Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 05:17:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За нежеланите гости на сватба  (Прочетена 51866 пъти)
 
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 05, 2015, 18:57:01 »

И на над мен се опитваха да ми натресат , някакви хора дето не ги познавам , но успях да се преборя да не дойдат !  Yes  Казвах , че вече сме стигнали максимума на ресторанта и няма как !  blush  pardon
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 06, 2015, 08:00:57 »

Според мен е нормално когато каниш някого,той да си доведе приятелката или годеницата. Също така е нормално да доведе и децата, освен ако не се каже,че сватбата е в много тесен кръг и поканата важи само за тях. Но това някой да се натресе,само защото е чул,че ще правиш сватба не е нормално crazy
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 06, 2015, 14:15:20 »

И на над мен се опитваха да ми натресат , някакви хора дето не ги познавам , но успях да се преборя да не дойдат !  Yes  Казвах , че вече сме стигнали максимума на ресторанта и няма как !  blush  pardon
Моят проблем с въпросното момиче е, че тя си мисли че е предвидена в поканените. Тоест, ако и кажа ресторанта не го позволява, тя ще е шокираа не съм ли я слагала в сметките. Всичките и коментари са в стил "Аз априори съм канена"
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 06, 2015, 14:26:49 »

Това е много гадно наистина  shok Аз също имам няколко души, които по принцип не са ми хипер-мега близки, но по презумпция се приема, че ще ги поканя и предпочетох да ги поканя, за да не изпадам в неприятни ситуации. Но пък и не са хора, които никакви не са ми, ами да речем малко по-странични познати и далечни приятели. Прецених, че при положение, че можем да ги поканим, няма да се поставям в неловки ситуации и да им обяснявам, че не са предвидени. Но все пак става въпрос за хора, които малко или повече са ми симпатични и нямам против да присъстват. В тази ситуации с тази нагла девойка направо не знам как е правилно да се постъпи, просто ужасно  girl_impossible
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 27, 2015, 10:58:31 »

При нас вече се появяват първите нежелани гости. Вуйната на ММ вчера ни заяви,че точно когато е сватбата ще и бъде на гости нейна приятелка от холандия и ще я доведе,за да види какво е българска сватба  crazy . ММ и родителите му приеха новината с отворени обятия, на мен пък не ми се нрави,смятам,че все пак е редно ние да изберем кои да са ни гости. Знаех,че ще има нежелани,но все си мислех,че поне ще ги познаваме.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 27, 2015, 22:34:00 »

Ей чета ви вас, гледам и себе си и се чудя... тия хора толкова ли е се усещат?!?
То това е покана - точна дата, точно имената на поканените... да не е евангелието, че да си го тълкуват кой както иска?!?!
Направо много се вбесявам.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #66 -: април 28, 2015, 08:40:28 »

Момичета, мислите ли, че е много грубо, ако поканя някой без половинката му? Първо каква е ситуацията - ние искахме малка сватба - около 50. Вече са 80, при положение, че сме канили близките си роднини и по-близките си приятели. Всеки един човек е мислен и премислян. Две мои приятелки поканих без да уточнявам за половинка (на плика написах само тяхното име). Те са ми приятелки от университета и се виждаме горе долу веднъж годишно. Едната има гадже от 2-3 години, което никога не е водила на срещите ни, дори не знам как се казва, нито каквото и да е за него. Другата пък е омъжена, но никога не води мъжът си също, виждала съм го веднъж и нито дума не съм си разменила. Освен това откровено не го харесвам, по други причини. И тъй като, както казах, съм се ограничавала в броя на поканените и реално в списъка не съм включила хора, които са ми много по-важни от въпросните двама господа, мисля, че мога да мина и без тях, но все пак се чудя -много ли е грубо?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 28, 2015, 08:58:43 »

Според мен е редно да включиш и половинките. Особено както разбирам не са заедно от вчера. Това е мое мнение и не е нужно да се съобразяваш с него smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 28, 2015, 09:08:10 »

 flutter, аз мисля че ако имаш намерение да каниш само въпросните момичета, това трябва да е напълно изяснено с тях. Ако все още се колебаеш, разговаряй с тях и прецени според ситуацията.
Изобщо момичета, няма как да се избяга от неловките ситуации.
Била съм във вашето положение, нашата сватба също беше малка 58 госта, включително децата.  Не бяхме се ограничавали в бройката предварително, но държахме гостите да са близки хора, които ги е грижа за нас, опитахме се да сведем до минимум "служебните" гости.
Но не подхождайте толкова резервирано към непознатите гости, огледайте нещата от всички страни.
Успех в подготовката! give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 28, 2015, 09:11:59 »

Според мен не е редно да включиш половинките им щом не желаеш. Какво значи редно  pleasantry, при положение че кувертите по ресторантите са 70лв, извинявай ама някой, който не ми е приятен няма никакво място на сватбата ми, дори да е половинка на моя близка..  
Пример: Казах на едната ми шаферка, която ми е ужасно близка приятелка, една от най-близките ми, жевеехме заедно и т.н, като сестра ми е, че може да вземе приятеля си, ако пожелае, но не го каня и поканата й си е персонално за нея (те се събираха/разделяха, може и да са от 3 год. заедно, но аз един път спрях да го харесвам този човек и съм категорична в преценката си). Тя пределно добре знае, че ние не се понасяме, а и той само ще й мрънка през цялата сватба, например за това че има шафер, с когото ще имаме фотосесия и са по двойки 3 момичета, 3 момчета (няма да се целуват един друг, просто за симетрия  pardon).. Та тя прецени, че той няма да идва.. Имам подобна ситуация с колежките ми от магистратурата, две от тях са обвързани, ще им кажа ако искат да дойдат приятелите им, защото се освободиха две места, преди да сме им дали поканите, но в противен случай, нямаше да ги поканим с половинките им, защото никога не съм ги виждала, дори на единия не му знам и името.. Не искам на сватбата ми да присъстват всичко до девето коляно  nea
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #70 -: април 28, 2015, 09:16:30 »

Благодаря ви за мненията. Аз изхождам от там, че и двамата господа не идват на общите ни събирания (Ние се събираме компания от десетина души, като другите идват с половинките си, включително и аз). Това за мен значи, че или половинките нямат желание да са част от това приятелство, или самите момичета предпочитат да ги държат на страна.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 28, 2015, 09:16:50 »

Ами много е индивидуално. Ние сме със средно голяма сватба (около 140 по списък) и съответно броят на половинки, които не познаваме или сме виждали веднъж, си е солиден. Аз общо-взето поставям въпроса на хората дали желаят/държат да си доведат половинката, за да знам как да предвиждам разположението. Някои хора държат и си казват направо, други пък предпочитат да си изкупонясват на спокойствие  blum Но повечето, разбира се, предпочитат да са с човека до себе си, в крайна сметка сватбата е официално, емоционално събитие. Знам ли, май няма тактичен начин, по който да го кажеш. По-скоро прецени доколко ключово ти е, примерно ако имаш ограничение в местата, можеш да го използваш като претекст. Аз се примирих отдавна, че няма как да са само нашите приятели изрязани от средата си. Да - нашата сватба е, но има някакъв етикет, че е редно да се покани двойката, а пък и много хора не биха се чувствали добре без половинката си. Деликатно е, много, и аз не знам какво да те посъветвам  girl_impossible
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 28, 2015, 09:20:53 »

Има различни гледни точки. На мен например няма да ми е приятно ако поканят само мен на сватба,но не и съпруга ми. Просто няма да отида,за мен той е най-близкия човек, и щом са преценили,че съм достатъчно близка с тях за да ме поканят би било редно да поканят и човека до мен. До сега не ми се е случвало да канят само единия. Това е моето виждане. Вие също имате огромна правота както с цените на кувертите и то не е само куверта ами и допълнителните неща за всеки гост от украсата до подаръчето. Ограничението в бройката също не е за пренебрегване. Много е индивидуално и всеки сам си преценява как да постъпи.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #73 -: април 28, 2015, 09:27:13 »

Така е. Аз  за себе си се чувствам права biggrin Но самия факт, че ме човърка отвътре и се стигна до там да пиша по този въпрос е показателен. И май ще ги поканя и тях, за да ликвидирам това усещане.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 28, 2015, 09:39:07 »

flutter Това е най-важното. ММ постоянно когато е в дилема казва "аз да съм си чист пред себеси,правя нещата,така че да не чувствам зле"
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines