Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:16:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И хората, които НЕ поканихме  (Прочетена 89864 пъти)
 
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #75 -: август 02, 2014, 00:18:50 »

Аз изобщо не бих се обидила, ако хора, които изобщо не познавам, не ме поканят на сватба, а поканят само половинката ми. Напротив, времената са тежки и дори не очаквам да съм поканена, камо ли пък да се обиждам. Но когато хората не са ти близки въобще, и даже изрично си ги помолила, и те въпреки твоята воля оповестяват, че ще си доведат този или онзи ...е това просто не мога да го приема.
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #76 -: август 19, 2014, 16:00:04 »

Да, аз също съм била и от двете страни. Да съм канена на нечия сватба, смао защото съм гадже на някого. ама то пък взехме, че сега ще се женим с този някого и хората, които ни бяха поканили са негови приятели и съседи, така че някак си не се губи толкова.
Аз също имам две двойки, които се натресоха. Едните са ни роднини, които живеят в чужбина и по това време ще са в БГ. Друга част от тяхното семейство (брат на мъжа) е канен и онези като чули, че ще има сватба направо заявили "канени не канени- отиваме. така ни се ходи на сватба". Останах леко втрещена, защото точно аз не очаквах, че ще допусна такова нещо на своята сватба, но айде- от мен да мине.

Другите са едни приятели, на които споменахме, че ще се женим, но тъкмо като обяснявахме, че ще е сватба в тесен кръг (един вид извинение, защо не са какнени) и те заявиха колко са благодарни, че сме ги включили в близкото си обкръжение и ги каним. И двамата с мъжа ми направихме 3 секунди пауза  Oh my ... .

Нооо нека да е весело.

Преди време първите ми братовчеди решиха на сватбата да канят само младите роднини (т.е. мен и другите братовчеди), на което аз малко се обидих. Родителите ми не са толкова дърти (на 50г), че да им развалят празника и да не са канени. При положение, че семействата ни са близки, не сме скарани за имоти и други щуротии, за мен е неприемливо да не се канят и лелите и вуйчовците. Пак си е до семейство, но ние наистина за други празници все сме заедно.

Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 21, 2014, 01:09:09 »

Аз бях предвидила всички почти по двойки (с изключение на тези, които със сигурност знам, че си нямат половинка) и за супер много хора не остана място. Затова сега почти с радост приемам, като някой ми каже, че няма да може да дойде, за да си поканя и другите хора, които искам...  blush
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #78 -: август 21, 2014, 08:42:47 »

На много сватби, в самия ден, идват и непоканени гости (например половинките на приятели, децата на по-възрастни гости и др.). Понякога младоженците се ядосват, но друг път се радват. Така е по-добре, да дойдат повече гости, отколкото да има празни маси.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #79 -: август 22, 2014, 17:49:33 »

А сега 'ние искаме еди кой си да дойде, ама ще платим куверта'. Кой си ти, за да искаш, бе??  Това твоята сватба ли е? На твойта си кани когото искаш!! Побеснях. 
 diablo diablo diablo
funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 23, 2014, 03:52:08 »

Ама много не е смешно това - и на мен се опитваха да ми натресат някакви хора, като родителите ми ме убеждаваха, че те щели да им платят хотела и куверта, ама няма начин да позволя това да стане. Само дето ме изнудват...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #81 -: октомври 05, 2014, 08:27:09 »

Защо толкова се ядосвате от неканени гости? Още повече от тези, които си плащат куверта и хотела? "Колкото повече, толкова повече" е казал Мечо Пух, и толкова по-добре бих добавил аз. Едва ли ще дойде някой с когото се мразите. Според много хора колкото е по-голяма сватбата, толкова е по-добре. Не мислите ли и вие така? От друга страна какъв по-добър шанс ще имате да проявите благородство на този красив ден. Преди време е имало традиция да се поставят допълнителни прибори на масите за неканени гости. Някой хора я спазват и до днес на празници като Бъдни Вечер когато освен, че поставят допълнителни прибори, храната остава на трапезата до сутринта, защото се надяват да дойде някой неканен гост, пътник или просто гладен човек.
Може би съм споменавал вече, но аз много харесвам едно поверие: Ръка, която дава - не обеднява!!!
 give_rose give_rose give_rose
Активен
Turnovska_bulka
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #82 -: януари 23, 2015, 16:52:23 »

Здравейте , от прочетеното разбрах как стоят нещата с гаджета и роднини  smile Някой може ли да ме посъветва какво да правя с колегите си ? Не мога да поканя всички , но има и такива от тях , които държа да дойдат , защото сме приятели от преди . Как да кажа на останалите , че не са поканени като се има предвид , че сме близки колеги ( ако има такова понятие)  crazy  pardon
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 24, 2015, 11:19:33 »

Здравейте , от прочетеното разбрах как стоят нещата с гаджета и роднини  smile Някой може ли да ме посъветва какво да правя с колегите си ? Не мога да поканя всички , но има и такива от тях , които държа да дойдат , защото сме приятели от преди . Как да кажа на останалите , че не са поканени като се има предвид , че сме близки колеги ( ако има такова понятие)  crazy  pardon

Аз съм решила да каня няколко колеги, мисля като са ми готови поканите да им ги оставя по бюрата и да пусна мейл само до поканените колко са важни за мен и как държа да присъстват въпреки че нямам възможност да поканя целия тийм /40 души сме, няма как да стане/. Надявам се да няма обидени, но и да има, няма да ми накривят шапката.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #84 -: януари 24, 2015, 11:22:02 »

Винаги можеш да поканиш всички чрез имейл само на ритуала и църквата, а тези които искаш да присъстват в ресторанта, да им пуснеш допълнителен имейл като ги помоклиш за дискретност.

Така хем си поканила всички и няма да има обидени и всички ще те видят булка, хем само най-близките ще бъдат в ресторанта... След като са ти приятели от преди, не мисля че другите хора биха се разсърдили - възрастни сме не деца в децката градина
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #85 -: януари 24, 2015, 18:13:35 »

Както бях писала и преди, с е-мейл поканих най-близките ми колеги (тъй като още не ми бяха готови поканите, а исках хората да могат да си направят плановете) и ги помолих да не го разпространяват докато не мине самата сватба. Седмица след сватбата (тъй като бях в отпуск) купих голяма торта, така че да стигне за всички 2+ екипа (около 40 и няколко човека) и поканих всички на торта с уиски.
Активен
Turnovska_bulka
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #86 -: януари 25, 2015, 16:42:07 »

Благодаря за отговорите smile Решението на " проблема " дойде само  yahoo Колежките , които много държах да дойдат са бременни и по време на сватбата ще са излезли болничен , така те ще дойдат , а осталите колеги ще почерпя наведнъж на работа след нея  Bravo  pleasantry  yahoo
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 25, 2015, 18:54:25 »

При мен ситуацията е подобна...офисът ни е голям, около 70 човека сме само на моя етаж. Няма как да поканя всички, трябва да направя втора сватба само с тях и половинките им!! Затова реших да няма колеги. Тези, които са ми много близки, веднага ме разбраха. Все пак е семеен празник.
Мисля след сватбата да почерпя всички с торта и уиски (ако звездите се подредят правилно и шефчето се съгласи..) Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 25, 2015, 21:05:20 »

Аз ще поканя 3мата ми шефове (не от задължение), много са весели, постоянно са налиния, ако имам нужда от време или почивка покрай организацията сега, а и попринцип smile Също и 4ма от колегите ми, които са ми най-близки и също биха се забавлявали и радвали от сърце. По принцип сме 75 човека (това само в сградата където съм аз, а отделно ходя по ревизии и имам пряк контакт и с останалите към 60 човека) изключено е да поканя всички, а и все пак това че с някого си казваме "здравей, как си?" и говорим по въпроси за работа, не значи, че трябва да бъде на най-сантименталния ми ден. Ако следваме логика да поканим всички, трябва да викнем и съученици, състуденти и т.н smile  tease
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #89 -: май 15, 2015, 08:48:30 »

И аз много се дразнех,че родителите на приятеля ми прекаляват с бройката...Ние искаме малка сватба,ще си поканим към 30-40 души само най-близки млади хора,а техните изскочиха с минимум 30 човека (които и самият ми приятел не е виждал повече от два пъти в живота си!!!) и това без децата им! Oh my ... Обаче вече хич не ми и пука crazy
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines