Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:52:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РОДНИНИТЕ!!  (Прочетена 127745 пъти)
 
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: май 29, 2013, 05:34:33 »

и аз имам голям проблем с родителите ми(аз не съм отгледана от тях,те за мен са родители,по документи,възпитание,човешко отношение,морал съм получила от други хора) и в един момент майка ми и баща ми видиш ли тропат като малки деца и се инатят за мен, все едно съм кукла и се получава "на ти куклата,дай ми парцалите" баба ми само върви и повтаря " те са ти родители,преклони си главата,смири се" а на мен не ми пука че са ми родители,опитах се да говорят с тях в рамките на година може би 5 6 пъти,поисках им адреса да им пратя покана...но майка ми започна да прави едни драми...такива драми и даниел стийл не може да напише,но никой няма да й даде оскар за това...и всеки път с майка ми е  "ново 20" не знам какво ще ми сервира и съм обяснила на баба ми, че няма да се моля,няма да се кланям,че те ако ме обичат и ако им пука за мен,какво бият тъпана,ще са до мен....много бързо избухвам,много лесно вземам решения...не може да не си ме отгледал и да ми тропаш с крак или нас или него...ами много ясно,че него,защото той е до мен,с мен,грижи се за мен,а те са на майната си и не им пука за мен...ето за това като им го казах им стана болно,да истината боли,но по добре да си я знаем, че да не хвърчим високо
Активен
Irrrka
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #166 -: май 30, 2013, 13:19:58 »

Много се натъжавам от подобни семейни проблеми, особено между родители и деца  sad
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #167 -: юни 05, 2013, 16:09:41 »

Леле, ужас! На твое място бих им казала, че за последно ги каня като човек, ако искат да дойдат и да се държат адекватно, ако ли не, хич и да не се появяват. Ако ще правят циркове, не са добре дошли и край. Вярвам, че и без тях ще си изкарте чудесно търежство!  Good luck
Активен
Sisinka87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



« Отговор #168 -: юни 09, 2013, 08:40:13 »

Хората или по точно родителите полудяват покрай сватбите. Баща ми примерно е в Израел и съм му казала за сватбата февруари месец...от тогава до сега нито един път не ме е попитал каквото и да е за сватбата дори почти спряхме да се чуваме,но той си е такъв(незаинтересован по рождение). А майка ми пък "полудя" защото брат ми ще се жени догодина за приятелката си с която ходи от 6 години,пък аз съм с милото от 1 година и сватбата ни е август. Постоянно повтаряше че ни е рано,питаше ни дали сме сигурни,че много бързаме до момента в който аз не издържах и и казах да си гледа работата и че на сватбата я искам само като гостенка. Вместо да се смири и извини тя се разсърди и вече 2 месеца не си говорим. Най ме е яд че баба ми върви по петите постоянно и ме кара да се извиня....ама за какво по дяволите аз да се извинявам?????? Смятам че всеки трябва да си знае мястото и не трябва да се бърка на младото семейство... да,дайте си мнението..ако преценим ще се съобразим с него,но не може постоянно да се налагаш...Права ли съм?
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юни 09, 2013, 10:13:59 »

Права си... smile И ние с мм сме от 1г заедно и ще се женим август, но много се зарадваха на новината, не са ни казвали, че ни е рано или подобно smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #170 -: юни 09, 2013, 10:24:23 »

Sisinka87 права си! моите родители са били заедно 2 месеца и са решили да се оженат и сега са заедно повече от 30 години и все още лудо влюбени ! Напълно те разбирам за кавгата с майка ти, и аз се карам с моята многооо често даже последно и ние не говорихме 2 месеца, но в крайна сметка тя ти е майка и не можеш без нея. Понякога казват неща за които не обмислят много много как ще ни накарат ние да се чувстваме, но са ни майки отгледали са ни и за нас са винаги най-добрите! в крайна сметка ти ще трябва да бъдеш тази която ще и проговри първа, няма как тя е родител и трябва да бъде уважавана а и в крайна сметка не е направила нещо за което трябва да се извинява  blush, а просто като всички майки си исказва мнението smile  Събери кураж звънни и я попитай как е smile, сигурна съм че и на теб ще ти олекне много а и тя ще се зарадва много  girl_wink
Активен
Sisinka87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



« Отговор #171 -: юни 09, 2013, 16:30:51 »

mariola85 права си но стигнахме до там че да изгубим желание за сватба. днес след като си излях душата във форума с милото седнахме да си поговорим и решихме да отменим сватбата...когато отидох за да кажа на майка и се почна едно разубеждаване,едни сълзи и в крайна сметка оправихме нещата....но защо трябваше да минем през всички тези гадни емоции да стигнем до извода че в крайна сметка ние сме големи хора и сами решаваме. та в крайна сметка сватба ще има  heart
П.С. Олекна ми като оправихме отношенията!!!!
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 10, 2013, 05:34:19 »

сисинка,човешките отношения са странно нещо,като човек с проблемни родители ще ти кажа няма угодия нито на едните,нито на другите,не целя да угаждам на никого,защото угаждаш ли ти се качват на главата,не ме бърка дали родителите ми ще дойдат,дали няма,няма да ми накривят на шапката, аз се омъжвам за човека когото искам и обичам,те дали го обича/искат/приемат е техен проблем,за мен те са родители по документи,така че тяхното мнебние ми е през....но баба ми го изживява по-тежко,все ми мрънка как можело и все тегли едни лекции,бях я насолила,не си взе поука и сега съм я оставила лично да се убеди,аджеба дали е права,като си умира на ината,за майка ми и баща ми,те дето я докараха до болница,е тя ходи им целува краката,бягай от тука,винаги съм била независима и такава ще си бъда,няма като баба ми за няколко левчвта да пея друга песен....винаги съм отстоявала себе си,винаги съм се борела за това което искам и винаги колкото и каквото и да е било,но съм извоювала себе си
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #173 -: юни 10, 2013, 07:21:29 »

петя не всеки е в толкова напрегнати отношения с родителите колкото ти sad. съжелявам че твоите родители се държат по този начин, и наситина се надявам вината да е само в тях, но в повечето случаи както е с мен било или със сисинка става въпрос за малки кавги я от напрежение я от вълнение и понякога и ние ги надуваме до такава степен че да ескалират с месеци. Аз колкото и кавги да имам с майка ми знам че те не са завинги и я обичам безрезервно защото знам че тя ме е подкрепяла в най-трудните ми моменти и се е радвала с мен в най-щастливите. Аз права всичко по силите ми тя да се гордее с мен  give_rose

Сисинка много се радвам че сте се сдобрили! видя ли колко ти олекна smile
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юни 12, 2013, 20:01:32 »

radvam se che neshtata se narejdat pri vas
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: септември 07, 2013, 12:29:34 »

 cray темаата е с лошо име но е така подяволите. И аз не се разбирам с моята майка поради факта че от както живее в едно село и илиза с хората от там се превърнала в тях, клюкари, интерисува се хората кво имат и кво нямат общо взето селски истории и баща ми много и се нерви но е на път и няма кво да прави, като се върне всичко е 6 точки ама кат е види че пак си прай номерата я почва. А сега е без контрол в това отношение и аз нищо не съм казала на баща ми ама прекалява.Примерно ся за сватбата само се меси.................... тоя как бил направил ония как бил направила ама тия ще ги покани ама без децата някви такива и аз веднага избухвам и почват адските караници , хиляди пъти сме говорили за бройката тя все почва да налага мнение.Има 3м до сватбата а вече сили нямам се разправям............Примерно аз вместо големите роднини искам да поканим децата им,т .е. млада сватба (не говоря за сестри/братя на родителите) просто нашата рода е много голяма ииииииииииииииии нз Кажете кво да правя?, а младоженеца само ми се кара като тръгна да се нервя,а ама на него му е лесно защото той не е мечтал за този ден да е перфектния от малък?!!?И като не е от това семейство не познава майка ми толкова добре-тя е супер мила в неговите очи а аз съм лошата, ама не я познава!Наистина майка ми не е лоша но тия селски изпълнения ме изнерят мразя ги за това се махнахме от тва кварталче и отидахме в града да не се занимавам с тукашните хорски мнения а тя се е первърнала в тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Не мога просто да говоря с нея избухвам защото тя не разбира, тя си е направила навремето сватбата както искам, сега е наш ред!!! Незнам дали ме разбирате но само аз знам кво мие.Всичко сама търся намирам правя струвам ( да и годеника ми помага ама в мнение и казва това ми харесва тва не) . Всеки ден следя и гледам булките кво пишат из форума как са минали сватбите им и как всичко е било перфектно и как "маиката на булката" и е помагала с грима , я обличала. при мен няма да е искрено ........Незнам дали ме разбирате но направо съм отчаяна, голям стрес е
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: септември 10, 2013, 14:14:42 »

yana_traeva, поканете хората които ти и твоят бъдещ съпруг желаете, това е вашата сватба, вашият ден  Wink Недей да позволяваш да ти се мешат, за да не ти развалят празника! Наслаждавай се на подготовката, опитай се да си максимално спокойна...кой каквото иска да си говори, ти следвай вашият план и вашите желания smile
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #177 -: януари 04, 2014, 07:41:50 »

Майка ми малко се шокира,когато й казах.Чак на следващия ден влезе в час и започна да разисква някакви неща funnytooth Баща ми все още не знае,че има много неща на главата,но ние така или иначе сме казали само на 2-3 души.
Обаче родителите на половинката са щастливи smile Но вчера изскочиха с генералната идея да плащаме освен спането на гостите,и бензина?!Това някой прави ли го?Щях да припадна...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 04, 2014, 10:27:07 »

кажете им идеите да си ги държат за тях си. То пък бива бива, ама това с бензина вече ме надскочи  shok
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #179 -: януари 04, 2014, 12:59:44 »

Това с бензина дори не би ми хрумнало и не съм го чувала някой да го е правил. Ние дори като сме ходили на сватби извън града ние сме си поемали нощувките, мисля че наистина младоженците имат достатъчно разходи и грижи, че да мислят и за бензина на гостите си.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines