Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 07:51:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНИТЕ ПОКАНИ - 11-та част!!!!!!!  (Прочетена 158184 пъти)
 
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #225 -: декември 10, 2012, 23:53:45 »

Аз мисля че не се изразих съвсем правилно относно цената на материалите и съответно на готовите покани. По принцип е съсем нормално да има такава разлика, стига това което се предлага като готова покана да си струва парите и наистина да се вижда, че е положен труд за нея. Направи ми впечатление конкретната покана, която е абсолютно елементарна като изпънение - няколко щраквания с перфоратора с перфоратора, сатен отдолу и готово. Да не говорим, че дори за този прост модел има какво още да се желае по отношение на изпълнението. Надявам се след няколко месеца труд скоро да мога да се похваля с нещо много по-сложно и красиво... Wink blush
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #226 -: декември 11, 2012, 09:38:23 »

Аз мисля че не се изразих съвсем правилно относно цената на материалите и съответно на готовите покани. По принцип е съсем нормално да има такава разлика, стига това което се предлага като готова покана да си струва парите и наистина да се вижда, че е положен труд за нея. Направи ми впечатление конкретната покана, която е абсолютно елементарна като изпънение - няколко щраквания с перфоратора с перфоратора, сатен отдолу и готово. Да не говорим, че дори за този прост модел има какво още да се желае по отношение на изпълнението. Надявам се след няколко месеца труд скоро да мога да се похваля с нещо много по-сложно и красиво... Wink blush

Мария, споделяй работните варианти smile Ще се радвам да помогна, а и сигурно не само аз, все пак тук има доста арт бивши булки smile

И да се върна на моите "любимци". Свястна ножица за рязане на панделки може да се купи на цената на 2 покани. Не мисля, че е реалистично да се продава това:

Активен
vesi86
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #227 -: декември 11, 2012, 10:14:45 »

вижте какво, доколкото стана ясно, а и от твоя последен пост, темата с тази фирма е приключена, не виждам защо продължаваш да злобееш. Вече съжалявам, че изобщо се присъединих към този форум.
Като нещо не ви харесва, не е нужно да обиждате труда на хората.
Активен
martinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #228 -: декември 11, 2012, 12:45:53 »

zdraveyte momicheta, vijdam che tuk kipi tvorchestvo. Iskam da pomolq za malko pomosht. Znaete li nqkoi magazin ama  fizicheski a ne online, kudeto moga da kupq materiuali za ponaki /pandelki, tzvetentza i drugi/ . mersi
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: декември 11, 2012, 13:16:38 »

Здравей, martinka
Първо, искам да те уведомя, че според правилата на сайта, е прието да се пише на кирилица smile
Второ, сподели от кой град си, за да ти помогнем с полезна информация girl_wink
Активен
martinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #230 -: декември 11, 2012, 13:25:24 »

От София съм
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 11, 2012, 13:29:32 »

Можеш да отидеш до Слънчоглед - там има доста интересни неща.
http://www.slanchogled.com/
Активен
illane
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #232 -: декември 11, 2012, 13:34:59 »

Аз си накупих доста неща от един от щандовете на книжната борса. Точно зад сградата на София Прес на цариградско шосе. Минава се през двора на сградата и се влиза в една малко старичка сграда, в която има доста магазинчета книжарници, играчки също има доста и има 2 щанда, които са предимно с опаковъчни материали, разни хартии, картони, панделки най-разнични. Мисля, че даже е малко по-евтино там от повечето онлайн магазини, от които съм поръчвала. Последно преди 10-ина дни ходих там и говорих с едната продавачка, че специално я питах за перлени картони дали продават, че нямаха изложени. Оказа се, че си имат каталог, от които може човек да си избере нещо и да поръча. Но там пък не продават елементи за декорация - аз лично за моите покани от един сайт си поръчвах хартиени цветя.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 11, 2012, 13:56:18 »

martinka Знам, че много момибета пазаруваха и от магазин Рая на ул. Цар Симеон ако не се лъжа май беше там...напиши го в интернет и ще ти излезе...има много интересни неща  give_rose
Активен
martinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #234 -: декември 11, 2012, 17:12:06 »

Супер, благодаря ви много! Скоро ще ги посетя теза магазинчета и ще ви покажа какво съм сътворила.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: декември 11, 2012, 18:22:05 »

Някой от  онлайн магазините си имат и  такива  реални.Такива  са  слънчоглед,двете  елши,наборсата.Там определено ще намериш полезни и красиви неща.Относно картона -  София  Прес,както  са  обяснили.Относно  панделки– м-н  Рая,Ейджън Парадайс(там има по-скъпи неща,но е  специализиран  за  сватби и  кръщенета)
Приятно  бикаляне
Активен
martinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #236 -: декември 14, 2012, 13:58:08 »

Супер сте момичета, наистина има страхотни неща. Благодаря ви
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #237 -: декември 17, 2012, 17:46:16 »

Аз си  залепих  пауса  за нашите покани с  най-обикновенно  сухо лепило,без проблем,още  държи.Другия  вариант  е  Ц200,не много  рядко,за да не с е намокри картона и да  се нагъне.Когато изсъхне  става  прозрачно.

Аз бих споделя моя опит от работа с хартии.
Хартията има свойство при навлажняване или мокрене да се разширява, а когато изсъхне се свива. Това е причина при работа със сухо лепило, C200 и подобни мокрещи лепила паусът и някои други по-тънки хартии да стават на вълнички и дори измятат карона, на който е залепен. Също така при лепене на паус със сухо лепило върху тъмен картон се вижда следата от лепилото.
Решения:
- продават се по-големи грамажи паус, но не може да се открие в обикновена книжарница. Избягва се набръчкването, но пък са по-остри или по-непрозрачни.
- използването на лепящи ленти от типа на двойно залепящите, но следите от лентите се виждат, така че е хубаво да се покрият с някаква панделка.
- ако не може паусът да бъде заменен с плътна хартия помислете за вариант без залепяне. Чета ви , че си купувате разни перфораторчета,  можете да направите процепи с някакъв ъглов например перфоратор и само да подпъхнете листа в цепнатините. Без никакво лепене. Недостатък на перфораторите е, че не издържат дълго при по-дебелите картони, чупят се лесно по мои наблюдения.

Относно лепилата бих искала да поясня, че качественото лепило C200 не пожълтява, а става прозрачно. Но то е на водна основа, така че много е важно за каква повърхност ще го използвате. Също така недостатък му е, че съхне бавно. В училище си правехме разтвор от лепило на Оргахим (Русе) и вода и си пръскахме картините с темперни бои, лепилото даваше прозрачен гланциран филм отгоре.
За лепене на дантелата бих използвала този вариант. Но признавам, не съм опитвала.
Активен
illane
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #238 -: декември 17, 2012, 20:41:53 »

Да се похваля с моите творения.
За кумувете и родителите:

И отвътре:

И за гостите:
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 17, 2012, 22:09:01 »

illane, невероятни неща си показала  Bravo . Нямам си идея как си направила джобчетата, надписа "Покана", котетата. Много различно и интересно от всичко, което съм виждала в бг сайтовете за покани.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines