Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 09, 2024, 15:48:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНИТЕ ПОКАНИ - 11-та част!!!!!!!  (Прочетена 161784 пъти)
 
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #90 -: юли 28, 2012, 09:35:43 »

За колко време стават поканите? Някой да си ги е правил за 2-3 дена?
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юли 28, 2012, 10:33:22 »

Ала,зависи  каква е поканата и колко  бройки  са.За 2-3  дена могат  да  станат,ако  само  това  правиш.Зависи и колко елемента има по поканата.Колкото  по-малко елементи има,толкова  по -бързо  се прави:)
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юли 28, 2012, 16:21:53 »

Един съвет от изпатил човек - поръчвате/правете повече покани, отколкото първоначално планирате да раздадете. Поръчахме 8 покани в повече и не бяха достатъчно, поръчахме още 5 и пак не са достатъчно.
 hysteric
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юли 28, 2012, 16:34:29 »

напълно  те  подкрепям,така  си е...
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юли 28, 2012, 16:37:34 »

и аз установих същото  good поръчах към 10 повече... за сега мисля, че ще стигнат има още няколко , а има и някои които още не сме поканили...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #95 -: юли 29, 2012, 16:25:22 »

Аз също поръчах повече. Оказа се, че пликовете на поканите са супер тесни и при направата им беше поизлязо от вътрешната страна малко лепило. То не се вижда изобщо, обаче докато ги напъхам вътре ми отне около 3 часа. Един плик даже успях да скъсам angry Добре е да си ги огледате, да няма и някоя дефектна между останалите. При мен за щастие всичко беше ОК.
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #96 -: юли 29, 2012, 19:59:11 »

За колко време стават поканите? Някой да си ги е правил за 2-3 дена?
Нашите покани станаха за 2 дни, но бяха експресна поръчка.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юли 30, 2012, 23:15:04 »

Аз сега правя поканите за сватбата на сестра ми. Имам голям опит в това и реших, че за два дни ще станат още повече, че са само 16 броя. Но ето, че съм ги почнала от събота следобяд и съм едва на 1/4. През деня съм на работа и ще направя всичко възможно петък сутрин преди работа да ги изпратя. Стискайте палци да съм ги завършила до тогава Girl_hide

Озадъчихте ме с бройката покани. Защо са ви трябвали още? Пропуснали сте да преброите някой гост или в последствие сте поканили някой? pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юли 31, 2012, 07:20:19 »

 Good luck ще се справиш. Чакам после снимка на поканите.
За броя на поканите-Ние първо бяхме поръчали +10 , а след това и още 7, за да станат точно 100бр. Но ако нямате непредвидени гости 5-10 покани са достатъчни.
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #99 -: август 01, 2012, 18:15:45 »

По мои тазгодишни наблюдения,  при сватби с около до 50 покани, допълнителните, които  е хубаво да поръчате е около 10 броя. При сватби над 50 покани 10-20 бр. допълнително (изобщо не е преувеличено).
Защо е така?
Въпреки стройните списъци кой да бъде поканен, се случва да има хора, които отказват присъствие по някаква причина. Така се освобождават места за ресторанта и решавате, че ще поканите други на тяхно място, такива, които заради ограничените места са отпаднали от списъците. Има и такива, които сте пропуснали да включите в списъка или пък са ви колеги. Има и сватби при които родителите помолват да поканят свои близки приятели или колеги, да споделят радостта на децата си. ВИНАГИ се появява причина.
Излиза по-евтино да предвидиш повече бройки от очакваното. Чисто времево като изпълнение също е по-лесно з аизпълнение/доставка. В зависимост и от технологията на печат (когато се печата със златно или сребърно фолио например) биха ви таксували по-скъпо да ви отпечатат още 5 броя в последствие (ако изобщо се съгласят да го направят), отколкото да напечатате другите, масови покани.
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #100 -: август 01, 2012, 20:28:59 »

Аз съм в доста голям размисъл за поканите...много искам да си ги направя сама, но не намирам нужните декорацийки, не съм виждала и някоя агенция да ги предлага и не знам какво да правя, да мисля ли варианти или просто да се спра на друг модел...  crazy Лошото е, че искам точно тези и всеки друг модел покана го сравнявам....  girl_impossible Ето я желаната..


InLove_Girl, ти беше показала тези покани още в началото на тази година, но аз мога да ти обясня причината, поради която може би не попадаш на агенция или фирма, която ги предлага. Основната причина е, че този аксесоар е много скъп още преди да бъде поставен върху картон, дантела и панделка. Пред себе си държа каталог с аксесоари и този също фигурира в него. Цената му (на едро, което означава и повече бройки за поръчка) без да коментирам отделно цена за доставка е 4.00 лв./бр.

Много от красотите, които показвате от чужди сайтове тук могат да се направят също, но са непродаваеми като себестойност на българска територия.


* snowflake-large.jpg (58.52 KB, 490x471 - видяно 288 пъти.)
« Последна редакция: август 01, 2012, 20:34:47 от Violet » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: август 01, 2012, 21:19:22 »

В крайна сметка май ще се задоволя с имитация на снежинка...Побърках се с тия покани  angry В началото поръчах метални, в центъра на които да сложа камъче - не стана, поръчах на една пловдивска фирма снежинки от по-дебело самозалепващо фолио - както се сещате в/у панделката - нищо не се получи... Наистина ми идва доста солено да поръчам точно тези снежинки от чужди сайтове и вече ми писна  crazy Честно казано ми мина и мерака да ги правя сама, тъй като нищо не става както го искам и ще ги поръчам от фирма, вече я избрах. Сега само ще уточня бройката и ще им звънна, за да видим какво може да се направи. Много ме е яд, но дори пред себе си признавам, че 5-6 лв/за една покана са мнооого пари  pardon
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #102 -: август 02, 2012, 00:00:15 »

Да, разбирам вътрешното неудовлетворение, но това чувство бързо ще се изпари щом видите щастливите реакции на бъдещите гости. Те няма да знаят, че снежинката е имитация, така че превърнете недостатъка в положителен ефект. Успех!
Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #103 -: август 02, 2012, 09:38:58 »

Според мен показаните покани спокоино могат да се изработят от любител - вкъщи.
Аз от книжарница Дали/Пловдив съм купувала едни снежинки,ще покажа и снимка.
Иначе моите поканих със зверски усилия ги свърших, общо ми отне седмица. Снимки съм качила в галерията
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #104 -: август 02, 2012, 09:43:23 »

Снежинките няма ли да станат, ако си купиш пънч и ги изрежеш от картон? Отгоре може да ги лакираш с брокатен лак  pardon
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines