Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:37:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За нежеланите гости на сватба  (Прочетена 51920 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: април 12, 2013, 15:37:29 »

sporty, ти сама виждаш, че винаги ще има коментари. Колегите семейно ли ще ги каниш /в смисъл с половинките им, дори и да не работят при вас/? При нас, в службата, се канят само най- близките и най- големия шеф с половинките им.  Шефът не ходи, само праща цветя с поздравителна картичка от името на целия колектив. Обявява се обаче официално, че всички са поканени на подписването или в църквата на венчавката. Там ходим почти всички, все пак да видим булката. Няма сърдити, че не са поканени на тържеството в ресторанта.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #16 -: април 12, 2013, 16:48:29 »

Аз например ще поканя само шефката ми и най-близката ми колежка с нейната половинка. С другите колеги се разбираме чудесно, но до там, не са ми толкова близки, за да ги поканя. Ние решихме да поканим на сватбата само най-близките ни приятели и хора, с които ни е приятно. Не го мисли толкова - покани само колеги, с които си близка. Винаги ще има недоволни, не можем да угодим на всички.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #17 -: април 12, 2013, 18:05:26 »

Този въпрос сигурно ми беше най-мъчен и на мен...и то ставаше въпрос за бившата фирма...
Във Варна работеха около 7-8 човека в Джеф като в моя магазин бяха още двама. Но понеже се е налагало да се вземат хора и от другите временно и съответно сме работили на едно място, отделно мен търсеха за всякакви проблеми и решаване на проблеми кой ще почива, как ще почива и прочие и наистина бяхме близки, ама не колко с моите много ясно. Не можехме да си позволим прекалено много хора и срам не срам си поканих само моите. Обяснявах се доста, защото им стана тъпо, но пък казах, че те са си моя екип, тях съм обучавала и са били винаги до мен, направила съм ги нещо от нищо и ми бяха като деца и още и още са ми супер близки и двамата. Обяснявах се, че нещата са съвсем различни въпреки че и те както казах доста са се надържали на мен, че колкото и да искам нямаме възможност...абе тъпа работа. После честно ви казвам съжалих, че не намерих начин да увелича бройката, въпреки че просто изнемогвахме. Уж нямаше сърдити, но определено се надяваха. Така и не разбраха мотива ми, защото през времето в Джеф както не съм им била управител чувстваха нещата по-доста различен начин и съм ги спасявала доста повече от техния...просто не приеха факта, че колкото и да съм ги уважавала и помагала моите са си мои. И пак ще кажа - драми нямаше, но си пролича че им стана тъпо...

Та съвета ми е - по-добре си спести ядовете...просто ти го казвам от личен опит. Вместо да каниш 5 с половинките, покани всичките. Още повече че ще продължаваш да ги гледаш... Поне аз така мисля Wink

П.П. Има го и момента, че някои от предвидените гости няма да дойдат, отделно и тези могат да не дойдат всичките...
« Последна редакция: април 12, 2013, 18:14:37 от casky » Активен
sporty
Ентусиаст
**
Публикации: 63



« Отговор #18 -: април 13, 2013, 11:34:57 »

Големи размисли и страсти са ме налегнали   crazy....Ако това не беше първата сватба в колектива,щеше да ми е по-лесно,щях да почерпя малко опит от предишните и готово,но уви...Определено мисля,който поканя да бъде без половинката си,понеже наистина предпочитам сякаш,ако може да са там всички или повечето за сметка на половинките...Точно защото чувам разни коментарчета (приятни обаче),че се надяват да получат покани,и точно защото искам да избегна това да се почувствам тъпо и да се червя пред тях после,но пък това,че се разбираме на работа,не значи пък,че сме близки в кайна сметка...На предната ми работа беше лесно,колектив от 70 човека-каниш само най-близките и не се замисляш много много,но сега е по-различно  huhhuh.gif..А пък и верно,че все ще има хора на смяна и 2-3,вероятно ще отпаднат..Дадохте ми интересни идеи момичета благодаря на всички за съветите! give_rose
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 13, 2013, 12:50:50 »

Моят критерии за сватбени гости би бил, като си погледна снимките след 20 години, ще си спонмя ли кои са хората, ако не значи е лесно решението  Wink
Мисля, че сватбата все пак е много интимен момент, които трябва да се сподели само с най-близките.
Активен
sporty
Ентусиаст
**
Публикации: 63



« Отговор #20 -: април 14, 2013, 08:35:59 »

Да,така е  good,аз затова не мисля да каня роднини до 9-то коляно,които не съм виждала от години,....що се отнася за колегите,след време ще ги позная на снимката,но като не са ми близки ... tease
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 14, 2013, 09:03:08 »

ами в крайна сметка,това си е моята сватба,каня когото искам,това си е право на избор и мисля че никой няма правото да ми се сърди,че не е поканен...може да не го каня защото не сме близки,защото не държа на него,защото съм притисната от парите, има много много неща които биха възпрепятствали поканата на някого
Активен
Bloody_Marry
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #22 -: май 13, 2013, 14:33:42 »

Ако той много държи - поканете ги, а ти бъди ослепителна.
Нека бившата му умре от яд  blum
Активен
kamelia_1326
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #23 -: април 23, 2014, 18:09:30 »

Здравейте и аз имам такъц проблем с нежелани гости,по принцип майка ми и баща ми са разделени,а пък неговата майка е толкова отвратителна същинска кобра,развали семеиствата на всичките си деца,проклина си внуците,та най се издразних когата на моята майка,майка й,която много си обичам отгледала ме е,реши че трябва от добро сърце да поканя на баща ми майка му,сестра му,мъжа й, Oh my ...  за да не се чувствал баща ми сам,той даже незнам дали ще дойде  diablo но директно и отказах,е нали съм малко добра се съгласих на бащата за сестра му,но мъжа й не че като се напие става непоносим,най добре момичета не си мислете кой какво ще каже и направи ако не го поканите,хората винаги ще си говорят най добре на вас да ви е весело е не нервно!!!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 16, 2015, 14:49:54 »

Пускам си драмата тук, че да не правя нова тема.

Имаме списък с 95 човека за сега, от тях има 10тина, които според мен не трябва да бъдат канени. Първо да уточня гостите са само приятели, 15 мои, 20 общи, 15 на нашите, 15 на техните и 30 някакви негови, които просто живеят в града и понякога случайно попадаме в една компания. И едните ми заяви "е те са кумове на наши приятели, ще чуят за сватбата" и това беше аргумента да ги поканим. Та...това е, някак си не умее да прецени какво събитие е това и с какви разходи е свързано. А това, което аз не искам е да гледам физионимии на хора, които не са убедени как ми е името, той на колко години е и какво изобщо правят на сватбата?
Щото точно са "сульо и пульо" и понеже ефекта е лавинообразен и следва " е то не може него да поканим, а него не" и стана мармалад. Дайте идея какво да правя.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #25 -: февруари 16, 2015, 14:58:36 »

Ако твоите са 15, редно е и той да има право на 15 и да се ограничава в тази бройка. В крайна сметка, винаги има отказали и е по- добре техните места да са заети от млади и танцуващи хора, независимо дали сте близки приятели.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #26 -: февруари 16, 2015, 15:04:12 »

Имахме гости, които решихме, че няма да каним на самата сватба в ресторанта. В прав текст им казахме, че не можем да поканим всички познати, и ако желаят да заповядат в църквата. Истината е, че нямаше обидени. Дори казаха, че са поласкани от подобно предложение. Пак имахме снимки с тях, пак споделихме част от ритуалите smile
Другият вариант е да бъдат поканени в дома на булката или младоженеца, за да я/го изпратят. Уточнението, че поканата важи за това място е важна!
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #27 -: февруари 16, 2015, 15:04:41 »

Cerise, според мен в такъв момент човек трябва да бъде малко по-голям непукист. Аз също така не искам хора,които не са ми близки;  които не са се сещали за нас от години и на улицата сигурно няма да ме познаят, но ни се падат роднини; които не се сещат никога за рождения ми ден и не са ми звъняли от памтивека да чуят жива ли съм. Имаше доста хора, за които се чудехме дали да каним, но в един момент си дадохме сметка, че ако мислим по линията на "дай да поканим и тези да не се засегнат", бройката ще нарасне главоломно. Мисля, че хората нямат право да се сърдят и обиждат, защото сватбеното празненство е нещо много лично и е свързано с наистина много средства, и единствено вие сте в правото си да решавате кой да присъства. Просто няма нужда от излишно лицемерие и вежливост. Според мен поне.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 16, 2015, 15:11:47 »

Директно го отрежи, защото ще дигне още бройката, това е неизбежно. Равен брой хора от негова и твоя страна.
Който желае да гледа сеир, да го покани да дойде  в гражданското и до там.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 16, 2015, 15:13:19 »

При нас точно заради това,че еди кой си щял да се разсърди и щом каним този трябва и онзи,бройката на гостите ни ще бъде около 200. Като казах да се вмъкнем до 120 макс ми заяви,че не мога да му слагам ограничения колко човека да кани. И освен това, свекито ми заяви,че незнамси коя жена(никога не съм чувала за нея)като разбрала,че ще правим сватба изявила желание да дойде, и не могло да не я поканим, все едно на концерт ще ходи, изявявала желание. Направо да полудее човек, но явно на всяка сватба има нежелани гости, ма какво да се прави такъв е живота cray
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines