Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 20:55:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 4 част  (Прочетена 485604 пъти)
 
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 31, 2012, 19:01:23 »

Имаме костюм    yahoo  от Крис (Варна) тъмно (към черно), ситно рае, втален и младежки.
Ризата е интересна (скрити са копчетата), вратовръзката е златна, изчистена като цяло (на някакви мн незабележими формички).   Ориентирахме се и за колан и обувки, а пък като взема заплата мисля да купя от тия копчета за ръкавелите като изненада за милото.
Само се чудя ако са сребърни (като цвят, не истинско сребро), а ние сме със златни бижута...т.е халки и моите бижута...
Милото едва издържа  smile  (не обича никакви магазини), но бързо го избрахме , имахме късмет - от 1вия магазин и 1вия костюм , който пробва (пробвахме още един, но този ни пасна и се върнахме към него).
По принцип той е слаб, не е едър, нито мн висок... но решихме да не е светъл, а да бъде тъмен костюм, за да се открои и красиво стои на снимките, а вратовръзката мисля че ще придаде цвят и ще стои красиво.  smile
Цените - костюма - 230, ризата - 48 лв (за сега е една, но сигурно ще вземем и още една), вратовръзката - 18 лв, харесахме и обувки - 78 лв, колан - 18 лв.  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #31 -: август 01, 2012, 19:28:07 »

Честито, _Ezra_  Bravo Можеш ли да снимаш вратовръзката - нашите цветове ще са бяло и златисто и искам нещо по-интересно да покажа на мъжа ми като идея?
Активен
Mariquita
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Още малко до мечтаната ми сватба :)


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 01, 2012, 21:38:54 »

Май вече мога и аз да се похваля, че младоженеца ми има костюм. Черен е, изчистен, с бледо виолетова риза и черна вратовръзка с тънко райе във виолетово. А за джобчето една кърпичка, която е в същият цвят като ризата и райето на ватовръзката. Гледах да не му се бъркам много, само му помогнах с цвета на костюма, понеже се беше насочил към сиво, но не му стоеше толкова добре. Радвам се, че и това отпадна от списъка със задачки, защото ми беше голямо притеснение.  smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 03, 2012, 09:34:54 »

като ги вземем на 10ти може да снимам  good
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #34 -: август 04, 2012, 14:44:59 »

Най - накрая и милото се сдоби с костюм.  danceg Черен класически (макар, че искахме светъл). Намерихме и лилава риза с къс ръкав и останаха само обувките.
Исках да ви питам, необходимо ли е младоженеца да е с риза с дълъг ръкав или може и с къс ръкав под сакото в ритуалната?
Активен
Mariquita
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Още малко до мечтаната ми сватба :)


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 04, 2012, 17:47:17 »

Най - накрая и милото се сдоби с костюм.  danceg Черен класически (макар, че искахме светъл). Намерихме и лилава риза с къс ръкав и останаха само обувките.
Исках да ви питам, необходимо ли е младоженеца да е с риза с дълъг ръкав или може и с къс ръкав под сакото в ритуалната?

Здравей, по етикет ризата трябва да е с дълъг ръкав, защото по принцип варианта с къс ръкав не се смята за много официален. Но все пак това си е вашата сватба и можете да изглеждате както пожелаете. Изглежда младоженците ни ще имат сходни костюми като цветова гама.   yahoo
Активен
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 04, 2012, 18:00:17 »

Момичета ,а ние сме в чуденка за обувки  pardon  Вие от къде и какви купихте? Моя мъж иска да са с удобна подметка ,а не от тези с лек ток.......незнам  blush
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #37 -: август 04, 2012, 21:15:36 »

Mariquita След доста обикаляне успяхме да вземем и лилава риза с дълъг ръкав. Тази с къс ще я ползваме за ресторанта.  Wink  rosito_m Има мокасини, които нямат ток и са с мека подметка. Мисля, че днес гледахме в Geox и Hush Puppies.
Активен
Mariquita
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Още малко до мечтаната ми сватба :)


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 05, 2012, 08:33:54 »

Сноуи, можете просто да навиете ръкавите на дългата, така пак няма да изглежда толкова неофициално. Честито все пак! smile
Роси, и моят човек не харесва обувки с ток и супер много търсихме такива с по - равна подметка - да ти кажа - обикаляне си е, но ако търсите все ще намерите нещо. Ние съвсем случайно намерихме преди време такива обувки и то в един магазин само този модел. И той сега иска да е с тях на сватбата, въпреки че го карам да си вземе нови.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 09, 2012, 09:25:43 »

Исках да ви питам, необходимо ли е младоженеца да е с риза с дълъг ръкав или може и с къс ръкав под сакото в ритуалната?

Според етикета, под сако винаги се носи риза с дълъг ръкав и ръкава на ризата трябва да се показва леко под ръкава на сакото, в смисъл да се вижда ризата на китката, ако ме разбираш, ето снимчици:
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #40 -: август 09, 2012, 09:32:42 »

Josephine милото докъдето изкара с ризата с дълъг ръкав. Той и без това ненавижда носенето на костюми и ризи smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 09, 2012, 09:59:48 »

ами да ти кажа ние как сме го замислили, ще си е с дългия ръкав и сакото докато минат най-важните ритуали, после маха сако, вратовръзка и сменя ризата с такава с къс ръкав че надали ще изтрае дългия ръкав много smile
Активен
denito_d
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #42 -: септември 28, 2012, 10:00:11 »

Моля за малко помощ. Търсим бяла риза, която да не е изчистена, а да има някакви орнаменти по нея - я някоя лента, я нещо по вталено. Изчистената бяла риза ми седи като на сервитьор, а държим да е бяло. Някой може ли да ми даде идея от къде да търсим такава риза. В магазините из Пловдив няма нищичко   sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 28, 2012, 10:06:34 »

Моля за малко помощ. Търсим бяла риза, която да не е изчистена, а да има някакви орнаменти по нея - я някоя лента, я нещо по вталено. Изчистената бяла риза ми седи като на сервитьор, а държим да е бяло. Някой може ли да ми даде идея от къде да търсим такава риза. В магазините из Пловдив няма нищичко   sad
http://shopzone.bg/mens/men_shirts/37523/Gaudi-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0

http://kartelito.com/productv/1800/gotina-mazhka-byala-riza-sas-siva-vrazka.html
« Последна редакция: септември 28, 2012, 10:11:19 от emmmmmy » Активен
denito_d
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #44 -: септември 28, 2012, 14:08:21 »

Благодаря много smile good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines