Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:29:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 4 част  (Прочетена 484570 пъти)
 
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #375 -: юли 04, 2015, 13:09:08 »

Ние взехме нещо мнооого подобно на това, с папийонка и жилетка с еднакъв принт, много тъмно сини към черни. Мъжът ми също носи често костюми в ежедневието си и се колебаехме между по-официален костюм и фрак, но като облече фрака просто така му лепна, че вече беше ясно. Не изглеждат като пингвини, вярвай ми danceg

Ох, ок, успокояваш ме така. А как е дължината на самия фрак? Мен и това ме притеснява, сигурно, защото само в костюм съм го виждала и сякаш по-скоро за доста официален смокинг си мислех, не за фрак (сигурно и точно заради предубежденията ми  saludo )
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #376 -: юли 04, 2015, 13:32:59 »

Значи ти сигурно като чуеш фрак си представяш пингвинските дължини като на диригентите, не е нищо подобно. Отзад си е като обикновено сако, просто отпред е по-изрязано, за да се вижда жилетката и със сатенени ревери.
Да ти кажа консултатът в магазина дълго ми обясняваше разликите между смокинг и фрак и освен, че едното било със заоблени ръбове долу отпред, а другото - не, друга разлика не разбрах funnytooth
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #377 -: юли 04, 2015, 14:53:51 »

Значи ти сигурно като чуеш фрак си представяш пингвинските дължини като на диригентите, не е нищо подобно. Отзад си е като обикновено сако, просто отпред е по-изрязано, за да се вижда жилетката и със сатенени ревери.
Да ти кажа консултатът в магазина дълго ми обясняваше разликите между смокинг и фрак и освен, че едното било със заоблени ръбове долу отпред, а другото - не, друга разлика не разбрах funnytooth

Да, точно на това казвам фрак (може да бъркам!), а на другото- смокинг, на третото костюм. Ясно , че не ми е правилна класификацията и се бях ориентирала към смокинг за ММ  Bravo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #378 -: август 12, 2015, 08:33:25 »

Да се похваля и аз, че облякохме другото главно действащо лице  danceg Не ми даде да го снимам, за да не го гледат мн мн преди сватбата, но ще е със средно син костюм, риза като цвета на роклята ми - шампанско и папийонка, взехме две - едната чисто бяла, която седи много елехантна, другата бежово със синьо и ше репим с коя в последствие, но май клоним към бялата smile

Да ви кажа колко съм възхитена от магазина - Джулидан на бул. Васил Левски, малко преди Попа, като се идва от Университета вдясно, има го там от 100 години но ние супер случайно се бутнахме там в понеделник на път за РД на мама smile Казвам ви, обиколихме повечето магазини за мъжка мода, навсякъде ни даваха просто някакъв син костюм, от повечето нямаше размери и до там... Никой не се поинтересува повече от нищо  NO А в този като влязохме от вратата започнаха да ни разпитват, за какъв повод е, каква роля играеш, ти ли си булката хихи, какъв цвят е роклята, какви цветове ще има в букета  smile Извадиха ни над 10 костюма, много търпение, професионализъм и персонално отношение вложиха, вчера се върнахме да мери пак на спокойствие и да реши кой защото всичките много ни харесаха  danceg Уцелихме и управителя, който също беше много полезен, подариха ни едната папийонка, чорапи, направиха ни 10% отстъпка , взехме и допълнителна риза в цвят праскова като украсата, колан и само обувки останаха, а и часовник Wink Толкова специални се чувствахме в този магазин, че 10 пъти да се женя, всичките си младоженци там ще заведа да се обличат  pleasantry Новата колекция костюми са между 300 и 550, ризите и другите неща са като навсякъде Wink Имат и намалени костзми до около 200 лв smile

ММ мери и смокинг ама нещо прекалено официален ни дойде  NO
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: август 12, 2015, 08:57:29 »

С моя мъж нямаше драми, набелязахме си Мони и най-вече защото всичко ти дават, дори и обувки. Само колан купихме отделно. Има пакет за 1200лв - всичко без колана. И ти правят корекции и химическо минава и тогава ти го дават.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: август 12, 2015, 09:22:12 »

И ние сме в Мони, но костюма на ММ е по поръчка, за сега 950 лв, сакото и панталона.. Дано не надхвърлим 1500  huhhuh.gif blush
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: август 12, 2015, 09:34:50 »

Ако вземете и риза и врътовръзка и обувки е възможно. То само ризите мисля са по 300лв. Има и нещо друго - ризите им имат копченца, които много лесно се махат. Уж да се предпазват от пране. Но ние като дадохме костюма на химическо и познайте дали имаше останали копчета. От магазина не ни казаха че се махат и се налага няколко пъти да ходя да си искам 5 конпеча. А пък и още на сватбата няколко бяха паднали, добре е да се пришият на шивач, за да няма проблеми.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #382 -: август 12, 2015, 10:38:57 »

Пфу ама защо пък така са ги направили тези копчета, според мен не е много удобно  NO Ние в Мони не сме ходили, явно сме го пропуснали  blum
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: август 17, 2015, 22:31:04 »

Момичета, а освен копчетата всичко друго е ок нали ? Ние сме се насочили към папионка (не знам как се пише правилно ),видях,че има доста добри в Мони.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: август 18, 2015, 09:12:42 »

Лолитка, в Мони има хубави папийонки, но в Adelly също. От Адели взехме на братовчед ми имат бая разнообразие и са по 25лв.. В Мони на Илиян струва 75лв за сравнение...  nea pardon
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: август 18, 2015, 16:33:20 »

Адели не ми беше в списъка, но ще погледнем... благодаря ти Тони  kiss2
Активен
ferenc
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #386 -: август 29, 2015, 04:28:11 »

Здравейте, предварително се извинявам за възможно дългия, но едва ли изчерпателен, post, който правя. Останал съм с настойчиво впечатление, че хората (не само, но особено) в родна България тънат в сладко невежество около значението и предназначението на фрака, смокинга и костюма. В сегашния век пазарът не помага особено, като предлага масово безвкусни хибриди, които не могат да се нарекат нито едното, нито другото, с мъка третото. Ще се опитам колкото се може по-сбито да опиша идеята, а пък дано съм ви полезен и ви спестя усилия и чудене, докато ходите да планирате и пазарувате за вашата сватба.

И така, фрак е на картинката отляво:
Фракът, носен с бяла папионка и бял елек, е вечерно облекло, т.е. за събития след 18:00. Най-официалната и елегантна форма мъжко облекло, отговаряща на изискванията на дрес кода white tie. Фракът е изрязан отпред, стои винаги отворен и има опашка до коленете отзад. Черен, с остри копринени (сатен/рипс) ревери и страничен шев на панталона, задължително черни лачени обувки.

Смокинг, на картинката горе от дясната страна, е отново вечерно облекло, дрес кодът е този път black tie, една степен по-неофициален от фрака. Логично, папионката е черна, сакото и елекът също, въпреки че е напълно допустим белият елек, особено имайки предвид събитието - сватба. Има едно или две копчета, а на мястото на елека тук може да бъде използван черен пояс. Реверите традиционно са остри или "шал", като при фрака облечени в коприна, както и външните шевове на панталона, отново се носят лачени черни обувки.

Костюмът, най-общо казано е всяко друго съчетание на сако и панталон, всякакъв цвят, плат (вълна, лен), кройка и шарка. Най-често е с вратовръзка или по-неофициална папионка, която има някаква шарка от рода на шарките по вратовръзките. Няма часово предназначение и е най-неофициален от трите.

Като четвърти вид не трябва да пропускаме и т. нар. morning dress, което е еквивалентът на фрака за часовете преди 18:00, които са и най-характерни за една сватба. Това е един от най-разпространените начини на обличане на младоженец на Острова и е най-официалният вид мъжко облекло за сутрешно-обедния период. Изглежда така: . При него за разлика от вечерния фрак, има 1 копче, което винаги е закопчано, и е изрязан по по-различен начин отпред. Елекът е блед цвят, най-типично светлосив, панталонът - раиран, кариран или дюс с общ сиво-черен тон. Носи се с вратовръзка, папионка или пластрон също в "по-дневни" цветове и шарки.

Ако имате някакви по-специфични въпроси, ще се радвам да отговоря. Засега това е от мен, надявам се информацията да ви е полезна. Весела сватба!
« Последна редакция: август 29, 2015, 04:35:50 от ferenc » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: август 29, 2015, 14:39:28 »

Аз не бих казала , че в България се предлагат истински хубави и качествени смокинги и фракове. По т.н. сватбени магазини има пародии на такива според мен. А и тук няма много места , на които да се носят . Казвам го от опит, защото търсихме смокинг на мъжа ми за официално събитие в Лондон и много много трудно намерихме.
Активен
ferenc
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #388 -: август 29, 2015, 19:48:15 »

Така е, с изключение може би само на Agressia и Zegna, където обаче цените за ушиване не са за всеки.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #389 -: декември 21, 2015, 15:58:23 »

Ние днес минахме на опознавателна обиколка за мъжкото облекло.По принцип явно сме си поставили високи цели като гледаме от чужди сайтове и трудно ще се осъществят в България,но все пак...В Андрюс ни обърнаха внимание в най-голяма степен и дори намериха риза почти точно копие на това,което искаме.Оказа се,че ментата е много непопулярен цвят за риза,но те откриха,момчето се ангажира да намери размер и утре ще ходим да мери ММ. Иначе идеята за цялостна визия е нещо подобно на това по-долу .Мислим да е със сако по време на ритуалите,а после да смени ризите и да е само с елек,че юни ще се разтопи и с двете неща,пък и ми е много грозно като останат само по риза мъжете и им се измъкнат ризите от панталоните и стане разпасана команда.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines