Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 22:38:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 22 "  (Прочетена 142764 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 03, 2012, 02:51:00 »

Ради, добре дошла мила  Welcome
Пожелавам ти скоро да се преместиш в бременелските темички  air_kiss
Съмнения и аз съм имала винаги. Все съм се чудила дали ще имам свои деца някой ден, и то тези мисли много преди да започнем с бебеправенето. Сега съм убедена, че и аз ще се радвам някой ден на растящо коремче и детенце след това.

При нас излязоха резултатите от повторната спермограма. Не е по Крюгер както аз си мислех. Просто е да се види дали има инфекция някаква в урината или в самата сперма. Търсили са бактерии, микроорганизми, бацили  разни такива гадинки, но всичко е негативно.
На последния преглед гинеколога ми каза че все пак прогестерона е под нормалното ниво и ще ми даде рецепта...добре ама се завея нещо и забрави, после каза че да изчакаме резултатите от спермограмата и тогава, добре ама  излезе в отпуска и така. Отидох при личния да ми изпише прогестерон, понеже ни е последен месец на опити и не искам нищо да се обърка , той пък не можел, не знаел, ала бала. Нямал идея как се пие,кога, какво. Гинеколог трябвало да го изпише и да ме следял  crazy  Можела съм да навредя на бебето ако забременея, при което аз му зададох въпроса, дали с прогестерон е възможно да се навреди на бебето, а той ми каза " Ми по принцип не, но аз не мога да рискувам"  tazran tazran tazran подивях направо.

Писна ми определено...ей така си ме въртят , и веднъж едно , после друго. До скоро прогестерона беше в норма, после стана под нивото.Утре знам ли го с каква друга идея ще излезе.
На 9ти гинеколога се връща от почивка и ще му звъня да се видим, па с малко повече късмет , ще се сдобия с така недостъпния и вредящ на бебето прогестерон  angry

Много много успех на всички  Good luck Good luck Good luck
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 03, 2012, 06:58:34 »

BeRa ,мила извинявай за израза ми ,но това е пълна глупост ,че прогестерона вреди на бебето.В началото на бременността даже се отделя в много големи количества от организма с цел укрепване и стабилизация на жълтото тяло.Аз съм пила Дуфастон като прогестеронов препарат,а в началото на бременността поради недостиг приемах Утрогестан и впоследствие минах на Прегннил.Не ти казвам ,за да си самоназначиш лечение ,а че личният ти дрънка врели некипели .Поне аз така мисля.Какви са ти стойностите на прогестерона,че казват ,че е нисък ?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 04, 2012, 03:13:41 »

Фиби, няма за какво д ами се извиняваш мила, напълно съгласна съм с теб. Не го знам какви са тия щуротии, които ми говори и как един лекар няма да знае, но както и да е.

Прогестерона на 3ти ден от цикъла ми беше 0.70 (ЛФ- 1.2 - 15.9 , ФФ - 0-0.3  -  референтни стойности)
а на 23ти ден ми беше 2.7, като имаш в предвид че ову, го засякох на 23ти ден с мерене на БТ. Фоликулометрия не сме правили и ако не бях си мерила БТ нямаше да знам кога е била.

Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 06, 2012, 10:55:14 »

На мен вчера ми дойде, съвсем навреме, което е още един лъч надежда, че кистата е фоликулярна. От ендометриозата много ми закъсняваше. На преглед съм на 19 юли. АКо всичко е наред, дай Боже, почваме опитите, ако ли не - ще мислим как е най-добре да се действа, но във всеки случай няма да се измъкна от операцията ако кистата е още там...
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 06, 2012, 13:04:38 »

стискам палци всичко да се е изчистило и да нямате пречки за започване smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 11, 2012, 10:44:57 »

Привет от мен! Стиснати палци всичко да е наред и да няма пречки за бебеправене, Веси.
Бера, стискам палци всичко скоро да се нормализира при теб, миличка  give_rose
Стиснати палци и за останалите, не се сърдете,че не споменавам всички поименно  give_rose
При мен положението е добро - бях на преглед вчера. Възстановила съм се добре, трябва да минат още поне 2 непредизвикани цикъла - ако всичко е на наред и ми идва нормално, без да се налага предизвикване, живот и здраве през септември можем пак да спрем да се пазим smile

Успех на всички!
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 11, 2012, 10:51:44 »

Мерси на всички за подкрепата. На мен цикълът ми свърши, всичк мина нормално та се надявам да са в ред нещата! Като цяло съм отчаяна, но понякога се прокрадва някакъв лъч надежда, че всичко ще е наред. Само си представям как проклетата киста я няма вече!
За съжаление съм на лекар чак на 19-ти и дотогава ще има доста да си почакам.
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #37 -: юли 11, 2012, 11:06:30 »

Привет и от мен   give_rose

Аз си чакам една карта да ми извадят, за да мога да ходя на преглед в някой частни клиники без да плащам за преглед и за изследванията който следват за женска консултация, ама нещо мн се мотат  Girl_sing Вече нямам търпение да ми кажат, че мога спокойно да действаме за бебе  PREGQ

Успех на всички give_rose good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 11, 2012, 11:24:37 »

Успех на всички опитващи!
Да ви запитам, притеснявате ли се от напълняването след двете чертички? Знам че хората имат къде по страшни проблеми от това, ама какви истории съм чувала!
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #39 -: юли 11, 2012, 11:28:51 »

Аз лично НЕ бих се притеснявала освен, ако не е наистина много и така да вредя на себе си и бебето.  smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 11, 2012, 11:41:18 »

За вреда на бебето не съм чувала, но по-слабички дами са ми споделяли, че корема много пречи. Не може да се наведеш или да станеш нормално. Според лекарите нормалното наддаване е от 11 до 16 килограма. Не знам как се носи тази тежест!
« Последна редакция: юли 11, 2012, 11:43:34 от punk_girl123 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 11, 2012, 11:57:31 »


punk_girl123 според мен колкото и да е напълняването корема ще ти пречи защото е по различен от напълняване просто и прегъването е почти невъзможно.
А относно качването на килограми е много строго индивидуално според мен.Стига да няма проблем за детето и майката кг се свалят.Моя позната качи 25 кг през време на бремеността а два месеца след като роди влезе във форма.





Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 11, 2012, 12:12:02 »

punk_girl123 със сигурност корема пречи и тежи, но струва ли си въобще да се обсъжда този въпрос, има по-страшни неща, самото раждане, грижите по детето и т.н. но в крайна сметка едното е за сметка на другото.Мен по-скоро би ме притеснявало дали ще се справя със самото гледане на детето, дали ще съм достатъчно добра и дали ще правя нещата, както трябва. а корема, колкото и да тежи е една от многото "хубави" съпътстващи бремеността неща, като гадене, повръщане киселини, подуване и т.н. и просто трябва да ги изживеем
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 11, 2012, 12:21:48 »

Ми мен лично не ме плаши раждането или как ще си гледам детето, но това с корема и не само корема направо ме побърква. Даже гаденето и всички други "екстри" ми се струват незабележими на фона на това. Всеки си има гледна точка.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 11, 2012, 12:23:17 »

Има си тема за бременността и как протича всичко.В тази тема хората имат други тревоги punk_girl123 и последната е колко ще надебелеят.Имай уважение към бебеправещите!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines