Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 16:17:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 22 "  (Прочетена 148662 пъти)
 
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: ноември 01, 2012, 20:46:09 »

Аз имах предвит, че ако си платя мога да отида на гинеколог в БГ, когато си поискам. Докато тук (поне това, което ми каза GP-то) не можеш. А какво им включва тука прегледа идея си нямам. Ще почакам да ми минат тестовете и GP-то да говорело с някаква организация на гинеколозите (или нещо от сорта) какъв вид профилактика могат да ми предложат. Странна работа наистина  crazy.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: ноември 02, 2012, 08:28:52 »

Да в Англия и в повечето страни от ЕС не си ходиш на доктор когато ти скимне.От една страна е добра системата от друга не.

Виж какви клиники по репродуктивно здраве имате в Англия и към коя можеш да се обърнеш.Дали ти поемат разходите в нея или си плащаш.Там би трябвало да ти направят всички тези изследвания като встъпителни.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: ноември 02, 2012, 08:39:37 »

момичета, моля ви стискайте всички възможни палци за този месец....пък дано форумната магия подейства smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: ноември 02, 2012, 18:08:47 »

josephine не се навиваи толкова....ще стане, обаче по мои наблюдения когато наи-малко очакваш. Така че моя съвет е да го даваш по спокойно.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: ноември 05, 2012, 08:40:01 »

аз съм спокойна, просто всеки месец се надяваме smile Стискайте палци за този месец smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #290 -: ноември 05, 2012, 13:00:33 »

Дружно стискаме палци!  Clover

Аз след толкова канене и събиране на кураж почвам пак да обикалям по лекари за изследвания.  mda
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: ноември 10, 2012, 09:09:16 »

Здравейте, момичета! При нас за сега нищо ново не се случва. Все още не сме подновили опитите, защото е рано, а аз се опитвам психически да се подготвя за изследвания. Някой знае ли какви изследвания препоръчват лекарите при наличие на Хашимото, отрицателна кръвна група и аборт. При прегледа, когато се разбра за аборта, док ми изброи три неща, нещо свързано и с антителата, но от шока тогава нито приемах, нито предавах. Както казах опитвам се психически да се подготвя за изследвания, но и за среща с док. Май тази среща най ме плаши. От друга страна ще трябва и финансово да се подготвя.

Пожелавам ви красив и усмихнат уикенд!!!! give_rose
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: ноември 10, 2012, 13:54:29 »

Валя, незнам за Хашимото много...мисля, че Магито е много наясно с тази тема и се надявам да се включи с коментар.
Аз се включвам с лоша новина за съжаление - след втори неуспешен ИКСИ опит няколко месеца ще пробваме да се случи по естествен начин, въпреки, че шансовете са минимални...Много ми е мъчно, че не се получи този път...сега нямам избор и ще трябва да чакам обаждането от фонда за втори опит...Хубавото при нас е че вкарахме в норма всички параметри на спермограмата с изключение на морфологията, но и там имаме напредък - повишение с 1%  Bravo и вече е 5% мормална морфология по Крюгер...
Успех пожелавам на всички бебеправещи Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: ноември 10, 2012, 15:44:10 »

За Хашимото всичките хормони ТСХ, фТ3, фТ4, ТАТ и МАТ, ако натителата са много високи най-вероятно ще се наложи вливане на разни гадости, но това лекуващия лекар трябва да прецени.Направи и една инсулинова резистентност, често Хашимотото върви ръка за ръка с нея.

Предполагам ти е назначил генитични изследвания лекаря ти, тях е хубаво да направите двамата със съпруга ти.Отклоненията може да са при един от двамата и от там да стане аборта.

Ние приключихме не успешен втори опит на естествен цикъл.Преживях го smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: ноември 10, 2012, 17:55:08 »

vanessssa съжалявам за неуспешния опит.
Маги благодаря за съвета. Наистина предпочитам да отида с някои готови изследвания - поне тези хормоналните. При мен единствено отклонение и то малко имаше в ТСХ. Всички останали бяха в норма. Тях задължително ще ги направя всички. На своя глава преди време направих и LH, FSH и другите 3, като всички бяха отново в абсолютна норма, но  LH- 2,54 FSH- 5,14, което не е 1-1.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: ноември 10, 2012, 20:36:07 »

vanessssa силни прегръдки и се радвам че има подобрение.
Маги мило толкова се надявах за вас.
valia_diva аз съм с Хашимото и Инсулинова резистентност.При Хашимото задържително има отклонения в антителата.ТСХ трябва да е под 2 за да е в граници подходящи за забременяване,въпреки референтните стойности на лабораториите .Постига се с хапчета.Хубаво е да направиш и изследвания за инсулинова резистентност защото доста често вървят заедно.Задължително се консултирай с ендокринолог или най добре с гинеколог-ендокринолог.Последните не са много разпространени.По принцип няма лечение на Хашимото но ако се вкара в едни добри граници не е  проблем да се забременее и докара докрай една бременност.Но знам че трябва да бъде следена стриктно бремеността.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: ноември 11, 2012, 13:45:03 »

Маги и аз така...Втория неуспех го преживях по- леко от първия...Вярвам че някой ден ще се случи...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: ноември 11, 2012, 16:03:35 »

О Ванеса, ще се случи smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: ноември 12, 2012, 09:22:22 »

Момичета, я разкажете малко повече на един лаик като мен, какво изследвания е добре да се направят и кое трябва да се следи и в какви граници за да е благоприятно зачеването и износването. Защото ние правим опити, но изследвания не сме правили и двамата все още. Няма нужда да ме поучавате да отидем при специалист....този месец след като ми мине датата в която трябва да ми дойде цикъла така или иначе аз ще отида на гинеколог, независимо от резултата +/-, но просто ме интересуваше чисто информативно smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: ноември 12, 2012, 09:32:31 »

Никой няма да те поучава да ходиш на специалист, на такъв се ходи след година неуспешни опити при жени под 35г и половин година при жени над 35г.

Цитонамазка, микробиология, хламидии.Това са изследванията който можеш да си пуснеш.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines