Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 01:16:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 22 "  (Прочетена 143163 пъти)
 
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 29, 2012, 08:54:02 »

Събева успех и от мен! Всички се надяваме да получим своя шанс в живота за това да имаме поколение така че го пожелавам на всички...бързо излизане от темата!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #271 -: октомври 29, 2012, 11:18:21 »

За съжаление медицината много често не дава обяснения, понякога може да лекува само последствия без да е ясно какво и защо се е случило.

Пожелавам ти тези месеци да минат като един миг и скоро да споделиш хубави новини Clover
Активен
Xana
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #272 -: октомври 29, 2012, 11:22:43 »

Здравейте момичета! на 08.10. ми беше първи ден от цикъла! от 12.10. - 16.10. клостилбигит 2 х 1/2 . На 18.10 бях при доки и се видя фоликул 12мм....дебелина на лигавицата на матката  8 мм! на 26.10 пак бях при доки....фоликула беше спукан лигавицата на матката беще 14,80 мм .Доки каза че с тези размери на лигавицата трябвало да ми дойде цикъла всеки момент, но по принцип било много рано и каза   че се съмнява че може да има бременност защото лигавицата се удебелявала тогава. Направо се ушашавих .....незнам за какво става въпрос! Моля някой ако знае да ми пише де доки ме хвърли в размисъл!това нормални размери ли са? 
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 29, 2012, 15:15:50 »

Благодаря ви за разбирането и подкрепата, знам че нямам право да се оплаквам след като си имаме едно детенце.Знам че някои от вас нямат и едно.Пожелавам на всички скоро да видите двете чертички.Аз иначе съм си някак спокойна, по -скоро си мисля че ще се стресирам когато отново започнем опитите. И един съвет от мен, когато видите положителен тест не бързайте да посещавате лекар.Изчакайте поне 10 дни закъснение.Защото разочарованието е голямо, при мен с 14 дни закъснение и три посещения при доки  ми казваха че не се вижда нищо и аз наистина усещах че нещо не е както трябва.

Успех милички, пожелавам ви го от сърце, както и на себе си разбира се!
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: октомври 29, 2012, 17:25:11 »

Здравейте, момичета! И аз се включвам в тази тема smile.
Ние си правим бебче от миналата година август, но досега без успех. В края на юни преживях живото-спасяваща операция, защото се оказа, че съм била в цветна, извън маточна бременност и заради това ми премахнаха дясната тръба. Много плаках,  а й все още си поплаквам като се присетя, защото ми беше много тежко заради загубата, а и заради това, че ако не бях прокървила докато си бях в България ( не следващата сутрин трябваше да летя обратно към Англия), можеше да стане най-лошото.
В събота бях на преглед за да проверя дали всичко е ок, че само се вкарвам във филми, че може пак да изкарам една така бременност без да разбера. За щастие всичко е наред и ще продължаваме с опитите. Дано скоро има резултат.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 29, 2012, 18:00:15 »

doragenova ако операцията не е била лапароскопска и не са проверили другата тръба направете цветна снимка.Пуснете изследвания и за Хламидия,уреаплазма и микоплазма.
Xana клостилбегит се приема само след цветна снимка.Стискам ти палци да е станало и да е наред всичко.
sabeva_07 силни прегръдки.Явно е имало причина да се случи.По добре в ранни седмици.Знам че не те боли по малко но все пак.
И аз много пъти съм се питала защо толкова години се борим,а при други става бързо.Вече се радвам за тях ,защото не им се налага да изминават нашия път.
Стискам силно палци на всички.
« Последна редакция: октомври 29, 2012, 18:05:16 от gucci » Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 29, 2012, 18:25:13 »

gucci благодаря за информацията. Лапароскопия беше операцията. Тук (в Англия) не знам как ще ги накарам да ги пуснат тея изследвания ( даже идея нямам как може да са наименованията на английски), тъй като те смятат, че ако в момента си ок, няма смисъл да се правят изследвания. Малко им е странна понякога системата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 29, 2012, 18:55:55 »

В лапароскопията трябва да пише ако е правена проверка.Ако са направили проверка затова са спокойни,но не пречи да пуснеш изследвания и си погледни епикризата-това е изследване на влагалищен секрет или кръв.
ureaplasma mycoplasma chlamydiа така се изписват на латиница.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 30, 2012, 14:46:21 »

Благодаря gucci. Ще проверя как стоят нещата с изследванията тук и ще си пусна едни. Да ви попитам нещо- случвало ли ви се е да си  правите овуалационни тестове и никога да не са ви засичали овулацията?
Аз си правих 2 месеца подред такива тестове и никога не ми отчиташе, че съм в овулация. Реших, че аз нещо не съм направила както трябва и си купих по-скъпи тестовете и започнах да си ги правя всеки ден в продължение на 3 месеца и нито веднъж не ми отчете, че съм в овулация  huhhuh.gif.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 30, 2012, 14:51:52 »

Да на мен ми се е случвало, след това открих проблем с Щитовидната жлеза и подтисната овулация от там.Но не при всеки е така.Може просто хормона който отделяш по време на ову да не е толкова висок, за да го отчете теста, все пак тези тестове са доста неточни.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: октомври 30, 2012, 21:32:28 »

А може и като мен да не те ловят тези тестове за ову.Имах случай с тестове за ову ,които не показаха нищо въпреки ,че засякохме с фоликуметрия същия месец овулацията.Но според мен проследи един цикъл на фоликуметрия.Преди или след лапарото ги прави тези тестове.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: октомври 30, 2012, 23:36:23 »

Преди операцията ги правех. След нея се отказах да следя каквото и да е било, защото само нерви си вкарвам и реших, че когато-тогава. А тестовете, когато ги правех от време на време се показваше втората черта, но беше прекалено бледа/
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 31, 2012, 02:17:31 »

DG, пусни си, ако можеш разбира се, едни хормони на щитовидната жлеза, защото в много от случаите те са причината. Що се отнася до тестовете. В деня, в който на мен лекарката ми засече овулация и то с два пукнати фоликула теста беше 100% отрицателен. Дори реших, че съм взела теста за бременност затова е отрицателен. Знам, че в чужбина по-трудно правят изследвания по искане на пациента, но опитай. Сигурна съм, че и емоциите от сватбата доста са се отразили на цикъла ти. Пожелавам ти от сърце една прекрасна коледна изненада, завършваща с вързопче догодина.

Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: ноември 01, 2012, 17:02:10 »

Здравейте момичета. Днес едва успях да убедя GP-то да ми пуснат изследвания за ureaplasma, mycoplasma, chlamydiа и да направим тест за да видим дали ову-то ми е ок. Опитах се да разбера как мога тук да си правя профилактични прегледи при гениколог и обесних как точно е протекла извънматочната бременност, как са я открили, но GP-то ми каза, че в UK не се ходело за щяло и нещяло на гениколог и че трябвало да имам наистина сериозна причина за да ме пратят. Това много ме учуди, защото аз лично искам да ходя на профилактични прегледи за да не се случи отново също и да съм отново вкарана по спешност в болницата shok. Тук не можело да ходиш на ехографски преглед без причина. Сега се чудя какво да правя, че да си издействам по някакъв начин редовни прегледи  huhhuh.gif.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #284 -: ноември 01, 2012, 20:35:18 »

DG, в България също няма профилактичен преглед при гинеколог  NO Ето защо, джи-питата трябва да измислят диагнози, за да дават направления. Най-често пишат нередовна или обилна менструация.
Но поне при бременност тук имаме право на 1 път посещение при лекар, поето от Здравната каса. Разбира се, ако има проблем, може и повече от веднъж в месеца.
След като не се ходи на ехограф за щяло и нещяло, какво им включва този профилактичен преглед?  crazy
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines