Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:52:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къде да даря благотворително стари дрешки,обувки и др.  (Прочетена 11159 пъти)
 
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« -: юни 07, 2012, 15:02:03 »

Здравейте   Girl_hide ,

след като се разтърсих и нищо не намерих реших да пусна тази тема. Имам 2 торби употребявани дрешки и обувки, които ме е жал да хвърля на боклука и да гледам как циганите ги разсипват и разхвърлят покрай контейнерите при положение, че има деца, на които могат да свършат чудесна работа.
Една част са мои, друга на моя приятелка-размер от 0-18 месеца.
Имате ли идея за домове, фондации или каквато и да е форма на събиране на стари, употребявани дрешки, обувки, евентуално играчки?

По принцип живея в Прага и там масово има по улиците контейнери за благотворителност и рециклиране, тук обаче не съм виждала. Мислех да си ги нося там да ги оставя, но съм затруднена да организирам предвижването на всичкия багаж дето сме помъкнали и който ще получим като подаръци тук.  pardon

Не ми се иска да се ангажирам да ги снимам и обявявам за подаряване едно по едно понеже ще ми коства доста време (снимки, описание, уточняване на кой какво, пращане) а аз съм в БГ само 2 месеца, и пътувам постоянно. Бих предпочела да предам всичко наведнъж и да приключа.

Ще се радвам ако ми помогнете да намеря подходящото място  give_rose
« Последна редакция: юни 07, 2012, 15:14:38 от krasart » Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #1 -: юни 08, 2012, 10:25:57 »

В България има достатъчно нуждаещи се майки и деца, че да си връщаш дрешките в Прага smile Чудесно е, че искаш да помогнеш. Аз не се сещам за някоя нуждаеща се майка, но можеш да попиташ тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=581592.0

Успех  good
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 08, 2012, 11:23:21 »

По този повод, аз от доста години искам да си даря абитуриентската рокля. Скъпа е и хубавичка. Много ми се иска да зарадвам някое момиче, което няма възможност. Идеи?
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #3 -: юни 18, 2012, 08:33:07 »

daisyto благодаря ти много за линка give_rose give_rose give_rose извинявай за късния отговор,  не успях по- рано да пиша.

свързах се с движението на българските майки и разбрах че планират скоро благотворителна акция в Южния парк за събиране на всичко за мъници, не само дрешки но и всичко покрай отглеждането им. За съжаление не виждам да има официално публикувана информация за това, и ще се въздържа от подробности, но всеки който има желание като мен нека се свърже с тях и да попита.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 23, 2012, 23:55:30 »

Попаднах на тази снимка във фейсбук:
Обадих се и се оказа реална обява. Телефона ми вдигна жена, която звучеше интелигентна и ми говореше с голямо неудобство.  sad Направо ми се скъса сърцето! От Ихтиман е. Ако някой има желание може да помогне.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 24, 2012, 08:17:37 »

Знам за манастира на Отец Иван от Нови Хан, той помага на на много хора- при него има от бебе до доста възрастни хора. Мои приятели са носели дрехи там и с голяма благодарност са ги приемали.
За БЧК съм чувала, че хора са носели там- но са ги гледали като "прокажени" все едно това не е организация създадена точно за това.
Аз съм опитвала, да даря дрешки на сиропиталище с малки дечица в София, мои дрешки от детството, но ми заявиха- донесете ни бележка от химическото за всичките дрешки, все едно аз не си ги пера и ще ги занеса носени и мръсни. Така се отказах, защото това е безумно- да искаш да дариш с благородна цел, а те да те " спъват" с такова безумно изискване.
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #6 -: юни 24, 2012, 13:35:26 »

Момичета, аз съм давала дрехи в църквата Покров Богородичен в София  (зад хотел Родина) преди 2 години. Тогава  мисля, че ги даваха в един от домовете за сираци, сега не знам. Имат си и сайт http://hrampokrov.com/ (който виждам, че е доста богат на информация)
Активен
ekaterina_kokushkina
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #7 -: септември 28, 2012, 10:04:14 »

Ако все още те интересува този въпрос, мога да ти дам едно предложение. Това е една инициатива, която събира тетрадки, дрехи и какво ли още не, за да могат бедни дечица да отидат на училище. Кампанията е в Русе (не знам ти къде си и дали ти е удобно), но е измислена по много готин начин - с томболи и игри. Кампанията протича до 17 октомври!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines