Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:59:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на kopretina - 14.07.2012  (Прочетена 9974 пъти)
 
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« -: юни 15, 2012, 17:20:30 »

Да видим дали се справям: честита нова тема! Няма само ти да ни четеш сватбените главоблъсканици, време е и ние да се позабавляваме с твоите! Довечера - подробен отчет! И поименно! biggrin



* pure-gold-ring.jpg (63.62 KB, 600x600 - видяно 294 пъти.)
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #1 -: юни 15, 2012, 17:39:36 »

Честита темичка kopretina give_rose Желая ти лек и изпълнен с положителни емоции оставащ ти месец като девойка  weddingday
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 15, 2012, 21:40:18 »

Честита темичка.Да я напълниш само с хубави емоции  yahoo
Активен
kopretina
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #3 -: юни 16, 2012, 15:53:53 »

Много благодаря, момичета! Не очаквах, че и новак като мен, който повече чете, отколкото пише тук, ще си има своя темичка  smile Аз сега не съм съвсем на сватбена вълна, до края на другата седмица имам много други не-сватбени задачки, но след това непременно ще ви разкажа какво съм свършила и какво не. Несвършеното съвсем не е малко, но пък има още малко време и се надявам да успея с всичко.
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 17, 2012, 05:31:00 »

честита темичка мила не се притеснявай ще успееш да свършиш  всичко.Успех в оставащите дни.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 18, 2012, 09:01:22 »

Честита темичка give_rose
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 19, 2012, 09:31:31 »

Честита темичкаа...да я напълниш с много вълнуващи спомени от приготовлениеот и после от самият ден  give_rose
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 19, 2012, 09:37:37 »

Честита тема и от мен  danceg
Активен
kopretina
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #8 -: юни 25, 2012, 08:18:24 »

Благодаря на всички, много сте мили!  give_rose
За мен последните една-две седмици бяха много натоварени откъм работни и учебни ангажименти, но вече важните не-сватбени задачи са отметнати, от днес съм на сватбена вълна и реших, докато си пия сутрешното кафе,  и аз да се отчета какво съм свършила (и колко още много работа имам).
С моя любим след три години летене между София и Прага, решихме, че вече е време да станем семейство и да изградим собствен дом. И както в началото планирах да сключим брак само със семействата и кумовете, така той каза категорично, че сватбата е веднъж в живота (поне така се надяваме) и иска купон по български. И така изведнъж вместо планираното от мен малко събитие ще имаме сватба за около 70 души, двайсетина чехи ще долетят няколко дни преди събитието и сега премислям къде да ги водя, с какво да ги забавлявам и как междувременно да си свърша и моите неща около сватбата.

Подписът е в зала "Хиподрума", ресторантът е "Чергата". Църковен брак няма да имаме, тъй като нямаме обща религия (годеникът ми всъщност изобщо не е кръстен и формално не принадлежи към никаква религиозна общност, но не искам насила да го карам да става православен). Замисляме сватбата с леки етно мотиви - поканите са в този стил, ресторантът също, за подарък за гостите съм избрала кърпички с народни шевици, които ще завържа с някакви панделки (още не съм си ги взела, като пристигнат, ще го измисля). Имам рокля и обувки. Младоженецът също е обут и облечен. Имаме халки, чаши, фризьор... и май това е всичко.  Годеникът ми пристига следващият вторник и ще се започне едно тичане - за късметчета, шампанско, украса за колата... Той се оказа доста капризен, не иска да има никакви сърчица и други (според него празни) романтични символи, така че водим дълги дискусии и спорове за всяко нещо и предпочитам заедно да купим дреболиите, за да не мрънка после :-) Междувременно аз трябва да си намеря гримьор, да си избера прическа, да си купя жартиер, да реша въпроса със сватбената торта (човекът, който уж ще ми я прави, явно няма много желание, защото три пъти се уговоряме за среща, и все се отлага), да си избера букет (няма да ангажирам кумата с това) и още куп дребни неща, за които в момента може би дори не се сещам. Стискайте ми палци! Ей сега ще си направя един списък и план за действие и започвам :-)
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #9 -: юни 25, 2012, 15:05:15 »

Копретине, не знаех, че мъжът ти е чех. Ако имате възможност, поканете някоя фолклорна група, да посвирят и потанцуват, чужденците ви ще останат доволни. То българските гости остават доволни. Ако мъжът ти е съгласен, традициите със забулването на булката и бръсненето на младоженеца също са много интересни и съвсем български и обикновено фолклорните групи ги изпълняват. Може обаче и приятелите ви да ги направят, пак ще е мнго забавно. Иначе съм фен на мъжа ти - аз ненавиждам сърцата и другите такива сватбено-любовни символи, на моята сватба няма да има нито един брой. Дръж ни в течение, ще следя с интерес твоята сватба, веднага след моята. smile Успех в подготовката!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #10 -: юни 25, 2012, 15:09:37 »

Привет от мен - успех с подготовката. Можеш да се консултираш в Чергата - обикновено работят с етно формации и да ви предложат интересни неща - при нас имаше посрещане с народна певица с Бела, съм бела юначе ...аз отначало се дърпах, но ме убедиха и сега не съжалявам, всички гости максимално се изкефиха  good
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 26, 2012, 07:09:56 »

Пожелавам ти много лека подготовка до края  give_rose
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 26, 2012, 18:21:01 »

Честита темичка give_rose Пожелавам ти много положителни емоции в оставащите дни!

Като чета, повечето от задачките ти, или поне най- главните са отметнати, така че не се тревожи, всичко ще е по план Wink
Активен
kopretina
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #13 -: юни 26, 2012, 21:06:44 »

Здравейте, да се похваля - вчера поръчах кърпичките с фолклорни мотиви, които ще подаряваме на гостите, на 10. юли ще ги взема, но ми се струва, че ще станат добре, а днес си избрах и поръчах букет. Кумата ми е чужденка, не знае, че тук е традиция кумата да се погрижи за букета, а на мен ми е неловко да й го кажа, така че си го избрах сама. Но и това си има предимство - няма да се окажа с китка, която не харесвам  smile Харесах си букетче с червени рози и бели хризантеми и с някакви дребнички белички цветя, които не знам какви са   blush Пет крачки, след като излязох от цветарското ателие се сетих, че ще е хубаво младоженецът да има бутониера от същите цветя и спонтанно му я поръчах. Милият той, който не обича романтични глезотии, как ли ще реагира... Тази вечер ще му кажа и съм любопитна каква ще е реакцията. Но ако не я иска, няма да я карам да го слага. Иначе в Чехия имат обичай да закичват всички гости с едни бутониери от мирта, много семплички - само клончето и една малка бяла панделка.  Ако кумата успее да донесе мирта и тя издържи на юлските жеги, ще направим такива. Чудя се обаче дали да не купя поне за най-близките и други, ако нещо с миртичките не стане по план...
Небулка, идеята за фолклорните ритуали е много хубава, аз обожавам фолклора, и на народни танци ходех дълго време, но някак си към тях отношението ми е или всичко, или нищо. Т.е. или изцяло фолклорна сватба с всички забулвания, бъклици, обичаи, или класическа, с дълга бяла рокля и торта на три етажа  smile. Иначе тези ритуали ми стоят като изкуствено пришити. Харесва ми идеята за фолклорен ансамбъл, но след сватбата ще трябва да обзавеждаме квартира и затова гледам да огранича разходите до необходимото. Дори и украсата ще е семпла, пък и според мен на този ресторант няма да му отиват арки с цветя и други такива чудесии.  Затова решихме само леки етно закачки - в интериора (макар че ресторантът има нов управител и съм любопитна дали не е сменил нещо, утре имам среща с него и ще видя, но дано да не е, защото милият ми ще е много разочарован), подаръчетата, поканите... Вероятно и картичките за гостите с разположението по масите ще са с някаква шевица.
Вчера бях много притеснена, че няма да успея с всичко. Днес съм оптимист - още две задачи са отметнати. Утре продължавам  girl_wink
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #14 -: юни 26, 2012, 21:41:36 »

Копретине, продължавай в същия дух. Спокойно пренебрегвай идеите и съветите, ти си знаеш бюджета и желанията. Знам, че ще е страхотно и интересно. Аз сериозно съм си мислила за фолклорна сватба. Дори си бях харесала две различни места в България, комплекси от стари реставрирани къщи. Обаче и аз не можах да реша до каква стапен бялата рокля и до каква степен носиите и другите работи. Ще ми бъде много интересно да видя твоята сватба. Когато имаш готови неща, пусни снимки да ги видим. И да ти отговоря и от моята тема. Не се безпокой. Като направиш всичко необходимо, просто релаксирай, каквото има да става, ще става и то ще е хубаво. Успех и бързо уреждане на оставащите неща!
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines