Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 15:26:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198698 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юли 20, 2012, 18:49:21 »

И аз останах с много добри впечатления от въпросния ресторант, когато търсехме за нашата сватба, а и комуникацията беше отлична. Условията - както Еми е споменала.
Отказа ни само това, че нямат хотелска част.
Активен
viki88
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #121 -: юли 20, 2012, 20:08:02 »

Явно не съм имала късмет, но както и да е отпадна като вариант. Дайте предложения за подходящ ресторант
Активен
venetabaeva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юли 20, 2012, 21:39:20 »

Здравейтеее  Wink Вече и ние сме с дата за сватба и разбира се започва търсенето на ресторанти. beating От няколко дни чета и разглеждам снимки и си набелязах няколко местенца.Проблема при нас е ,че един ресторант не може да ми комплектова най-важните искания:1.100 човека + 20деца(!!!!хем да ги броиш,хем -не...ама повечето са на от 5 до 9 годишни girl_impossible )Това за сега е без отказалите се хора...но си мисля ,че при нас няма да има такива защото сме редуцирали списъка предимно до приятели и колеги...родата сме я свили до възможно най-малкото число.2.Искам ресторант в кремави нюанси(ретро-като Берлин,Стара София на Vega)защото смятаме украсата ни да си я направя аз и шаферите ще са "инструктирани как да я слагат",не ми се дават излишни пари за украса .:)3.Куверта не сме конкретизирали цена..по-скоро предпочитаме да има неограниченост на безалкохолните и да можем да си вкараме алкохола(баба е скатала толкова ракия и вино за сватбата  pleasantry)...
Моите харесвания до сега са - Голф игрището в Равно поле ,Аякс(ако намалим гостите),Берлин (ако намалим гостите),и Vega(пак ако намалим гостите)
Дайте някакви впечатления за Равно поле,то ми е най-голяма слабост...   blush
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юли 20, 2012, 21:42:42 »

Проблема при нас е ,че един ресторант не може да ми комплектова най-важните искания:1.100 човека + 20деца(!!!!хем да ги броиш,хем -не...ама повечето са на от 5 до 9 годишни girl_impossible )Това за сега е без отказалите се хора...но си мисля ,че при нас няма да има такива защото сме редуцирали списъка предимно до приятели и колеги...родата сме я свили до възможно най-малкото число.2.
Oh my ... Oh my ... Oh my ...
За толкова много народ май само Зала Армеец ще е подходяща biggrin
Активен
venetabaeva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юли 20, 2012, 22:36:24 »

Oh my ... Oh my ... Oh my ...
За толкова много народ май само Зала Армеец ще е подходяща biggrin

 blush Хич не ми е забавно да ти кажа.....с бъдещия младоженец такава борба водихме докато си намали РОДАТА ,че накрая свекървата се намеси  beating Като започна да драска знайни и незнайни братовчеди мойто момче се предаде(думата на свекървата е закон ха ха smile ) и стигнахме до тази бройка....която вече дори и аз не виждам кой бих могла да махна  shok
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юли 20, 2012, 23:02:47 »

Мила, ако бройката наистина е хиляда и сто души и че не е някаква грешка при писането, аз на твое място не бих търсила ресторант - по-скоро някъде на открито и да наемете някакви шатри и кетъринг. Просто не знам никъде зали, които да могат да поемат толкова много народ.

Има една големичка зала, Rainbow Plaza, но там пише, че поемат до 1000 души като конферентна зала, т.е. не предвиждат маси и място за танцуване biggrin
Активен
venetabaeva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: юли 20, 2012, 23:09:09 »

 pardon леллллееее нееее помислих че някой може да се подведе, сто души са...просто съм писала три подточки и това е първата  Eeager 100 души и 20 деца smile
Активен
venetabaeva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: юли 20, 2012, 23:11:54 »

Лелел flyin,направо ме накара да се  shok ...помислих си дали нещо не съм наред .... Bravo
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: юли 20, 2012, 23:16:38 »

pardon леллллееее нееее помислих че някой може да се подведе, сто души са...просто съм писала три подточки и това е първата  Eeager 100 души и 20 деца smile
laugh laugh laugh
Е получи се голям майтап  ROFL  Иначе сериозно - освен тези, които си изредила, сещам се и за една резиденция, доста симпатична:

http://www.terraresidence.com/

Не знам цени, доколкото видях, трябва кетъринг. Иначе можеш да се замислиш и за ресторант България, пак в светли цветове е решен интериорът.
Активен
venetabaeva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: юли 20, 2012, 23:33:49 »

 pleasantry И двете места са страхотни,повече ми хареса балната зала,но това което ме спира е кетъринг-не е ли сконфузно,ако някой от гостите не може да яде даденото ястие и няма как да му поръчаме друго? sad
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #130 -: юли 21, 2012, 09:37:22 »

venetabaev,
За първи път ми се случва такъв вариант младоженците да се замислят за варианта ако някой не му хареса куверта да го промените в движение.
По принцип кувертите ги определяте Вие и евентуално може да ги разделите на стандартни - без ограничения на вида храна и вегетариански, но чак пък, ако някой не е достатъчно гладен и не набляга на уденето, ще ви дойде малко в повече да питате всеки от гостите дали му харесва ако не да поръчате друго ядене.
Мисля че чак до там не трябва да се задълбочавате. Но Вие си знаете.
Мое мнение, не ви го налагам разбира се  smile
Относно зала София - много близо до Вашите изисквания.
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #131 -: юли 21, 2012, 16:08:55 »

Май точно с кетъринга имаш възможност за повече вариации. Поръчваш всякакви видове плата, ако искаш и 30 различни вида може да са, все ще налучкаш вкусовете на гостите. Докато в ресторанта имаш меню и в добрия случай младоженците се сещат, че има и вегетарианци на тази планета (аз съм вегетарианка и колко пъти съм си тръгвала гладна от ресторанти и ресторантчета, където не предлагат нищо без месо не е истина) и имаш два варианта на основното ястие, докато всичко останало е еднакво. Надали ще има ресторанти, където ще пуснат 100+ души на свободна поръчка. Замисли се, един се осмели да попита дали може да поръча извън менюто, това ще повлече лавина от други желаещи. Хем ти ще плащаш куверт + свободна консумация (мисля че е нередно гостите да си плащат в заведението), хем в кухнята няма да насмогнат с поръчките, та накрая гладни и недоволни гости. Поне това е моят сценарий за 100+ души с право на свободна поръчка. Поправете ме, ако греша, ама кувертите са се наложили именно по тази причина. Ако искаш по-голямо разнообразие - кетъринг, но там ми е трудно да преценя количеството хапки на човек. А и какво се прави като видиш, че едно конкретно плато свършва, защото се харесва. Дали може да се поръча допълнително и да се достави до 30-на минути?? Не знам, наистина.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: юли 21, 2012, 17:04:26 »

estlar  и аз съм вегетарианка и съм си тръгвала гладна неведнъж, дори предястието и салатата са били с месо  shok.
съгласна съм за кетъринга , аз имам добри впечатление от Лора Кетъринг, те работят с някаква бална зала доколкото си спомням.
Аз лично нямам никакво намерение да плащам на гостите извън менюто поръчки- в куверта  ни има всичко , и за веджита и за месоядци, и то по няколко  вида ястия и десерти извън тортата.
Венета, ако решиш, пиши ми на лични, мисля че моят хотел има и по-голяма зала и разнообразни куверти . Мога да ти дам инфо ако решиш.

Активен
venetabaeva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: юли 21, 2012, 18:15:02 »

Аз съм от крайно месоядните да Ви кажа..и някак си при мисълта за хапки си мисля че това е равностойно на глад  blush Аз лично работя в този бранш...пък и мойто момче отгоре на всичко е главен готвач,и неговите предстви за меню са доста професионално изкривени  angry  crazy .Наши приятели ни казват,че прекалено много се притесняваме и искаме да угодим на всички,а то не може...може би просто съм предубедена аз кетъринга за това не съм си го обмисляла  sad

Иначе бална зала София е точно като в приказките  heart
Активен
lana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #134 -: юли 22, 2012, 14:46:55 »

Здравейте и от мен smile
И аз както и повечето от вас ще подготвям сватба (за догодина е и имам доста време)  yahoo
До този момент само четях информацията в различните теми, като това ми е от изключителна помощ  girl_wink
Тъй като ми отне не малко време, за да се ориентирам и осмисля цялата информация за ресторантите, ще ви предоставя една така да се каже - обобщаваща таблица за повечето от тях.
За някои от тях не можах да изровя достатъчно информация и за това полетата, които са празни означават, че просто нямам инфо за съответния критерий.
Инфото е от този форум - ваши мнения и мое също (за една малка част от тях, които ми отговориха по мейла).
За сега сме се срещнали с управителите само на малка част от тях, а и след първоначалния подбор с годеника ми, отпаднаха около половината.
Надявам се да ви е от помощ  Wink

Част 1:


Част 2:
« Последна редакция: юли 22, 2012, 14:48:36 от lana » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines