Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 00:19:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За нежеланите гости на сватба  (Прочетена 51863 пъти)
 
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« -: май 14, 2012, 14:11:28 »

Искам да ви попитам нещо.
Моят вече съпруг иска да покани на нашата сватба неговите кумове от предишния брак, мотивирайки, че те са добри приятели и направили много неща за него (моята забележка: включително и кумували на сватбата му, която се свършила с мръсен развод след няколко месеци).
Аз съм категорично против. Мисля, че това е абсолютно неприемливо. Как мога да му обясня моята позиция?
Какво мислите?
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 14, 2012, 14:13:13 »

Иска да кумуват и на вашата сватба ли или само като гости?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 14, 2012, 14:42:14 »

аз не мисля че има нещо лошо, стига да не те мразят и да нямат лошо отношение лично към теб.
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #3 -: май 14, 2012, 15:29:39 »

Иска да кумуват и на вашата сватба ли или само като гости?
Само като гости
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #4 -: май 14, 2012, 15:34:13 »

Те имат ли вина за развода? Защото иначе не виждам каква е връзката с написаното от теб :"моята забележка: включително и кумували на сватбата му, която се свършила с мръсен развод след няколко месеци" Ти познаваш ли ги? Ако сте в лоши отношения е разбираемо защото не искаш да присъстват. Ако не, не мога да разбера какъв е проблема да бъдат поканени.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #5 -: май 14, 2012, 16:14:39 »

теб те е страх да не се пренесе лошият късмет и на Вашата сватба ли или ти неприятни  blum
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #6 -: май 14, 2012, 21:55:44 »

теб те е страх да не се пренесе лошият късмет и на Вашата сватба ли или ти неприятни  blum
Първото, наистина ми е страх за лошия късмет.
Второто, те познават много добре неговата бивша, и сигурно, ще споделят с нея "пикантни детайли" за моята сватба. Могат да дават на нея адреса на хотела, и тя ще се появи там и направи пореден скандал. Не искам нищо да развали нашето настроение в този прекрасен ден.
И третото, може би, най-значително, обвинявам ги, че не са го предупредили, каква аферистка е тази мома, макар и са приятели.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #7 -: май 14, 2012, 22:07:03 »

Т.е. не сте си близки като семейни приятели един вид? В такъв случай тактично кажи на мъжа ти, че биха те притеснявали, но не му казвай това за лошия ксмет. smile Ще реши, че си измисляш безумни оправдания. А ти до сега показвала ли си му, че не ги харесваш? Те как се отнасят към теб?
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #8 -: май 15, 2012, 09:20:56 »

А ти до сега показвала ли си му, че не ги харесваш? Те как се отнасят към теб?
Ами, се отнасят към мен, както към поредната жена в живота му. Очевидно, мислят, че ще се разведем много бързо. За мен това е доста неприятно, въпреки че той е сигурен, че съм жената, определена от съдбата за него и не обръща внимание на нищо повече.
Не мога да обясня защо, обаче ме са неприятни, са хора от неговото минало, от предишни брак му, защо трябва да ги влачим в нашето настояще?! Но съпругът ми настоява, че трябва да ги поканим.  cray
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 15, 2012, 09:25:13 »

 лошо е че той не зачита емоциите ти в случая. Обяснявала ли си му нещата, така както гиобясни на нас в последния си пост- това за поредната жена и т.н.?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #10 -: май 20, 2012, 17:39:00 »

Кажи му какво мислиш, смятам че ще те разбере. Щом имаш неприятно чувство или нямаш никакво желание тези хора да дойдат, смяташ, че ще кажат на бившата му жена и се опасяваш от скандали на сватбата ви - просто му сподели всички тези неща и кажи, че не ги искаш на самата сватба.  good
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 20, 2012, 17:46:48 »

Щом ти е неприятно поговори с него, но щом са му били кумове сигурно наостина са близки и ще му е приятно да са там. Не дай си боже един ден да се заженя пак, ще искам най-близката ми приятелка(вече и кума) да е с мен  smile
Активен
sporty
Ентусиаст
**
Публикации: 63



« Отговор #12 -: април 12, 2013, 11:50:58 »

Здравейте момичета,бих искала да ми помогнете,ако може с малко съвети,незная дали въпросът ми има отношение точно към тази тема,но реших тук да пиша,ако не съм оцелила,извинявам се предварително....Става въпрос за каненето на колеги на сватбата...Нашият колектив не е голям,около 15-ина човека,но няма да имам възможността да поканя всички....Измежду колегите ми със сигурност има такива,които искам да присъстват и такива,които да не присъстват,но някак си ми е нудобно да поканя определни единици,а други не...не ми се слушат коментари после..Една приятелка ме посъветва като знак на уважение да поканя само ръководителите,но пък със сигурност ще има коментари от сорта на това,че се подмазвам...В крайна сметка всеки си прави сметката,както се казва,но не е толкова лесно...Ще се радвам да чуя няколко ваши мнения.... Wink
 А по отношение на проблема на Марияна,аз споделям нейното мнение,разбирам,че ще и е крайно неприятно присъствиетона тези "бивши кумове"...Мисля,че половинката ти,ако държи на теб(а това би трябвало да е така,след като ще сключвате брак) би трябвало да те рзабере правилно и да се постави на твое място...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #13 -: април 12, 2013, 12:06:51 »

спорти, във фирмата на моя годеник в последните 3 години само в неговия екип (около 10 души) имаше 4 сватби и сега нашата е 5-та. Всеки си канеше, с който е близък. Никога не си еднакво близък с всички и мисля че е нормално да не се поканят всички. От тези 4 сватби бяхме канени само на 1 и не сме се сърдили на никого, напротив, не бихме се чувствали добре на сватбите на другите, защото не сме близки с тях.

Не знам какви са ви отношенията, но ако не ти пука, просто покани, който ти е на сърце! smile Ако това ще ти развали отношенията с колегите, покани най-най близките примерно 1-2 души (но не само шефовете, това е малко странно).

Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 12, 2013, 15:16:34 »

И аз съм на същото мнение, не може да поканиш всички  crazy Най-близките и шефовете и готово smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines