснено, винаги можеш да го смениш с нещо друго. Много зависи от вида на сватбата, гостите и т.н. Моите знам, че ще го приемат добре и всички ще се смеем много, затова ще го имаме този ритуал, прсто за веселба, защото никой няма да вложи в него никакви пошли и мръсни мисли, всичко е за купона  danceg
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: май 14, 2015, 13:47:46 »

На нас водещата ни каза, че тя като прави този ритуал първо дава на младоженеца да хвърли памперс като закачка и чак след това прави истинското хвърляне на жартиер.
Стеф, вариант е DJ/водещия да каже, че младоженеца е бил нетърпелив и вече е свалил жартиера и да пропуснете моментът с махането му ако не ти е приятен и не ти допада.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: май 14, 2015, 14:07:20 »

И аз не знаех, но намерих следната информация:

Преди няколко века се е смятало, че да притежава парче от сватбеното облекло на булката носи  късмет на собственика. Това било причината подпийналите сватбари да се опитват да си отрежат парче от сватбената  рокля, което пък никак не се нравело на булките. Затова булките започнали да носят сватбени жартиери, така че част от облеклото за  късмет да може все пак да се хвърли  на един гост. В наши  дни, се  е  превърнало в традиция  младоженеца да вземе жартиера от булката и да го хвърли на всички ергени, като се счита, че този, който го хване, гарантира добрия си късмет. Булката, на свой ред, хвърля букет на свободните  дами  и тази жена, която го хване ще бъде следващата наред  да се ожени. Това се различава от традицията от преди векове. Тогава  булката е била тази, която е хвърляла жартиера на подходящите мъже, но понякога мъжете на сватбата са били твърде пияни и се опитвали да вземат принудително жартиера от булката, тогава Младоженецът  се намесвал  и сам махал и хвърлял на жартиера на булката, за да я защити. По този начин, на младоженеца поема първата си отговорност да пази булката си.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines