Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:10:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да прежениш сестра-ПОМОЩ!!!  (Прочетена 36650 пъти)
 
beauty_blondi©
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« -: септември 09, 2006, 01:25:08 »

Сестра ми е по-голяма от мен и ми казаха ,че трябва да и купя костюм.Да до тук добре.НО един ми казва да е преди сватбата ,а друг след това.Моля ви кажете ми кога е в действителност!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :new17:
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #1 -: септември 10, 2006, 13:52:41 »

Аз лично знам, че това важи за цялата рода до по първа линия (брат или сестра, братовчеди) и в такива случаи се поднася подарък, но не е задължително да е костюм. Не съм наясно дали се прави преди или след сватбата, но какво значение има...... важен е акта ;-)

Мен е прежени една братовчедка преди около две години и не ми подари нищо защото не го знаела този обичай, а после каза че не вярвала ;-) Както и да е.......... не си развалихме роднинските връзки и близките отношения заради това :-) Дори я майтапя, че то на неподнесения все още подарък и лихво точки му се трупат  biggrin blum
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 11, 2006, 11:25:41 »

Аз знам , че трябва да й купиш сватбената рокля когато тръгне да се жени!
Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #3 -: септември 13, 2006, 13:22:43 »

Ами ако прежени младоженеца брат си,който е и кум,и младоженката братовчетка,която е кума,важи ли това пак?
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 13, 2006, 14:18:23 »

ова важи само за братя и сестри secret
Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #5 -: септември 13, 2006, 14:31:22 »

Т.е важи за младоженеца и брат му,така ли?
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 13, 2006, 16:28:46 »

М да ако е по-голям  и малкият го предвари.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 02, 2007, 14:53:00 »

НЯКОЙ МОЖЕЛИ ДА МИ КАЖЕ КАКВО СЕ ПРАВИ В СЛУЧАЙ ЧЕ ПРЕЖЕНЯ СЕСТРА СИ КОЯТО Е ПО-ГОЛЯМА ОТ МЕН?
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 02, 2007, 15:08:45 »

Аз съм чувала,че трябва да и купиш тоалета,с който ще бъде на сватбата Ви.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 02, 2007, 15:12:48 »

МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ  girl_wink
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 02, 2007, 15:54:32 »

Аз също знам за този обичай,но не съм чувала,че трябва да купуваш рокля!Знам,че трябва де се купи просто някакъв по-голям подарък,за да не й "пресечеш пътя",каквото и да значи това! bye
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 02, 2007, 18:49:49 »

Ихааа аз за пръв път чувам това  look интересно е. Ако сестра ми ме беше изпреварила едва ли ще ше да ми купи подарък, ама тя така или иначе м е изпревари с бременноста  Mad girl Какво да ги прайш сестрички  blum
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #12 -: март 02, 2007, 20:04:18 »

Ха, и аз за първи път чувам за този обичай. Добре че нямаме други момичета в семейството... blum
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 03, 2007, 03:31:37 »

да и аз прежених сестра си,ама нищо не съм й купила.ама ми  казаха чак след сватбата,че наистина трябвало да й купя костюма за сватбата ни pleasantry.ако знаех, щях да й взема girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 04, 2007, 13:12:36 »

да и аз прежених сестра си,ама нищо не съм й купила.ама ми  казаха чак след сватбата,че наистина трябвало да й купя костюма за сватбата ни pleasantry.ако знаех, щях да й взема girl_wink

Можеш да й купиш роклята за нейната сватба и така!!! good някъде в предишни постове го пишеш май!!! Wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 04, 2007, 17:20:32 »

да,мога.но като се има предвид че нейният тоалет за моята сватба струваше колкото моята рокля,представям си кокло ще й е роклята Blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 04, 2007, 17:58:23 »

да,мога.но като се има предвид че нейният тоалет за моята сватба струваше колкото моята рокля,представям си кокло ще й е роклята Blush

Е, надявам се, че ще си хареса рокля на прилична цена!!! Wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 04, 2007, 18:00:17 »

да,и аз това се надявам,или ще трябва да я убедя pleasantry да си купи такава ROFL
« Последна редакция: март 04, 2007, 18:03:02 от picolina » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 04, 2007, 18:02:30 »

да,и аз това се надявам,или ще трябва да я убедя pleasantry

Успех!!! good
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 07, 2007, 15:08:51 »

Моят годеник ще прежени сега сестра си и ние също трябваше да й купим тоалета за сватбата. Тя не си избра костюм, а рокля  smile Чувала съм, че трябва да по-голямата сестра да се облече от горе до долу като я преженваш, вкл. и обувките...  beating Според мен това е измислено от сестрите, за да получат повече  diablo , затова ние се ограничихме само с роклята  Tongue
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 07, 2007, 16:05:01 »

Да съгласна съм.
Аз мисля моята сестра да я задоволя също само с рокля  danceg
« Последна редакция: май 09, 2007, 15:13:10 от maria_lakova » Активен
Nikolaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38


Привет на всички!


« Отговор #21 -: май 09, 2007, 09:54:25 »

За първи път го чувам това, но вече и без друго е късно. Моята сестра си купи вече роклята сама, така, че...... =]Сори!
Добре че тя не чете форума. blush
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 09, 2007, 09:58:01 »

сега момичета ще ви кажа какво разбрах че се прави по стра обичай

ако преженвате сестра, бъдещият ви мъж трябва да отиде лично при сестра ви и да я попита "Позволяваш ли ми да взема сестра ти за жена"?!!!!
това го разбрах вчера
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 09, 2007, 12:44:32 »

И мен сестра ми ме прежени и ми купи костюм /доста отдавна беше/.
Но преди това я гледам една неспокойна и все да ме пита нещо и накрая като изръси имаш ли нещо против да се омъжа преди теб  Oh my ... и аз ама КАК въобще нямам, как може такива въпроси да ми задаваш. А тя милата толкова се беше притеснила  laugh
Още повече че зетя си го харесвах много, само й казах ако си сигурна, че това искаш и знаеш, че ТОВА Е ЧОВЕКА за теб - тогава ти разрешавам да се омъжиш heart
И така стана  Wink
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #24 -: май 14, 2007, 16:39:38 »

Доста различни неща срещнах тук в тази тема. Понеже мъжът ми прежени сестра си (тя е по-голяма) ,свекърва ми каза ,че той трябва да й купи риза. Без значение след ,преди или за сватбата да е. Важното било да й купи риза , което означавало ,че тя вече може да се омъжи. За първи път бяхме чули за подобни неща , че трябва да се правят ,ако прежениш брат или сестра.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #25 -: май 14, 2007, 16:44:24 »

Добре че тук го няма този обичай, иначе моят бъдещ съпруг много дрехи трябваше да изкупи--понеже е най-малкият от братята си и първият, който се жени! laugh
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 17, 2007, 16:06:25 »

Да споделя и аз какво знам по тази тема!
Моят мъж прежени брат си , който е по-голям от него. Ние му купихме подарък преди сватбата като на нас ни казаха , че трябва да му го купим преди нея за да пусне той брат си да се жени! good
Активен
malenush
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: юни 18, 2007, 19:41:33 »

За подаръка е както се разберете, а иначе аз знам от сватбите на които съм била и е имало такива случаи, че булката казва: "Прощавай сестро, че те прижених" и я целува. Същото, но с братко се казва от момчетата  smile
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 22, 2007, 11:45:42 »

булката казва: "Прощавай сестро, че те прижених" и я целува. Същото, но с братко се казва от момчетата  smile
аз мисля това да го кажа на сестра ми преди да ме вземат от вкъщи
Активен
snqg4eto
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #29 -: юли 13, 2007, 15:14:43 »

на мен ми се очертава да преженя брат ми, но сме решили да му купя костюмът, с който ще е на сватбата (това се прави, купува се дрехата) и двамата сме доволни от взетото решение smile air_kiss (това за братчето ми) smile

Моля пишете само на кирилица!
« Последна редакция: юли 13, 2007, 18:28:51 от Bulechka_TS » Активен
Nitsa
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #30 -: юли 23, 2007, 09:18:34 »

Тази тема не е много обсъждана май :-)
С моя годеник и двамата преженваме - аз сестра, той брат.
Коментирахме тази традиция и общо взето установихме, че тя се придържа към споменатия по-горе обичай да се купи риза. Така че той ще се измъкне лесно с брат му, но с мойта обична сестра това няма да мине. Аз вече й казах, че роклята за сватбата е от мен, но тя не държи на тези неща и отказа.
Аз обаче смятам да настоявам. Сватбеният бюджет и без това расте с всеки ден за какви ли не глупости, поне да знам, че не съм спестила от пренебрегването на традиция, която наистина ми е симпатична.
И момичета, за първи път чувам от вас, че може да се купи тоалетът след сватбата или евентуално за тяхната сватба, след време. Аз знам, че ти обличаш по-големия си брат или сестра за твоята сватба.
Nikolaia, след като сестра ти сама си е купила рокля, не може ли ти да й я платиш или мислите, че вече не е същото?
Активен
Hiha
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #31 -: юли 27, 2007, 13:00:46 »

Това ми стана много забавно. Изобщо не бях го чувала. Сестра ми се омъжва, но сме близначки и не знаем коя е по-голяма. Какво се прави при този така сложен казус?  laugh Наистина много се развеселих, но дори и да трябваше да ми копува аз не бих съгласила, тъй като те така или ина4е си имат предостатачно разходи точно сега. Ей виж иначе имаме по-голям брат..
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 28, 2007, 15:57:39 »

Щом имате по-голям брат , значи сестра ти не трябва да купува нищо на теб ,
а трябва на брат ви ако той не е женен!Така би трябвало да е! give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 04, 2007, 22:56:10 »

Щом имате по-голям брат , значи сестра ти не трябва да купува нищо на теб ,
а трябва на брат ви ако той не е женен!Така би трябвало да е! give_rose

Аз мисля, че и на двамата трябва да купи по нещо!!!
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 04, 2007, 23:01:38 »

Аз пък знам че се купуват обувки  и така и направих   smile  smile   smile   smile
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 06, 2007, 10:59:32 »

е оказва се със малко ще прежаня сестра ми
за изненада на всички тя се згоди на 03.08 и сватбата е за 31.05.2008 yahoo
Активен
Etii
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #36 -: октомври 23, 2007, 10:09:00 »

Аз също ще се  омъжа преди моя брат и мисля да му купя блуза blush


Моля пишете само на кирилица!
« Последна редакция: октомври 23, 2007, 20:37:30 от fiibi_bg » Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 27, 2007, 22:05:30 »

Моят Деянчо си има брат с година по-малък от него. Този август празнуваха с жена си 10 години брак smile, а ние ще се женим през ноември. Тя постоянно повтаря, че ако трябвало да го чака 10 години, малееее.... laugh laugh laugh
Активен
pppolito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 09, 2008, 17:42:21 »

До колкото знам, когато преженваш се купува нещо скъпо за подарък на по-големия.От приятели от Македония знам, че и там е така, въпреки, че брата беше купил на сестра си пръстен "Булгари", което честно казано ми се струва прекалено, но в крайна сметка всеки си решава сам какво и колко скъпо ще вземе...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 09, 2008, 17:45:49 »

:offtopic:може глупаво да ви се стори,ама и при близнаците ли е така,вторият ако пререди първият<което при нас може и да не се случи> купува нещо blush защото при вас са години,а при нас минути pardon
иначе до колкото знам се купува или обувки,или облеклото за сватбата blush
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 19, 2008, 16:11:58 »

:offtopic:може глупаво да ви се стори,ама и при близнаците ли е така,вторият ако пререди първият<което при нас може и да не се случи> купува нещо blush защото при вас са години,а при нас минути pardon
иначе до колкото знам се купува или обувки,или облеклото за сватбата blush

Наде, аз съм близначка и не купувах нищо на сестра си, която е с цели 10 минути по-голяма от мен pleasantry макар че всеки после ми казваше, че такава била традицията (аз не я знаех преди това)! Оказа се, обаче, че всъщност тя беше с мой тоалет на сватбата, тъй като си го бях купувала скоро за кумуване, а тя нямаше толкова официален тоалет и за да не купува, решихме проблема с моя!  pardon Така че все пак съм и дала нещо, ако може така да се каже!  pardon
 И аз знам, че трябва да се купуват дрехи или обувки по принцип или въобще тоалет за сватбата, но все пак всеки си преценява дали има тази възможност!  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 29, 2008, 14:44:06 »

Мисля че това са абсолютни отживелици и дори ми се струва странно , че го коментирате, че така се е правило преди 2 века smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 29, 2008, 14:49:16 »

Мисля че това са абсолютни отживелици и дори ми се струва странно , че го коментирате, че така се е правило преди 2 века smile
Всеки има право на мнение! Но не мисля, че е толкова странно,че все още има места където някои традиции се спазват. И определено те не са от преди два века. Защото тогава по-малките хич и не са си помисляли да преженят брат или сестра!  Wink
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 08, 2008, 11:10:03 »

аз ще се оженя преди брат ми,който е с 5 години по-голям от мен,той живее с приятелката си от доста дълго време..и са си като женени,но т.к. си има някакви традиции-неговия подарък като мой гост ще е "ризка",а не като на останалите - сувенирче!!!
Активен
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #44 -: май 10, 2008, 09:26:40 »

И моята скъпа сестричка ми заяви, че трябвало да й купя рокля или риза, след като съм я преженила  girl_haha. Ама аз какво съм и виновна че се мота още  beating.  А пък не е казала каква риза или рокля.. може да и взема една бебешка или кукленска рокличка да мине номера.. пък и ще се посмеем за нейна сметка  DANCE
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 17, 2008, 08:25:33 »

На по-големият ми брат му взех вчера риза с която ще се издокара на сватбата. Аз по принцип му я бях харесала и след това се сетих за тази традиция, че като преженваш брат/сестра трябва да му купиш риза.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 17, 2008, 10:57:10 »

За първи път го чувам/чета това. Ние и двамата имаме по-големи сестри, но и двете са казали, че няма да се женят, в смисъл, не че няма да създават семейства, а че няма да се женят.
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 17, 2008, 17:21:44 »

Да и аз знам за тази трядиция и въпреки това миналата седмица, когато сестрата на милото

си купи рокля изобщо не се сетихме pardon
сега остава обувките да и купим, но не знам става ли  crazy
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 18, 2008, 10:16:57 »

Според мен няма значение какво ще се купи - важното е да се спази традицията да се подари нещо пък дали ще бъде бижу, риза, рокля или обувки няма значение.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 19, 2008, 23:30:45 »

аз вчера купих на брат ми много хубава риза от любим негов магазин, но си мислех да не му я подарявам предварително, а на самото тържество да му я подаря и ди джея да го бъзикне,че не му остава време да се ожени:)или нещо от сорта:) незнам само дали ще го приеме на майтап или пък може да се почуства неудобно?
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #50 -: юни 11, 2011, 14:50:17 »

Реших в тази тема да си задам въпроса.
Смята ли се, че си "преженил" брат си, ако той е с година по-голям? Нали момчетата се женят по-късно от момичетата? Или това няма значение?
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #51 -: юни 11, 2011, 16:01:01 »

Късно открих тази тема, но понеже скоро може би сестра ми ще ме прежени в къщи се говори, че за да го направи трябвало да ме облече от - до. Мисля, че няма значение дали ще е тоалета за самата сватба или по принцип дрехи. Майката на най-добрия ми приятел е много запозната с тези традиции и обичаи като цяло и много пъти е споменавала как сестра й я преженила. Тя някога не е искала да й купуват каквото й да е. Сега казва, че се замисля дали не е трябвало да приеме и да спази традицията, защото след това се жени, но за жалост брака й е голям провал.Освен двете чудесни момчета родили се от брака няма нищо хубаво. Докато сестра й като цяло има едно прекрасно семейство и изживяни само хубави моменти. Понякога е хубаво тези неща да се спазват. Някой казва, че са бабини девотии, но мисля, че в някои неща има и по нещо вярно.
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 13, 2011, 12:00:18 »

Хах, това с обличането от - до ми хареса.
Аз купих на брат ми риза по-скоро за майтапа, а и защото не му бях взимала нищо за РД, а и не се бяхме виждали от тогава.
Ама наистина ли тези традиции ги спазване толкова отдадено?
В смисъл с всичките разходи по сватбата да облечеш сестра/брат отгоре до долу не е ли малко крайно? В смисъл - лошо няма бюджета, ако го го позволява, но...
И другото - не  е ли малко странно (то ние имаме много такива странни обичаи, де) да плащаш на някой за това, че се жениш преди него и коя изобщо е логиката кой пръв трябва да се ожени/омъжи...
Както и да е. Доста позадълбах. smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 13, 2011, 14:19:08 »

Това "преженване" за пръв път го чувам.Дори не знам какво ще рече,а камо ли и подробности около "традицията".  pardon
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #54 -: юли 13, 2011, 15:29:11 »

Надявам се да не Ви подведа, но това, че трябва да се купи нещо на преженилия брат/сестра било за късмет. Считало се, че всеки си върви по реда: по-големия/та после по-малкия/та. Ако се прежени се взимал късмета на по-голямото дете и може да се размине с женитбата. Това с обличането е нещо като ритуал, който се спазва за да не се вземе късмета. Надявам се поне малко да съм вмъкнала светлина в тази традиция, но горе-доло така ми е обяснявано.
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 20, 2011, 08:39:55 »

Дам, аз значи ритуално с ъм разбила лошия късмет! beating
Човекът има риза за сватбата и копчета за ръкавели за нея съм му поръчала дори. smile
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 07, 2013, 16:34:11 »

Това само за братя и сестри ли се отнася или става и за първи братовчеди - ние сме си като сестри!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 07, 2013, 16:54:46 »

Само брат/сестра, за първи, втори и т.н. братовчеди, не се отнася.Няма значение какви са ви взаимоотношенията.
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 09, 2013, 16:45:02 »

Това с преженването при нас ще ни излезе солено. Половинката преженва сестра си, която е с 10 г. по- голяма, а аз брат ми с 8 г. разлика. Какво да ги правим като се мотат. Но е доста неприятно... Какво да се прави ще ги умилостивяваме  blush
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 10, 2013, 19:41:20 »

момичета, ако не сте суеверни не се охарчвайте, ако мислите, че брат ви/сестра ви ще имат лош късмет в живота, е купете някаква дрешка, ако късмета, се купува с дрешка или обувки
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: март 02, 2013, 18:07:16 »

Моят годеник ще прежени брат си. Мисля да настоявам да му купи поне риза, че май и без това не се ентусиазира от новината. Пък кой знае, може в някоя сляпа неделя да е именно с тази риза  girl_wink
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines