Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:45:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РОДНИНИТЕ!!  (Прочетена 128117 пъти)
 
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: април 11, 2013, 08:49:08 »

Ах, момичета, сега ви зачетох и искрено се надявам всичките ви притеснения, които изпитвате в момента да си останат просто притеснения и да имате един прекрасен и безоблачен сватбен ден! smile give_rose
Активен
Irrrka
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #151 -: май 26, 2013, 17:01:56 »

Някъде май имаше тема за изненадите от нашите близки на сватбата, но не я намирам, така че да си се оплача тук с моите роднини-всъщност от тях нямам много оплаквания, освен че всичките ми баби и дядовци са живи и доколкото може да се каже-здрави, но от тях най-сакатия дядо само дойде, другите си намериха оправдания като-не е в нашия град, не можем толкова да пътуваме /2часа/, едната баба ми каза, че й станало нервно и затова не дошла, нооо...старост-нерадост щом така са решили..
Най-много ме издразни приятелят на свекървата /за съжаление нямам свекър/, който реши и съобщаваше по микрофона и на всички, че след булката, той бил най-важният!!! /да вметна, че го познаваме от 1год./, каза на професионалистите него най-много да снимат /без да знам, разбрах го след време от тях/ и въпреки нашето желание да не участва в ритуалите, стои изпъчен навсякъде и на най-трогателните моменти  angry angry angry Още не мога да го преживея!!
Да не говорим, че беше измислил изненада, подарък за всеки гост, за която не ни беше уведомил, която изобщо не ни хареса и не се върза със стила на сватбата /и сега даже настоява снимката на този подарък да стои и в сватбения албум, защото бил предизвикал фурооооор-глупости!/, а за безмислената му реч, която отне поне 20мин от така или иначе оскъдното време, преди да поднесе самата изненада няма какво да обяснявам..
А! И за финал-реши, че единият час от овъртайма ще е подарък от него, който стана на два часа, а всъщност накрая аз ги платих, защото не знаеше, че освен 70лв на диджей, се заплаща и 150 за ресторант и стъпиш ли на следващия час, плащаш и тях beating
« Последна редакция: май 26, 2013, 17:08:15 от Irrrka » Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 26, 2013, 17:14:29 »

ирка мн неприятно,аз казах на милото ДА ИНСТРУКТИРА ТЕХНИТЕ как ДА НЕ се държат,но профилактично и аз ще проведа инструктаж,защото не искам изцепки,неприятности,простотии,глупости, не искам после да се чуват едни шушукания,недомлъвки и мрънкане от страна на моите роднини, относно неговите...а неговите,ако не са ми благодарни,че ще им спестя излагациите, е не знам тогава...Милото трябва да разясни на баща си как да не се напие като мотика,трябва да разясни и на майка си някои неща...Свекъра е свестен,преди да е близнал,но близне ли...никой не може да го търпи,защото почва да буйства, да псува и тн...ако не е милото да го стяга,няма управия
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: май 27, 2013, 16:21:01 »

Да ви се оплача и аз какво се случва с нашата рода  cray cray
Моите родители са разведени от както съм била на 5 (т.е. 20г.) Няма да поканя баща ми, защото не съм го виждала от 20г. Майка ми си има мъж с който живее дълго време - той ни е отгледал, много го обичам и уважам, НО напоследък си попийва доста, а когато се напие става лошо... Той не буйнства, но е адски дразнещ и досаден, заяждащ се, пада, става .. абе ужас. Какъвто и да е, радвам се, че се съгласи да дойде, все пак на сила го заведохме на дъщеря му на сватбата - защото той смята, че тази неща са напълно излишни - няма нужда хората да се женят - всеки си има възгледи и аз уважавам неговите, както той ще уважи мен и майка ми  good
 Обачеееее, на милото техните също са разведени, и то само от около 3-4 години и са в адски сложни отношения... Той поискал развод с смс, тя го мрази, той я мрази - ЧУДО  shok angry . Всички се радват за сватбата ни, всички ни подрепят, кокто той, така и тя.... но видиш ли преди 2 дни идва у нас и казва - АЗ НЯМА ДА ДОЙДА НА СВАТБАТА, заради майка ти"" WTF  GROAN GROAN
Не мога да ви опиша , как Валери се почувства... не мога да ви опиша колко ядосана бях и как го "насолих" . Абее за к'ви се мислят тия , единственото което искаме от тях е да дойдат и да се усмихват за 3ч. - толкова ли е трудно...
Като се сетих и пак се ядосах... Извинявам се за  Offtopic
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 27, 2013, 21:29:45 »

акси,мн кофти, моите родители няма да присъстват,защото се инатят,но изборът е за всеки персонално,ако искат да дойдат, ако не даправят каквото знаят,но да не очакват нищо от мен,достатъчно съм търпяла...предполагам и ти също си изтърпяла доста покрай развода на валери,но такива детски чалъми "ще дойда" " няма да дойда" какво очакват да не поканите другия родител ли? обяснете им ясно и разбираемо,че хубав лош,другия също е родител и има право да дойде ,колкото и човека на когото го обяснявате...отношенията са си техни,но синът им има сватба и не би трябвало да му скапват най-хубавият ден
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 28, 2013, 11:23:49 »

Обясних им точно това което казваш Петя. Не съм преживяла аз развода им, защото с мм се познаваме едва от 8 месеца  Girl_hide Но знам как го е преживял , а те пък не знаят с кой си имат работа и както съм мила и добра, така ще ги разхвърлям за секунди  tease
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: май 28, 2013, 11:55:22 »

Axenia, и с моите родители бяха големи драми. Майка ми и баща ми са разделени от около 25 години, но доскоро пазеха добри отношения, от друга страна пък вторият съпруг на майка ми много се дразнеше, че те виждаш ли се разбират. Мъжът ми пък въобще не е виждал баща си, отгледан е от бебе от вторият съпруг на майка си, но те взеха че се разведоха тази година и сега тя е с нов приятел с който ще дойде на сватбата. Та свекървата забрани да се кани бившият и мъж, втората съпруга на баща ми пък забрани на баща ми да идва и стана една каша. Преди две седмици така се наревах, като магаре. Накрая си казах, че никой няма да ми развали деня, като не искат да не идват, ако искат да са щастливи, ако искат да се разбират въобще няма да се разправям повече с тях. Така че не се коси, който ви обича истински ще намери начин да дойде и да преглътна гордост и каквито други чувства го вълнуват. Който не дойде, аз поне за себе си реших, че няма място в живота ми. И отказвам да се тормозя. Много ме боли и ми е много обидно, заради всичките малоумни родителски драми, които помрачават най-хубавия ден в живота ми. Но няма да им се дам. Така че моят съвет е да гледате двамата да сте добре и доволни, а който не може да оцени важния за вас момент, не ви трябва нито на сватбата, нито в бъдеще.

П.С. Съжалявам ако съм малко крайна, но роднините са хората която най-много изпиляват нервите преди и по време на всяка сватба.
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #157 -: май 28, 2013, 12:01:57 »

П.С. Съжалявам ако съм малко крайна, но роднините са хората която най-много изпиляват нервите преди и по време на всяка сватба.

Абсолютно е вярно това.  nea
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 28, 2013, 12:04:38 »

 goodpost
Активен
sporty
Ентусиаст
**
Публикации: 63



« Отговор #159 -: май 28, 2013, 13:31:01 »

Олеле,какво им става на всички роднини незная? crazy Вместо те и особено родителите да са хората,които най-много дават подкрепата на детето си в този и ден и не само в деня,ами изобщо....това събитие (сватбата) е толкова важен момент в живота на всеки..Те постигат точно обратния ефект-било то с непредвидени изненади,с поставяне на някакви условия,да те карат да им се молиш за какви ли не неща...Толкова ли немогат да направят компромис поне един ден,за да могат нещата да минат гладко и да видят сина или дъщреря си съответно щастливи,ами егоизма им излиза на преден план и гледат да угодят на себе си?Моите роители също са разведени и с баща си не комуникирам от години,съответно няма да бъде поканен и на сватбата,защото той не проявява никакъв интерес спрямо мен...Майка ми си има човек,с който живее  и се държи много повече с мен като мой баща,отколкото биологичния такъв!Така,че не се отчайвайте момичета!Главата горе...И все пак ще има нужда да се направят няколко инструктажа за по-сигурно! Wink
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 28, 2013, 14:51:49 »

 И на мен  не ми го побира  акъла, как може родителите да се инатят така и да създават толкова проблеми. Не мога да разбера, защо не могат да преглътнат гордостта си и да започнат да мислят за децата си, а не за себе си!Ужасно, че не могат да се разберат, хубаво е да присъстват всички не зависимо, че не могат да се понасят, все пак е сватбата на техните деца!
И моите не са цветя за мирисане, онзи ден разбрах, че ми се е готвело изненада на сватбата - фонтан с шоколад, който на мен изобщо ама изобщо не ми харесва!До такъв скандал се стигна, че просто си тръгнахме от дома на родителите ми - всичко завърши с думите, че съм била циркаджийка и само скандали съм правила и че просто трябва да съм казвала само ДА! А най-лошото е, че те си мислят, че не съм способна да си организирам сватбата и общо взето голямата ми сестра ми заявяваше какво щяло да бъде какво нямало да има и т.н. Не желае да разбере, че това е моя работа, и че аз искам да си ръководя всичко  diablo. Изкараха ме извън кожата ми, като ме и излъгаха, че вече били платили този фонтана! Както и да е  накрая стана тяхната - ще има тази грозотия! Днес стана друг проблем, сега пък колата да е била лимузина!Когато решихме, че ще правим сватба казахме на всички, че ние ще си плащаме, защото не искаме някой да ни се бърка, а то какво стана - много се прецакахме, сега ми се иска да им кажа всичко те да платят та да се научат! А и на всичкото отгоре, моите родители и родителите на милото си комуникират по телефона и си правят някакви планове, побеснявам като се сетя! boxing
 Ох, извинявам се, аз нямах никакво намерение да се оплаквам и да досаждам със собствените си проблеми, обаче не можах да се спра и аз имам нужда да споделя, да кажа на някого как се чувствам, макар и проблемите ми да бледнеят пред повечето от вашите.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 28, 2013, 15:16:00 »

за съжаление шаферките и роднините съм забелязала че правят най-големите погазии покрай сватбата. не ги ли сложите с лошо или с добро на място още в началото на подготовката, скапват всичко поради ограниченост или някакъв садизъм, чудя се просто защо точно... NO
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #162 -: май 28, 2013, 16:02:21 »

Мисля, че го правят от егоцентризъм. Освен това всеки втори родител си мисли, че децата му не са способни да организират нищо сами, да помислят разумно, да правят нещо така голямо като сватбата примерно без тях. В резултат се получават точно тия "изненади за младоженците", дето много родители се пънат да ги правят, щото:
- "така се правело",
- "такива били традициите",
- така го направила колежката/комшийката/приятелката за нейните деца,
- така си го представят (а те знаят кое е по-добро, докато децата дори на 40 години не разбират, не могат и са неспособни по техните представи за нищо),
- така им го е обяснила лелята от пекарната, чичото от фотостудиото на ъгъла и всякакви умни глави.

Можем само да се надяваме ние като по-млади хора да бъдем по-разумни, по-премерени и ще имаме за това, че човек не бива да се бърка в живота на другите, били те и най-близките, дори те да грешат. Специално за сватбата пък ми е било винаги непонятно как самостоятелни млади семейства, които не ангажират нито финансово, нито организационно никой родител или роднина, биват подлагани на "изненади", подаръци и всякакви неща, които родителите им си представят за хубави и грам не ги питат искани ли са. Супер намеса и най-голяма форма на неосъзнат егоцентризъм.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 28, 2013, 16:09:35 »

за съжаление това е масово и след това почват така и за децата, наскоро един приятел се оплака че тъща му дошла у тях вечерта,уж да види бебето, че е новородено, и като взел да го държи да го къпе, тя го изблъскала и казала че не е негова работа това и ще го удави сигурно, ако той го къпе.  diablo
най -лошото е че жена му си замълчала и не й направила забележка на майка си. angry
той я наредил с прекрасни епитети и я изгонил.  е как да се научим на нещо, като все някой компетентен идва да ти каже как да си правиш сватбата или детето .... hunter
« Последна редакция: май 28, 2013, 16:11:58 от emmmmmy » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 28, 2013, 16:12:33 »

Аз моите роднини ги поставих на място още в началото на подготовката, доста драми описах и тук, но нещата се наредиха. Не се притеснявайте, всички родители са нормални докато не кажеш  Сватбаааа Тогава се стъписват и стават неадекватни, правят ненормални коментари, бъркат се в какво ли не, или пък изобщо не участват в подготовката и т.н. Трябва да поставите граници от рано и да не се размеквате в никакъв случай, за нищо да не правите компромиси. В края на подготовката си бях категорична по всички въпроси и не търпях никакви съвет, сватбата мина прекрасно - организирах си всичко сама  pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines