Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 20:16:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 4 част  (Прочетена 167398 пъти)
 
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: януари 31, 2013, 10:09:29 »

borka3 Много добре изглежда  Bravo и бродерията също, поздравления!
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: януари 31, 2013, 10:25:06 »

tupunci ако имаш мен предвид, моя селър вече не я предлага, аз първо я бях харесала от друго място и ви викам, че има време и накрая видях, че е "out of stock" и я потърсих при друг, веднага я поръчах, преди и там да е изчезнала smile
По принцип винаги можеш да поискаш да ти върнат парите, ако е обосновано, разбира се! Незнам как е по другите сайтове, тук като плащаш, плащаш на сайта и след като получих стоката и потвърдиш, че всичко е наред, сайтът освобождава плащането към селъра.
Между другото с размерите наистина внимавайте, ако има възможност по ваши да е, най-добре. Аз имам анорак и блузка от там, и двете с качулки, уж универсален размер, обаче качулката може да ми стане само на опашката! biggrin
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: януари 31, 2013, 12:12:39 »

ООО borka3, бравоо  Bravo, страхотно изглежда роклята, бродерията също  Girl_hide Честито!
Активен
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #303 -: януари 31, 2013, 13:23:06 »

Благодаря, момичета за милите думи, много добре ми действат, защото докато не говоря с шивачката, няма да съм на 100% щастлива. А краен резултат ще има чак към август месец, защото сега няма смисъл още да я преправям. Все пак продължавам да следя темата и да ви подкрепям в решенията-каквито и да са те-онлайн или офлайн пазаруване на рокля  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #304 -: януари 31, 2013, 15:00:52 »

Ами шивачки има и други smile Но според мен по-добре да говориш с нея отрано, че ако мисли, че няма да стане да търсиш друга...
Активен
tupunci
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #305 -: януари 31, 2013, 15:13:27 »

tupunci ако имаш мен предвид, моя селър вече не я предлага, аз първо я бях харесала от друго място и ви викам, че има време и накрая видях, че е "out of stock" и я потърсих при друг, веднага я поръчах, преди и там да е изчезнала smile
По принцип винаги можеш да поискаш да ти върнат парите, ако е обосновано, разбира се! Незнам как е по другите сайтове, тук като плащаш, плащаш на сайта и след като получих стоката и потвърдиш, че всичко е наред, сайтът освобождава плащането към селъра.
Между другото с размерите наистина внимавайте, ако има възможност по ваши да е, най-добре. Аз имам анорак и блузка от там, и двете с качулки, уж универсален размер, обаче качулката може да ми стане само на опашката! biggrin
Извинявай, теб имах в предвид. Аз не искам същата рокля, а ми се искаше да видя какво друго предлага продавача.
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: януари 31, 2013, 21:38:36 »

Извинявай, теб имах в предвид. Аз не искам същата рокля, а ми се искаше да видя какво друго предлага продавача.
smile моя грешка.
Селър-а е gracefuldresses smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: януари 31, 2013, 22:38:43 »

borka3, страхотно. Много се радвам, че и твоята рокля дойде с добро качество!!! Сега чакам с нетърпение и на scilla. Ще сме фантастични булки! smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #308 -: февруари 01, 2013, 09:25:56 »

Моята рокля вчера е пристигнала, обадиха ми се от DHL - сега започват големите мъки... същата история като на milenuity  angry Намира се в митницата на летище София и имам две опции 1) да ходя сама да се занимавам да я освобождавам и 2) да извадя генерално нотариално заверено пълномощно на DHL и те да се занимават от мое име, но освен пълномощното те искат и още 5-6 документа - като копие на лична карта, доказателство за плащането от PayPal и от сайта (тъй като китайците са писали, че роклята струва $24, а изрично ги помолих да пишат реалната стойност, за да нямам сега проблеми и разправии), някакъв формуляр за издаване на ЕОРИ номер (нещо си, което трябва за митницата и може да отнеме до 5 работни дни да се издаде, предполагам, че е нужно само когато куриера се занимава от мое име),  описание на съдържанието... а в случая ми казаха, че трябва да изискват и реална фактура от изпращача, но могат да го направят служебно... изобщо реших да не се надявам да видя роклята през идната седмица,а пък ако случайно стане - толкова по-добре.

Избрах си опцията те да ме представляват първо, защото съм на работа през деня и няма как да отделя 3-4 часа да ходя до летището и да се разправям и второ изобщо не ми се занимава с тези разправии, DHL ще оправят всичко и после просто ще си платя ДДС и каквито там още такси ще ми начислят като си взема роклята от техен офис  pardon
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: февруари 01, 2013, 10:00:49 »

Момичета от кои китайски сайтове пазарувате?Може ли един два линка да дадете? Може ли някоя по-подробно да обясни как става транспортирането, заплащането за това и изобщо целия процес. Scilla пише, че китайците писали че роклята струвала 24долара, как е възможно да е толкова евтина ? Ако може някоя то вас, която вече е платила всичко и е взела своята рокля да каже колко е платила крайна цена за всичко.
Благодаря ви предварително
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 01, 2013, 10:15:15 »

Момичета от кои китайски сайтове пазарувате?Може ли един два линка да дадете? Може ли някоя по-подробно да обясни как става транспортирането, заплащането за това и изобщо целия процес. Scilla пише, че китайците писали че роклята струвала 24долара, как е възможно да е толкова евтина ? Ако може някоя то вас, която вече е платила всичко и е взела своята рокля да каже колко е платила крайна цена за всичко.
Благодаря ви предварително
Почни от началото на предишната страница, всички отговори ги има там. Wink
Иначе специално за плащането, аз плащах по банков път, понеже пластиката ми беше изтекла, пък и не бих рискувала. Сметката, по която превеждах беше в Райфайзен, моята също, така че даже и такси нямах. В сайта плащането беше отразено след 3-4 дни. dhgate.com, от където аз пазарувам не работят с пейпал, да знаете!
А стойността на стоката я пишат по-ниска, за да не се плаща голямо ддс Wink но пък този номер вече го знаят нашите! С фрий шипинг не съм имала проблеми никога!
Активен
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #311 -: февруари 01, 2013, 10:21:38 »

Здравей, Evriala, аз мога да ти отговоря, защото получих роклята си миналата седмица. Снимки може да видиш по-назад-публикувала съм. Сайтът от който я взех е този - http://www.vogueseason.com Роклята ми струваше 175 долара(беше намалена), доставката също беше на някаква промоция и струваше 19 и нещо долара. Поръчах възможно най-евтината доставка-за около месец. На 7 януари пуснах поръчката и на 25 януари беше тук. На митницата ходи да я взима сестра ми, защото тя я плати през PayPal. Китайците бяха написали, че пратката е яке и цената бяха написали доста по-малко. Това създаде малко проблеми на сестра ми, защото трябваше да разпечата платежното от PayPal, за да докаже какво и колко е платила. Не разбрах дали има ДДС или мито (едно от двете е платила) на стойност 49 лв и 15 лв за попълване на декларацията на митницата. Това беше цялата процедура, добре, че не аз се занимавах с това, защото може би щях да се изнервя.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #312 -: февруари 01, 2013, 10:59:05 »

Да, точно както borka3 го описа... китайците пишат подвеждаша сума на пратката, за да опитат да ни "спестят" ДДС/мито, обаче както каза тя нашите митничари отдавна са научили този номер и не се връзват толкова лесно... вече за всяка една такава пратка искат разпечатка от плащането към изпращача... аз затова изрично ги бях помолила предварителн ода напишат реалната цена на роклята, но те са пренебрегнали искането ми  crazy и затова сега трябваше да се занимавам да изкарвам пълномощно и т.н.

Относно таксите, мисля, че мито се плаща, ако стойността е над 150 евро, а под се плаща само ДДС... моята рокля беше на границата, смисъл самата рокля е малко под 150 евро, но пък доставката с DHL ми струва 48 евро, така че не знам дали ще ми начислят и мито заради доставката или ще проявят разбиране и ще начислят само ДДС...  pardon
Активен
Maya82
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #313 -: февруари 01, 2013, 11:10:45 »

Здравейте,
Харесала съм си рокли от тези два сайта:
http://www.artdzn.com/
http://www.shop4weddingdress.com/
Някой да е поръчвал от тях?
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: февруари 01, 2013, 14:52:49 »

Момичета, виждам, че поръчвате рокли от сайтове.А някоя от вас купувала ли си е рокля от друг човек, т.е. нещо като втора употреба ? Харесала съм си една рокля по този начин, но ме притеснява дали ще ми стане.Имате ли наблюдения ?  good
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines