Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:56:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 4 част  (Прочетена 484574 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: юни 04, 2014, 10:56:04 »

Моят красив съпруг си има елече и папионка. Аз мисля, че му стоят много добре, но той най-вероятно ще си махне елечето и сакото и папионката след първият танц и ще си смени ризата  pardon

За в ресторанта му взехме риза, която има интресни елементи от вътре на яката, на ръкавите и на копчетата, тъй че ако си разкопчае най-горното копче и си навие ръкавите ризата е още по-красива  Wink
Много ще ми е хубав нямам търпение да го видя нагласен и до мен.

Ето го и нашият списък за младоценеца:
костюм от 3 части
риза 2бр
бельо
обувки
колан
папионка
кърпичка за в джоба

Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юни 04, 2014, 10:57:14 »

Че костюмите и стилове ли имат biggrin Черен е, с тънки ревери, които са от друга материя. Не е слим фит.
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 05, 2014, 21:23:44 »

При нас се получи така:
В магазина бяхми избрали  само вратовръзката \ светло зелена  yahoo
Облякоха го милото - костюм, риза, колан, ръкавели, обувки вече си имахме. После решихме, че искаме да видим как ще стои и елек, донесоха един и когато го облече върху ризата и вратовръзката - направо му заспа. За съжаление сакото и елека не си паснаха - просто на този модел сако не отива елек, а по-отделно много му стоят - просто са си неговите.
Затова решихме да вземем и елека. По някое време в ресторанта ще свали сакото и ще облече елека  good
Оказа се, че към костюма има и фишу, а пък към елека - папионка.  Wink
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 06, 2014, 08:38:56 »

Хехе, това е втората история след тази от бала на брат ми, в която първо се избира вратовръзката и по нея останалите неща biggrin Важното е развоя на нещата да е добър! Елечетата не стоят добре на всяка фигура, а и според мен не са за всеки сезон от към удобство. Ако е през лятото вероятно ще му е много горещо, особено на дансинга...
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юни 06, 2014, 08:57:28 »

Ако лятото е като сега,  чак му завиждам за ечето Wink Но е правилно за фигурите. Моята половинка си е слабичък и му стоят. Но пък от ризи и сака може да носи само слим фит иначе е като от рекламата едно време с пуловера на татко  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юни 06, 2014, 09:06:56 »

Eх, къде ги тези светло зелени вратовръзки и ние да потърсим?
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 06, 2014, 15:46:25 »

Eх, къде ги тези светло зелени вратовръзки и ние да потърсим?

Нашата е от Сватбен център София

Активен
ferenc
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #277 -: юни 16, 2014, 15:05:15 »

Знаете ли, трябва да ви кажа, че според мен облеклото трябва изцяло да зависи от часа и стила на сватбата, а донякъде и от времето.
За дневна сватба бих облякъл костюм или сутрешен фрак с елек и вратовръзка или пластрон (може и папионка, която обаче в никакъв случай не е черна или бяла, по-скоро нещо светло/сиво).
За вечерна сватба тъмен костюм, смокинг или вечерен фрак с елек и черна вратовръзка или папионка (фракът с бяла).
Не искам да звуча като нацист спрямо детайлите (макар че съм), но определено съм на мнение, че като се прави нещо, да се прави както трябва. Мисля, че mix and match подходът, който се забелязва масово в днешно време и който в името на продажбите се насърчава от консултанти и продавачи, е един от най-грешните в дадения случай. Също ми прави впечатление как доста бъдещи булки се притесняват да не би случайно връзката да удуши младоженеца, сякаш са направени за мъчения. Дори да му е неприятно на дадения господин, какъв мъж е, като не може да сложи една вратовръзка или папионка за няколко часа; малко дисциплина в този аспект хич не е лоша, ако питате мен.

Ако трябва да споделя моя личен сватбен избор, поръчал съм да ми шият черен смокинг с остри ревери с 1 копче, бели риза и елек от памучно пике, седефени копчета и бутонели и черна папионка.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #278 -: юни 23, 2014, 19:19:45 »

Че костюмите и стилове ли имат biggrin

По този повод и аз до скоро не знаех, но като не ми се е налагало. Всъщност имат много стилове - английски, италянски, американски и т.н.  blum

Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 23, 2014, 19:28:18 »

Значи сме взели италиански стил smile
Активен
ferenc
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #280 -: юни 23, 2014, 23:56:35 »

Това "италиански", "английски" и "американски" стил кройка е нещо, касаещо по-скоро миналия век, когато тези видове силуети на костюмите реално са били регионални. В днешно време всякакъв (и под всякакъв имам предвид абсолютно всякакъв) тип кройка може да бъде направен и срещнат навсякъде по света. Не е така типично за различните страни да доминира даден вид.

Между другото, на картинката по-горе въпреки перфектната илюстрация на White Tie, тя е поставена в графата Tuxedo, което е една от класическите грешки - да се смята фракът за вид смокинг. Макар и двете да са вечерно облекло имат съвсем различно ниво на формалност. И за да не философствам във форума, предлагам на интересуващите се да разгледат подробно следния сайт, посветен на елегантното и официално вечерно традиционно мъжко облекло:
http://www.blacktieguide.com
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 24, 2014, 05:29:45 »

Разбира се, че не е локално представен всеки костюм. По тази логика нашите младоженци с носии трябваше да бъдат. И английски чай да се пие само в Англия, за патицата по пекински също е ясно biggrin
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #282 -: юни 24, 2014, 09:34:44 »

Това "италиански", "английски" и "американски" стил кройка е нещо, касаещо по-скоро миналия век, когато тези видове силуети на костюмите реално са били регионални. В днешно време всякакъв (и под всякакъв имам предвид абсолютно всякакъв) тип кройка може да бъде направен и срещнат навсякъде по света. Не е така типично за различните страни да доминира даден вид.

Между другото, на картинката по-горе въпреки перфектната илюстрация на White Tie, тя е поставена в графата Tuxedo, което е една от класическите грешки - да се смята фракът за вид смокинг. Макар и двете да са вечерно облекло имат съвсем различно ниво на формалност. И за да не философствам във форума, предлагам на интересуващите се да разгледат подробно следния сайт, посветен на елегантното и официално вечерно традиционно мъжко облекло:
http://www.blacktieguide.com

Идеята е, че стилът произхожда от дадена държава, а не че се носи само в нея smile
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #283 -: юни 28, 2014, 18:44:35 »

 danceg danceg danceg Много съм щастлива! Купихме костюм на милото!!! Минахме през сватбения център в Младост. Много бяхме доволни. Момичето беше много любезно, но решихме да се разходим и до МОЛ Парадайс, защото на 27, 28 и 29 имат промоции до -80% в някои магазини. Разгледахме доста. Най-накрая минахме и през Теодор и там имат уникално големи намаления до утре... а и по принцип не са им скъпи, но сега с това голямо намаление са направо без пари. Търсехме светъл костюм, така го бяхме планирали предварително. Това ни беше вдъхновението:



В крайна сметка купихме това:



Мисля, че много му ходи на милото, но аз във всичко си го харесвам  blush

А още не мога да повярвам колко ни струваше - костюм+риза+вратовръзка+колан = 205 лв  Bravo Останаха само обувки  yahoo yahoo yahoo
Активен
ferenc
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #284 -: юли 01, 2014, 21:58:00 »

Добре де, ами тия ръкави? Мега са му дълги. От снимката не си личи достатъчно, но ми се струва и в раменете, че му е широк. Останалото поне на тази снимка изглежда ОК.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines