Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 03:30:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да прежениш сестра-ПОМОЩ!!!  (Прочетена 36631 пъти)
 
Nitsa
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #30 -: юли 23, 2007, 09:18:34 »

Тази тема не е много обсъждана май :-)
С моя годеник и двамата преженваме - аз сестра, той брат.
Коментирахме тази традиция и общо взето установихме, че тя се придържа към споменатия по-горе обичай да се купи риза. Така че той ще се измъкне лесно с брат му, но с мойта обична сестра това няма да мине. Аз вече й казах, че роклята за сватбата е от мен, но тя не държи на тези неща и отказа.
Аз обаче смятам да настоявам. Сватбеният бюджет и без това расте с всеки ден за какви ли не глупости, поне да знам, че не съм спестила от пренебрегването на традиция, която наистина ми е симпатична.
И момичета, за първи път чувам от вас, че може да се купи тоалетът след сватбата или евентуално за тяхната сватба, след време. Аз знам, че ти обличаш по-големия си брат или сестра за твоята сватба.
Nikolaia, след като сестра ти сама си е купила рокля, не може ли ти да й я платиш или мислите, че вече не е същото?
Активен
Hiha
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #31 -: юли 27, 2007, 13:00:46 »

Това ми стана много забавно. Изобщо не бях го чувала. Сестра ми се омъжва, но сме близначки и не знаем коя е по-голяма. Какво се прави при този така сложен казус?  laugh Наистина много се развеселих, но дори и да трябваше да ми копува аз не бих съгласила, тъй като те така или ина4е си имат предостатачно разходи точно сега. Ей виж иначе имаме по-голям брат..
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 28, 2007, 15:57:39 »

Щом имате по-голям брат , значи сестра ти не трябва да купува нищо на теб ,
а трябва на брат ви ако той не е женен!Така би трябвало да е! give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 04, 2007, 22:56:10 »

Щом имате по-голям брат , значи сестра ти не трябва да купува нищо на теб ,
а трябва на брат ви ако той не е женен!Така би трябвало да е! give_rose

Аз мисля, че и на двамата трябва да купи по нещо!!!
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 04, 2007, 23:01:38 »

Аз пък знам че се купуват обувки  и така и направих   smile  smile   smile   smile
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 06, 2007, 10:59:32 »

е оказва се със малко ще прежаня сестра ми
за изненада на всички тя се згоди на 03.08 и сватбата е за 31.05.2008 yahoo
Активен
Etii
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #36 -: октомври 23, 2007, 10:09:00 »

Аз също ще се  омъжа преди моя брат и мисля да му купя блуза blush


Моля пишете само на кирилица!
« Последна редакция: октомври 23, 2007, 20:37:30 от fiibi_bg » Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 27, 2007, 22:05:30 »

Моят Деянчо си има брат с година по-малък от него. Този август празнуваха с жена си 10 години брак smile, а ние ще се женим през ноември. Тя постоянно повтаря, че ако трябвало да го чака 10 години, малееее.... laugh laugh laugh
Активен
pppolito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 09, 2008, 17:42:21 »

До колкото знам, когато преженваш се купува нещо скъпо за подарък на по-големия.От приятели от Македония знам, че и там е така, въпреки, че брата беше купил на сестра си пръстен "Булгари", което честно казано ми се струва прекалено, но в крайна сметка всеки си решава сам какво и колко скъпо ще вземе...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 09, 2008, 17:45:49 »

:offtopic:може глупаво да ви се стори,ама и при близнаците ли е така,вторият ако пререди първият<което при нас може и да не се случи> купува нещо blush защото при вас са години,а при нас минути pardon
иначе до колкото знам се купува или обувки,или облеклото за сватбата blush
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 19, 2008, 16:11:58 »

:offtopic:може глупаво да ви се стори,ама и при близнаците ли е така,вторият ако пререди първият<което при нас може и да не се случи> купува нещо blush защото при вас са години,а при нас минути pardon
иначе до колкото знам се купува или обувки,или облеклото за сватбата blush

Наде, аз съм близначка и не купувах нищо на сестра си, която е с цели 10 минути по-голяма от мен pleasantry макар че всеки после ми казваше, че такава била традицията (аз не я знаех преди това)! Оказа се, обаче, че всъщност тя беше с мой тоалет на сватбата, тъй като си го бях купувала скоро за кумуване, а тя нямаше толкова официален тоалет и за да не купува, решихме проблема с моя!  pardon Така че все пак съм и дала нещо, ако може така да се каже!  pardon
 И аз знам, че трябва да се купуват дрехи или обувки по принцип или въобще тоалет за сватбата, но все пак всеки си преценява дали има тази възможност!  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 29, 2008, 14:44:06 »

Мисля че това са абсолютни отживелици и дори ми се струва странно , че го коментирате, че така се е правило преди 2 века smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 29, 2008, 14:49:16 »

Мисля че това са абсолютни отживелици и дори ми се струва странно , че го коментирате, че така се е правило преди 2 века smile
Всеки има право на мнение! Но не мисля, че е толкова странно,че все още има места където някои традиции се спазват. И определено те не са от преди два века. Защото тогава по-малките хич и не са си помисляли да преженят брат или сестра!  Wink
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 08, 2008, 11:10:03 »

аз ще се оженя преди брат ми,който е с 5 години по-голям от мен,той живее с приятелката си от доста дълго време..и са си като женени,но т.к. си има някакви традиции-неговия подарък като мой гост ще е "ризка",а не като на останалите - сувенирче!!!
Активен
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #44 -: май 10, 2008, 09:26:40 »

И моята скъпа сестричка ми заяви, че трябвало да й купя рокля или риза, след като съм я преженила  girl_haha. Ама аз какво съм и виновна че се мота още  beating.  А пък не е казала каква риза или рокля.. може да и взема една бебешка или кукленска рокличка да мине номера.. пък и ще се посмеем за нейна сметка  DANCE
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines