Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:29:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РОДНИНИТЕ!!  (Прочетена 128365 пъти)
 
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #90 -: август 09, 2012, 13:38:06 »

Още не съм решила какво да правя. Най-вече не ми се иска да си тровя нервите. Ще си помисля хубаво.
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #91 -: август 23, 2012, 17:04:49 »

Здравейте, момичета!
Отскоро започнах подготовката за сватбата си (има още мнооого време - чак слеващия май), но честно казано вместо да се радвам по приготовленията, вечният проблем с разведените родители ми стои като пирон забит в мозъка и не ми дава мира. Историята е следната - родителите ми се разведоха когато бях на 10. Според мен майка ми трябваше да направи това даже по-рано. Баща ми от невероятно мил и интелигентен човек се превъна в пълен алкохолик - дали винаги си е бил толкова лабилен или му е повлияло това че толкова рано е създал семейство, не знам... Майка ми се омъжи повторно, роди ми се сестричка, втория й мъж ме отгледа като собствено дете, изобщо без забележки. Баща ми пък започна пак да ме търси горе-долу след бала и сега сме в да кажем дружески отношения. Проблема е, че твърди, че още обичал майка ми и всякакви такива неща... Тя пък не изка да се среща с него изобщо (за което напълно я разбира)... И се когато ми предстои сватба се притеснявам баща ми да реши точно на сватбата да изпада в откровения и обяснения, да изнерви майка ми и мъжа й и изобщо да стане пълен цирк.... Извинявам се за несвързаните изречени, но мисълта ми не тече гладко, защото толкова неща ми се ще да споделя... Много ще съм благодарна ако някой помогне с мнение или съвет blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: август 23, 2012, 17:20:50 »

Ако си решила да каниш баща ти , със сигурност ще тр да жертваш и да рискуваш част от спокойствието си и това на майка си . sad
Ако пък не- но аз съм малко крайна, на твое място не бих го поканила в ресторанта, бих му обяснила спокойно че с този проблем с алкохола, не би искала да стават проблеми .
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: август 23, 2012, 17:21:06 »

Maria681, за съжаление сцените на сватбата са почти сигурни в твоя случай и то не за друго, а защото доколкото разбрах баща ти обича да си пийва. И има ли намесен алкохол е почти сигурно, че ще стане цирк. Моят съвет- имаш много време затова отсега почти да го обработваш т.е питай го той как ще се чувства на сватбата ти, добре ли приема нещата(все пак от доста време са разведени), ще спре ли да пие и т.н, а на сватбата го сложи на възможно по-отдалечена маса от тази на майка ти. Доста деликатна ситуация. Ако е разбран, не би трябвало да има проблем. Като краен вариант му забрани да пие на сватбата, защото един трезвен човек може да се контролира, особено пред чужди хора, но на един пиян- не му пука от никой.
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #94 -: август 23, 2012, 21:14:46 »

Вариант да не го поканя не обмислям честно казано... Обичам много всичките си роднини от негова страна и би било странно да ги поканя без него.... nea Виж това с обработването със сигурност сме решили с милото да го направим smile Майка ми пък днес ме изненада със спокойствието си - каза че щом тя не се притеснява от това че той ще е там, не разбира аз защо изобщо съм се притеснила.  pardon
Явно ще ги слагаме на маси в двата противоположни края на ресторанта и ще стискаме палци да не стават циркове.... god
Активен
dani_dilov
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #95 -: август 25, 2012, 21:44:09 »

Кани смело и знай НИЩО НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ ....
Като професионалист съм ставал свидетел на всякакви сложни комбинации от разведени родители ,повторно сключени бракове доведени и природени братя и сестри ...никъде ама никъде не съм срещал  грозни сцени  та затова не се притеснявай
Помни че тои знае че си негово дете че си плът от плътта му и няма да предприеме нищо некоректно
Ще изпита по своему  радост от тозе празник и ще се весели  да може да се каже че ще му е малко притеснено но това че всички негови роднини евентуално братя сестри и прочие ти ще ги поканиш това ще помогне той да се чувства  добре
Станалото станало счупеното не се лепи той го е осъзнал  и го е приел като орисия но това е ...
Знай че каквото и да е било в миналото си го приемала така заради крехката си възраст и ранима психика  и е оставило отпечатък върху теб но преодолей това  смятам че не е човек които може да те нарани  и то точно в денят на сватба ти
Преди време станах свидетел на непоканен баща на сватбата на синът си пак заради тези причини ....Беше мои комшия  преживя го тежко този ден -все пак раждането на дете и сватбата на същото това са едни от най светлите празници за един родител  .....
та след сватбата не знам как синът и бащата  започнаха да се търсят все по често  и да са почесто заедно .Години минаха но това петно за неприсъствие на сватбата все пак си е едно петно ....
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #96 -: август 26, 2012, 13:05:26 »

Благодаря ти за думите dani_dilov, дано да си прав...
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #97 -: август 30, 2012, 14:25:14 »

Момичета, някоя от вас да се е сбълсквала с проблема родители традиционалисти? Като цяло искаме сватбата ни да е модерна - без голяма част от традициите, с малко хора, бюфет, скромно, тихо и красиво. Да, ама... ! Ето само част от оплакванията, които получих:

- не искаме да сме в хотел, искаме да сме при вас да си празнуваме след сватбата
- как така гостите сами ще ходят да си взимат храната
- в София всичко много скъпо
- как така не искате да помагаме финансово
- трябва да има видеооператор (аз съм фотограф човек, не бих гледала видео)
- еди кое си било много евтино, а друго много скъпо
- не можело халките да са от сребро
- да се внася домашен алкохол (изтръпвам при мисълта как ще се внася домашна ракия в петзвездния хотел, който сме си харесали)
- да се поканят еди-кои-си роднини
- какво ще се занимавате с излишни украси, това са само разправии и излишни разходи, храната е най-важната, изкуствени цветя било ок
- храната да е традиционна българска кухня, защото някой не ядял това, друг друго, шопска салата и кебапчета по възможност
- сватба се вдигала в неделя (ние искаме делничен, но почивен за всички ден)

Това е коренно различно от това, което си представяме - изисканата кухня, подбраната украса, качествения алкохол, добрата музика, на която всички да танцуват (освен родителите ни, всичко гости са под 30, млада сватба), без кумски ръченици, булчински хора, мамосвания, теманета до земята, "тежките" подаръци и литрите ракия (младите сме винари). Накрая всички обидени, обстановката нервна и булка пред нервна криза на успокоителни. Не знам защо изглежда сякаш мразя българските традиции, не е така, но или ще е традиционна сватба и ще съм с червено було и китки здравец за букет, или ще си я караме по европейски. Не мога да смеся всичко и да имаме домашна ракийка в скъпия ресторант. Майка ми е много против голяма част от тези традиции и сама ги нарича "простотии", а в следващия момент, ама то така се правело. Поканила съм шефката си, с която сме в много добри отношения, искам всичко да е на ниво, защото това е моята сватба, която аз организирам година напред, но моят перфекционизъм, модернизъм и странни западни претенции не срещат разбиране в старото поколение. Моля за съвет.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #98 -: август 30, 2012, 14:43:13 »

Estlar, моят опит сочи, че на роднини угодия няма. Това е вашата сватба, теглите чертата и го правите както вие искате. Те не знаят какво искат, затова твърдят, че се прави еди как си. Като видят изисканата обстановка, ще се почувстват добре и даже ще ви кажат "много хубаво го направихте". Така стана на моята сватба. Просто не са преживявали такова нещо. В подготовката на сватбата не трябва младоженците да се впрягат за всяко нещо, щото ще им заминат нервите.
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #99 -: август 30, 2012, 15:14:56 »

Дано, наистина се надявам, че хубавото няма как да остане неоценено, дори и да не е традиционно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: август 30, 2012, 15:39:19 »

Момичета, някоя от вас да се е сбълсквала с проблема родители традиционалисти? Като цяло искаме сватбата ни да е модерна - без голяма част от традициите, с малко хора, бюфет, скромно, тихо и красиво. Да, ама... ! Ето само част от оплакванията, които получих:

- не искаме да сме в хотел, искаме да сме при вас да си празнуваме след сватбата
- как така гостите сами ще ходят да си взимат храната
- в София всичко много скъпо
- как така не искате да помагаме финансово
- трябва да има видеооператор (аз съм фотограф човек, не бих гледала видео)
- еди кое си било много евтино, а друго много скъпо
- не можело халките да са от сребро
- да се внася домашен алкохол (изтръпвам при мисълта как ще се внася домашна ракия в петзвездния хотел, който сме си харесали)
- да се поканят еди-кои-си роднини
- какво ще се занимавате с излишни украси, това са само разправии и излишни разходи, храната е най-важната, изкуствени цветя било ок
- храната да е традиционна българска кухня, защото някой не ядял това, друг друго, шопска салата и кебапчета по възможност
- сватба се вдигала в неделя (ние искаме делничен, но почивен за всички ден)

Това е коренно различно от това, което си представяме - изисканата кухня, подбраната украса, качествения алкохол, добрата музика, на която всички да танцуват (освен родителите ни, всичко гости са под 30, млада сватба), без кумски ръченици, булчински хора, мамосвания, теманета до земята, "тежките" подаръци и литрите ракия (младите сме винари). Накрая всички обидени, обстановката нервна и булка пред нервна криза на успокоителни. Не знам защо изглежда сякаш мразя българските традиции, не е така, но или ще е традиционна сватба и ще съм с червено було и китки здравец за букет, или ще си я караме по европейски. Не мога да смеся всичко и да имаме домашна ракийка в скъпия ресторант. Майка ми е много против голяма част от тези традиции и сама ги нарича "простотии", а в следващия момент, ама то така се правело. Поканила съм шефката си, с която сме в много добри отношения, искам всичко да е на ниво, защото това е моята сватба, която аз организирам година напред, но моят перфекционизъм, модернизъм и странни западни претенции не срещат разбиране в старото поколение. Моля за съвет.

Веднага ще ти отговоря на повечето въпроси, и то говорим за едно и също място , ти си знаеш защо :
Ако сега не сте твърди, ще се наложи да присъствате на чужда сватба, а не на вашата!

Направете компромис примерно да не е бюфет ( макар че и при нас мрънкаха, а после на бюфета нямаше никакви проблеми или блъсканици)
Алкохол наливен/домашен в конретното място което обсъждахме с теб не се внася- нови наредби имат.
за халките от сребро и аз не ти препоръчвам, защо- виж темата за халките и опита намомичетата които си купиха такива.
И най вече, ако искате да е весело и да не могат да се бъркат, колкото и да ви притискат психически, НЕ ВЗИМАЙТЕ ПАРИ ОТ ТЯХ! Аз направих тази грешка, макар и само за ресторанта и трябваше да отстъпя за 2 дребни неща.
Като цяло, стойте настрани и ще се усетят. Бяха се опитали да направят на Inlovegirl такъв номер но ние я посъветвахме да се отдръпнат с мъжа й, и роднините се усетиха и намалиха тона.
Ако ме послушаш, ти гарантирам успех!

 Offtopic п.с по въпроса за кой какво не ядял- точно бюфетът имаше толкова предястия , основни и т.н че угодихме на всички , дори и на най -капризните и богати гости!
« Последна редакция: август 30, 2012, 15:41:33 от emmmmmy » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #101 -: август 30, 2012, 16:04:24 »

Аз пък не ям шопска салата, защото от лука ми се гади  bad А сега де, на ти традиционно ядене! Братовчед ми ракия не пиел, ами да си плати водките, щом иска  diablo Угодия няма
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #102 -: август 30, 2012, 16:06:30 »

Благодаря ти, еми, ние с теб се оказваме сходни в много неща. Най-сложното ще е с отказа на парите, защото колкото и да настояваме, те настояват двойно, просто прекрасно. Не искам да цитирам доходи, но когато започнахме планирането на сватбата си изготвихме бюджет, в който можем да се сместим и не искаме да режем от неща, които са важни за нас, като обстановка, за сметка на други като видеооператор, на когото не държим. С тази намеса едно, че се увеличават разходите, второ, че стресът е голям, трето, че не виждам смисъл. Нещата се разпростряха далеч извън сватбения ден. Куцо е да започваш семейния си живот с вкиснати семейства, но май аз ще имам този късмет.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #103 -: август 30, 2012, 16:34:06 »

Работата е там, че няма да са вкиснати. След това само ще разправят, колко хубаво е било. Защото сте им деца все пак и като минат емоциите по бракосъчетаването ви, те ще се разнежат.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: август 30, 2012, 17:27:43 »

Работата е там, че няма да са вкиснати. След това само ще разправят, колко хубаво е било. Защото сте им деца все пак и като минат емоциите по бракосъчетаването ви, те ще се разнежат.
именно това се случи и при нас!
Затова не отстъпвай в никакъв случай!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines