Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:34:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РОДНИНИТЕ!!  (Прочетена 127735 пъти)
 
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: януари 04, 2014, 13:49:41 »

Ако гостите са като моя баща и винаги си пълнят до горе като зареждат, ще е бая солен този бензин biggrin Но идеята наистина е безумна. После касови бележки ли ще се събират?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: януари 04, 2014, 13:55:54 »

По същата логика им платете и облеклото за деня, прическите... Когато някой приеме да отиде на сватба, той си прави сметката какво ще му струва тя - облекло, транспорт, настаняване, подаръци, прическа. Единственото задължение на младоженците е да осигурят приятното изкарване на гостите си по време на сватбата. Не слушай роднините - ще те побъркат, докато дойде деня. Прочети тази тема назад и ще видиш какво можеш да очакваш  blum Най- добре е да не споделяш много много организацията, просто давай задачки да не се чувстват излишни  Wink
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: януари 04, 2014, 14:18:44 »

Аз затова си мълча. Евентуално нещо с майка ми бих споделила. Като казахме на бабите, след първоначалния възторг, започнаха да цъкат, че трябвало първо братовчедите ми да се оженят, щото били по-големи. И как не трябвало еди коя си да ми е шаферка, защото видиш ли, трябвало аз да съм й на нея (пак, защото съм по-малка от нея), а после евентуално тя на мен. Едва ли не да ги чакам...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: януари 04, 2014, 14:25:50 »

Не слушай никого, казвам го от личен опит. Ти и твоето момче сте важни. Родители, близки, дори най-добрите приятелки, понякога не разбират какво е напрежението около подготовката на една сватба. Омъжените дават мнение какво те са преживели, неомъжените дават съвети, които понякога са даже абсурдни. Родителите имат /в повечето случаи/ остаряла представа за нещата, да не говорим за ненормални изисквания. Радвай се на събитието, прави каквото решиш и се забавлявай. Това са най-хубавите моменти - в очакването на голямото събитие.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: януари 04, 2014, 14:46:22 »

Така и смятам да направя. Сега се върнах назад в темата и прочетох наистина тежки семейни проблеми. Обаче се замислям, че всъщност много малко роднини знаят за събитието. Вероятно предстоят такива драми тепърва.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #185 -: януари 05, 2014, 07:28:06 »

Аз затова си мълча. Евентуално нещо с майка ми бих споделила. Като казахме на бабите, след първоначалния възторг, започнаха да цъкат, че трябвало първо братовчедите ми да се оженят, щото били по-големи. И как не трябвало еди коя си да ми е шаферка, защото видиш ли, трябвало аз да съм й на нея (пак, защото съм по-малка от нея), а после евентуално тя на мен. Едва ли не да ги чакам...
Ужас!То или ще е,че вече си стара мома и трябва да се омъжиш за първия срещнат,или си много млада...няма угода!
Ние все още продължаваме да обсъждаме частта с транспорта.Яд ме,но какво да направя.Ние още само обсъждаме основните неща,а снощи не съм спала,сънувах кошмари crazy Предпочитам да се съглася вместо да се изпокараме.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: януари 05, 2014, 08:45:01 »

Ние плащахме нощувките на кумовете и още трима близки приятели, които идваха от 200км и специално за нашия случай. Останалите, ако са били отдалеч, си имаха роднини и приятели, при които предпочитаха да останат вместо по хотели, а имахме и някои приятели, които просто учтиво ни отказаха предложението да им платим нощувките и аргумента, че си имаме достатъчно разходи и те сами ще се справят с този въпрос....
Нощувките или транспортните разходи, защото понякога се наема общ транспорт, автобус или бус, са тежко перо в бюджета, защото някак остават в страни от общия резултат. Например, когато разходваш средства за украса, храната и напитките в ресторанта е едно, всичко е част от приятната атмосфера, която се опитваш да създадеш, но транспорта....
Моето мнение е, че това, ако се прави изобщо, е по-скоро жест на добра воля от страна на младоженците, отколкото тяхно задължение и разбира се всяко нещо с мярка...
За намесата на роднините и карането SummerMoon, вие си знаете най-добре, но защо трябвна да се стига до каране, толкова ли не могат да се правят компромиси...Наистина понякога родителите са много неотстъпчиви, особено, ако те финансират мероприятието. При нас ние си поехме всички разходи и това ни/ми даде(понеже имах пълна свобода, съпругът ми си имаше достатъчно други задължения) да постъпя, както сметна за редно и никой за нищо не ни се е месил. Това пък си имаше и лошите страни, защото не всички съвети са неправилни, но .. като цяло е по-добре да си решаваш сам, съответно да се сърдиш на себе си, ако нещо не ти хареса в последствие.
« Последна редакция: януари 05, 2014, 08:48:17 от Marri » Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: януари 05, 2014, 10:34:24 »

Струва ми се тука е важен моментът кой финансира сватбата. Щото има хора, които се водят от максимата "който плаща, той поръчва музиката".

SummerMoon, минахме през това biggrin винаги съм общувала с хора "не от средата" ми, тоест по-големи от мен и предимно с момичета. После, като си имах гаджета, не ги харесваха biggrin сега вече е различно, де.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #188 -: януари 05, 2014, 13:00:59 »

Да, майката на мм го беше изтърсила това, че те си плащали за гостите, те щели да решат кой да канят ... едни куверти и аз мога да ги платя, но не беше като да си платиха половината сватба, а само някаква част, така че трябваше да им обясним, че това е нашата сватба и ще поканим, който ние искаме.

Абе драми всякакви стават, много нерви изисква една сватба. Wink
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #189 -: януари 06, 2014, 11:20:56 »

Всъщност,сега ще ви споделя как стоят нещата.
Аз съм от Бургас,той е от Пловдив.Реших вместо да го правя заврян зет,аз да отида при него.Все пак той има и работа тук,и семейството му е тук.Моите родители рядко се задържат в Бургас,а много от приятелите ми отдавна са отишли в други градове/държави.Заради това,че аз направих жеста да се пренеса в Пловдив,още преди година му казах,че ако се женим,ще е в Бургас.Майка му се опъна в началото,но вече няма проблем.Тук започва кофтито-половината хора ще пътуват 200,че и повече км (в едната посока),за да ни уважат.Техните роднини не са заможни,дори изпитвали огромни затруднения.Затова родителите му държат освен нощувки,да се плащат и разходите за транспорт.Казаха,че ако не го направим,те няма да дойдат и от неговата страна ще бъдат само родителите му,което според мен е ужасно,тъй като пък цялата ми рода ще е там.Това го разбирам.Но идва друг момент-щом на едните ще плащаме,значи трябва да платим и на приятелите ни от други градове,не върви на едните да се плаща,а на други-не.Получава се един идиотски кръг...Моят приятел иска да плаща всичко,без да искаме от нашите родители.За моите това ще бъде обида,за техните-също.Съответно най-вероятно родителите ни ще поемат почти всички разходи.Майка ми каза,че за нищо няма да се бърка,но за неговата не съм особено убедена.
Съжалявам,че ви отегчих с дългия разказ.Просто аз съм много избухлива и ако ми се каже нещо,което не е по моя вкус,веднага паля и се карам.Не искам да се изпокараме...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: януари 06, 2014, 11:33:29 »

Моите родители платиха спането на моята рода, другата си беше от там smile Не са плащали пътните.
Колкото до финансиране от родителите,  ясно им казахме ако държат нещо да покрият или платят може да го добавят в плика които ще ни дадат на сватбата.  Моите родители преди сватбата платиха моето облекло и това на шаферите, останалите пари които искаха да дадат-куверти, украса ги дадоха към подаръка. Не са се бъркали. С майка ми имаме еднакво виждане кое/как да е често се консултирах. Но последната дума си беше наша и сърдити нямаше. Важното е от началото да поставиш условията и границите. Но често се случва който плаща да налага и мнение.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #191 -: януари 06, 2014, 12:31:52 »

SummerMoon  мога да ти предложа това което ние направихме. Аз съм от Македония а мъжа ми от София. Сватбата беше в София и цялата ми рода беше на сватбата. Града е на 200 и нещо км от София, наехме едно мини бусче, което взе гостите от Македония и го докара в София на обед. Имаха наети 2 стаи в хотела една женска и една мъжка, да се преоблекат и да си починат преди церемониите и ресторанта. Към 12:30 автобусчето си ги взе и закара обратно в Македония. Това упражнение ни струваше 250 евро, нашите си го поеха. Малко е изморително аз същото съм го правила и на други сватби, економично е smile
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #192 -: януари 06, 2014, 13:05:43 »

SummerMoon  мога да ти предложа това което ние направихме. Аз съм от Македония а мъжа ми от София. Сватбата беше в София и цялата ми рода беше на сватбата. Града е на 200 и нещо км от София, наехме едно мини бусче, което взе гостите от Македония и го докара в София на обед. Имаха наети 2 стаи в хотела една женска и една мъжка, да се преоблекат и да си починат преди церемониите и ресторанта. Към 12:30 автобусчето си ги взе и закара обратно в Македония. Това упражнение ни струваше 250 евро, нашите си го поеха. Малко е изморително аз същото съм го правила и на други сватби, економично е smile
Това е страхотна идея!Ще я предложа,дано да успея да я прокарам.Благодаря! give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #193 -: януари 06, 2014, 15:22:04 »

Разстоянието Пловдив - Бургас е по- голямо, но не е невъзможно да се мине за един ден в двете посоки. Само е добре сватбата да е в ранните часове на следобеда /примерно в 14ч., за да имат гостите възможност да се повеселят и да останат поне 5-6 часа.
При сватбата на сина ми ние също организирахме рейс Пловдив- София и поехме транспорта на пловдивските гости. Пътуването и в двете посоки беше много приятно, много се смяхме и пяхме. Наемането на стаи за преобличане е добро решение, защото ние трябваше да се разкрасявме в рейса.
Проблем, който трябва да се предвиди при транспорт с рейс е, дали пред мястото на сватбата може да се паркира и изобщо има ли достъп до там. Добре е церемонията да е с изнесен ритуал или всичко - църква, подписване и тържество да е в близост едно до друго, защото разходки с рейс из населено място изискват много повече време. Не се сещам за друго сега, ще мислим и помагаме с опит. Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #194 -: януари 06, 2014, 15:40:04 »

svekarva също е разстоянието, не като км а като часове, по магистралата си за 2:30-3 часа. Според мен е по-добре сватбата да е вечерна и в събота , казвам примерно как беше при нас : гостите тръгнаха в 09:00 пристигнаха в 14:00 ( има един час във времените зони) Имаха време да си направят прически и грим преди да тръгнат мадамите, бусчето беше с климатик за удобство smile. Цръквата беше на крачки разстояние от ресторанта, започна в 17:00 църковния брак, в 18:30 беше изнесения ритуал. в 19:30 влезнахме в ресторанта. Както казах те си тръгнаха към 00:30, 5 часа купон напълно достатъчно. На връщане всички са спали в бусчето и не са усетили пътя въобще. За това казвам че е хубаво да е вечерна. Пристигнаха в 03:00 сутринта.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines