Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:39:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Nebulka - 13.07.2012г.  (Прочетена 61683 пъти)
 
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« -: юни 13, 2012, 18:24:33 »

Nebulka ето ,че дойде време и ти да имаш своята темичка Bravo
Остава само месец до дългоочаквания ден!Ще чакаме подробен разказ до къде си стигнала с подготовката,снимчици и за каквото се сетиш още.
Желая ти приятни последни подготвителни дни и един наистина вълшебен ден накрая.  give_rose
Активен
kopretina
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #1 -: юни 13, 2012, 20:25:19 »

Честита тема от мене. С интерес следя подготовката за твоята сватба. Моят голям ден е един ден по-късно :-) Успех и много спокойствие в последния месец преди морската приказка  give_rose
Активен
elizabet4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 199



« Отговор #2 -: юни 13, 2012, 21:47:51 »

Честита темичка Nebulka!  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #3 -: юни 13, 2012, 22:29:50 »

Nebulka,  честита тема smile Успеша подготовка и след сватбата те искаме тук като Da(veche)bulka smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 15, 2012, 15:16:06 »

Честита темичка и от мен give_rose
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #5 -: юни 15, 2012, 17:08:58 »

Аз не влизам всеки ден във форума и като го отворих днес, гледам нещо различно от "имаш 12 съобщения, 0 са нови". "Имаш 15 съобщения, 3 са нови". Няколко секунди се чудех, какво ли ще значи това, толкова съм свикнала от години да гледам едно и също, че не го възприемам като съдържание, а като картинка. Ако emmmmmy и kiwi не ми бяха писали, може би след около 2 седмици, като вляза да честитя на някого или да разгледам малко нови булки, щях да видя, евентуално. Аз не знаех, че всички имат теми, мислех, че само някои. Пък не познавам никого тук, въобще не очаквах. Много мила изненада! Благодаря ви за вниманието!  give_rose

Обаче с какво да ви забавлявам? Сватбата преди три години, която ми се провали, и заради която от отчаяние накрая се прекръстих на Небулка, беше трагедия. Трите "Р"-та - роднини, разправии и ревове. Монетата хвръкна, обърна се и сега стана комедия, особено след експеримента да шия небулчинска рокля и да искам да изглеждам булчински. Женска му работа! Преди малко писах в темата за булчинските рокли перипетиите от първа проба. Преди това известно време мислех даже без рокля, с какво - и аз не знаех, но после си казвам, това ти е шансът, или си го правиш за теб или никой нищо не прави. И така, за сватба от 10 човека, която смело може да набъбне до 13, аз ще съм в бяло и с воал. Комедията продължава с това, че се чудя, дали да каня баща ми, не че му имам зъб, нищо подобно, добре се разбираме, чудесно даже, ама и аз не знам защо. Брат ми ще ми е кум, но пък сестрата на кандидат-младоженеца няма да идва, даже може и да не и кажем, защото е с новородено бебе. Баща му сигурно също няма да дойде, но не че си има новородено бебе, просто не е по такива мероприятия. Макар, че кой знае! И за двете! biggrin Неговият вуйчо ще дойде, но мойте трите лели - не. Освен това тръгнахме да се женим без да имаме достатъчно пари. На мен не ми пукаше особено - все ще има за медицинските и таксата за ритуалната. Айде, и аз рокля ще се намери! И после като се поразчу, заприиждаха пари, и айде и чаши, айде и обувки, айде и това, айде и онова... разпростряхме се извън чергата. Голяма сватба ще е, няма що! Ама после ще съм ДаБулка!  biggrin

Иначе по-сериозно за несериозното: както знаете лятос софианци се изнасят към безбрежната синя шир, и ние софианци ли сме или що, и ние там - на моренцето ще се женим - в претъпкания, от тук там куртоазно позакрити с цветни парцалки голи хора, стар град на Несебър. Малките ми мечтички за деня са след подписването сутринта и ресторанта на обяд да си повея булото на платноход, семо дето не знам къде ще го търся. Като се мръкне с малко светещи фенери на плажа, пък ако сме живи и си намерим за компания сватбари на нашата възраст, може и някъде из дискотеките на Слънчев бряг да се попилеем. Хм... алкохолотеките е по-правилно, може би? От мечтите обаче се пада болезнено, та затова каквото стане, все ще съм доволна. biggrin
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #6 -: юни 15, 2012, 17:14:16 »

Честита тема от мене. С интерес следя подготовката за твоята сватба. Моят голям ден е един ден по-късно :-) Успех и много спокойствие в последния месец преди морската приказка  give_rose

А ти, моме (засега), ти защо си нямаш тема? Аз те бройнах, че си след мен, още като се записвах в общия датник. Това трябва да се поправи.
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 15, 2012, 21:13:48 »

Честита темичка и от мен  danceg
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #8 -: юни 18, 2012, 20:45:39 »

Това да се ожени човек е много сложна работа. Постоянно си мисля, че всичките неща, които трябва да се свършат, са тест за мотивацията на кандидат-младоженците. Днес ходихме в психодиспансера и си взехме заветните бележки. Прегледът си беше проформа. Дадохме кръв за васерман, но си пуснахме и други изследвания. Ходих на втора проба, влюбена съм в роклята си. Не стигнах до халките обаче, това остана за утре. Ние имаме едни халки от родителите, купували са ги в Русия едно време. Но са много тънки, грамажът на всяка е по 2,47. Решихме да си докупим злато, за да станат по-големи, но това се оказа много сложна задача, а пък и време не остана много. Снощи разглеждах халки в интернет и попаднах на волфрамови такива. Моят бъдещ мъж се заплени. Стои като бяло злато, но може да е толкова силно полирано, че да е почти огледално. Не подлежи на издраскване, защото това е най-твърдият метал, по-твърд е пет пъти от стоманата, а от златото десет пъти. Само диамант може да го надраска. Освен това е по-евтин значително от златото. Сега ще си поръчва от ибей, ще дойде за седмица-две. Най-важното е, че ще го носи с удоволствие, че нещо се мръщеше на златната халка. Може да има проблем с гравирането заради твърдостта на метала, но това да е. А от руските халки аз реших да си направя една за мен и мир да е. smile Само да намеря хубава снимка на волфрамова халка и ще я кача в галерията. Купих си и чаши, но още не съм ги снимала.
« Последна редакция: юни 18, 2012, 20:49:56 от Nebulka » Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #9 -: юни 18, 2012, 20:50:46 »

Ето линк към сайт за волфрамови халки - http://www.weddingrings-direct.com/show_sub_cat/range_of_tungsten_carbide_rings/78/-/942/
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #10 -: юни 18, 2012, 20:56:41 »

Небулка, поръчайте си еднакви - не ми се струва добре да сте дори с различен метал. А тези халки от родителите, техни ли са били или просто са купили златото?

Аз малко суеверна си падам и съм чувала, че не хубаво да вземеш халките на родителите.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 18, 2012, 21:05:34 »

и аз мисля като Киви- аз дадох халки и ни направиха  наши, но не от същото злато.
не е лошо ако е възможно наистина да се споразумеете поне за еднакъв модел.
Ако вярваш в такива неща де, аз вярвам.
п.с има среща на форума софийска на 22ри сега, ако искаш виж темата и се запиши да се запознаем и да побъбрим, небулка
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #12 -: юни 18, 2012, 21:12:15 »

Те само са ги купили, дори са още с етикетите (в галерията сложих снимка). Аз не съм суеверна, но не ме блазни мисълта да взема халките на разведени хора. А за различния метал, на мен много ми харесва идеята - неговата ще е блестящо бяла, а моята блестящо жълта, и двете без никакви украшения, абсолютно изчистени. Най-важно е всеки да си харесва пръстена. Той дълго време не искаше халка въобще. После кандиса, но знам, че скоро ще си намери оправдание да я свали. Докато тази волфрамовата толкова му харесва, че ще я носи със сигурност. Казах му, че ако иска, и череп с кости може да си сложи на халката, на мене ми е все тая. Наистина.

Еми, с най-голямо удоволствие ще дойда, обаче на 21-ви заминаваме за морето и ще е невъзможно. Но следващия път.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #13 -: юни 18, 2012, 21:14:15 »

Ще си я носи, моят мъж я сваля само като се къпе и като спи, а никога не беше носил пръстен smile
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #14 -: юни 18, 2012, 21:21:41 »

Абе в крайна сметка ако ще да я носи. След десет години съвместен живот съвсем малко са нещата, за които преговарям, а пък тези, за които изострям тон или настоявам са едно или две. Да има там какво да му намуша на пръста по време на церемонията, после каквото ще да прави. Гледам към никакви правила и традиции да не се придържам, че само конфликти. Ние и без това като вкусове сме на двата полюса.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines