Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 01:41:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЖАРТИЕРИТЕ !!!!ЧАСТ 3  (Прочетена 102388 пъти)
 
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 28, 2013, 08:34:51 »

тогава не зная какво да ти дам като идея,хем искате да няма такъв ритуал,хем да има ама да е с друго,макар че жартиера навлезе твърде скоро,така че бихте могли да го пропуснете изцяло, и да пропуснете хвърлянето за ергените
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 28, 2013, 14:09:54 »

Мисля, че по-рано някой беше предложил да се хвърлят кюлоти. Може дж да помоли момците да се наредят,  да викне младоженеца няколко пъти и той да влезе откъм терасата или нищо такова запъхтян и разрошен победоносно размахвайки нещо,  което ергените ще вземат за жартиер , а то може да са накои огромни бикини Wink, за което ще се разбере, чак като са във въздуха. Така хем ще е забавно хем майка ти ще остане доволна smile
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 28, 2013, 16:55:28 »

Момичета, ако може да помогне на някого, ето една идея на милото как да спасим ритуала с жартиера без да се налага да ми се навира под полата и да го смъква със зъби:
"Аз си го слагам под коляното под крачола или направо върху панталона, зад мен се нареждат ергените, пускаш ми една стрийптиз музика и аз го смъквам сексапилно и го хвърлям назад. Така ще има букет за  момите и жартиер за мъжете без да те разголваме, пък и ще е смешно".  tease Естествено под условие мъжкото тяло да се съгласи. Пък и надявам се като дойде момента да не го досрамее и да се откаже.....
Аз много исках да има и западна традиция при сватбата, ама хич не ми се нравеше идеята да ми надигат полата, а доколкото разбрах във Франция, традицията била ергените да пъхат в жартиера пари, и който даде най-много той го отнася.  Oh my ...
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 28, 2013, 20:42:18 »

моята рокля е с обръч и е обемна,така че мисля да сложа жартиера малко над коляното, за се смъкне бързо и да не ми разваля роклята,че към ханша се стеснява, а моя си е едричък
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 28, 2013, 20:49:03 »

Сега ми дойде и още една идея за нещо по-нетрадиционно. Може вместо хвърляне да се направи игра с кандидат младоженците  girl_wink
ДЖ да ги покани на дансинга и младоженеца като минал по този път да им каже, че пътят към олтара минава през сърцето на тъщата. Да се даде една песен време (например 'I want to break free') на ергените, за да измислят стихотворение във възхвала на бъдещите си тъщи. За по забавно може по време на песента да се покани майката на булката на дансинга, а младоженеца да запретне една розова престилка, да и донесе пиене, да и замете под краката, да и разтрие раменете, да и повее и т.н.
На края на песента всички ергени изрецират стихотворенията и майката на булката избира победител, които получава шише уиски, тиквен медал и метла с панделка, за да може и той да гледа така хубаво тъща си, както младоженеца.  Girl_hide
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 28, 2013, 20:59:07 »

това не е лошо,но всичките тези 6 часа в ресторанта минават като миг,ние ще имаме игра с дарове за кумове,букет и жартиер и сватбени обещания,никкави др игри,обещанията ни ще са в балони,ще пукаме балоните и ще ги четем,ще са майтапчийски от сорта на "обещавам памперси да сменям и в домакинството да те отменям" или нещо такова " вече няма да гладувам и всяка вечер ще ти пазарувам" lol за да е забавно не само за нас ами и да може бъдещите 2ки да си взаимстват от нас smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 27, 2013, 18:29:17 »

аз карегорично отхвърлих жартиера. не ми се нрави. дж-я каза, че се случва да запазят ритуала, като просто младоженеца по някое време се появява с жартиер в ръка. дж-я казва: я, колко е бърз нашия младоженец, я да видим сега кой ще е следващия ... и така. но и мм реши, че няма да хвърля жартиер smile
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 29, 2013, 15:37:26 »

и ние не искахме жартиер, нооо го сменихме с едни хубави широки цветни килоти....

Като излязоха из под полата, всички паднаха от смях...
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #38 -: юли 03, 2013, 23:53:01 »

Момичета, нещо никой не коментира. Аз съм в голяма чуденка - как да избегна сцената с жартиера.Не искам мъжа ми да ми се навира под полата, но все пак да има някаква закачка и все пак ергените да подскачат за жартиер.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 04, 2013, 06:40:40 »

Момичета, нещо никой не коментира. Аз съм в голяма чуденка - как да избегна сцената с жартиера.Не искам мъжа ми да ми се навира под полата, но все пак да има някаква закачка и все пак ергените да подскачат за жартиер.
Ако държиш да е жартиер, може да си го извади от джоба, а начинът, по който да се направи , можеш да го мислиш допълнително. От теб със зъбки може да свали нещо, което си си закопчала около китката, да речем.... :-)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: юли 04, 2013, 07:59:13 »

Tihomira, ако ти си по- артистичната, свали му вратовръзката със секси танц около него. Ергените да ловят нея вместо жартиер. Ако искаш да е нещо, свалено от теб, наистина може да е гривна около китката или цвете от косите.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 04, 2013, 09:36:02 »

При нас също нямаше "сваля на жартиер". Милото си го извади от джоба и го хвърли аналогично на ритуала с Букета  pardon
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 04, 2013, 12:19:58 »

била съм на сватба с варианта с вратовръзката и беше не по-малко забавен smile даже по-смешно беше да изкара вративръзката без да развали прическата на дамата си  diablo
След това обаче тя не полетя достатъчно и се оказа, че ще има повторение на хвърлянето, но пак си беше забавно  danceg
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #43 -: юли 06, 2013, 00:05:44 »

Ние решихме да пропуснем тази част. Тъй като голяма част от приятелите му ги свързва футбола му предложих да сложим един жартиер на футболна топка и да хвърли нея, без да се налага да ми влиза под роклята, но той не се въодушеви и реши, че е ок просто да минем без това. Иначе идеята я взех от пинтерест, естествено Wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #44 -: юли 06, 2013, 00:51:26 »

Отдавна не бях чел точно тази тема и като гледам настроенията реших да попитам. Какво точно ви притеснява свалянето на жартиера? Тук 2 страници против, на сватбите на които попадам не повече от 30% го избягват. Не е пошло, не е грозно, обикновено се получава доста интересно.Пък и малко еротика да се вмъкне от някъде, винаги е разнообразие. Секса движи света, това е ГОЛАТА истина. Не, че имам нещо против, просто са ми интересни истинските ви мотиви ( мотиви, не щом другите пишат грозно е, значи е грозно). Трябва да ви кажа, забелязал съм, че мъжката част от гостите е доста разочарована, когато научи за липсата на тази част от шоуто. Когато решите, че даден ритуал не ви харесва и трябва да го замените с нещо друго, поинтересувайте се малко от символиката. Жартиера според мен символизира "палавите години" на младоженеца преди брака. Не трябва да се свързва с фетишизъм или други подобни тълкования. Вратовръзката е просто някаква замяна, с нищо конкретно не е свързана. Има много по оригинални начини да се избегне нещо , което ви е неприятно. Нещо , което съм виждал е младоженеца да хвърли на ергените любовното си тефтерче. Беше едно розово тефтерче, старателно попълнено с имена, телефони ( предполагам фалшиви, ама може и да е имало истински), даже имаше и снимки на разни мацки. Беше пълна изненада и когато обясниха за какво става въпрос, борбата беше много сериозна (е той младоженеца бил много палав преди брака, та явно в тефтера имаше доста материал).
 :offtopic:Едит, поста ми не е против вашите разбирания, опитвам се да засегна една друга тема. Правенето на нещо "на сляпо и защото такива са настроенията на другите".  Ще ви дам пример със суеверието, че не трябва да се виждат 2 булки. Някой знае ли каква е символиката и защо не трябва? Едва ли? Днес това е чисто суеверие, но в далечното минало е имало много сериозни основания да се счита , че това може да донесе нещастие. Защо? Дали ще се досети някой?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines