Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 07:38:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНИТЕ ПОКАНИ - 11-та част!!!!!!!  (Прочетена 158178 пъти)
 
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: декември 03, 2012, 12:24:10 »

Снощи правих опити. С най-обикновено книжно лепило, стик, дантелата залепва перфектно. Ще изчакам още няколко дена да видя дали ще пожълтее или дали ще промени цвета си лепилото.

Николета, и моите покани са с дантела и съм много доволна от момичето, което ми ги направи. Направи си сметка и прецени дали не е по-добре да ги поръчаш, така риска от грешка е много по-малък. Мое мнение  give_rose

Много мислих дали сама да ги правя. Както поканите, така и бутониерите, късметчетата, и всички други украси. Не бях сигурна дали ще се получи достатъчно добре. Но искам всичко да има един свързващ елемент - в случая - панделката с копчето (аз съм взела не копчета, а едни дребни орнаментчета с по едно камъче по средата, страхотни са, съвсем случайно попаднах на тях). Ще има такава панделка на всичко, което позволява.

 Offtopic Вече съм взела всичко необходимо - панделки, дантела, силиконови розички (те са за бутониери само). Вчера направих едно моделче на бутониера и покана и смятам, че ще станат страхотни, много по-добри от тези на пазара (или поне тези, които са ми по джоба). Скоро ще показвам творенията си  danceg

Аз си  залепих  пауса  за нашите покани с  най-обикновенно  сухо лепило,без проблем,още  държи.Другия  вариант  е  Ц200,не много  рядко,за да не с е намокри картона и да  се нагъне.Когато изсъхне  става  прозрачно.

Доколкото аз знам, С200 след време леко пожълтява. Тоест, ако няма да се вижда къде има лепило е ок, но ако ще се виждат следи от него, както е в моя случай, не става.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 03, 2012, 15:31:26 »

До  сега  не ми се е  случвало да  пожълтява....
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #197 -: декември 03, 2012, 15:35:12 »

Вече съм взела всичко необходимо - панделки, дантела, силиконови розички (те са за бутониери само). Вчера направих едно моделче на бутониера и покана и смятам, че ще станат страхотни, много по-добри от тези на пазара (или поне тези, които са ми по джоба). Скоро ще показвам творенията си  danceg

Давай... само имай предвид, че води до пристрастяване smile Аз лично обикалям като гладен котарак пред месарница из сайтовете на крафтръските магазини...

Със сигурност ще се получи добре и различно от масовия продукт!
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: декември 03, 2012, 16:05:18 »

според  мен  това  е  идеята,да  е р азлично.

Киви  и  аз  съм като  тебе,и  когато  съм  видяла  някъде  нещо  и съм  се поколебала дали  да  го  взема и не  съм ,после  задължително ми  трябва:))
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #199 -: декември 05, 2012, 16:02:51 »

Снощи правих опити. С най-обикновено книжно лепило, стик, дантелата залепва перфектно. Ще изчакам още няколко дена да видя дали ще пожълтее или дали ще промени цвета си лепилото.
Като видях бутониерите чакам с нетърпение поканите Bravo
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: декември 06, 2012, 13:28:22 »

За съжаление ударих на камък с поканите. Купих страхотен перлен картон, но го имаше само на едно място в Габрово и то само 25 броя. От един лист А4 ще излязат по 2 покани. По предварителни сметки ще ми трябват около 45, т.е. криво-ляво ще стигнат, ще направя десетина от обикновен бял картон, като се украси мисля, че пак долу-горе ще се получи. Тях ще ги пращам на по-далечни лели и чичовци give_rose Но...не това ми е проблема. Тъй като имам принтер вкъщи, но е доста стар и е мастилено-струен, печата с не достатъчно добро качество. Иначе върши работа, но за поканите не става.  :(Затова реших да си направя поканите в word и да ги дам само да ги напечатат. Оформих ги, направих ги с красив шрифт, даже няколко шрифта използвах, и мисля, че се получиха добре. И проблемът дойде от където най-малко очаквах, все пак завърших гимназия с информатика NO, като занесох да се печатат, в техния компютър излиза нещо съвсем различно от това, което аз съм направила, нито шрифт, нито центриране, нищо не е както съм го направила. Жената там ме посъветва да съхраня файловете като pdf, но като го направя отново изчезват шрифтовете и излизат с някакъв напълно неподходящ шрифт. Идея си нямам какво да правя. cray cray cray Ако някой е правил сам поканите по този начин моля да даде съвет как от моя компютър да стигне до техния в същия вид.
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: декември 06, 2012, 13:47:05 »

Можеш да си поръчаш от Rakhiva.com например. Там има доста интерсни неща в помощ на ръчната изработка.
Аз мисля да си взема панделките от там и органза, но с половинката още не сме избрали цвят за сватбата, защото ресторанта е в едно оранжаво-кафяво...
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: декември 06, 2012, 13:58:47 »

Ники,проблемът  е,че  имате  различни  версии н а програмите,за  това не  ти  се получава.Ако  жената  няма шрифта ,който  ти имаш,каквото и да  правиш  няма д а  стане.За  това  повечето използват  стандартен  шрифт.Перлен  картон  можеш д а  си купиш и  от  други места,ще  ти пратя линк  на  ЛС.
desideskata от  ракхива  можеш  да  си купиш  предимно панделки и органза:) Ако  имаш  нужда  от  нещо  друго пиши
« Последна редакция: декември 06, 2012, 14:00:49 от bamce » Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 06, 2012, 14:16:00 »

bamce, благодаря!

В София поне има бол места, от които можеш да си купиш материали..но време да имаш...
Все пак, ще се възползвам и ще те попитам, ако ми потрябва нещо друго!
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 06, 2012, 15:00:18 »

Деси,щом  си от  София,покрай  Женски пазар  има  едни магазинчета,както и магазин  Рая,там  ще намериш  доста  неща,също и  панделки ,поне  едн а  доставка  ще  си  спестиш:)
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: декември 07, 2012, 20:00:45 »

Днес успешно напечатах поканите и направих няколко.





Много лошо качество на снимките give_rose give_rose give_rose това синьото е от снимката
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #206 -: декември 07, 2012, 21:20:27 »

nikoletasss, поканите ти са много красиви  Bravo

Момичета, bamce е права. Аз също имах подобен случай - харесах си шрифт Андантино, който се ползва по-рядко. Изтеглих го на моя компютър, оформих поканите, обаче когато метнах файла на друг компютър, всичко се омота. Оказа се, че просто нямаше този шрифт. pardon Инсталирах го на въпросния компютър и всичко вече беше ток и жици. Така че, ако правите поканите вкъщи, а ги принтирате на друго място, е най-сигурно ако си носите на флашка и съответните шрифтове, които сте използвали  good
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: декември 07, 2012, 21:54:25 »

Другият вариант, който аз направих, е да съхраните поканите като pdf файл, така дори да нямат там шрифта, който сте ползвали, ще излезе това, което сте си направили.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: декември 07, 2012, 22:05:36 »

nikoletasss, страхотни покани, толкова професионални Bravo Според мен не е било необходимо да лепиш листче, малко разваля поканата, но пак е хубава  give_rose
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: декември 07, 2012, 23:08:46 »

А този паус от къде го купувате, не е ли скъп?

Аз едно време, тъй като правех поканите на една колежка и бях свършила златистия паус, после никъде не успях да намеря и накрая ходих до склада на Принта Лукс и оттам си взех 2 листа (50/70 - нещо такова беше), само че беше по-плътен от този, който имах преди. Но вече изобщо не помня каква му беше цената. И аз ползвах сухо лепило за залепването му.

П.С. Сега гледах на сайта им, че имат само прозрачен. Ама предполагам има и други такива места, където може да се купи всякакъв вид паус. girl_wink
« Последна редакция: декември 07, 2012, 23:10:47 от menyanthe » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines