Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:44:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198539 пъти)
 
princess_if
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 27, 2012, 12:13:18 »

Благодаря ви много за информацията smile Ние имаме още много време, другото лято ще е сватбата (затова по принцип градината не е проблем, искам просто да си знам всички опции), но от сега започваме подготовката, че после Той няма да е в България smile
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #271 -: август 27, 2012, 13:44:36 »

Здравей, Kanna
След впечатленията, с които останах за Берлин миналата година на сватбата на мои приятели бях доста изненадана от това, което ти сподели за ресторанта, но след това разбрах, че въпросната сватба е била втората, която изобщо са организирали там. Явно това е причината за различните мнения - тогава още са се стараели, а сега правят нещата през пръсти след като добиха популярност. Въпреки че както писах по-рано и тогава храната не беше особено добра.
Аз лично ти благодаря за това, че сподели впечатлението си във форума - това ме накара да изместя Берлин доста по-назад в списъка ми с ресторанти.
Но позволи да ти дам един съвет - всичко вече е минало, не им се ядосвай, а запази хубавите спомени от сватбата си. Все пак това е бил твоя ден и съм сигурна, че въпреки проблемите с ресторанта е бил прекрасен.

Много ти благодаря за куража! Наистина мина достатъчно време, за да не се ядосвам, но за съжаление много мразя да ме лъжат. Дадох им шанс и след самата сватба, затова писах поне две седмици след нея тук, но те реагираха още по-обидно. Сезирала съм съответните власти, пък да става каквото ще. Каквото е зависело от мен съм го направила. Единствената ми цел беше да предотвратя разочарованието и на други булки, защото този ден е веднъж... Не съм искала да саботирам сватбите в Берлин, просто обръщам внимание на бъдещите булки над какво да се съсредоточат, защото се оказва, че договорът между мен и тях е изпълнен изцяло с техните права и моите задължения... Иначе, обстановката в ресторанта за моя вкус е разкошна, обслужването е на ниво...но храната...
Благодаря ти още веднъж!


Писала съм много пъти, но не мога да се сдържа и пак ще пиша  blush Не знам каква е причината за толкова различните мнения за Берлин, но аз съм адски доволна от този ресторант! Всичко беше супер и съм сигурна че такова отношение и внимание не бихме могли да намерим на друго място. А за храната - все още помня божествения вкус от дегустацията на менюто, на самата сватба по разбираеми причини нямах възможност да ям  pardon но една от гостенките (не е била на маса на роднини или официална и т.н., за да е била със "специално" меню) изрично ме попита за името на яденето, за да може да иде и пак да яде същото, толкова много й беше харесало. Общо взето, ако сега пак трябваше да избирам, пак там бих избрала да сме  Wink
п.с. и само да спомена, че не ми плащат за реклама  smile

Искрено се радвам за теб, защото както стана ясно ми е познато какво е да си на отсрещната позиция. И аз бях с твоите впечатления до преди моята сватба, както съм писала мин. година сестра ми се омъжи там. И именно, защото бяхме от всичко доволни решихме да дублираме и да елиминираме неудобството, че е едно и също мястото, две поредни години, доста от гостите са едни и същи...но какво пък като облужването, обстановката и храната си заслужават! И миналата година имаше леки неточности, но абсолютно бели кахъри...не сме ги и повдигали през управителката, защото 95% от сватбата си беше на високо ниво!
Та, така...и ние избрахме да сме втори път там, точно както и ти го описваш, но за съжаление сгрешихме!

Не искам да ставам досадна, затова се извинявам, че вече сумати време мърморя за този ми проблем и разочарование. blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: август 27, 2012, 17:30:11 »

Искам да похваля Перфектното обслужване и организация на сватбената вечеря в ресторант ИнКанто, хотел Holiday inn-  всичко беше на ниво, нямаше мрънкащи сервитьори, върнаха ни дори отворените питиета, храната- много и чудесна. Само тортата бяха сбъркали като модел, но това да ни е грижата. Беше вкусна, въпреки това.
Антония Лазарова пък беше супер търпелива прес всички тези месеци на предварителна комуникация. Bravo
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #273 -: август 27, 2012, 19:15:47 »

Ние бяхме в Чергата- доволни сме. Яденето беше в изобилие, вкусно беше. Внесохме си ядки. Нямаше овъртайм. Обслужването беше добро. Порциите бяха големи. Основното не беше толкова красиво, колкото ни го презентираха, но пък беше вкусно. Коректни бяха като цяло. Като минус- климатикът не охлаждаше достатъчно. Беше си жега. И не ни сервираха хляб с основното. Не знам защо. Трябваше да има питки обаче ги нямаше. Но се преживява. Яденето беше толкова много, че май на никой не му липсваше.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: август 27, 2012, 19:36:37 »

Искам да похваля и поздравя целия екип и персонал на ресторант "Стара София" на хотел "Вега"! Персонала обслужваше гостите незабележимо и непрекъснато, храната повече от достатъчна и много вкусна - това са отзивите на самите гости след сватбата! Професионалисти във всяко едно отношение! Огромни благодарности за това, че допринесоха сватбения ден да премине безупречно!!!  good
Активен
rayazzz
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #275 -: август 28, 2012, 21:40:51 »

Здравейте момичета smile, редовно посещавам форума и благодарение на вас успявам да се справя с нелеката задача като организирането на една сватба smile
 
За първи път пиша тук, тъй че ако не съм в подходящата тема  - моля да ме извините..

Моят въпрос е според вас какъв бакшиш е нормално да се остави в ресторанта след сватбата.

Благодаря ви:)
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #276 -: август 28, 2012, 21:58:35 »

За първи път пиша тук, тъй че ако не съм в подходящата тема  - моля да ме извините..

Моят въпрос е според вас какъв бакшиш е нормално да се остави в ресторанта след сватбата.


Отговора е -  зависи  от какво си доволна, както и от какво не си доволна. Аз миналата година оставих 400лв, но си ги разпределих според резултата, не на всички по равно. Границите на сумите са много индивидуални - 100, 200лв, по ХХ лв на човек, % от сметката и т .н. Не вярвам да има правило, по скоро всеки процедира индивидуално.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: август 28, 2012, 23:01:27 »

Ние вече съвсем го бяхме закършили в края на вечерта, за това оставихме само 200 лв бакшиш, макар че обслужването беше изключително  good Ще опиша по-детайно впечатления по-нататък.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: август 29, 2012, 07:17:45 »

ако имах повече, бих оставила по 50 лв на човек, но просто както се казва, на края вече парите бяха разпределени до стотинка. Всеки според чергата си - но от сърце !
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #279 -: август 29, 2012, 07:26:40 »

 Лично аз не одобрявам бакшиша като средство за благодарство, по-скоро ми прилича на ориенталско подаяние. Със сигурност всички ще са доволни, ако има предварителна уговорка за ценова ставка при овъртайм, нужни са точни правила. Бакшишът понякога няма очаквания ефект, особено когато правилата са нарушени и големината на бакшиша е някаква си незначителна част.
 А по въпроса за това да ли остават пари за бакшиш или възнаграждение - младоженците винаги имат пари, все пак подаръците са основно в пари.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: август 29, 2012, 08:53:29 »

бакшиш huhhuh.gif нали плащаш оувър тайм...смятам, че това регламентира отношенията и няма нужда от бакшиш!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #281 -: август 29, 2012, 12:25:05 »

Овъртайма няма нищо общо с бакшиша.Често от него до персонала стига съвсем малка част или даже никаква.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #282 -: август 30, 2012, 09:36:41 »

Делийски е прав за овъртайма !
Бакшиш е имало от древни времена има и в днешни дни. В някои развити държави (които не са ориенталски само !!!) бакшишът дори е регламинтиран 10-20 % от сметката в зависимост от нивото на заведението. Това е прието и не звучи нито обидно, нито подценяващо, нито по какъвто и да било унижаващ начин. Размера на бакшиша всеки си определя сам в зависимост от това до каква степен е доволен и не на последно място - до колко му се простират финансовите възможности. Никой не е длъжен да дава бакшиш - това е другата страна на нещата.

Много е глупаво да се твърди че младоженците винаги имат пари, дори и да имат подаръци в пликчета, това не означава че веднага трябва да ги раздадат ей така, защото са младоженци. Не се знае дали и тези пари в пликчетата вече не са отишли за допълнителните поръчки на гостите или за некоректни фотографи, които си удвояват цената в последния момент.
Момента с бакшиша в ресторанта е строго индивидуален и всеки трябва сам да реши !
« Последна редакция: август 30, 2012, 09:40:36 от DjNick Mc » Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #283 -: август 30, 2012, 09:48:07 »

Много е глупаво да се твърди че младоженците винаги имат пари, дори и да имат подаръци в пликчета, това не означава че веднага трябва да ги раздадат ей така, защото са младоженци. Не се знае дали и тези пари в пликчетата вече не са отишли за допълнителните поръчки на гостите или за некоректни фотографи, които си удвояват цената в последния момент.
Момента с бакшиша в ресторанта е строго индивидуален и всеки трябва сам да реши !

Това е и моето мнение. Да не говорим, че най-често самата сватба излиза много повече от подаръците, изразено в пари. А едно семейство младо винаги има нужда от средства - ремонти, деца и т.н. Така, че...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #284 -: август 30, 2012, 10:35:56 »

 Според мен бакшиш и сервис не са едно и също нещо. Бакшишът няма точна стойност или процент, той варира от ... до по преценка на този, който го дава. Сервисът е с точно регламентиран процент от сметката и се осчетоводява на фиксалния касов бон, поне това виждам от касовите бележки на ресторантите , които съм посещавал. Злоупотребяването с бакшиш или настойчивото му искане от страна на изпълнителя понякога е грубо и нахално, което поне лично за мен е обидно.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines