Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:54:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За нежеланите гости на сватба  (Прочетена 51956 пъти)
 
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 19, 2015, 13:51:10 »

Ние сме точно 50 души заедно с нас двамата и кумовете. Плащаме си всичко сами, така че родителите нямат никакви претенции(като изключим свеки, но нейните претенции ги отрязахме много отдавна diablo). Още никой не се е опитал да се самопокани, но не изключвам нещо да стане в последния момент.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 03, 2015, 18:44:34 »

Моя мъж вчера получи следното потвърждение от негов приятел:

МНого е хубава поканата, получих я, ще дойда с приятелката ми да знаеш."

Друг проблем имам, съквартирантката на най-добрата ми приятелка се самопокани жестоко. Отивам аз на гости в мойта приятелка и тя ме разпитва кое как, за сватбата и аз и казвам нещо за облеклото и онази се подава от банята и вика: А за мойто облекло претенции имаш ли?
Аз продължих без изобщо да я отразя.
След малко се включва пак: Абе на нас може и да не ни даваш покана, няма проблем. Ние си знаем.
И аз и казах: ...Продължавам да не те отразявам
А тя: Да, виждам, ама ще го намериме Шумен къде е, нищо че не съм ходила там.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #47 -: април 03, 2015, 23:03:34 »

Оооо това е ужасно грубо, ако не е шега... Въпросната съквартиранта познава ли те от преди? Явно те мисли за близка, излизате ли в една компания?
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 04, 2015, 00:52:36 »

ами... с риск да занимавам аудиторията с неща, които не са за форума ще обясня:
Тя като цяло се натресе на най-добрата ми приятелка, уж докато си намери работа, вече стана година и нещо. Става дума за животът ни тук, в Бирмингам. Та с оглед на това, кръга от познати ни е ограничен. Не, не сме в една компания, беше с нас само на Коледа. Но просто, се идентифицира като "ние нали сме си семейство със нея" и така... където ходи моята приятелка, там гледа да бъде и въпросната. Друг е въпроса, че моята приятелка не я иска на сватбата, защото "ще трябва да и е бавачка". И в общи линии съм в много глупава патова ситуация.
Да не говорим, че хазаина ми, който е възрастен англичанин, три пъти вече ме пита, какви документи ще са му нужни за полет до БГ. /изобщо не съм споменавала да го каня на сватбата в БГ/
Направооооо... не знам в какъв филм попаднах.

п.п. Съжалявам, че ви занимавам, ама определено ми става по-добре като срещам разбиране.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #49 -: април 04, 2015, 11:59:54 »

Така, знам че лесно звучи но определено разкарай мацката. Щом не ти е близка и не сте в компания, няма да ти пречи дали ще я засегнеш или не... Обясни спокойно, че сватбата щв бъде в тесен семеен кръг и че с удоволствие ще я почерпиш след това отделно. Много съжаляваш но няма как, местата вече са платени и ако се освободи място веднага ще и кажеш разбира се... Wink примерно...

С хазяина е малко по- сложно тъй като ако е гадняр може да ви направи проблем с квартирата.... Тук не съм сигурна как да те посъветвам
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 04, 2015, 22:59:38 »

Факт е, че и двамата ще присъстват на почерпката след подписването в Бирмингам, тоест няма да останат не почерпени. А хазаина е много готин, но говори само английски, просто няма какво да прави на сватбата, да не говорим че е на 60+ и по тази логика, трябва да го сложа на масата на бабите ми. Той просто ще ми е огромен ангажимент, някой да ходи с него и да му превежда постоянно, няма как да стане.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 05, 2015, 08:26:32 »

Колко гадно с тия нежелани гости и то когато не можеш да им откажеш директно. Cerise на това момиче и обясни, че не може така, колко и да се сърди, но пък за хазаина е гадно ни така ни иначе. И ние ще имаме чужденци 2 англичани, 1 италианец и 2 французи и съм им обяснила, че седмица преди сватбата няма как да се ангажирам да ги развеждам и т.н.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 05, 2015, 11:07:35 »

Cerise, няма ли как да поканите хазяина само на подписването и на импровизираното парти след това? Можеш да му обясниш, че ще правите сватба в БГ само за близките роднини и ще бъде в много тесен кръг. Много нахално от страна и на двамата!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 05, 2015, 11:27:36 »

Черешчице, аз също бих те посъветвала, покани хазяина на подписването и почерпката в Англия. Приятелката на приятелката ти (как звучи само crazy), изобщо не я кани и директно й кажи, не си ми близка, не би ми било приятно да си гост на сватбата ми и точка!! Не се притеснявай и не се съобразявай изобщо  good

При мен се появиха първите самопоканени.. Единият приятел на баща ми, когото поканихме с него и новата му приятелка, ако прецени да я вземе.. Онзи ден, случайно, заяви как неговите деца (на 21 и 17), които не съм виждала поне от 6 години и с които изобщо не съм близка искали да дойдат.. Казах, му че местата са ограничени и мога да увелича бройката максимум до 3-ма човека.. Да си преценява, дали да вземе двете си деца, ако не да доведе приятелката си (поредната, която дори не съм виждала и не знам името й).. Аман, от нагли хора  pardon Естествено от контингента на баща ми  diablo
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 05, 2015, 11:49:18 »

При мен един ще води годеницата си, понеже на скоро се сгодиха и искам или не трябва да я поканя, друго семейство ще си водят и трите деца. Тия хора нямат ли срам  crazy не мога да разбера, защо като поканиш някой и си мисли, че може да води кои му падне, особено непознати. Имам хора от фамилията, които съм сигурна,че до последно няма да казват дали ще дойдат. Аз мисля да говоря с ресторанта да направим 10 куверта резерва, та ако не дойдат да не ги плащам.
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #55 -: април 05, 2015, 12:17:03 »

Ами уж по протокол поканата е за двама, така че специално годеницата е напълно нормално да я доведе и не го намирам за нахално. При децата е  сложна тема, ако са малки и не сте уточнили, че сватбата ще е без деца, също е нормално да ги доведат. Особено на поканата им ако пише семейство еди кои си. Има цяла тема за децата де.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 05, 2015, 12:46:40 »

Все пак сватбата е с 280 човека представи си, ако покана дадена на 1 човек които е  сам реши да доведе някои какво става.На днешно време няма такива протоколи покана дадена на един да важи за двама. Има си начини по които може културно да се попита, а не по начините които описват и  другите момичета.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 05, 2015, 14:57:53 »

Моя мъж мисли точно като NIki1982, за това се съгласи да дойде и гаджето на неговия приятел. Аз съм на мнение, че покана се дава и на нея ясно съм писала поименно до кого е адресирана, но... За един човек няма да го правя на въпрос. В крайна сметка съм сигурна, че поне 10 ще отпаднат, така, че няма да е проблем.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #58 -: април 05, 2015, 16:33:08 »

И да кажете.че сватбата е без деца, пак няма значение. Хиляда пъти казах че не желая 3 ходишните близначки на едни приятели да идват, доведоха ги. 2000 пъти повторих че не искам шаферки и да не ги обличат в бяло- в бели роклички бяха, на всичко отгоре ми изпокъсаха роклята защото се увесваха на нея а майка им изобщо не ги гледаше... Въпрос на възпитание у хората. На някои покани бях написала Семейство еди-кои-си и тогава е ясно че поканата е за цялото семейство, на двойките бях написала имената и на двамата, а на тези които си бяха сами - само тяхното име, като давайки поканата обяснявах че тази покана е само за този човек...

Имах няколко запитвания може ли да доведа този или онзи, на някои разрешихме на други не...

Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #59 -: април 05, 2015, 18:36:09 »

Аз между другото не го казах с лоши мисли или нещо такова. И ние почваме бавно да се подготвяме за нашата сватба (чак следващата година) и просто сме се примирили, че когато дадем поканата, хората ще си приемат, че е за двама. Но в някои ситуации ще гледаме да намекнем, че е за един. Но когато става дума за годеницата му на човека, няма как да кажем не. Другият вариант е да му кажете и той (поне аз така бих направил, ако ми кажат да отида без годеницата си) да не дойде. Абе има варианти, ама накрая май все се оказва, че нежеланите гости си идват   shok
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines