Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 23:52:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малка сватба без ресторант  (Прочетена 22555 пъти)
 
Drebosache
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #15 -: юни 07, 2012, 17:07:38 »

Ох, че съм и аз  GROAN
Сега виждам какво съм писала и как звучи. 1500 лв. излиза нашият куверт с традиционното меню, със салата, предястие, основно и т.н. За този тип меню куверта е 30-31лв. на човек в Сливен (там мислим да е сватбата). А за меню с хапки все още чакам да ми пуснат отговор на запитването.
А за спестяването в една сватба, аз доста неща ще пропусна. Като например бутониерите (ни ги харесвам и без това), няма да има възглавничка за халките (и тях не харесвам), оркестър (дума да не става), украса за колата (достатъчна е една лента на предния капак с панделка), роклята ще е под наем или ще си взема семпла бяла рокля и още много неща, които не харесвам или са излишен харч.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 07, 2012, 17:09:21 »

така вече може  good
Ще чакаме с нетърпение детайлите около малките сватби, за мен е много интересно предизвикателство.
Вижте и темата за "откъде може да се спести.." , там също сме дали идеи. smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 07, 2012, 17:11:35 »

Дребосъче, да не те отчайвам, но и аз съм спестила от всичко изброено /без роклята/, защото и аз не харесвам същите неща и да ти кажа не е чак толкова спестено. Но все пак в Сливен си мисля, че ще се справите по-евтино отколкото в София.
Активен
Drebosache
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #18 -: юни 07, 2012, 18:30:15 »

То като се замислите, то най-скъпите неща са ресторанта, халките, DJ и видеото  sad
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 07, 2012, 18:34:03 »

Има ли желание, има и начин. С всичко може да се направи компромис, с абсолютно всичко - но едни хора държат на едно, други на друго.
Важното е да имате и реална преценка на бюджета. А не да кажете имам примерно 5000 лв., но накрая да искате неща за 10 000лв.
Активен
Drebosache
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #20 -: юни 07, 2012, 18:46:29 »

Има ли желание, има и начин. С всичко може да се направи компромис, с абсолютно всичко - но едни хора държат на едно, други на друго.
Важното е да имате и реална преценка на бюджета. А не да кажете имам примерно 5000 лв., но накрая да искате неща за 10 000лв.
good
Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #21 -: юни 08, 2012, 11:23:28 »

Леле,че много се изписало, докато не съм поглеждала:) Благодаря ви много за съветите и отговорите, момичета:) 600 лв за костюм, обувки и риза, съм ги сметнала на база наблюдения върху ппоследните 2 приятелски сватби,на които съм била:) и в двете се оказа,че облеклото на юнаците излезе повече от роклята и обувките на булките:) та затова съм написала тази сума като поносим максимум.. пък ако успеем да намерим нещо удобно и прилично на по-ниска цена, още по-добре... То тъкмо заради финансовата част и дата не сме избрали още.. решихме първо да проучим и да калкулираме горе-долу нещата - кое колко ще излезе и да си направим план за спестяване на парички...иначе се надяваме да успеем другото лято да я направим.. по 300-400 лв на месец да заделяме, би трябвало да ги докараме към 4000 за година.. а междувременно разни дребни неща могат да се приготвят. Малко от краката за главата, ама това беше условието на любимият "не натискай за дата, когато съберем $, тогава" та съм нещо като проекто-бъдеща булка..и хем ми е хубаво,че ми е дал свобода да си обсъждаме детайлите и не му е досадно да го занимавам с приказки за дизайн на "направи си сам - покани", списъци с присъстващи и т.н. ...хем ми е криво,че може да е след година, ама може да е и след две... понякога си мисля няма ли да е по-безболезнено едно по едно да се вземат нещата, ама нередно ми се струва да вземем чаши, примерно (онзи ден попаднах на невероятен изчистен модел на разпродажба), без да има конкретна дата... и да се сдухвам като ги погледна да стоят в шкафа далеч от предназначението си..или пък да почна да подготвям от сега поканите, за да пробвам различни модели и да доизпипвам детайли..
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 08, 2012, 12:00:41 »

Triplesec, ние също нямаме определена дата, така че спокойно, не си единствената.  smile
На нас в интерес на истината ни беше доста трудно да вземем това решение, нищо че сме заедно от 10г. Моя мъж е с два бивши брака зад гърба си, аз имам един. Така че пустия страх да не би нещо да се обърка ни спираше, но вече взехме решение. Датата е просто подробност. Аз започнах нещата лека по лека, но и не мислим за голямо тържество, защото първо не ни се иска да вдигаме шум около събитието и второ че бюджета ни е толкова свит и наистина не можем да си го позволим.

Между другото да ти кажа, моя син преди няколко дни имаше абитуриентски бал и за костюм, обувки, риза, колан и вратовръзка общо ми излезе около 400лв грубо. Сложила съм снимки в галерията, там може да видиш костюма. На Парушев е, семпъл, но елегантен и не е скъп.

Давам ти го като идея за облеклото на младоженеца. Доколкото разбирам няма и да сте много хора на сватбата, така че и някое по-малко заведение би ви свършило работа. Мисля си, че по-лесно бихте се договорили с управителя за куверт по възможностите ви.

Лично аз имам приятели, които се ожениха с цифром и словом 1200лв всичко. Имаха малка, но въпреки всичко страхотна сватба. Булката беше с рокля, младоженеца с костюм, имаше си всичко. Тържеството беше в едно наистина малко заведение, където по принцип не се правят сватби. Атмосферата беше приятна и всички бяхме много доволни, а купона се получи както трябваше. Техен приятел игра ролята на DJ, а цветята и украсата си я направиха самички. Всичко това се случи в делничен ден, но пък кой е казал, че сватби се правят единствено и само в събота и неделя?  Wink

Та това е което мога да ти дам като идея. Успех с подготовката, па макар и да нямате датичка още.  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: юни 08, 2012, 12:13:15 »

Както е тръгналор става една нормална сватба и може темата да бъде изтритар защото се дублира с поне още 3 такива за нисък бюджет и др.
Точно по темата сватба без ресторант: Миналата година малкият син беше на такава сватба като гост - приятел в Пловдив. Те са една голяма компания и съвсем като хора на тяхната възраст /23/ ходят по дискотеки, на плаж, за риба и по екскурзии. Тава, което си спомням е, че булката е била с къса рокля, без прическа и грим /както тя си се прави за едно ходене на дискотека/, младоженецът бил костюмиран само в началото. Гостите били канени направо в ритуалната зала в най- късния възможен час. След подписването всичките 20 души били почерпени с бонбони, сладки и някакво питие на блок маса на долния етаж и край. Нямало църква, втора сватба не се планира. Има хора, които наистина не обичат сватби и дандани, но държат на институцията. Wink Това беше първият им приятел, който се жени. Не зная дали ще има последователи, но май на никого не се сторило странно. Между другото едно време на това му казваха "комсомолска сватба" и даже нямаше нужда от букети, бели рокли и украсени коли и ресторанти. В студентските среди, малко преди разпределение за работа, подписи се слагаха и без присъствието на родители, а после се ходеше в сладкарницата в Централния дом на младоженците.  smile
Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #24 -: юни 08, 2012, 12:35:31 »

Извинявам се за дублирането на темата:) разглеждах около час старите теми, но конкретно за сватба без ресторант не открих онзи ден тема, та затова отворих тази, но вече доста идеи и мнения събрах,за което благодаря на всички ви:) ще видим как ще се случват нещата от тук насетне и живот и здраве  след няколко месеца ще почна да действам по организацията, поне с дребните неща,с които мога сама да се заема:)
Росита, единственото притеснение за костюма,е че трябва да е малко по-голям размер от стандартните, а ми прави впечатление,че ако искаш хем да ти хареса модела, хем да намериш голям размер, или трябва на чудо да се надяваш или малко компромис с цената..но пък говорихме с господина и каза,че преди е ползвал услугите на къща Теодора и е много доволен, понеже шият по размер на разумна цена, та може би ще се справим и с това предизвикателство:) Колкото за куверт.. мислим да заложим на почерпка тип коктейлна,абе ще го нагласим... да посъберем поне начален капитал първо  и от там нататък ще ги мислим нещата..че аз малко сложих тигана, преди да съм хванала рибата,но наистина ми е много полезна цялата информация, която получих от вас тук. Поне вече знам какво да очаквам горе-долу като разходи:)
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 08, 2012, 14:25:20 »

И аз мисля, че това, че нямате дата не бива да те притеснява, но си мисля, че ако през това време намирате разни нещица - какво ви пречи да си ги купувате smile Дори и след 2 години да е - нали за това са предназначени, а и ги взимате, защото ви харесват и ще ви харесват и след 2 години Wink Даже си мисля, че ако си взимате нещата малко по малко, може да се окаже, че сте готови по-рано за събието girl_wink
Успех с подготовката Good luck
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 08, 2012, 14:29:26 »

Еййй, свекърва, това с "комсомолската" сватба ми е любимо. Хубавото е, че започна да се завръща лека по лека.
Ние не искаме ресторанти. След подписа отиваме да пием по питие в някое заведение от тип кафе-бар, после по колите и това е. Wink
Но да, дори и да събереш приятели в заведение да ги черпиш и да имаш куверт, то това си е вече нормална сватба, без значение от броя присъстващи. Идеята е да е без ресторант, само с почерпка на място.
Активен
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 08, 2012, 14:45:37 »

Аз съм от тези,които си правят сватбата от рано и купувахме неща едно по едно.Миналото лято си купих роклята без да имаме уточнена дата.Есента взехме халки и чаши и така.......Вече имаме дата и се готвим за деня  smile Понеже и нашия бюджет е ограничен няма да имаме фото и видео.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #28 -: юни 09, 2012, 09:16:40 »

Преди 3 години като планирахме да се женим, бяхме решили да подпишем в чужбина по време на меден месец или нещо подобно, а като се върнем, да кажем. Аз не мога да си представя да съм главен герой на "ресторантска" сватба (въпрос на вкус), затова бяхме намислили да поканим най-близките роднини вкъщи на гости (с кетъринг, за да не се разправям), а приятелите да закараме на някоя къща за гости около София за едно преспиване да си направим купона. Обаче не се развиха така събитията и сега ще се женим на морето с ограничен бюджет. Свели сме гостите от 4 до 14 души (сигурно някои няма да дойдат и ще е по средата бройката) и няма да избегнем ресторанта, защото какво да ги правим тези хора по средата на деня в юлската жега, освен да ги закараме на хладно местенце с гледка към морето, където да хапнем. Но няма да има дж-и и др. такива. За всеки случай обмислям да си направя един диск с любима и подходяща за случая музика, който да дам на ресторанта, ако сме по-сами и все пак някой реши да потанцува някой блус. Колкото до фотографа, за да не се лиша от хубави снимки, смятам да наема проф. фотограф, който да снима само в ритуалната и една сесия навън след подписването, да кажем в рамките на час. Тия услуги вървят около 100-100 и нещо лв.
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #29 -: юни 21, 2012, 08:30:20 »

Момичетата са ти дали много полезни съвети. Аз съм с подобни/аналогични на твоите "проблеми", така че ако искаш ми пиши на лични да ти дам някои насоки. Наистина може спокойно да се вместите в този бюджет с ресторант, че и повече. smile Вече зависи какво искаш.
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines