Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 15:45:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198734 пъти)
 
venetabaeva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юли 22, 2012, 15:54:51 »

 shok  Лелле Iana направо си страхотна , ще ме извиниш,но направо си взимам едно копие. pleasantry Наистина на таблица е много полезно защото не се затормозяваш да помниш или както мен -да риеш по всички тефтери да намериш точно онова листче на което си написал нещо си с безобразен подчерк  crazy
Активен
Bunny87
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #136 -: юли 22, 2012, 15:56:10 »

Здравейте.
Бихте ли ми препоръчали ресторанти в Пловдив за около 100-120 човека с просторно място за танци, и да е просто просторно и уютно.
Благодаря
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #137 -: юли 22, 2012, 16:13:02 »

Добре систематизирано инфо, но бегло и оскъдно? Това ли са най важните въпроси при избор на ресторант? От тук според мен може да направим справка само за 2 неща - капацитет на гостите и ориентировъчна цена на куверта. Само ориентировъчна, но не точна. Ще се опитам набързо да нахвърлям няколко много важни момента, на който съм наблегнал назад в темата, но не виждам да са отразени.

1. Цената на куверта, какво включва, какво не включва и всичко около него. Какво имам впредвид? Дамата отбелязала таксата алкохол, овертайма и украсата. Някой от вас се интересуват и от подаръци от вида на младоженски апартамент. Но често не виждате важни неща , който са пред очите ви. Влиза ли безалкохолно в куверта и колко? Можем ли да си го внесем,ако не -  колко струва в ресторанта. Може ли някой да ми сметне колко лева разлика ще даде върху вашия бюджет следния фактор при 100 гости в следните 3 ресторанта:
  - 1 ресторант - в куверта влиза 1 безалкохолно, разрешено е внасянето без такса и бирата е безплатна на корем!
  - 2 ресторант - в куверта по 2 безалкохолни, минерална вода безплатно на корем, безалкохолното не се разрешава - цена на 1бр 1.20лв.
  - 3 ресторант - 2 безалкохолни, не се разрешава внасянето, цени за консумация - бут. мин. вода1.5л - 4лв, безалкохолно  - 2лв!
Как ви се струват разликите? Може ли някой да ги изчисли чисто хипотетично?
2. Цената не е най важното нещо. Защо не се интересувате от качеството на храната, качеството на обслужване, подробностите - място за паркиране, климатик, работи ли!!!?Колко е голям дансинга, какво е разположението на ресторанта, официалната маса видна ли е за всички гости? Е има и още, но това е поне към най-важните фактори.
Не си избирайте ресторанта само по факторите брой гости и цена! В София има няколко стотин ресторанта, но едва ли има повече от 10 истински сватбени ресторанта!
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: юли 22, 2012, 16:29:38 »

lana чудесно систематизиране от твоя страна! Когато почнах да търся ресторанти и аз гледах точно нещата, които си описала по графи....но както казва Deliysky това е само начало, което ще ти даде отправна точка, кои да отидеш и да видиш лично на място....нещата са много по различно на живо! Ние избрахме нашия ресторант след срещи с управителите и разискване на всички допълнителни неща, които всъщност определят и решението! Ако позволиш само една корекция р-т Стара София на хотел Вега е напълно недостатъчен за 100 човека! Максимума е 70-75 човека!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: юли 22, 2012, 18:11:44 »

Да добавя моята систематизация за избор и въпроси при избора на ресторант :

Ресторант :

Моят списък с въпроси:
1.   Цени на куверти
2.   При по-голям капацитет на залата, остава ли само за нас цялата или трябва доплащане на всички места?
3.   Има ли втора/друга сватба в същия ден?
4.   Комплиментите какви са към младоженците – какво ви подаряват- може да е апартамент за нощта, торта, украса, питка, менче и т.н.
5.   Ако тортата е от тях, дали може да е по снимка или е от определен каталог ?
6.   Имат ли Диджей който да ви предложат, ако вие нямате до момента избран и какви са цените ?
7.   Има ли паркинг, ако да- безплатен ли е за гостите ?
8.   Цени на overtime – (след 12 часа имат ли такса която ви искат на час ) ?
9.   Климатик има ли ?
10.   Крайна ли е цената на куверта ( включва ли такса сервиз), ако не- колко е такса сервиз ?
11.   Регулиране на поръчките извън кувертите- ще поемате ли допълнителните поръчки на гостите или ще ги уведомяват сервитьорите че всичко извън куверта е за тяхна сметка?
12.   Има ли тераса ( за пушачите е важно ) ?
13.   Има ли welcome drink и заплаща ли се?
14.   Часови ограничения за музиката?
15.   Нож за тортата предоставят ли , както и ако ще чупите чаши по ритуала, дали ги предоставят те?
16.   Позволено ли е внасянето на напитки и ако да, има ли такса тирбушон?
17.   Имат ли къде да държат охладени напитките , ако ги донесете предишния или същия ден рано сутринта?
18.   Маса за подаръците ?
19.   Кръгли или правоъгълни маси- уточнете разположението им? Както и вижте и преценете добре дали имате достатъчно място за броя си гости , за да има немалък дансинг.
20.   Бюфетно меню или традиционно ?
21.   Има ли дегустация на менюто предварително?
22.   Докога се уточнява като последен срок броят на гостите?
23.   Грамаж на избраното меню?
24.   Украсата ако е от тях – вижте снимки
25.   Продължителност на сватбеното тържество?
26.   Заплащането кога, на колко части?
27.   Договор сключва ли се?
28.   Гардеробна има ли?
29.   Служебни куверти за професионалистите ще имате ли и ако да, каква е цената им?
30.   Детски куверти и цени?
31.   Бутилките на масите ли ще стоят?
32.   За колко човека ще е главната маса?
33.   Кой ще ориентира гостите при влизането им ?
34.   Цени за настаняване на гостите ви в хотела, ако имате хора от други градове?

Активен
morgana
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #140 -: юли 22, 2012, 18:40:07 »

Добре систематизирано инфо, но бегло и оскъдно? Това ли са най важните въпроси при избор на ресторант? От тук според мен може да направим справка само за 2 неща - капацитет на гостите и ориентировъчна цена на куверта. Само ориентировъчна, но не точна. Ще се опитам набързо да нахвърлям няколко много важни момента, на който съм наблегнал назад в темата, но не виждам да са отразени.

Не си избирайте ресторанта само по факторите брой гости и цена! В София има няколко стотин ресторанта, но едва ли има повече от 10 истински сватбени ресторанта!

Ами браво за труда, за повече информация всеки може да си направи труда да провери повече. Тя е дала основаната информация, от която тръгваш. Брой гости и цена, от там всеки може да си пресее н-на брой ресторанти и да си провери нещата, които пишеш. Все пак за доброволен труд на таблица, БРАВО от мен. Ако го имаше това, когато аз си търсех ресторант щеше да ми спести доста работа! Според мен така се прави търсене за каквото и да си говорим, тръгваш от това, което можеш да си позволип като цена, после капацитет, после местоположение и после другите неща и така доста бързо можеш да си сведеш ресторантите, които трябва да провериш за нещата, които си писал.

Какво значи 10 истински сватбени ресторанти. Това са глупости и то пълни! Всяко място с подходяща украса, добро обслужване, храна и пиене е перфектния сватбен ресторант. Да не говорим, че с пари всичко може да си направиш! Основаното на сватбата е да споделиш важно решение от живота си с най-близките си хора, а не да търсиш от пиле мляко  crazy.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: юли 22, 2012, 20:53:33 »

На мен пък ми стана много приятно като прочетох някои от моите коментари в забележките biggrin Според мен таблицата е много удобна, браво на Lana, че е събрала информацията в подреден вид и че я е споделила с хората тук.
Делийски, наистина има много неща, които трябва да се вземат предвид, и не мисля, че някой ще гледа само къде е най-ниската цена. Информацията, която хората споделят тук, е само ориентировъчна и ще ти дам пример - ако ми кажат от няколко места, че в ресторант XY цената на куверт е 70 лв, няма и да отидем да огледаме, защото не можем да си го позволим. Ако някой ми каже, че храната в ресторанта е отвратителна или пък обслужването е под всякаква критика, ще взема предвид и това мнение. Няма лошо да си споделяме базова информация, никой не казва "отивай в ресторант Z, защото там е най-евтино" smile
« Последна редакция: юли 22, 2012, 21:31:27 от flyin » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #142 -: юли 22, 2012, 23:22:16 »

Не оставайте с убеждение, че искам да обидя дамата с таблицата или да омаловажа труда и. По скоро имам предвид, че много от потребителите четат слепичко по темите и тръгвайки с тази табличка без да поразмислят малко, биха отишли в много грешна посока. Същото би се получило със списъка на Еими от 35 въпроса. Не ви съветвам да обикаляте с тази огромен списък и да повтаряте всички въпроси, защото рискувате да изпаднете в комични ситуации. По добре го-прочетете няколко пъти, осмислете и си съставете ваш. Казвам го най-отговорно, защото ми се е случвало да идват на среща при мен хора с такива "анкетни карти" и да ми задават въпроси просто така без да са осмислили конкретния ми смисъл. Даже идват и ми задават въпроси който аз съм ги съветвал да задават по форумите и съм им написал вече отговорите си. Относно коментара 10 истински ресторанта, повярвайте ми истина е. В чужбина сватби се правят в специални комплекси, у нас всеки собственик на ресторант си мисли че може. Има места на който няма даже дансинг, но хората си го предлагат. Сватбеният ресторант трябва да отговаря на точно определени изисквания, доста от тях са дискутирани в темите. Като почнем от обслужването и визията и завършим до елементарното изискване оф маса да се вижда от всички и да има самостоятелно обособен дансинг.
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #143 -: юли 23, 2012, 01:53:16 »

Изключително полезни са и таблицата и 35 въпроса.
Това е изходната точка на бъдещите младоженци при сортиране на информацията и  избор ресторант
Разбира се видно е че задаваики един въпрос вие ще получите отговори на доста от другите така че може и да няма нужда да задават повторно въпроси на които отговора е бил в отговора на друг вапрос
Но това си става ясно при самият разговор само си отбелязвайте получените отговори
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: юли 23, 2012, 07:38:45 »

Делийски, ясно е че се тръгва със своя интерпретация на моите въпроси. smile Надявам се че повечето хора имат акъла сами да сортират и да не питат за климатик примерно, ако им бие струята в гърба по време на разговора с ресторантьора. blum
 Аз всичките тези съм ги задала само на едно място, и то - на правилното и избраното вече. Голяма част от тях се задават след като се направи избор на ресторант. На другите места ми стигаха 4-5  да попитам от този списък и вече се отказвах.
Но е добре хората да се учат от другите и техните грешки или опит. Дори и една от тези точки да се попита, аз ще съм дала своя си принос .
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #145 -: юли 23, 2012, 07:46:56 »

За мен най-важното си остава управителят на ресторанта. Нагледах се и се наслушах на грозно отношение покрай подготовката за сватбата си. Ако аз си позволя да се държа така дори с един клиент на моята работа ще я загубя на мига. Щом срещнах такова отношение от сватбените салони, настръхвам при мисълта, че започвам търсенето на ресторант, защото на тях това дори не им е основният бизнес. И да направят гаф на моята сватба защото нямат опит, защото просто не им пука за моите изисквания или защото са ме излъгали, че могат да ми предложат нещо, което нямат, на следващия ден те пак ще си имат клиентите, няма да фалират.
Оттук по моя лаишка логика най-важното е управителят - дали си обича работата и ресторанта и ще вложи всичко от себе си и аз да остана доволна, дали ще се съобразява с желанията ми, гъвкав ли е. С повечко улилия, които повечето не са готови да положат, всичко е постижимо, особено за малка сватба като моята (40 души). Затова, тръгна ли на обиколки, бих гледала и дали управителят ми допада. Колко точно промени са склонни да направят. Организирането на сватба е нещо, което трябва да правиш със сърце, с много разбиране и усилия, които да донесат удоволствие и на работещите, и на младоженците и техните гости. Един мой познат е сватбен фотограф и знам как той си влага душата, защото знае колко важна е работата му за двойката, никога не става въпрос само на това да дадеш готов продукт. Целият процес до там трябва да е спокоен и приятен. Ето това искам да видя в управителя на заведението.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #146 -: юли 23, 2012, 15:14:07 »

Здравейте.
Бихте ли ми препоръчали ресторанти в Пловдив за около 100-120 човека с просторно място за танци, и да е просто просторно и уютно.
Благодаря

Бих те насочила към по-големи ресторанти от типа на Сватбен дом "Водолей", замъка "Орфей", ресторанта в Марково, както и Санкт Петербург. Много зависи в кой сезон ще ти е сватбата и какъв клас ресторант предпочиташ. Аз лично миналата година бях в Джия Бийч на 2 сватби и бих казала, че е събира перфектно 80 човека. За повече хора или трябва да ги разделиш на 2-та етажа, което като цяло е минус, или става гъчканак. Русалка го дават с над 100 места, но също е много тясно и няма кой знае какъв дансинг.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #147 -: юли 23, 2012, 16:49:20 »

Всичко е много добре, доста труд е хвърлен за систематизиране и описване на обектите, но в днешни дни да обиколиш 25-30 ресторанта за да избереш един, това е направо самоубийствено деяние.
Това се е правело преди 30 и повече години, когато нямаше такива комуникации и намаше как по интернет да видиш заведенията и да придобиеш предварителна представа за нещата.
Сега това е направо безмилено обикаляне.
Виждате заведенията, които до голяма степен отговарят интериорно на вашите изисквания, информирате се до известна степен за нещата които не може да видите в нета и ограничавате броя до макс 5. Тогава е нормално да посетите 5 ресторанта за да изберете фаворита.
Но да обикаляте безброй заведения все едно сте в ерата на тато това е страхотна загуба на време и най вече на средства, които може също да вложите в самата сватба и със сигурност няма да са ви в повече.
Активен
lana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #148 -: юли 23, 2012, 21:39:17 »

Страхотна дискусия се е заформила докато ме е нямало smile

Deliysky, наистина това е само началната информация, с която може да се запознае една бъдеща булка - не твърдя, че само от това трябва да се интересуваме. Останалите критерии, обаче, всеки си ги определя сам за себе си, а и както ви казах, това е инфо, събрано от форума. На доста от въпросите няма как да си отговорим по снимки от нета... или от сайтовете на самите ресторанти (в някои от тях дори нямат секция за сватби...) - трябва да се отиде на място...

emmmmmy, списъка с въпросите ти е страхотен! Определено има какво да заема от тях smile
Активен
mila_angel
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #149 -: юли 24, 2012, 20:55:54 »

Искам да Ви попитам всичките... Какво място (ресторант) бихте предложили за свадбата на 12.12.12?.. Намерих си някакви варианти, ами навсякаде е лятните градини, а в декември не мога да расчитам на тях sad
Ще бъда много благодарна на всички, защото не много знам от сватбени работи  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines