Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 02:47:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РОДНИНИТЕ!!  (Прочетена 128138 пъти)
 
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 30, 2012, 13:21:53 »

Ох момичета, чудех се да пиша ли да не пиша ли... но не мога да се стърпя. Нищо притеснително ли не виждате в ситуацията Патенцето и мъжът й да са взели решение за собствената си сватба, свекървата да каже "не" и да дирижира необезпокоявано парада....!? Аз лично много бих се притеснила, ако мъжът ми беше толкова слабохарактерен (извинявам се отново, просто лично впечатление), че не може да отреже майка си да не се бърка в нашите отношения, а да ме остави да плача, да се терзая и да стискам палци да не стане на свекървата...  crazy Мен лично това би ме притеснило по начало - ами утре тя ще се меси в това как да обзаведем дома си, как да гледаме детето си, а няма ли да ни каже и секс как да правим!?

Патенце, поговори с мъжа ти много сериозно, защото имам достатъчно примери за разпаднали се семейства, именно поради слабохарактерни мъже, които оставят майка си да се меси във всичко. Извинявай, но не мога да си представя моят мъж да ме постави в такава ситуация...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 30, 2012, 13:35:25 »

Ох момичета, чудех се да пиша ли да не пиша ли... но не мога да се стърпя. Нищо притеснително ли не виждате в ситуацията Патенцето и мъжът й да са взели решение за собствената си сватба, свекървата да каже "не" и да дирижира необезпокоявано парада....!? Аз лично много бих се притеснила, ако мъжът ми беше толкова слабохарактерен (извинявам се отново, просто лично впечатление), че не може да отреже майка си да не се бърка в нашите отношения, а да ме остави да плача, да се терзая и да стискам палци да не стане на свекървата...  crazy Мен лично това би ме притеснило по начало - ами утре тя ще се меси в това как да обзаведем дома си, как да гледаме детето си, а няма ли да ни каже и секс как да правим!?

Патенце, поговори с мъжа ти много сериозно, защото имам достатъчно примери за разпаднали се семейства, именно поради слабохарактерни мъже, които оставят майка си да се меси във всичко. Извинявай, но не мога да си представя моят мъж да ме постави в такава ситуация...

Кристи, ситуацията е меко казано натам водеща.
аз точно това и написах :
"Пете, ако сега отстъпиш за ресторанта, после за всичко ще те гази, защото ще те сметне за мека мара.
Ако сега не й покажеш че не може да ти се бърка в семейството- ще ти прави разправии нон стоп между теб и мъжа ти. споделям личен опит от предишна връзка и годеж, не за друго...."


Сега ако не се отдели мъжът й от майка си и не й покаже че ще общуват само когато уважава решенията на жена му- свършено е с Петя!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 30, 2012, 13:44:05 »

За мен мъжът й трябва да отреже майка си, не да оставя жена си да се оправя... не знам, не знам, мен винаги ме е било страх от подобен род мъже, ако сега не вземе нещата в свои ръце, бедна ми е фантазията какво ще й се наложи да изтърпи горкото момиче. Ясно е, че го обича и т.н. никой не дава съвети да го зареже, ама... поне разговор на сериозно ниво е повече от задължителен. По мое мнение разбира се, всеки знае как може и иска да живее...
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 30, 2012, 17:31:41 »

Момичета, всичко е под контрол! smile smile smile Милото ми направи точно това, каза на майка си, че си искаме в този ресторант и там ще е сватбата, тя по начало реагира така, сякаш е сърдита...но днес му се е обадила, извинила се е и му е казала, че щом ние желаем там, тя няма да се меси, защото все пак това е нашата сватба, нашия празник.  smile Казала му е също така, че е сигурна, че ще изберем подходящата украса и ще преобразим ресторанта и ще стане много хубаво. smile Според мен и те са в някаква еуфория заради сватбата и им се иска всичко да е перфектно...за съжаление не сме нито аз, нито той от заможни семейства и не можем да си позволим някакъв лукс...но въпреки това ще дадем всичко от себе си да направим този ден незабравим както за нас, така и за нашите близки и приятели. smile
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 30, 2012, 18:23:40 »

Отношенията с роднините са толкова сложни ,че колкото и да й се възмущаваме, ядосваме на секито girl_wink -малко е.Важното е ,че нещата се нареждат,а относно това,че ще се намесва в отношенията на младите-ми е ясно ,но не е само тя-много са като нея.Въпросът в случая е как сина й ще реагира-ако той й позволи да си развява  мненията наляво-надясно-ще е много трудно за Петенцето blush,все си мисля,че покрай еуфорията за сватбата -са реагирали по емоционално.Важното ,е че е осъзнала и се е извинила жената-всеки греши,кофтито щеше да е ,ако не се беше извинила.Има едни особени отношения между майки и синове-който са ми пределно ясни good,и появата на третия човек е много сложен момент:).
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 30, 2012, 19:32:56 »

В интерес на истината моят бъдещ съпруг не е човек, на който може да му се казва какво да прави...не е от хората, които могат да бъдат манипулирани дори и от родителите си...в случая той, както всички мъже (предполагам) smile не се е впрегнал колкото мен и майка му за сватбата... biggrin Той по-скоро гледа да си прави пас, да не го занимаваме много много  smile Именно това е причината да не се намеси в този "проблем" с майка му...остави нещата на нас, ние двете да се разбираме, но и аз понеже си падам малко шматка Wink и все гледам да съм добрата, да не влизам в спорове и караници с хората...просто си мълча и си преживявам вътрешно нещата. Вечерта, когато се разплаках, милото видя, че един вид съм безсилна, че не мога да наложа мнението и да отстоявам позиция през майка му и точно тогава ми предложи да видим все пак ресторанта, който майка му предлага и ако не ни допадне да не се притеснявам, защото сватбата ще си остане там, където първоначално бяхме замислили.  smile Както и стана girl_wink Може би аз не мога да представя пред вас точната "картина" на нещата, и един вид наистина изглежда, че едва ли не мъжът ми не смее да се опълчи на родителите си, но не е така smile Винаги прави нещата така, както той иска, независимо от това какво мислят родителите му.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 30, 2012, 22:02:27 »

 в случая имахме предвид че въобще не е трябвало да й отстъпва и да ходите да гледат друг ресторант, при положение че сте капарирали и избрали .
Но вие си знаете, ние само предупреждаваме с най -добри чувства към теб. smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #67 -: май 31, 2012, 10:59:37 »

Отношенията майка - син са по принцип много сложни, един ден и ние ще го разберем, като станем майки на синове. За това има и много двойки, които не се женят. Докато мъжа живее с жена, дори деца да имат няма такива проблеми, но стигне ли се до сватба, дори дългогодишни връзки се изправят пред такива проблеми. Майката изведнъж разбира, че нейното малко момченце е пораснало и тя няма да е водещата фигура в живота му, а го предава в ръцете на друга жена. Отношенията свекърва - снаха са един вид изпитание и на двете. Свекървата ( според мен подсъзнателно) започва да подлага снаха си на изпитания, за да я провери доколко обича и има искрени отношения със сина и. Винаги проблемите започват в началото между двете страни, това си е тест и за двете. Тук не съм съгласна с вас, че свекървата не е поставена на място, напротив. Петя не я е нападнала директно, а дипломатически е подходила, като е оставила свекърва и да се увърти, в собствената си глупост, да търси ресторант по никое време. Така тя сама се е убедила, че не е права и се е извинила. Никой син ( без значение, колко обича жена си) няма да му бъде приятно да обижда родителите му. Никога не можете да биете свекърва си - тя го е отгледала все пак. Мисля, че всяка от нас ще го разбере като стане майка. Не мисля, че мъжа и е слабохарактерен, просто познава майка си и знае, че като сама се убеди ще ги остави на мира. Замислете се момичета - един ден ще имате деца и ще ги обичате повече от всичко на света, повече от себе си и от мъжа си - какви свекърви и тъщи ще бъдете? Аз все си казвам - Няма да съм кат тях как' Сийке, ама знае ли се...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #68 -: май 31, 2012, 11:33:07 »

 Връзката майка и син съществува до определена възраст от развитието на момчето. Тази възрастова граница почти съвпада с тази , при която всяко младо момиче на 14 години иска да прави всичко, което си пожелае и да бъде самостоятелна. При нормално развитие на детето, при подходяща възраст на раждане, отглеждане и възпитание на децата от родителите към 16 годишната на момчето възниква необходимост от самостоятелен живот, поведение, дори работа. Това е момента, в който става ясно да ли момчето ще "суче" от майка си до когато е жива или ще се грижи сам за себе си. 19-21 годишната възраст е първия индикатор да ли младия мъж е постигнал своята самостоятелност. Той вече трябва да живее отделно като домакинство, да работи и/или учи, и да има възможност да се грижи за още един член на семейството в лицето на приятелка. Няма ли нищо от тези белези, то бъдете сигулни, че до края на живота си ще бъде гледан от някого. Та за това скъпи дами, попитайте половинката до себе си, кога и на каква възраст този овек се грижи за себе си и за още един член.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юни 03, 2012, 13:36:18 »

аз искам да ви се оплача - оказва се че чуждите хора, от които като гости не съм очаквала нищо, по отношение на помощ или просто морална подкрепа, са доста по-услужливи и заинтригувани, отколкото някои роднини от типа на лели, братовчеди и т.н. huhhuh.gif
Пресен пример- казано им е от сто години кога е сватбата, преди поканите още, в последния момент ми променят бройката си, не се съобразяват с елементарни мои молби, не ме уведомиха до посочената в поканата дата, дали ще идват или не. Дори не отговарят когато им пиша с въпрос дали ще идват- в чужбина са половината.  shok
На мен ми писна на шапката и заявих самата истина- не може да увеличават посочената бройка в последния момент, ресторантът е малък и вече ангажиран от други гости, които съумяха навреме да посочат брой и присъствие. hunter
Ако трябва да съм откровена, очаквах обратното развитие на събитията, а се оказва че роднините говорят от години кога ще съм се омъжвала, а когато моментът наближава- всички си плюха на петите... Hmmm
отказват да се съобразят , при положение че ни питат сами, нито с избора ни на подарък, нито с облеклото, нито с молбата ни да няма букети, които да вехнат. Просто преставам да се занимавам от днес нататък, да идват както искат, но след сватбата- ще има перестройка на семейните взаимоотношения от моя страна!
ако не друго, това събитие е много полезно за отсяване на ИСТИНСКИТЕ РОДНИНИ И ПРИЯТЕЛИ!
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #70 -: юни 03, 2012, 17:25:08 »

Еми така е. По такива събития най - добре се вижда кой държи на теб и кой не. За моя радост това успях да го пресея още по време на абитуриентските балове. За гостите не се ядосвай - винаги има чули недочули и недоразбрали. И аз да бях и аз щях да ги отрежа след като не са дали отговор на време, за мен това е директен отказ. Нали те не плащат и не се притесняват за срокове и прочие и всеки си вика ' абе има време все ще се намери едно местенце какво толкоз " .
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юни 04, 2012, 08:19:57 »

emmmmmy ,напълно ми е позната твоята картинка -и аз съм от части на това положение beating,пълна липса на заинтересованост и безотговорност-вчера тъкмо ходихме до ресторанта за точната бройка,и след тва ми се обаждат двама ,че нямали да дойдат-ами сливи ли имаха в устата до преди тва crazy-а се оказа,че от самото начало са знаели ,че няма да дойдат-много са ми интересни такива хора,а за подмятанията" вие вече няма ли да се жените"- ми са на пълно ясни nea-бахти и лицемерието.Аз за никакъв дрес код не съм им говорила-така или иначе си правят квото искат -кво да ти кажа:)-имам един лаф -Разни хора-разни идиоти Party time
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #72 -: юни 04, 2012, 10:16:35 »

О, Еми добре дошла в клуба  Bravo
Аз на всички гости, които се сетиха, че ще идват след потвърждението им казах - така ли, ами няма място ...да ги е яд  yahoo
Приятелите са хора, които са с теб, защото го искат, роднините си мислят, че могат да си правят каквото искат, ама не са познали  tease
Активен
elizabet4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 199



« Отговор #73 -: юни 04, 2012, 21:55:57 »

Момичета, като ви чета малко се поуспокоявам, че не съм сама и не са само при мен така странни нещата... sad Не очаквах и аз като вас такава незаинтересованост, но уви...
Tsutsi, колкото и да гледам да съм либерална с всички гости, ситуации и настроения, накрая може и аз да прибегна до твоя метод...  girl_impossible
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юни 05, 2012, 16:47:09 »

Най-близките роднини ще ви изнервят до последния момент. До преди месец когато организирах основните неща - фото, видео, ресторант - не спираха да ме ядосват /част от вас са запознати  blush /, сега съм спряла да се занимавам с всякаква организация и единствено лелии, баби и т.н. ме ядосват. Нааай-новото,след 4 години мрънкане от страна на всички роднини да се женим....се задава въпрос
: "Ама защо сега ще се жените??? Не искате ли да ви дадем парички и да си ги харчите без сватба?" Направооооооо ми иде да се гръмна. Миналият месец всички се вълнуваха и даваха "вещи" съвети, сега другата крайност. Да видим за следващите месеци какви тъпотии ще са beating
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines