Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 02:20:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 4 част  (Прочетена 161135 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #330 -: февруари 04, 2013, 16:15:33 »

Да, искат копие от плащането до изпращача и по този начин автоматично се анулира фалшивата фактура, която са пратили... както при моята рокля - бяха пратили фактура на стойност 24$, митницата ми поиска документ за плащане (аз нямам такъв за 24$) и съответно трябваше да искат оригиналната фактура от изпращача... а не знам защо след като е пишело 24$ пак е попаднала в митница пратката... просто нямам идея как решават, коя попада в митницата и коя не  angry
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: февруари 04, 2013, 16:37:07 »

а не знам защо след като е пишело 24$ пак е попаднала в митница пратката... просто нямам идея как решават, коя попада в митницата и коя не  angry
Защото 24$ са 18 евро, т.е. пратката е над 15 евро и изпращача е извън ЕС.  pardon Няма значение дали е БГ пощи или с DHL - щом е от страна извън ЕС се гледа стойността на пратката. Разликата между БГ пощи и DHL е само стойността на куриерската услуга и времето за доставка. DHL не спестяват мито и ДДС, единствено могат да облекчат процедурата като представляват купувача, но и в този случай се иска документ за плащане  Wink
Ако отидете лично до митницата, има и друг вариант - "почерпка:  diablo но пак зависи от служителите и дали ще са достатъчно нагли, за да си поискат  beating
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #332 -: февруари 04, 2013, 16:42:13 »

Да, може и да си права crazy Аз мислих, че границата е, 22 евро, трябва да видя пак. Може бе на мен са ми записали под тази стойност, а аз си мислих, че е защото е от ЕС сайт.
Ама аз като видях пакета с роклята забравих да гледам какво пише на него pardon Сега ще го умувам.....
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: февруари 04, 2013, 16:51:44 »

Ако е от ЕС няма значение стойността, не плаща ДДС или мито, нали има спогодба за свободна търговия в рамките на ЕС  smile
Единствено се плаща акциз, ако стоката е акцизна  pardon
Объркана работа са тези митници. За там си трябват нерви корабни въжета  diablo  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #334 -: февруари 04, 2013, 17:00:01 »

Т.е. според теб ако стоката е от Китай, но купена от ЕС сайт не се плаща мито независимо от стойността, а ако не е от ЕС сайт и пак от Китай се плаща ако е над 15евро.

П.П. Аз до сега съм вземала какво ли не и не съм обръщала внимание на стойността, дали е под или над, но никога не съм се занимавала с митници crazy Като изключим роклята - там е ясно че е била над, но пък не знам какво са ми записали. Но сега искам да вземам пак и съвсем се обърках blum
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 04, 2013, 17:20:51 »

Т.е. според теб ако стоката е от Китай, но купена от ЕС сайт не се плаща мито независимо от стойността, а ако не е от ЕС сайт и пак от Китай се плаща ако е над 15евро.
В твоя случай явно стоката тръгва към теб от ЕС. Може би е имало посредник или буферен склад в ЕС, който се оправят с митниците и твоята пратка тръгва от тях. До скоро стойността за внасяне на ДДС беше над 22$, мисля, че от миналата година я направиха 15$.
И за да не е съвсем  Offtopic днес видях, че в LightInTheBox има нови модели - "реплики" на Проновиас и Сан Патрик или поне бледи копия  Wink
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #336 -: февруари 04, 2013, 18:39:25 »

Аз пък съм в чуденка- гледам,че повечето от роклите са с дълъг шлейф, което на мен поне ми харесва, ще станат супер снимки, но никак няма да е удобно за ресторанта. Знам, че тук ги правят да се прибират с копчета, но при китайчетата май няма тази опция  huhhuh.gif
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #337 -: февруари 04, 2013, 20:15:22 »

bbride, тук всеки шивач може да ти направи такова прикрепяне на шлейфа, има няколко вида... дори и сама би могла, ако си малко по сръчна, по-напред в темата го обсъждахме това аз и milenuity, мисля че дори има линкове с видеа в youtube  Wink

Аз също малко се колебах за шлейфа, но винаги съм искала булчинската ми рокля да е с шлейф и ще се пожертвам да е малко по-тежичка и да трябва да се прибави прикрепяне, не е най-голямата болка за умиране smile
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #338 -: февруари 04, 2013, 21:03:21 »

Не съм видяла това за шлейфа, но се радвам, че има начин  smile
Иначе аз съм се насочила към реплика на Vera Wang, падам си по нестандартни неща, но да видим на финала. Сега диета, рокля после.
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 05, 2013, 08:46:48 »

Момичета, благодаря ви много за поясненията относно мита и ДСС-та  give_rose Колкото и да е  Offtopic мисля, че ще бъде доста полезна информация за бъдещите булки smile Аз поне знам, че ще направя всичко възможно да си харесам рокля от английския Ибей  good и естествено после ще споделя за тези допълнителни таксички  Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 07, 2013, 03:40:55 »

bbride, тук всеки шивач може да ти направи такова прикрепяне на шлейфа, има няколко вида... дори и сама би могла, ако си малко по сръчна, по-напред в темата го обсъждахме това аз и milenuity, мисля че дори има линкове с видеа в youtube  Wink

Аз също малко се колебах за шлейфа, но винаги съм искала булчинската ми рокля да е с шлейф и ще се пожертвам да е малко по-тежичка и да трябва да се прибави прикрепяне, не е най-голямата болка за умиране smile
Да. Има много клипчета както със  scilla установихме (май на лични си обсъждахме обаче)smile. Аз сама ще си го правя smile. Първо тренирах опции с чаршафи и щипки в къщи да видя как ще стои, защото моят шлейф е от три слоя. Смятам да направя на най-долния с French bustle(вътрешно вдигане), с връзване на три места, тъй като е най тежък, а горните два - тюл и тафта, да ги вдигна с American bustle (външно двигане)на три места. Трябва да решиш дали с пришиване на панделки или с кукички ще го правиш и...готово. Най-трудното е меренето, според мен, за да се увериш, че ще сти така, както искаш. Също и пришиването, ако материята е шантафа (в смисъл тънка). ...

scilla, моя ЕОРИ номер го издадоха на място за 15 минути. Може би като си с пълномощник става по-бавно. Един съвет - не се стряскай от размера на пакета, който ще ти връчат. Незнам как китайчетата бяха успяли, но моята се беше побрала в един доста по-малък от очакванията ми пакет. Като я отворих и взе да бухва. После и да исках не можех пак да я върна в същия пакет smile. НО и не ти го препоръчвам, тъй като - ВНИМАВАЙ - DHL пакета е МНОГО МРЪСЕН, въпреки, че не личи, защото е цветен. Не я вади направо от него, а разкъсай външния, махни го на страна и тогава отваряй другия. Моя вътрешен беше се отворил от едната страна (той е на зиплок принцип), или от DHL го бяха отворили. Добре, че не се беше изцапала...

Нямам търпение да видя роклите. Аз вчера не се сдържах (мисля, че съм се пристрастила!  crazy) и поръчах рокля за майка ми, само че сглупих да я напиша на нейно име и сега ще трябва нов ЕОРИ номер да се вади, леле, като дойде. Щото моя няма да свърши работа.

А, поръчах си и обувки от един друг сайт, но ми казаха, че ще ги изпратят след като им минат празниците (до 16ти февруари са). Имайте в предвид, че ако поръчвате сега от Китай, може да се забави повечко заради това и заради това, че после в пощите им ще е тотален бръм.

 good
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #341 -: февруари 07, 2013, 07:35:10 »

Да, това с Китайците е така заради тяхната Нова Година и е добре да се знае, за да няма изненадани... give_rose
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #342 -: февруари 07, 2013, 10:01:45 »

Вчера най-после изписа Clearing process complete в сайта на DHL - звънях да ги питам, една служителка ми каза, че най-вероятно е освободена тъй като пишело в системата, че им дължа общо 66лв с всички такси, което е ок - аз очаквах нещо между 50 и 100лв. Нямам търпение днес да ми звъннат да ходя да я взема от офиса им. Най-вероятно обаче едва късно довечера ще успея да я отворя, тъй като съм на работа до 6, а след това сме на среща със сватбената агентка, която не се знае докога ще продължи.

А относно поръчването сега на неща от китайски сайтове - много правилно - може да дойдат след 2 месеца... аз последно си поръчах едни пандели за столовете и едни обувки, панделите ги поръчах още януари, та се надявам да са успяли да ги ship-нат преди да почнат да празнуват до забрава... че иначе има опасност да не пристигнат преди сватбата ми.

Milenuity, това с роклята на майка ти - много кофти, но добре, че го сподели, за да могат други (като мен например) да не повтарят същата грешка с ЕОРИ номера... аз трябва да си го изискам от DHL може би... Също така ти благодаря за предупреждението за пликовете, ще внимавам максимално като я вадя  good
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 07, 2013, 12:12:06 »

Клипчетата за прикрепване на шлейфа са много полезни  good
Аз също се чудех дали ще ми е удобно със шлейф, а ми се иска да имам. Дори и да си взема рокля без направено прикрепване, ще успея и сама да си направя  smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #344 -: февруари 07, 2013, 21:45:54 »

Най-после успях да отворя роклята и да я видя - страхотна е  yahoo yahoo yahoo

Ще направя снимки възможно по-скоро, за да видите - както каза milenuity като я извадих от малката ѝ опаковка бухна веднага и стана чудесна просто, дори не е особено измачкана. За съжаление все още не съм я пробвала, тъй като съм сама и няма кой да ми стегне връзките отзад, но в събота ще идват шаферките на гости и ще ми помогнат да я пробвам и ще ми направят снимки  yahoo Струва ми се обаче, че ако я бях поръчала един размер по-малък (т.е. 2) нямаше да сгреша, но и така ще е ок smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines