Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 09:25:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198615 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #210 -: август 18, 2012, 12:57:07 »

 Offtopic По-ужасното е, ако самите младоженци не са се отнесли подобаващо и са решили да няма порции за фото, видео и ди джея.
В ресторанта, където ще сме ние, миналата година на една сватба останах впечатлена от точност и бързина на сервитьорите. Дано и при нас да е така!
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #211 -: август 18, 2012, 20:15:45 »

Много съм доволна от управителката на нашия ресторант, не е истина колко време й загубихме  pardon
Дано и след Събитието да останем със същите впечатления.  Girl_hide
Активен
viki88
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #212 -: август 19, 2012, 10:17:14 »

Може просто няко да реши да не плаща куверти на дж, фото и видео! Все пак са на работа
Активен
kristin110508
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #213 -: август 19, 2012, 17:51:51 »

Molq vi pomognete mi!Iskam da vi popitam za restorant Finansist dali se pla6ta za vnasqneto na alkohol hrani i napitki.Pi6e 4e se dava vuzmojnost za vnasqne,no ne pi6e dali se pla6ta ili e bezplatno?
Активен
dani_dilov
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #214 -: август 19, 2012, 21:07:41 »

Може просто няко да реши да не плаща куверти на дж, фото и видео! Все пак са на работа

Това не го разбирам и съответно не го препоръчвам .....Все пак в работният ден има и  почивки  които персоналът ходи където харесва и хапва нещо каквото харесва ...Не мога да допусна че екипът ще изчезне за определено време да хапне някъде нещо набързо нито подхожда да си носи нещо предварително закупено или подготвено и завито в фотораничката или чантата на камерата ...все пак те прекарват 8-10-12 часа неотлъчно до младоженците
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #215 -: август 20, 2012, 00:24:17 »

Може просто няко да реши да не плаща куверти на дж, фото и видео! Все пак са на работа

В моя пост се говореше за друго нещо, но ти утбепа рибата с изказването " все пак са на работа". Да, на работа са по 10-12-14... часа на ден. Да , ще кажеш, ние като сме на работа........., Да, вие като сте на работа имате почивки, минимум 2х15 мин. без кафе и пуш. паузите и 1ч. обедна почивка. :offtopic:А може би на теб или на някой дург не му осигуряват такива условия?!?Да може би, ако е така, съветвам те - смени си работата!!! Защо ли, защото явно работодателите ти не се държат с теб нормално и човешко. Защото това не е прищявка, а нормална човешка потребност, необходима за нормалната работа на твоя организъм. Ако можеш да осигуриш поне 1 час почивка + времето за транспорт до място на което екипа може да похапне на "нересторантски цени", никой няма да изисква от теб............. Всъщност мисля да не довършвам, всичко опира до манталитет и начин на мислене.
         Всъщност в моя пост се говореше за нещо друго. Един мой приятел барман казваше - ако искам да те излъжа има поне 100 начина да те излъжа само от Кока - колата. В некоректния, подчертавам  некоректния ресторант има поне 1000 начина да откраднат от вас или да ви преметнат. Един от 1000 начина е да сте си платили за да се осигури необходимият комфорт да целия работен екип ( като едни добри и гостоприемни Българи) и осигуреното от вас да се "поокраде". На това му викам дребни и евтини ресторантски номера. Може би не вярвате но в 50% от ресторантите в БГ се случва. Краде се от всякъде, от вас, от вашите гости, от храната на екипа, въобще от храната ( явно и тайно по 1000та начина), от алкохола и безалкохолното. Специално в София , коректните  и добрите ресторанти се броят на пръстите на ръцете ми.
« Последна редакция: август 20, 2012, 00:26:15 от Deliysky » Активен
viki88
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #216 -: август 20, 2012, 02:29:05 »

 smile какво ще кажете за оператор, който по средата на сватбата заплашва с грандиозен скандал ако не получи плато като на младоженците? За фотограф, който спря да снима, защото бил гладен ..... изчетох доста постове, в които се оплаквате и държите на храна! Вече се чувствам длъжна , не е като да съм направила избор. Защо не го включите в крайната си цена? През работното си време имам почивки бъдете спокойни:) 12 и повече часове работи и ресторанта, но аз тук виждам причини само вие да се храните?! Персонала на ресторанта не са хора ли? В постовете ви постоянно присъстват примери за некоректо ресторантско отношение , но имена на тези ресторанти липсват?!?!? Нали искате да помагате, ми казвайте кои са тези места с крадливи хора. Мисля, че има отделни теми, които пряко ви касаят и може да дадете професионалното си мнение, но тук....... Не мисля също, че е редно правейки се на загрижени да не бъдем измамени да ни предлагате на лични услугите си ........ Само да уточня - тук визирам така наречените "професионалисти", а не споделения горчив или хубав спомен от изминал сватбен ден.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #217 -: август 20, 2012, 05:44:44 »

 Българската сватба като събитие изисква непрекъсната работа и внимание от страна на творческия екип. Технологично няма как да се отиде и задоволят обикновени физиологични нужди като хранене на място различно от мястото на тържеството. Просто защото така професионалистите няма да си изпълнят задълженията по договор. Всеки нормален човек ще предпочете да не сключи сделка с така разсъждаващи кандидат-булки, аз съм един от тях. Подобни разсъждения са явен индикатор за неадекватно мислене и поведение. Аз лично се лишавам от възнаграждението си при подобни ситуации и не искам да работя с такива клиенти. Оставям ги на друг "обслужващ персонал".
 Много важен факт, който касае взаимоотношенията ресторант - младоженци ! Винаги предвидената храна и напитки не се предоставя на време на творческия екип. Екипът има нужда от напитки и храна задължително преди церемонията в ресторанта и пристигането и настаняването на гостите. Всеки друг момент е неподходящ по принцип. 
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #218 -: август 20, 2012, 09:13:35 »

Екипът има нужда от напитки и храна задължително преди церемонията в ресторанта и пристигането и настаняването на гостите. Всеки друг момент е неподходящ по принцип. 
Pachoran, това наистина ме накара да се замисля... Никога не ми е идвало на ум да не включа куверт за ДЖ, фото и видео, но ми е убягнал този детайл - най-правилното време. Тъй като ми предстои среща с меркетинга на хотела/ресторанта, на която да уточним подробностите, ще съм благодарна да получа съвет за този "тайминг". Предполагах, че ястията на проф. се сервират с тези на гостите...

И малко  Offtopic, но за мен е недопустимо да се пренебрегнат професионалистите и да се изключат от кувертите. Става въпрос за чисто човешки отношения - за мен те са повече от професионалисти, които си вършат работата, а приятели, на които съм се доверила за един от най-важните дни в живота ми!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #219 -: август 20, 2012, 09:26:04 »

Това е наистина много добра идея. За съжаление обаче, при нас не виждам как да стане във времето sad Затова пък смятам, че съм се доверила на професионалисти и те сами могат да преценят в кой момент ще се хранят и в кой ще работят. Всичко е до лична тяхна преценка.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #220 -: август 20, 2012, 12:25:36 »


И малко  Offtopic, но за мен е недопустимо да се пренебрегнат професионалистите и да се изключат от кувертите. Става въпрос за чисто човешки отношения - за мен те са повече от професионалисти, които си вършат работата, а приятели, на които съм се доверила за един от най-важните дни в живота ми!

По ясно от това....... Когато покажете едно добронамерено отношение и уважение и вие ще получите същото. Така е при мен, моят екип и много голяма част от колегите който познавам. Да, отново има и изключения. И сред "професионалистите" има много некоректни , който нищо не заслужават. Но това може да си го прецените сами. Ако сте внимателни и наблюдателни ще си проличи още на първата среща.

 :offtopic:Относноviki88 и мислещите като нея - от начина ти на писане допускам, че изобщо не си булка, по-скоро персонаж от някой ресторант. Само там го има това - " и ние работим 12 часа, но за нас няма , а за видеото и фотото има" - българска завист! Печалбата на ресторанта от едно такова събитие  в пъти по-голяма и би следвало шефовете да са предвидили решение на този въпрос. Все пак там се работи с храна, не може екипа да е гладен и да разнася някакви вкуснотии цял ден, просто не е човешко! Ти пишеш , че не назоваваме имена, нали се сещаш , че аз например седя зад думите си и името, и като напиша за далаверите на еди кой си ресторант  ( и тука половината екип от въпросния ресторант е регистриран като лъжебулки), какво точно ме очаква после?!? Виж теб никой не те знае коя си, по лесно ти е да посочиш имена. Относно " чувствам се задължена", нищо не си задължена, твоите задължение се договарят на срещата ти с конкретния екип. Повечето професионалисти си имат договори и там са описани задълженията на 2те страни. Представи си сравнение между "Весо Кръпката" и "Лейди Гага". Единият ще те пее за 5лв, другият за 50 мил. долара (примерно). Единият ще дойде с частният си самолет ( за твоя сметка), другият с такси.Всичко се договаря между вас двамата.
« Последна редакция: август 20, 2012, 12:36:16 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #221 -: август 20, 2012, 12:30:19 »

 Времето преди настаняване на гостите и времето на тяхното настаняване е единственото, когато екипът почива 30-60 мин. Ще помогнете на тези хора, които работят за вас, когато задължите управителя на ресторанта да поднесе напитките и храната, която сте подготвили за тях да бъде поднесена веднага с пристигането им. Говоря за безалкохолното и примерно салата . Изборът и видът на менюто мисля, че ще е без значение за мен и моите колеги. В ресторантите правят точно обратното -или няма определена маса, или не слагат нищо на масата до момента, в който и последния гост е настанен, сервирано му е, тържеството е открито от ДЖ или водещия, вихрят се първите задължителни танци. Ами тогава се работи драги младоженци, а не почива. Нужна е почивка и тя е непосредствено преди влизнето на гостите и младоженците в ресторанта.
 И във връзка с по-горните постове - целият персонал от ресторанта се храни задължително преди вашето тържество. Дали с храна от вашия порцион или от този на ресторанта е без значение. Всичко зависи от класа на ресторанта и капацитета на управителя му.
Активен
viki88
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #222 -: август 20, 2012, 12:54:13 »

Работила съм в ресторант за съжаление преди доста години  по принцип за моята сватба сме предвидили куверти за всички. Не се чувствам неадекватна честно да ви кажа! Дори от ресторанта, който избрахме ни предложиха да направим обща среща, за да уточним всички подробности. И от ресторанта и от фирмата, която избрахме фотограф и видеооператор се държаха много професионално, дори както споменахте по горе изтеглихме храната за тях преди настаняването на гостите.... Има си начин и начин за договаряне на отношения!!! Като не ви стиска да споменавате имена по добре не говорете, защото приличате на интригант...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #223 -: август 20, 2012, 13:18:00 »

 Ами тогава, защо изобщо повдигате въпроса за платата на гладните от "обслужващия персонал" ? Или нарочно го правите или не може правилно да се изразявате ! Според вас нормално ли е всичко професионално да договорите с всички от ресторанта и едновременно с това да въртите платата наляво и надясно тук във форума. Защо изобщо се повдига този въпрос ? Явно с някаква цел ! Всеки ресторант си има недостатъци, но това не е достатъчно условие  да наклепаш някого.
 
« Последна редакция: август 20, 2012, 13:22:34 от Pachoran » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #224 -: август 20, 2012, 13:32:16 »

Аз от 20 години съм по сватбени тържества и до сега не съм имал случай на сватба да няма куверт за фотограф, оператор, диджей или оркестър. Винаги си има една отделна маса за обслужващия персонал.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines