Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 21:15:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198849 пъти)
 
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 29, 2012, 13:09:23 »

Берлин, няма такса за алкохол! (ако сте над 50 човека ли колко ли...) а ние намерихме в близост други хотели за гостите на много прилични цени. Нощувката за младоженците е комплимент от тях smile
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #31 -: май 29, 2012, 13:12:53 »

в Берлин няма такса за алкохол. Може да видиш хотел Силвър Хаус също и Скай уей. ylith, ще ми пуснеш ли хотелчетата дето сте настанявали гостите, че и на мен 120лв са ми в повече. Благодаря smile
Активен
saionara
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #32 -: май 29, 2012, 13:54:45 »

Берлин, няма такса за алкохол! (ако сте над 50 човека ли колко ли...) а ние намерихме в близост други хотели за гостите на много прилични цени. Нощувката за младоженците е комплимент от тях smile

 Явно аз не съм разбрала за таксата, но това е много хубава новина! Благодаря за инфото:) Там интериорът е страхотен и според мен е много празничен! Може ли да ми пратиш и на мен на ЛС хотелите, които сте търсили за гостите?
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 29, 2012, 18:37:33 »

Така и не стигнахме до настаняване, гостите от другите градове отказаха... Но тези намерих в близост:
http://www.villa-boyana.com/  и http://teheran-sofia.com/  smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 30, 2012, 12:55:41 »

emetoem, би ли ми пратила цени на лс?  smile
Цени не знам, бях там на сватба като гост, но бих могла да попитам, ако имат оферта и да ти я пратя smile
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #35 -: май 31, 2012, 11:03:54 »

saionara, моята сватба ще е в ресторант "Стара София" на х-л Вега. Спрях се на него, защото много ми допадна атмосферата. Но тъй като на вас са ви казали, че е зает за вашата дата, бих ти препоръчала още 1-2, които много ми допаднаха - това са Park In by Radisson - страхотна остъклена градина и парк до нея, в който ще станат разкошни снимки. За съжаление кувертите са малко височки - около 55 лв. на човек. Много са добри и Парк Берлин Витоша (супер атмосфера, издържан в много приятни светли тонове), кувертът там е 48 лв. и условията са добри. Струва си да видиш и семеен хотел "Одаджийски" в Драгалевци - има хубав интериор, парк и градина, куверти по 50 лв.
Успех с търсенето good!
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #36 -: май 31, 2012, 11:25:18 »

pilli, съжалявам, че не съм видяла поста ти по-рано, за да ти кажа, че и моята сватба е в "Стара София". Аз останах с много положителни впечатления от тях и управителят им се държа много любезно на срещата с нас. Смятам, че условията, които предлагат, са доста добри, като се има предвид това, че няма такси за внасяне на алкохол и други такива, а безалкохолните и минералната вода в куверта са неограничени. Не ми казаха нищо за допълнителна такса за сервиз. Младоженският апартамент е страхотен бонус и изглежда супер - видях го лично. По отношение на ресторанта - и на мен ми хареса това, че няма нужда от много украса, столовете изглеждат много добре и нямат нужда от калъфи. Кръглите маси също са супер. Не знам защо ти се е сторил тъмен - в средата на окачения таван има доста допълнително осветление, освен основното. Качила съм снимка в галерията ми, но тя е взета от сайта. Аз мисля за дегустацията на менюто да отида по-късничко вечерта, след залез слънце и тогава ще добия реална представа за капацитета на осветлението там. Освен това, ако си наела фотограф или оператор, можеш да се консултираш с тях, дали могат да ти предложат да внесат допълнително осветление в ресторанта, защото много често те разполагат с такъв реквизит в студията си. Но като цяло, мисля, че не трябва да се притесняваш за това good!
« Последна редакция: май 31, 2012, 14:01:58 от eldjy » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #37 -: май 31, 2012, 13:33:54 »

Относно осветление, независимо на коя зала, по-добрия вариант да търсите ефектно осветление, което внася допълнително настроение, отколкото осветление от фотографа или видеооператора, защото тяхното осветление е само и единствено бяло. Представете си ако монтират няколко вани по 500 вата бяла светлина как ще се чувствате Вие и гостите Ви.  - като на разпит. Определено това е грешен съвет и не е добър вариант!!! Плюс това осветлението в "Стара София" не е слабо и е напълно достатъчно  smile
« Последна редакция: май 31, 2012, 13:47:29 от DjNick Mc » Активен
pilli
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #38 -: май 31, 2012, 15:37:27 »

eldjy,много благодаря за информацията!Ние капарирахме вече ресторанта и съм много щастлива и се надявам всичко да мине добре:)Сватбата е на 18.8 ,не остана много:)Така че ще пиша как е минало:)
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #39 -: юни 07, 2012, 00:27:05 »

Преди малко пуснах моя тема, но не знам дали не е по-скоро за тук. Затова слагам това което написах. Не се сърдете, още се ориентирам  shok

Здравейте,

Планираме сватба за месец юни 2013 и търсим комплекс хотел и ресторантска част за около 80 човека (като настаняването може да става и на други места наблизо). Аз съм от София, където и е повечето от семейството, а младоженецът е чужденец. С организацията ще се заемат основно мои роднини, а и аз имам много ограничена възможност (две седмици този август) да обикалям места заедно с годеникът ми. Намерихме страшно много места в България и търся начин да ограничим избора и да получим препоръки. Това са горе-долу критериите:

-- до 2 часа от София, по възможност по добър път
-- 80 човека капацитет на ресторанта, най-добре в лятна градина
-- възможност за нощувки в комплекса или наблизо
-- не повече от 70-80 лева куверт плюс нощувка на човек (реално ли е това, не знам???)
-- харесва ни битов стил, но да е направен с вкус
-- приоритет номер едно ни е да има много и хубава храна, на украсата не държим чак толкова

Засега гледам Копривщица и в Стара Планина като цяло, Рибарица, Долна Баня, към Пловдив варианти и изобщо тотално се заляхме с информация, без да сме харесали май нищо конкретно. Най-много би ми помогнала личната препоръка. В България има толкова красиви места, искам да е наистина хубаво.

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО за всяко мнение.
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #40 -: юни 07, 2012, 09:39:28 »

Хелена, положението при нас е абсолютно идентично като при вас, само дето нашата сватба е планирана за юли. И аз ще се радвам на отзиви.
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #41 -: юни 08, 2012, 09:03:51 »

Може, ако искаш изпрати координати на лични, пощата ти може би е пълна и аз не мога да изпратя съобщението.
Аз по принцип обмислям няколко варианта, тъй като половината гости са от чужбина, а другите от София, и се чудя как точно да процедираме. Така на първо четене харесах Голф клуб Св. София, но за мен е проблем, че нямат хотелски комплекс. Ресторант Берлин също звучи добре, но нощувките излизат доста.
Вие решили ли сте дали ще поемате нощувките на гостите?
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #42 -: юни 08, 2012, 20:29:13 »

Можеш да ме намериш на скайп esk131

За мен е важно да поемем нощувките. Няма да имаме чак толкова гости от чужбина, но тези които идват юе идват от САЩ и това е най-малкото, което можем да осигурим нощувка за една вечер. А и на мен наистина ми се иска да се получки нещо като уикенд ваканция за всички, да договорим по-късно изнасяне и така. Мисля, че това може да стане само в един по-малък комплекс който да бъде запазен целият за нашата група.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #43 -: юни 08, 2012, 22:45:01 »

Велинград, 2 часа път http://www.dvoretsa.com/ . Ако все още е като преди, храната беше вкусна. Много е красиво там.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 09, 2012, 08:21:53 »

Здравейте на целия тийм сватбари, които пишете тук! Изчетох 7ма, 8ма и 9та част и благодаря на всички за полезната информация, която намерих при вас! Страхотни сте!
Та, въпреки, че прочетох на прима виста бих искала да чуя вашите мнения и за моята ситуация  pleasantry
Предстои ми в рамките на няма и два месеца да организирам нашата сватба за 100 човека в гр. София, задължително в ресторант с хотел защото половината ще ги настаня в хотела, тъй като са от провинцията! Тъй наречен изнесен ритуал ще е, а подписването ще е през седмицата, което ще рече, че ми трябва и малка градинка в хотела! Иска ми се да е просторен ресторанта, без колони и широк дансинг, че 100 човека да не се чувстват като в консерва!
Куверта планираме да е около 45лв. плюс минус вече...От темите, които прочетох смятам да посетим на място другата седмица: Парк хотел Берлин Витоша, Парк хотел Витоша, Хотел Брод, Хотел Вега, Скай уей и Май чойс....ще се радвам и на другите предложения, които пропускам...за Берлин и Вега от темите ви разбирам, че не ме устройват за 100 човека...
Така че ще се радвам на помощ от Вас, тъй като не разполагам с много време....а както всеки от вас иска най доброто и аз така   blush
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines