Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 17:31:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За нежеланите гости на сватба  (Прочетена 51921 пъти)
 
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« -: май 14, 2012, 14:11:28 »

Искам да ви попитам нещо.
Моят вече съпруг иска да покани на нашата сватба неговите кумове от предишния брак, мотивирайки, че те са добри приятели и направили много неща за него (моята забележка: включително и кумували на сватбата му, която се свършила с мръсен развод след няколко месеци).
Аз съм категорично против. Мисля, че това е абсолютно неприемливо. Как мога да му обясня моята позиция?
Какво мислите?
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 14, 2012, 14:13:13 »

Иска да кумуват и на вашата сватба ли или само като гости?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 14, 2012, 14:42:14 »

аз не мисля че има нещо лошо, стига да не те мразят и да нямат лошо отношение лично към теб.
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #3 -: май 14, 2012, 15:29:39 »

Иска да кумуват и на вашата сватба ли или само като гости?
Само като гости
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #4 -: май 14, 2012, 15:34:13 »

Те имат ли вина за развода? Защото иначе не виждам каква е връзката с написаното от теб :"моята забележка: включително и кумували на сватбата му, която се свършила с мръсен развод след няколко месеци" Ти познаваш ли ги? Ако сте в лоши отношения е разбираемо защото не искаш да присъстват. Ако не, не мога да разбера какъв е проблема да бъдат поканени.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #5 -: май 14, 2012, 16:14:39 »

теб те е страх да не се пренесе лошият късмет и на Вашата сватба ли или ти неприятни  blum
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #6 -: май 14, 2012, 21:55:44 »

теб те е страх да не се пренесе лошият късмет и на Вашата сватба ли или ти неприятни  blum
Първото, наистина ми е страх за лошия късмет.
Второто, те познават много добре неговата бивша, и сигурно, ще споделят с нея "пикантни детайли" за моята сватба. Могат да дават на нея адреса на хотела, и тя ще се появи там и направи пореден скандал. Не искам нищо да развали нашето настроение в този прекрасен ден.
И третото, може би, най-значително, обвинявам ги, че не са го предупредили, каква аферистка е тази мома, макар и са приятели.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #7 -: май 14, 2012, 22:07:03 »

Т.е. не сте си близки като семейни приятели един вид? В такъв случай тактично кажи на мъжа ти, че биха те притеснявали, но не му казвай това за лошия ксмет. smile Ще реши, че си измисляш безумни оправдания. А ти до сега показвала ли си му, че не ги харесваш? Те как се отнасят към теб?
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #8 -: май 15, 2012, 09:20:56 »

А ти до сега показвала ли си му, че не ги харесваш? Те как се отнасят към теб?
Ами, се отнасят към мен, както към поредната жена в живота му. Очевидно, мислят, че ще се разведем много бързо. За мен това е доста неприятно, въпреки че той е сигурен, че съм жената, определена от съдбата за него и не обръща внимание на нищо повече.
Не мога да обясня защо, обаче ме са неприятни, са хора от неговото минало, от предишни брак му, защо трябва да ги влачим в нашето настояще?! Но съпругът ми настоява, че трябва да ги поканим.  cray
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 15, 2012, 09:25:13 »

 лошо е че той не зачита емоциите ти в случая. Обяснявала ли си му нещата, така както гиобясни на нас в последния си пост- това за поредната жена и т.н.?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #10 -: май 20, 2012, 17:39:00 »

Кажи му какво мислиш, смятам че ще те разбере. Щом имаш неприятно чувство или нямаш никакво желание тези хора да дойдат, смяташ, че ще кажат на бившата му жена и се опасяваш от скандали на сватбата ви - просто му сподели всички тези неща и кажи, че не ги искаш на самата сватба.  good
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 20, 2012, 17:46:48 »

Щом ти е неприятно поговори с него, но щом са му били кумове сигурно наостина са близки и ще му е приятно да са там. Не дай си боже един ден да се заженя пак, ще искам най-близката ми приятелка(вече и кума) да е с мен  smile
Активен
sporty
Ентусиаст
**
Публикации: 63



« Отговор #12 -: април 12, 2013, 11:50:58 »

Здравейте момичета,бих искала да ми помогнете,ако може с малко съвети,незная дали въпросът ми има отношение точно към тази тема,но реших тук да пиша,ако не съм оцелила,извинявам се предварително....Става въпрос за каненето на колеги на сватбата...Нашият колектив не е голям,около 15-ина човека,но няма да имам възможността да поканя всички....Измежду колегите ми със сигурност има такива,които искам да присъстват и такива,които да не присъстват,но някак си ми е нудобно да поканя определни единици,а други не...не ми се слушат коментари после..Една приятелка ме посъветва като знак на уважение да поканя само ръководителите,но пък със сигурност ще има коментари от сорта на това,че се подмазвам...В крайна сметка всеки си прави сметката,както се казва,но не е толкова лесно...Ще се радвам да чуя няколко ваши мнения.... Wink
 А по отношение на проблема на Марияна,аз споделям нейното мнение,разбирам,че ще и е крайно неприятно присъствиетона тези "бивши кумове"...Мисля,че половинката ти,ако държи на теб(а това би трябвало да е така,след като ще сключвате брак) би трябвало да те рзабере правилно и да се постави на твое място...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #13 -: април 12, 2013, 12:06:51 »

спорти, във фирмата на моя годеник в последните 3 години само в неговия екип (около 10 души) имаше 4 сватби и сега нашата е 5-та. Всеки си канеше, с който е близък. Никога не си еднакво близък с всички и мисля че е нормално да не се поканят всички. От тези 4 сватби бяхме канени само на 1 и не сме се сърдили на никого, напротив, не бихме се чувствали добре на сватбите на другите, защото не сме близки с тях.

Не знам какви са ви отношенията, но ако не ти пука, просто покани, който ти е на сърце! smile Ако това ще ти развали отношенията с колегите, покани най-най близките примерно 1-2 души (но не само шефовете, това е малко странно).

Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 12, 2013, 15:16:34 »

И аз съм на същото мнение, не може да поканиш всички  crazy Най-близките и шефовете и готово smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: април 12, 2013, 15:37:29 »

sporty, ти сама виждаш, че винаги ще има коментари. Колегите семейно ли ще ги каниш /в смисъл с половинките им, дори и да не работят при вас/? При нас, в службата, се канят само най- близките и най- големия шеф с половинките им.  Шефът не ходи, само праща цветя с поздравителна картичка от името на целия колектив. Обявява се обаче официално, че всички са поканени на подписването или в църквата на венчавката. Там ходим почти всички, все пак да видим булката. Няма сърдити, че не са поканени на тържеството в ресторанта.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #16 -: април 12, 2013, 16:48:29 »

Аз например ще поканя само шефката ми и най-близката ми колежка с нейната половинка. С другите колеги се разбираме чудесно, но до там, не са ми толкова близки, за да ги поканя. Ние решихме да поканим на сватбата само най-близките ни приятели и хора, с които ни е приятно. Не го мисли толкова - покани само колеги, с които си близка. Винаги ще има недоволни, не можем да угодим на всички.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #17 -: април 12, 2013, 18:05:26 »

Този въпрос сигурно ми беше най-мъчен и на мен...и то ставаше въпрос за бившата фирма...
Във Варна работеха около 7-8 човека в Джеф като в моя магазин бяха още двама. Но понеже се е налагало да се вземат хора и от другите временно и съответно сме работили на едно място, отделно мен търсеха за всякакви проблеми и решаване на проблеми кой ще почива, как ще почива и прочие и наистина бяхме близки, ама не колко с моите много ясно. Не можехме да си позволим прекалено много хора и срам не срам си поканих само моите. Обяснявах се доста, защото им стана тъпо, но пък казах, че те са си моя екип, тях съм обучавала и са били винаги до мен, направила съм ги нещо от нищо и ми бяха като деца и още и още са ми супер близки и двамата. Обяснявах се, че нещата са съвсем различни въпреки че и те както казах доста са се надържали на мен, че колкото и да искам нямаме възможност...абе тъпа работа. После честно ви казвам съжалих, че не намерих начин да увелича бройката, въпреки че просто изнемогвахме. Уж нямаше сърдити, но определено се надяваха. Така и не разбраха мотива ми, защото през времето в Джеф както не съм им била управител чувстваха нещата по-доста различен начин и съм ги спасявала доста повече от техния...просто не приеха факта, че колкото и да съм ги уважавала и помагала моите са си мои. И пак ще кажа - драми нямаше, но си пролича че им стана тъпо...

Та съвета ми е - по-добре си спести ядовете...просто ти го казвам от личен опит. Вместо да каниш 5 с половинките, покани всичките. Още повече че ще продължаваш да ги гледаш... Поне аз така мисля Wink

П.П. Има го и момента, че някои от предвидените гости няма да дойдат, отделно и тези могат да не дойдат всичките...
« Последна редакция: април 12, 2013, 18:14:37 от casky » Активен
sporty
Ентусиаст
**
Публикации: 63



« Отговор #18 -: април 13, 2013, 11:34:57 »

Големи размисли и страсти са ме налегнали   crazy....Ако това не беше първата сватба в колектива,щеше да ми е по-лесно,щях да почерпя малко опит от предишните и готово,но уви...Определено мисля,който поканя да бъде без половинката си,понеже наистина предпочитам сякаш,ако може да са там всички или повечето за сметка на половинките...Точно защото чувам разни коментарчета (приятни обаче),че се надяват да получат покани,и точно защото искам да избегна това да се почувствам тъпо и да се червя пред тях после,но пък това,че се разбираме на работа,не значи пък,че сме близки в кайна сметка...На предната ми работа беше лесно,колектив от 70 човека-каниш само най-близките и не се замисляш много много,но сега е по-различно  huhhuh.gif..А пък и верно,че все ще има хора на смяна и 2-3,вероятно ще отпаднат..Дадохте ми интересни идеи момичета благодаря на всички за съветите! give_rose
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 13, 2013, 12:50:50 »

Моят критерии за сватбени гости би бил, като си погледна снимките след 20 години, ще си спонмя ли кои са хората, ако не значи е лесно решението  Wink
Мисля, че сватбата все пак е много интимен момент, които трябва да се сподели само с най-близките.
Активен
sporty
Ентусиаст
**
Публикации: 63



« Отговор #20 -: април 14, 2013, 08:35:59 »

Да,така е  good,аз затова не мисля да каня роднини до 9-то коляно,които не съм виждала от години,....що се отнася за колегите,след време ще ги позная на снимката,но като не са ми близки ... tease
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 14, 2013, 09:03:08 »

ами в крайна сметка,това си е моята сватба,каня когото искам,това си е право на избор и мисля че никой няма правото да ми се сърди,че не е поканен...може да не го каня защото не сме близки,защото не държа на него,защото съм притисната от парите, има много много неща които биха възпрепятствали поканата на някого
Активен
Bloody_Marry
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #22 -: май 13, 2013, 14:33:42 »

Ако той много държи - поканете ги, а ти бъди ослепителна.
Нека бившата му умре от яд  blum
Активен
kamelia_1326
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #23 -: април 23, 2014, 18:09:30 »

Здравейте и аз имам такъц проблем с нежелани гости,по принцип майка ми и баща ми са разделени,а пък неговата майка е толкова отвратителна същинска кобра,развали семеиствата на всичките си деца,проклина си внуците,та най се издразних когата на моята майка,майка й,която много си обичам отгледала ме е,реши че трябва от добро сърце да поканя на баща ми майка му,сестра му,мъжа й, Oh my ...  за да не се чувствал баща ми сам,той даже незнам дали ще дойде  diablo но директно и отказах,е нали съм малко добра се съгласих на бащата за сестра му,но мъжа й не че като се напие става непоносим,най добре момичета не си мислете кой какво ще каже и направи ако не го поканите,хората винаги ще си говорят най добре на вас да ви е весело е не нервно!!!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 16, 2015, 14:49:54 »

Пускам си драмата тук, че да не правя нова тема.

Имаме списък с 95 човека за сега, от тях има 10тина, които според мен не трябва да бъдат канени. Първо да уточня гостите са само приятели, 15 мои, 20 общи, 15 на нашите, 15 на техните и 30 някакви негови, които просто живеят в града и понякога случайно попадаме в една компания. И едните ми заяви "е те са кумове на наши приятели, ще чуят за сватбата" и това беше аргумента да ги поканим. Та...това е, някак си не умее да прецени какво събитие е това и с какви разходи е свързано. А това, което аз не искам е да гледам физионимии на хора, които не са убедени как ми е името, той на колко години е и какво изобщо правят на сватбата?
Щото точно са "сульо и пульо" и понеже ефекта е лавинообразен и следва " е то не може него да поканим, а него не" и стана мармалад. Дайте идея какво да правя.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #25 -: февруари 16, 2015, 14:58:36 »

Ако твоите са 15, редно е и той да има право на 15 и да се ограничава в тази бройка. В крайна сметка, винаги има отказали и е по- добре техните места да са заети от млади и танцуващи хора, независимо дали сте близки приятели.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #26 -: февруари 16, 2015, 15:04:12 »

Имахме гости, които решихме, че няма да каним на самата сватба в ресторанта. В прав текст им казахме, че не можем да поканим всички познати, и ако желаят да заповядат в църквата. Истината е, че нямаше обидени. Дори казаха, че са поласкани от подобно предложение. Пак имахме снимки с тях, пак споделихме част от ритуалите smile
Другият вариант е да бъдат поканени в дома на булката или младоженеца, за да я/го изпратят. Уточнението, че поканата важи за това място е важна!
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #27 -: февруари 16, 2015, 15:04:41 »

Cerise, според мен в такъв момент човек трябва да бъде малко по-голям непукист. Аз също така не искам хора,които не са ми близки;  които не са се сещали за нас от години и на улицата сигурно няма да ме познаят, но ни се падат роднини; които не се сещат никога за рождения ми ден и не са ми звъняли от памтивека да чуят жива ли съм. Имаше доста хора, за които се чудехме дали да каним, но в един момент си дадохме сметка, че ако мислим по линията на "дай да поканим и тези да не се засегнат", бройката ще нарасне главоломно. Мисля, че хората нямат право да се сърдят и обиждат, защото сватбеното празненство е нещо много лично и е свързано с наистина много средства, и единствено вие сте в правото си да решавате кой да присъства. Просто няма нужда от излишно лицемерие и вежливост. Според мен поне.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 16, 2015, 15:11:47 »

Директно го отрежи, защото ще дигне още бройката, това е неизбежно. Равен брой хора от негова и твоя страна.
Който желае да гледа сеир, да го покани да дойде  в гражданското и до там.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 16, 2015, 15:13:19 »

При нас точно заради това,че еди кой си щял да се разсърди и щом каним този трябва и онзи,бройката на гостите ни ще бъде около 200. Като казах да се вмъкнем до 120 макс ми заяви,че не мога да му слагам ограничения колко човека да кани. И освен това, свекито ми заяви,че незнамси коя жена(никога не съм чувала за нея)като разбрала,че ще правим сватба изявила желание да дойде, и не могло да не я поканим, все едно на концерт ще ходи, изявявала желание. Направо да полудее човек, но явно на всяка сватба има нежелани гости, ма какво да се прави такъв е живота cray
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 16, 2015, 15:22:54 »

Да не са смеяли да ми се мазнят и да ме целуват   beating  Yes и да си държат децата мирно ( щото ще има над 30 ) ,иначе няма проблем да идват щом пак ще умрат ако не ги поканим.. Не ме е яд че ще каниме много, яд ме е че не го заслужават с нищо..
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #31 -: февруари 16, 2015, 15:31:47 »

ОООО режете отсега... ако тръгнете на принципа еди-кой-си да не се разсърди, няма да му излезе края smile

Ние имахме само 3 що-годе нежелани гости от моя страна и май толкова от негова.
Майка му реши че е много важно да си покани 3 приятелки с мъжете им (жените се оказаха съобразителни и дойдоха без придружители) и баща ми реши че си иска едни негови приятели. Аз не исках тези трите защото не ги познавам и Фил ги е виждал по-два пъти, и той не искаше тея на баща ми ... горе долу по същата причина.

Общо взето обаче това е единствения компромис с гости, който направихме.... Всичките ни останали гости бяха или мои много близки или негови много близки хора - случайни на нашата сватба нямаше и много се радвам за това. С всеки един от хората имам спомени и прекрасни мигове... Bravo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #32 -: февруари 16, 2015, 15:33:20 »

И освен това, свекито ми заяви,че незнамси коя жена(никога не съм чувала за нея)като разбрала,че ще правим сватба изявила желание да дойде, и не могло да не я поканим, все едно на концерт ще ходи, изявявала желание.

 funnytooth lol funnytooth Изявила желание! Ох, ще ме умориш от смях!
Ей, такива с радост да ги отрежеш. Аз не бих ги поканила. Спокойно ще се оправдая я с капацитет на ресторанта, я с нещо друго... Направо се радвам, като гледам назад във времето, че такива гости не сме имали. С познатите аз си казах как процедирахме. Иначе може по едно кафенце след това, да разкажете сватбата или на гости (пак за кафе) да изгледате видеото.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 16, 2015, 15:40:12 »

За съжаление с капацитет на заведението няма да ми мине номера-събира 750 човека. Но определено после като гледаме видеото и някой попита кой е този, аз ще викам от къде да знам pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 16, 2015, 16:24:41 »

Ох, направо ще падна от стола с това "изявила желание"  laugh Как не се усещат тия хора- не знам!
И при нас се заформя един такъв малък кръг "нежелани" гости, но поне са малко - 3-4 човека. Колеги на ММ от работа. Получава се ситуация, в която той иска да покани някои хора от екипа си, но не е толкова близък с всички. Решихме, че за 3-4 човека няма да разваляме колектива и ги включихме.  pardon
Дано само не станат още 3-4ма, че ММ сменя работата..
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 16, 2015, 16:27:17 »

Аз имам колеги дето само питат ще ги поканя ли,но не са ми близки и не виждам причина да ги каня.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 16, 2015, 16:30:15 »

girl_impossible
Като тръгнахме с идея за сватбата, моя мъж заяви: Виж, аз родинин нямам, но имам приятели! (той няма да кани баба си и леля си).
Проблемът ми е с него, не мога да го убедя, че това не е квартално парти, а сватба. Той буквално е живял до сега ... във вихъра на купона. Вкъщи беше като хан... хора идваха и стояха с дни, случвало ми се е да се запознавам с някой някъде и те да ми казват: "Много си ми позната", след 5 мин идват и казват - Ооо сетих се, идвали сме у вас!
Та нещо подобно ще стане на сватбата. Което доста ме притеснява, предвид факта колко време и мисъл влагам във всичко това, накрая ще дойдат някакви хора, които ще са облечени като за кафе, неподготвени с подаръци и пияни на кирки. Той е расъл на улицата и познава целия град и е в много приятелски отношения с всички. и преди като се шегувахме за сватба, нямах представа, че като ми казва " О аз трябва да поканя целия град" е било буквално.  angry
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 16, 2015, 16:39:11 »

Аз директно им обяснявам, че няма как да поканя всички колеги, защото това означава да направя отделна сватба само за колектива в офиса. Интересното е, че след като им обясня, веднага се замислят и се съгласяват. Обещала съм им почерпка селд сватбата.  Torte CHEERS
(ПП ние сме към 140 човека в офиса, само на нашия етаж сме към 70-80! ако тръгна да каня и другите ни офиси....и станаха 3 сватби biggrin)
Cerise, с ултиматум не винаги се получават нещата. Опитай да говорите по-често за това, бавно и полека може да му набиеш в главата, че сватба и дискотека са 2 различни неща. А ако толкова държи на всички, просто ги поканете за афтърпарти..ако е вариант Party time
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 16, 2015, 20:48:32 »

Много забавна тема  Bravo tease Така, ние като решихме, че ще се женим и си казахме, максимум 80човека. Започнахме да правим списъка и бройката набъбна до 108... като от тези хора има само 6 човека приятели на баща ми, които не сме много ок да поканим, но той настоява, а аз съм израстнала с тях, просто не покриваха условието "Хора, с които не сме се чували и не сме виждали последните 4-5 години, откакто сме заедно - нямат място на сватбата ни".. Сигурна съм, че бройката ще намалее, понеже имаме роднини, които живеят далече и са с много малки бебчета, но държим да присъстват, дано не съм права и дойдат  danceg

Колкото до колегите, бях писала и преди ние сме 70 човека само в цеха и офиса, да не говорим персонала в 9-те сладкарници (ходя на ревизии и познавам всички). Ще поканя 8-9 човека от фирмата, на които наистина държа и с които бих продължила да се срещам и след като напусна например. Останалите ще почерпя. Имаме много хубава традиция във фирмата, когато някой има важен повод (рожден ден, годеж, сватба и т.н) да правя обяд за всички, сяваме, хапваме, говорим и .тн.. Така, че ще направя обяд и ще им подаря може би подаръчета, но това не сме го обмислили на 100%.   Girl_hide
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 19, 2015, 11:41:05 »

Когато почнахме да мислим кой ще каним, след като написахме роднините, а сме голяма рода и ние и на мъжа ми стигнахме около 220 човека. Изключихме някой, други добавихме и в крайна сметка стигнахме до 240 човека и 30 деца. Стигнахме до тази бройка, защото наистина имаме близки хора, приятели който искаме да присъстват.
Е има и такива, който аз не искам, но съм разрешила да ги поканим за да не ми се мешат в другите неща. Понеже всеки се опитва да се налага с неговото виждане за нашата сватба, само че не им минава номера. Съгласила съм се за хората и край повече нямат думата. Надявам се хората които трябва да поканя по принуда да откажат, за да разбере родата, че не са близки както ги мислят. Много хора ще се откажат защото нямат финансова възможност да дойдат и ще се чувстват неудобно.. За сега около 150 човека са ми потвърдили, но има още 3 месеца.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 19, 2015, 11:44:31 »

240+30деца =270  Oh my ... или общо 240, от които 30деца ? girl_impossible
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 19, 2015, 11:58:44 »

Да да 270 общо  crazy  лудницата е пълна  girl_impossible
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 19, 2015, 12:01:25 »

Леле, djosi, сериозна цифра  blush Къде намерихте толкова огромен ресторант? А аз си мислех, че нашите 130 са много...
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 19, 2015, 12:09:15 »

Ресторанта побира до 450 човека,  2 огромни зали са..
Имаме място и да добавяме  tease   tease
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 19, 2015, 12:52:59 »

Какво се очудвам и на братовчедка ми сватбата в Монтана ще е с 230 човека.. Добре, че поне кувертите не са 60-80лв.  good Аз, обаче не си представям сватбата ми с толкова хора.. Успех  pardon Много ще ми е интереесно, как ще осъществите всичко, ще следя с интерес smile
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 19, 2015, 13:51:10 »

Ние сме точно 50 души заедно с нас двамата и кумовете. Плащаме си всичко сами, така че родителите нямат никакви претенции(като изключим свеки, но нейните претенции ги отрязахме много отдавна diablo). Още никой не се е опитал да се самопокани, но не изключвам нещо да стане в последния момент.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 03, 2015, 18:44:34 »

Моя мъж вчера получи следното потвърждение от негов приятел:

МНого е хубава поканата, получих я, ще дойда с приятелката ми да знаеш."

Друг проблем имам, съквартирантката на най-добрата ми приятелка се самопокани жестоко. Отивам аз на гости в мойта приятелка и тя ме разпитва кое как, за сватбата и аз и казвам нещо за облеклото и онази се подава от банята и вика: А за мойто облекло претенции имаш ли?
Аз продължих без изобщо да я отразя.
След малко се включва пак: Абе на нас може и да не ни даваш покана, няма проблем. Ние си знаем.
И аз и казах: ...Продължавам да не те отразявам
А тя: Да, виждам, ама ще го намериме Шумен къде е, нищо че не съм ходила там.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #47 -: април 03, 2015, 23:03:34 »

Оооо това е ужасно грубо, ако не е шега... Въпросната съквартиранта познава ли те от преди? Явно те мисли за близка, излизате ли в една компания?
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 04, 2015, 00:52:36 »

ами... с риск да занимавам аудиторията с неща, които не са за форума ще обясня:
Тя като цяло се натресе на най-добрата ми приятелка, уж докато си намери работа, вече стана година и нещо. Става дума за животът ни тук, в Бирмингам. Та с оглед на това, кръга от познати ни е ограничен. Не, не сме в една компания, беше с нас само на Коледа. Но просто, се идентифицира като "ние нали сме си семейство със нея" и така... където ходи моята приятелка, там гледа да бъде и въпросната. Друг е въпроса, че моята приятелка не я иска на сватбата, защото "ще трябва да и е бавачка". И в общи линии съм в много глупава патова ситуация.
Да не говорим, че хазаина ми, който е възрастен англичанин, три пъти вече ме пита, какви документи ще са му нужни за полет до БГ. /изобщо не съм споменавала да го каня на сватбата в БГ/
Направооооо... не знам в какъв филм попаднах.

п.п. Съжалявам, че ви занимавам, ама определено ми става по-добре като срещам разбиране.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #49 -: април 04, 2015, 11:59:54 »

Така, знам че лесно звучи но определено разкарай мацката. Щом не ти е близка и не сте в компания, няма да ти пречи дали ще я засегнеш или не... Обясни спокойно, че сватбата щв бъде в тесен семеен кръг и че с удоволствие ще я почерпиш след това отделно. Много съжаляваш но няма как, местата вече са платени и ако се освободи място веднага ще и кажеш разбира се... Wink примерно...

С хазяина е малко по- сложно тъй като ако е гадняр може да ви направи проблем с квартирата.... Тук не съм сигурна как да те посъветвам
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 04, 2015, 22:59:38 »

Факт е, че и двамата ще присъстват на почерпката след подписването в Бирмингам, тоест няма да останат не почерпени. А хазаина е много готин, но говори само английски, просто няма какво да прави на сватбата, да не говорим че е на 60+ и по тази логика, трябва да го сложа на масата на бабите ми. Той просто ще ми е огромен ангажимент, някой да ходи с него и да му превежда постоянно, няма как да стане.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 05, 2015, 08:26:32 »

Колко гадно с тия нежелани гости и то когато не можеш да им откажеш директно. Cerise на това момиче и обясни, че не може така, колко и да се сърди, но пък за хазаина е гадно ни така ни иначе. И ние ще имаме чужденци 2 англичани, 1 италианец и 2 французи и съм им обяснила, че седмица преди сватбата няма как да се ангажирам да ги развеждам и т.н.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 05, 2015, 11:07:35 »

Cerise, няма ли как да поканите хазяина само на подписването и на импровизираното парти след това? Можеш да му обясниш, че ще правите сватба в БГ само за близките роднини и ще бъде в много тесен кръг. Много нахално от страна и на двамата!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 05, 2015, 11:27:36 »

Черешчице, аз също бих те посъветвала, покани хазяина на подписването и почерпката в Англия. Приятелката на приятелката ти (как звучи само crazy), изобщо не я кани и директно й кажи, не си ми близка, не би ми било приятно да си гост на сватбата ми и точка!! Не се притеснявай и не се съобразявай изобщо  good

При мен се появиха първите самопоканени.. Единият приятел на баща ми, когото поканихме с него и новата му приятелка, ако прецени да я вземе.. Онзи ден, случайно, заяви как неговите деца (на 21 и 17), които не съм виждала поне от 6 години и с които изобщо не съм близка искали да дойдат.. Казах, му че местата са ограничени и мога да увелича бройката максимум до 3-ма човека.. Да си преценява, дали да вземе двете си деца, ако не да доведе приятелката си (поредната, която дори не съм виждала и не знам името й).. Аман, от нагли хора  pardon Естествено от контингента на баща ми  diablo
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 05, 2015, 11:49:18 »

При мен един ще води годеницата си, понеже на скоро се сгодиха и искам или не трябва да я поканя, друго семейство ще си водят и трите деца. Тия хора нямат ли срам  crazy не мога да разбера, защо като поканиш някой и си мисли, че може да води кои му падне, особено непознати. Имам хора от фамилията, които съм сигурна,че до последно няма да казват дали ще дойдат. Аз мисля да говоря с ресторанта да направим 10 куверта резерва, та ако не дойдат да не ги плащам.
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #55 -: април 05, 2015, 12:17:03 »

Ами уж по протокол поканата е за двама, така че специално годеницата е напълно нормално да я доведе и не го намирам за нахално. При децата е  сложна тема, ако са малки и не сте уточнили, че сватбата ще е без деца, също е нормално да ги доведат. Особено на поканата им ако пише семейство еди кои си. Има цяла тема за децата де.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 05, 2015, 12:46:40 »

Все пак сватбата е с 280 човека представи си, ако покана дадена на 1 човек които е  сам реши да доведе някои какво става.На днешно време няма такива протоколи покана дадена на един да важи за двама. Има си начини по които може културно да се попита, а не по начините които описват и  другите момичета.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 05, 2015, 14:57:53 »

Моя мъж мисли точно като NIki1982, за това се съгласи да дойде и гаджето на неговия приятел. Аз съм на мнение, че покана се дава и на нея ясно съм писала поименно до кого е адресирана, но... За един човек няма да го правя на въпрос. В крайна сметка съм сигурна, че поне 10 ще отпаднат, така, че няма да е проблем.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #58 -: април 05, 2015, 16:33:08 »

И да кажете.че сватбата е без деца, пак няма значение. Хиляда пъти казах че не желая 3 ходишните близначки на едни приятели да идват, доведоха ги. 2000 пъти повторих че не искам шаферки и да не ги обличат в бяло- в бели роклички бяха, на всичко отгоре ми изпокъсаха роклята защото се увесваха на нея а майка им изобщо не ги гледаше... Въпрос на възпитание у хората. На някои покани бях написала Семейство еди-кои-си и тогава е ясно че поканата е за цялото семейство, на двойките бях написала имената и на двамата, а на тези които си бяха сами - само тяхното име, като давайки поканата обяснявах че тази покана е само за този човек...

Имах няколко запитвания може ли да доведа този или онзи, на някои разрешихме на други не...

Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #59 -: април 05, 2015, 18:36:09 »

Аз между другото не го казах с лоши мисли или нещо такова. И ние почваме бавно да се подготвяме за нашата сватба (чак следващата година) и просто сме се примирили, че когато дадем поканата, хората ще си приемат, че е за двама. Но в някои ситуации ще гледаме да намекнем, че е за един. Но когато става дума за годеницата му на човека, няма как да кажем не. Другият вариант е да му кажете и той (поне аз така бих направил, ако ми кажат да отида без годеницата си) да не дойде. Абе има варианти, ама накрая май все се оказва, че нежеланите гости си идват   shok
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 05, 2015, 18:57:01 »

И на над мен се опитваха да ми натресат , някакви хора дето не ги познавам , но успях да се преборя да не дойдат !  Yes  Казвах , че вече сме стигнали максимума на ресторанта и няма как !  blush  pardon
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 06, 2015, 08:00:57 »

Според мен е нормално когато каниш някого,той да си доведе приятелката или годеницата. Също така е нормално да доведе и децата, освен ако не се каже,че сватбата е в много тесен кръг и поканата важи само за тях. Но това някой да се натресе,само защото е чул,че ще правиш сватба не е нормално crazy
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 06, 2015, 14:15:20 »

И на над мен се опитваха да ми натресат , някакви хора дето не ги познавам , но успях да се преборя да не дойдат !  Yes  Казвах , че вече сме стигнали максимума на ресторанта и няма как !  blush  pardon
Моят проблем с въпросното момиче е, че тя си мисли че е предвидена в поканените. Тоест, ако и кажа ресторанта не го позволява, тя ще е шокираа не съм ли я слагала в сметките. Всичките и коментари са в стил "Аз априори съм канена"
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 06, 2015, 14:26:49 »

Това е много гадно наистина  shok Аз също имам няколко души, които по принцип не са ми хипер-мега близки, но по презумпция се приема, че ще ги поканя и предпочетох да ги поканя, за да не изпадам в неприятни ситуации. Но пък и не са хора, които никакви не са ми, ами да речем малко по-странични познати и далечни приятели. Прецених, че при положение, че можем да ги поканим, няма да се поставям в неловки ситуации и да им обяснявам, че не са предвидени. Но все пак става въпрос за хора, които малко или повече са ми симпатични и нямам против да присъстват. В тази ситуации с тази нагла девойка направо не знам как е правилно да се постъпи, просто ужасно  girl_impossible
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 27, 2015, 10:58:31 »

При нас вече се появяват първите нежелани гости. Вуйната на ММ вчера ни заяви,че точно когато е сватбата ще и бъде на гости нейна приятелка от холандия и ще я доведе,за да види какво е българска сватба  crazy . ММ и родителите му приеха новината с отворени обятия, на мен пък не ми се нрави,смятам,че все пак е редно ние да изберем кои да са ни гости. Знаех,че ще има нежелани,но все си мислех,че поне ще ги познаваме.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 27, 2015, 22:34:00 »

Ей чета ви вас, гледам и себе си и се чудя... тия хора толкова ли е се усещат?!?
То това е покана - точна дата, точно имената на поканените... да не е евангелието, че да си го тълкуват кой както иска?!?!
Направо много се вбесявам.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #66 -: април 28, 2015, 08:40:28 »

Момичета, мислите ли, че е много грубо, ако поканя някой без половинката му? Първо каква е ситуацията - ние искахме малка сватба - около 50. Вече са 80, при положение, че сме канили близките си роднини и по-близките си приятели. Всеки един човек е мислен и премислян. Две мои приятелки поканих без да уточнявам за половинка (на плика написах само тяхното име). Те са ми приятелки от университета и се виждаме горе долу веднъж годишно. Едната има гадже от 2-3 години, което никога не е водила на срещите ни, дори не знам как се казва, нито каквото и да е за него. Другата пък е омъжена, но никога не води мъжът си също, виждала съм го веднъж и нито дума не съм си разменила. Освен това откровено не го харесвам, по други причини. И тъй като, както казах, съм се ограничавала в броя на поканените и реално в списъка не съм включила хора, които са ми много по-важни от въпросните двама господа, мисля, че мога да мина и без тях, но все пак се чудя -много ли е грубо?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 28, 2015, 08:58:43 »

Според мен е редно да включиш и половинките. Особено както разбирам не са заедно от вчера. Това е мое мнение и не е нужно да се съобразяваш с него smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 28, 2015, 09:08:10 »

 flutter, аз мисля че ако имаш намерение да каниш само въпросните момичета, това трябва да е напълно изяснено с тях. Ако все още се колебаеш, разговаряй с тях и прецени според ситуацията.
Изобщо момичета, няма как да се избяга от неловките ситуации.
Била съм във вашето положение, нашата сватба също беше малка 58 госта, включително децата.  Не бяхме се ограничавали в бройката предварително, но държахме гостите да са близки хора, които ги е грижа за нас, опитахме се да сведем до минимум "служебните" гости.
Но не подхождайте толкова резервирано към непознатите гости, огледайте нещата от всички страни.
Успех в подготовката! give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 28, 2015, 09:11:59 »

Според мен не е редно да включиш половинките им щом не желаеш. Какво значи редно  pleasantry, при положение че кувертите по ресторантите са 70лв, извинявай ама някой, който не ми е приятен няма никакво място на сватбата ми, дори да е половинка на моя близка..  
Пример: Казах на едната ми шаферка, която ми е ужасно близка приятелка, една от най-близките ми, жевеехме заедно и т.н, като сестра ми е, че може да вземе приятеля си, ако пожелае, но не го каня и поканата й си е персонално за нея (те се събираха/разделяха, може и да са от 3 год. заедно, но аз един път спрях да го харесвам този човек и съм категорична в преценката си). Тя пределно добре знае, че ние не се понасяме, а и той само ще й мрънка през цялата сватба, например за това че има шафер, с когото ще имаме фотосесия и са по двойки 3 момичета, 3 момчета (няма да се целуват един друг, просто за симетрия  pardon).. Та тя прецени, че той няма да идва.. Имам подобна ситуация с колежките ми от магистратурата, две от тях са обвързани, ще им кажа ако искат да дойдат приятелите им, защото се освободиха две места, преди да сме им дали поканите, но в противен случай, нямаше да ги поканим с половинките им, защото никога не съм ги виждала, дори на единия не му знам и името.. Не искам на сватбата ми да присъстват всичко до девето коляно  nea
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #70 -: април 28, 2015, 09:16:30 »

Благодаря ви за мненията. Аз изхождам от там, че и двамата господа не идват на общите ни събирания (Ние се събираме компания от десетина души, като другите идват с половинките си, включително и аз). Това за мен значи, че или половинките нямат желание да са част от това приятелство, или самите момичета предпочитат да ги държат на страна.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 28, 2015, 09:16:50 »

Ами много е индивидуално. Ние сме със средно голяма сватба (около 140 по списък) и съответно броят на половинки, които не познаваме или сме виждали веднъж, си е солиден. Аз общо-взето поставям въпроса на хората дали желаят/държат да си доведат половинката, за да знам как да предвиждам разположението. Някои хора държат и си казват направо, други пък предпочитат да си изкупонясват на спокойствие  blum Но повечето, разбира се, предпочитат да са с човека до себе си, в крайна сметка сватбата е официално, емоционално събитие. Знам ли, май няма тактичен начин, по който да го кажеш. По-скоро прецени доколко ключово ти е, примерно ако имаш ограничение в местата, можеш да го използваш като претекст. Аз се примирих отдавна, че няма как да са само нашите приятели изрязани от средата си. Да - нашата сватба е, но има някакъв етикет, че е редно да се покани двойката, а пък и много хора не биха се чувствали добре без половинката си. Деликатно е, много, и аз не знам какво да те посъветвам  girl_impossible
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 28, 2015, 09:20:53 »

Има различни гледни точки. На мен например няма да ми е приятно ако поканят само мен на сватба,но не и съпруга ми. Просто няма да отида,за мен той е най-близкия човек, и щом са преценили,че съм достатъчно близка с тях за да ме поканят би било редно да поканят и човека до мен. До сега не ми се е случвало да канят само единия. Това е моето виждане. Вие също имате огромна правота както с цените на кувертите и то не е само куверта ами и допълнителните неща за всеки гост от украсата до подаръчето. Ограничението в бройката също не е за пренебрегване. Много е индивидуално и всеки сам си преценява как да постъпи.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #73 -: април 28, 2015, 09:27:13 »

Така е. Аз  за себе си се чувствам права biggrin Но самия факт, че ме човърка отвътре и се стигна до там да пиша по този въпрос е показателен. И май ще ги поканя и тях, за да ликвидирам това усещане.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 28, 2015, 09:39:07 »

flutter Това е най-важното. ММ постоянно когато е в дилема казва "аз да съм си чист пред себеси,правя нещата,така че да не чувствам зле"
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 28, 2015, 12:10:18 »

Да си кажа и аз... Според мен се канят всички. Ние поканихме всеки с половинката си, на мен също няма да ми е приятно да ме поканят без бъдещия ми съпруг, както и него без мен. Нашата сватба не е голяма, 90 човека. Ние нямаме и много такива случаи де, с повечето двойки сме си семейни приятели smile Неговите станаха мои и обратното smile
flutter погледни от др гледна точка... Ти ги виждаш 1 път годишно, може би искат да се видите и да се наприказвате без мъжете :Р Или пък са били заети...
Не знам, просто помисли, ти ако си, ще отидеш ли да се забавляваш на сватба на твоя позната, приятелка, без него? При положение, че няма да познаваш всички там, а да кажем 1-2 човека, от които единия се жени и няма да ти обърне много внимание?
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: април 28, 2015, 20:19:51 »

Ние винаги сме ходили заедно на официални събития, не само сватби, но и балове и кръщенета. Според мен е редно да ги поканите по двойки, а твоите приятелки ще си преценят дали да си доведат мъжете или не.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: април 28, 2015, 21:56:07 »

От няколко дни ви чета, ама днес реших и аз да споделя мнение. Ако поканят мъжа ми на сватба на негов съученик/колега, който не познавам, дори и да съм поканена няма да отида, защото е ясно, че той е поканен като приятел на младоженеца, а не сме поканени като семейни приятели. Същото важи ако аз съм поканена на сватба на моя приятелка, която той не познава. Да го водя с мен, за да ми прави компания, ми е странно. Ние компания и в къщи можем да си правим, аз ще съм там заради булката. А и като знам какви са разходите за една сватба, за каква да товаря младоженците и с него.

Не знам доколко ясно успях да се изкажа, в главата ми май имаше повече смисъл. А и аз все пак нямам опит с гости - само 10 човека бяхме на моята.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #78 -: април 28, 2015, 23:46:26 »

Pandapanda, разбирам те, защото и аз бих постъпила така. И съм ходила на сватба сама по тази причина. В случая решихме да ги поканим с половинките, защото останалите от компанията ще са с половинки и не искам да се чувстват ощетени. Но все пак аз не смятам, че човек трябва да се засяга в такива ситуации. Аз не бих.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 29, 2015, 07:29:33 »


flutter, в крайна сметка и аз това се опитах да кажа, но ти си го казала много точно:

"Но все пак аз не смятам, че човек трябва да се засяга в такива ситуации. Аз не бих."
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #80 -: април 29, 2015, 07:53:38 »

Да ви кажа и аз от опит. Бяха поканили мъжа ми на сватба на негов колега. Някои от колегите им заявили, че ще ходят с половинките си. С мъжа ми коментирахме, че аз работа там нямам. Хората не ги познавам дори по физиономия, не сме пили заедно по едно кафе, а камо ли да им отида на сватбата. Някак си не е уместно. Чух обаче и не малко коментари как така поканили само мъжа ми. Ами ей така - те са колектив и ако поканят и жените, и децата, и балдъзите на колегата... Wink
Не сте прави, че само ако е сватба от 50 човека, е важно да не се раздува бройката. Ние бяхме поканили малко над 160 човека. Ако си мислите, че в този случай може да се раздуват бройките до безкрайност - грешите!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 29, 2015, 09:45:45 »

Панда, Али  goodpost
Ние си решихме проблема по следния  начин: поканихме приятелите си с половинките. С някои от тях не се познаваме добре, виждали сме се по 1-2 пъти, с други не сме се виждали изобщо. Никой от тези хора няма да си доведе половинката, тъй като самите те са отказали. Ще се чувстват неудобно, не познават никого. Има хора с останал малко разум в главата.
Аз също не бих отишла на сватба, кръщене, бал на някого, когото не познавам. Няма и да се засегна дълбоко, ако не ме поканят.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 01, 2015, 08:05:19 »

Най-после хора, които мислят като мен, вече си мислех, че аз нещо не съм в час.. Аз съм човек, който е супер комуникативен, забавлявам се и с непознати, ама някак на сватба, на която е поканен ММ, а аз не познавам никой или най-много 1-2.. Притурка на сватба не искам да бъда  pardon И през цялото време ММ да се чувства длъжен да ме бави  NO
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 01, 2015, 13:22:46 »

Аз мисля по друг начин. Щом са решили да поканят мъжът ти на един от най-важните празници в живота им, следователно им е близък. Ти си му половинка, значи си важна за него. Поне при мен, аз не харесвам мъжете на някои приятелки, но те ги правят щастливи. Щом те са щастливи, аз се радвам за тях и ще ги поканя с този човек. Ако те преценят да не дойдат, понеже не са близки с нас, добре. Ако решат да дойдат, няма да ми пречат smile Пък и, поне при нас е така, събираме се с моите и неговите приятели, за да са ни общи. В крайна сметка сме семейство, няма той да си излиза с неговите, аз с мойте (не, че няма да се случва и това от време на време). Така че дори да не са ви близки на самата сватба, може това да е повратната точка, за да станат :Р
« Последна редакция: май 01, 2015, 13:26:06 от InaMineva » Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines